2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hayırlı olsun valla yorucu tabi ama iyi ki olmuş diyorum. Hem iki yaş sendromu hem kardeş kıakançlığı zordu biraz ama sizin biraz daha büyümüş olacak tabi doğana kadar. Benimkilerin arasında sadece 23 ay var zor ama bir iki yıl sonra arkadaş gibi olacaklar diye düşünüyorum. Tuvalet eğitimi vermediysen onu alıştır doğana kadar ben şu an yapamadım öncesinde yapmadığım için. Kardeşini hem seviyor hem de kıskanıyor özellikle babası ve anneannesi ilgileniyorsa bebekle çok belli ediyor.
Çok duygusalım oğlumu uyuttum uyuturken ağladım bebek doğunca bebekle ilgilenmekten belki oğlumu uyutamiyacam babasiyla uyuyacak. Oğlumla ilgilenemiyecem diye çok korkuyorum bir yandan kardeşi olacak yalniz olmayacak. Kendimi de düşürsem 2 çocuklu anne nasıl olacam. Tuvalet eğitimi bizimki bezi çıkarınca bağırıyor bezimi tak diye. Ne yapacam nasil yapacam hic bilmiyorum

Kızlar bugün test yaptım çift çizgi çıktı❤️ doğum yapan Anneler hayat nasıl gidiyor çok mu yorucu kardeşini seviyormu? Ben bizimki ne söylüyorum yok hayır kardeş diyor ama gelirken sana oyuncak getirecekmiş dedim. Getirsin birlikte oynarız diyor 🤣 nasıl bir yolculuk bekliyor bizi
Çok zor kesinlikle bir yardımcın olmayacaksa kesinlikle şimdiden kreşe alıştır. Tuvalet eğitimini ver. Odasını ayır. Kendi kendine yemek yemesini öğret. Bizimkilerin arasında 27 ay var. Kardeşini çok seviyor ama hep oyun ilgi bekliyor tuvalet eğitimini bitirmiştik başa sardık kakasını ve çişini hep altına yaptı gözüme baka baka. odasını ayırmıştık hala ağlıyor anne diye gecenin bir vakti. Bir yatak odasındayım bir kızımın odasında. Kucağımıza alınca öpünce sevince gözümüzün içine bakıyor. Bugün mesela mememde küçükle kızımı el elle kaldırarak kklozete oturttum. Genelde öyle oluyor. Kardeşini bazen 45 dk 1 saatte ancak uyuyabiliyorum ki geneli böyle hep yanımda bekliyor gözümün içine bakıyor oyun oynayalom diye. Bana da aşırı düşkün asla babasıyla yapmıyor wbde her gün ağlama kıyamet var. Tabi bunlar olumsuz yanları. 3-4 ay sonra kızım oturduğunda ablasını izlemeye başladığında yürüdğünde filan çok keyifli olacak. Hayırlı olsun inşallah seninki de inşallah kolay geçer süreciniz.

Çok duygusalım oğlumu uyuttum uyuturken ağladım bebek doğunca bebekle ilgilenmekten belki oğlumu uyutamiyacam babasiyla uyuyacak. Oğlumla ilgilenemiyecem diye çok korkuyorum bir yandan kardeşi olacak yalniz olmayacak. Kendimi de düşürsem 2 çocuklu anne nasıl olacam. Tuvalet eğitimi bizimki bezi çıkarınca bağırıyor bezimi tak diye. Ne yapacam nasil yapacam hic bilmiyorum
Bende senin gibiydim her gün ağlıyordum çok üzülüyoedım gwrçi hala ağlıyorum üzülüyorum. Dengeyi sağlamaya çalışıyorum yetebiliyor muyum onu sorguluyorum travma kalsın istemiyorum. Kabullenmekte fayda var maalesef hiç bir şey eskisi gibi olmuyor. Ben hala kabullenemedim bence eski baş başa günlerimizi özlüyorum. İlgi azalıyor iki sorumluluk oluyor stres oluyor oyun oynarkwn bile aklın küçükte kalıyor. Kulağn onda. Eskisi gibi dışarı çıkamıyoruz mesela rahatça. Ama çocuklar öyle akıllılar ve uyumlular ki bizden saha çabuk adapte oluyorlar bence sürece.

Şu an zaten hamilelik duygusallığın da var çok normal. Ben de ilk zamanlar çok ağlamıştım ilki tüp bebekti ikinci sürpriz bebek oldu. İmkanı yok yapamam diyordum ama bir şekilde oluyor sonra da iyi ki olmuş dedim eminim sen de dersin o ilk gülüş ilk dokunuş yeniden öyle bir güç veriyor ki insana. Herşey mükemmel olamıyor evim çoğu zaman dağınık ama çok şükür.

