2021 de ikiz annesi olacaklar kimler

İkili testi onermiyolar canim ikizlerde ben de yaptirmadim diger testi de yaptirmadim Rabbim saglikli omur versin insallah yavrularimizi sadece detayli ultrason yapildi. Ama tabiki sen ne dusunuyosun icin ne sekilde rahat edecek en iyi sen karar verebilirsin
Ben yaptirmak iatemiyorum ama esim yapalim ve bir sorun varsa aldiralim diyor bile bile bebegimzi buna yapmayalim . Tup bebek ile hamile kaldim zaten 5 gun embryosu saglikli bilmiyorum cok kararsizisim . digerler ilk basta yapmak para tuzagi gibime geliyorp

Ben yaptirmak iatemiyorum ama esim yapalim ve bir sorun varsa aldiralim diyor bile bile bebegimzi buna yapmayalim . Tup bebek ile hamile kaldim zaten 5 gun embryosu saglikli bilmiyorum cok kararsizisim . digerler ilk basta yapmak para tuzagi gibime geliyorp
Cok hassas bi konu canim ne desek yanlis olur tabiki sizin karariniz insallah Rabbim saglikli olarak dogmalarini nasip eder

Cok hassas bi konu canim ne desek yanlis olur tabiki sizin karariniz insallah Rabbim saglikli olarak dogmalarini nasip eder
Amin inshallah hepimiz saglikla aliriz kucagimiza 🙏🏼🙏🏼 ben bekleyip uclu testi yaptiricam ozaman en iyisi bu galiba , erkenden yapip cok fazla strese girmeye gerek yok bebislere zarar veriyorum 1 haftadir gece gunduz bunu dusune dusune

Amin inshallah hepimiz saglikla aliriz kucagimiza 🙏🏼🙏🏼 ben bekleyip uclu testi yaptiricam ozaman en iyisi bu galiba , erkenden yapip cok fazla strese girmeye gerek yok bebislere zarar veriyorum 1 haftadir gece gunduz bunu dusune dusune
Hem sana hem bebislere yazik annesi uzme kendini ki ortada bise yokken hemde. Burun ense olcumleri yapildi mi

Hem sana hem bebislere yazik annesi uzme kendini ki ortada bise yokken hemde. Burun ense olcumleri yapildi mi
Doktorum daha hic bisey yapmadi ki her gittigimde tup bebek dontorum (baska sehirde) onuda bilgilendiriyorum . 4 haftada keseyi, 6 haftada kalp atislari 8 haftada kontrole gittim cuma gunu boyu 3cm dedi hersey yolunda dedi baska birsey demedi .

Doktorum daha hic bisey yapmadi ki her gittigimde tup bebek dontorum (baska sehirde) onuda bilgilendiriyorum . 4 haftada keseyi, 6 haftada kalp atislari 8 haftada kontrole gittim cuma gunu boyu 3cm dedi hersey yolunda dedi baska birsey demedi .
Canim ikili tarama testi yapilma zamaninda burun kemigi ve ense kalinligi olcumu de yapilir.elbette hic bir testin yuzde yuz guvenirligi yok ancak onemli fikirler verir bu olcumler

Canım ben de tüp bebek ile çift yumurta ikizlerine hamileyim . Bu bence bünye meselesi ben hiç bulantı yaşamadım. Birçok hamilenin yaşadığı sıkıntıyı yaşamadım çok şükür şimdiye kadar sorunsuz geldi. Tek çift önemli olduğu noktalar var ama en önemlisi senin bünyen. Benim arkadaşım tek hamile doğurmak üzere başından sonuna çok zorlandı.
İlave olarak ikiz hamilelik sonlara doğru elbette daha zor olur çünkü daha çok agirlasiyorsun ve hiç aklımıza getirmek istemesek de erken doğum riski daha fazla. Sen iyi düşün iyi olsun sağlıkla ilerlesin hamileliğin her anın tadını çıkar hamile kalmak için savaş vermiş kadınlarız biz 😍

iyi gecelerr herkeze ☺️ inshallah hepimiz saglikla aliriz bebislerimizi kucaklarimiza 🙏🏼 yeni denk geldim bu grupa , bende 10+5 ikizlere hamileyim . Sizlerinde fikrini almak isterim bir konuda cok cok kararsizim . Doktorum dediki 2 haftaya sorna bir test yapalim 2 secenek var .. ikili tarama testi ucuz ama ikizlerde 50% dogruluk oayi var dedi . Digeri daha pahali ama 90%+ dogruluk payi var dedi . sizler hangisini yaptiniz nasil ilerlediniz
Merhaba benim hem doktorum hemde perinatoloğum bu testi önermedi mesela...doğru çıkmıyor diye...

Kızlar bende bugun muayene oldum 33+4 çok şükür bebeişler iyimiş bebişlerin boyları 45/46 gibi kilolarıda biri 2400 biri 2600 olmuş bana çok ağır geliyo zaten taşımakda çok zorlanıyorum. Bide benim karnım aşırı ama aşırı çok kaşınıyo tavsiye edeceğiniz bişey varmı hindistancevizi yağı,bio pil,lierac kullanıyorum ona rağmen çok çatladım 🥺

Kızlar bende bugun muayene oldum 33+4