Bende senin gibiydim her gün ağlıyordum çok üzülüyoedım gwrçi hala ağlıyorum üzülüyorum. Dengeyi sağlamaya çalışıyorum yetebiliyor muyum onu sorguluyorum travma kalsın istemiyorum. Kabullenmekte fayda var maalesef hiç bir şey eskisi gibi olmuyor. Ben hala kabullenemedim bence eski baş başa günlerimizi özlüyorum. İlgi azalıyor iki sorumluluk oluyor stres oluyor oyun oynarkwn bile aklın küçükte kalıyor. Kulağn onda. Eskisi gibi dışarı çıkamıyoruz mesela rahatça. Ama çocuklar öyle akıllılar ve uyumlular ki bizden saha çabuk adapte oluyorlar bence sürece.
Doğuma kadar oğlumla başbaşa nasil güzel vakit geçirirsem o iyidir diye düşünüyorum. Yarından itibaren tuvalet eğitimine başlamaliyim. İnşallah başarırız. Çok hareketli hiç yerinde durmuyor telefonu aldığında sessizlik oluyor ama o zamanda benim içim rahat etmiyor. Dışarı konusunu düşünüyorum 2 çocukla nasil olacak aralarinda 36 ay olacak ama yine de yaşları yakın. Doktor kontrollerinde oğlumla nasil olacak onlari düşünüyorum ben muayene olurken babasi oğlumu nasil durduracak 2 dakika oturmuyor. Bugün kan verdim. Eve gelince beni üzme bak kolumdan uf oldum hastayim dedim ağlamaya başladı o ağladı ben ağladım. Çok çok garip duygular ama eşim çok mutlu 2. İçin 🤣

Doğuma kadar oğlumla başbaşa nasil güzel vakit geçirirsem o iyidir diye düşünüyorum. Yarından itibaren tuvalet eğitimine başlamaliyim. İnşallah başarırız. Çok hareketli hiç yerinde durmuyor telefonu aldığında sessizlik oluyor ama o zamanda benim içim rahat etmiyor. Dışarı konusunu düşünüyorum 2 çocukla nasil olacak aralarinda 36 ay olacak ama yine de yaşları yakın. Doktor kontrollerinde oğlumla nasil olacak onlari düşünüyorum ben muayene olurken babasi oğlumu nasil durduracak 2 dakika oturmuyor. Bugün kan verdim. Eve gelince beni üzme bak kolumdan uf oldum hastayim dedim ağlamaya başladı o ağladı ben ağladım. Çok çok garip duygular ama eşim çok mutlu 2. İçin 🤣
Çok düşünme bence herşey bir şekilde oluyor. Ben çalıştığım için annem bakıyordu kızıma zaten. Doktor kontrollerinde de annem baktı ya da bazen götürdük sorun olmadı senin ailen uzakta mı

Şu an zaten hamilelik duygusallığın da var çok normal. Ben de ilk zamanlar çok ağlamıştım ilki tüp bebekti ikinci sürpriz bebek oldu. İmkanı yok yapamam diyordum ama bir şekilde oluyor sonra da iyi ki olmuş dedim eminim sen de dersin o ilk gülüş ilk dokunuş yeniden öyle bir güç veriyor ki insana. Herşey mükemmel olamıyor evim çoğu zaman dağınık ama çok şükür.
Yaaaa inşallah♡ bizimde ilk bebek olmadı 2. yıl hsg sonrasi hamile kaldim. Korunmayi birakma sebebimizde zaten geç oluyor 1 yıl sonra hamile kalirim falan diye düşündük 6. Ay da oldu. Duygusalligim ileride neler beni bekliyor. Tek çocukta bile iyi bir annemiyim diye kendimi sorgularken 2 çocukla neler düşünürüm bilemiyorum. Ama zor günlerde geçirsek sonunda yaşları yakın 2 kardeş olacaklar birlikte büyüyecekler

Çok düşünme bence herşey bir şekilde oluyor. Ben çalıştığım için annem bakıyordu kızıma zaten. Doktor kontrollerinde de annem baktı ya da bazen götürdük sorun olmadı senin ailen uzakta mı
Annem çalışıyor kiz kardeşimin okulu var. Bizim doktor da yarım gün çalışıyor ve doktorun subata kadar randevulari dolu.

Kızlar ikinizden de çok teşekkür ederim sizle konuştuktan sonra kendime geldim biraz❤️ Sabahtan beri sanki ruyadaydim. Hamile olduğumu bile eşimden başka kimseye demedim. Kalp atışını duyana kadar da kimseye demeyecem

Kızlar bugün test yaptım çift çizgi çıktı❤️ doğum yapan Anneler hayat nasıl gidiyor çok mu yorucu kardeşini seviyormu? Ben bizimki ne söylüyorum yok hayır kardeş diyor ama gelirken sana oyuncak getirecekmiş dedim. Getirsin birlikte oynarız diyor 🤣 nasıl bir yolculuk bekliyor bizi
Canım tebrik ederim sağlıkla al kucağına 🌷 başta zor oluyor tabi ama sonra düzen kuruluyor, bir de 2. Çocuk o kadar hızlı buyuyor ki ne olduğunu bile anlamayacaksın 🙃 hatta bana şuan tek çocuk daha zor geliyor, büyüyü annenesi goturuyor bazen o yokken küçük çok sıkılıyor bana sarıyor hiç götürsün istemiyorum, ilk birkaç ay büyüyü kreşe verebilirsin yarım gün de olsa ya da annen kv falan yanındaysa onlar gelip gidebilir, ama kreşe vereceksen doğumdan bir ay önce falan vermeni tavsiye ederim, bebek geldi ben gönderildim gibi düşünmesin, biz de mesela doğuma 1 ay kala büyüyü babası unutmaya başladı, bir anda yeni bir bebekle düzeni bozulmuş gibi hissetmesin istedik, şuan hala büyük babasıyla bir odada ben küçükle bir odada yatıyorum, yaza odalarını birleştirmeyi planlıyoruz bakalım. İlk çocuk kadar zor olmuyor, açlık uykusuzluk çok etkilemiyor ikincide, çok düşünme şimdiden onları hamileliğin keyfini çıkartmaya bak ❤️

Canım tebrik ederim sağlıkla al kucağına 🌷 başta zor oluyor tabi ama sonra düzen kuruluyor, bir de 2. Çocuk o kadar hızlı buyuyor ki ne olduğunu bile anlamayacaksın 🙃 hatta bana şuan tek çocuk daha zor geliyor, büyüyü annenesi goturuyor bazen o yokken küçük çok sıkılıyor bana sarıyor hiç götürsün istemiyorum, ilk birkaç ay büyüyü kreşe verebilirsin yarım gün de olsa ya da annen kv falan yanındaysa onlar gelip gidebilir, ama kreşe vereceksen doğumdan bir ay önce falan vermeni tavsiye ederim, bebek geldi ben gönderildim gibi düşünmesin, biz de mesela doğuma 1 ay kala büyüyü babası unutmaya başladı, bir anda yeni bir bebekle düzeni bozulmuş gibi hissetmesin istedik, şuan hala büyük babasıyla bir odada ben küçükle bir odada yatıyorum, yaza odalarını birleştirmeyi planlıyoruz bakalım. İlk çocuk kadar zor olmuyor, açlık uykusuzluk çok etkilemiyor ikincide, çok düşünme şimdiden onları hamileliğin keyfini çıkartmaya bak ❤️
Teşekkür ederim canim yazdıkların için hepiniz ayrı ayrı tavsiyede bulunmuşunuz Teşekkür ederim ss alıyorum ki unutmayim🤣 2. Bebiş 2 günle 2024 ağustos anneleri grubuna girdirmedi beni🤣 2 Eylül görünüyor tarih oğlumda tarihe göre 5 gün önce doğmuştu. Yine öyle olursa ağustos bebeği olur😇hayirlisiyla sağlıkla gelsinde ne zaman isterse❤️ 1 sorum daha olacak ilk doğum normaldi. Ilk normalse 2. De büyük oranla normal olur değil mi. Bebek pozisyonu alır günü dolarsa suyum azalmazsa.

Teşekkür ederim canim yazdıkların için hepiniz ayrı ayrı tavsiyede bulunmuşunuz Teşekkür ederim ss alıyorum ki unutmayim🤣 2. Bebiş 2 günle 2024 ağustos anneleri grubuna girdirmedi beni🤣 2 Eylül görünüyor tarih oğlumda tarihe göre 5 gün önce doğmuştu. Yine öyle olursa ağustos bebeği olur😇hayirlisiyla sağlıkla gelsinde ne zaman isterse❤️ 1 sorum daha olacak ilk doğum normaldi. Ilk normalse 2. De büyük oranla normal olur değil mi. Bebek pozisyonu alır günü dolarsa suyum azalmazsa.
Ay ağustos olursa doğum günlerini beraber kutlarsın artık, ne güzel olur 🤩 büyük ihtimal normal okur galiba, bu konuda çok bilgim yok, benim ikisi de sezaryen 🫣

nasılsınız :) resmen 2.5 yaşına girdiler/giriyorlar vay be
Evet, resmen 2 buçuk yaşındalar: ) Bizimki yeni yeni dillendi ve ilk anlamlı kelimeleri Almanca. Almanya'ya taşındık çünkü. Anne demiyor, hep baba diyordu gelmeden önce, şimdi bana mama diyor. Biraz buruğum galiba mamadan önce anne demediği için.
Zayıfladı, uzadı.. Böyle bizde satır başları: ) Siz nasılsınız?

Evet, resmen 2 buçuk yaşındalar: ) Bizimki yeni yeni dillendi ve ilk anlamlı kelimeleri Almanca. Almanya'ya taşındık çünkü. Anne demiyor, hep baba diyordu gelmeden önce, şimdi bana mama diyor. Biraz buruğum galiba mamadan önce anne demediği için.
Zayıfladı, uzadı.. Böyle bizde satır başları: ) Siz nasılsınız?
Keşke oğlum da anadilinin yanında bir kaç yabancı dil eklese çok şanslısınız:)
Biz baya sohbet ediyoruz biraz erken dillenmişti kelimeler sanki tatlı masallar gibi çıkıyor ağzından :) arkadaşlarıyla konuşmaları da çok sevimli oluyor 😍
Gün gece oturup izlesem dinlesem sıkılmam annelik öyleymiş demek ki diyorum.
beze devam, benle uyumaya devam😅

Keşke oğlum da anadilinin yanında bir kaç yabancı dil eklese çok şanslısınız:)
Biz baya sohbet ediyoruz biraz erken dillenmişti kelimeler sanki tatlı masallar gibi çıkıyor ağzından :) arkadaşlarıyla konuşmaları da çok sevimli oluyor 😍
Gün gece oturup izlesem dinlesem sıkılmam annelik öyleymiş demek ki diyorum.
beze devam, benle uyumaya devam😅
Oy maşallah: ) bez devam tabi ki bizde de. Uykuları burada bozuldu, yatırıyoruz, kalkıyor, yatırıyoruz, bağırıyor, bir kaç kere dayanamadık bizimle yattı. Çocukla uyumak mükemmel bir şey, çok kapılmamaya çalışıyorum, çünkü etrafımda 12 yaşında annesiyle uyuyan çocuklar var, öyle olmasın benimki diyerekten..
Biz de oğlumuzu izlemekten iş yapamıyoruz bazen, bu ağustos anneleri babaları daha mı bi hayran bebelerine acaba: )

Geçen ay benimki de öyle ağladı çığlıkla uyandı dönemsel bir şey olabilir belki. Korkarak uyanıyordu kötü rüya gördüm kabus gördüm diye anlatıp korktum diyordu sonra da😅

Kızlar çocuklarınız sosyallik anlamında nasıllar. Başka çocuklarla ya da başka büyükler küçüklere yaklaşıp oynuyorlar mı yoksa uzak mı duruyorlar.
Kendi kendilerine oynama durumları nasık yoksa hep sizle mi oynamak istiyorlar.
Kreşe başlayacağız bizi ne gibi durumlar bekliyor önerileriniz var mı? Adapte olma konusunda zorluk yaşadılar mı?

Zeytindallarindan Zeytindallarindan
Benim kızım evde sürekli benle oynamak ister fakat eve bir akrani geldiginde veya başka biyerde arkadaşı olursa beni hiç aramaz. Biz kreşe başlayali 1 ay kadar oldu. İlk bir hafta günde 1 saat kalarak değerlendirmek istediler. Sonra 3 hafta 2 saat kalmaya başladı. 2 saatin artık yetersiz olduğunu söyledikleri için yarından itibaren sabah 3 saat öğleden sonra 3 saat olmak üzere toplamda 6 saate çıkardılar. Gündüz uykusunuda orada uyuyacak. Sosyal bir çocuktur. Uyum sağlamak konusunda problem yaşayacağını zannetmiyorum. Bakalım yarın ilk defa uzun kalacak. Nasıl geçtiğini yazarım tekrardan.

X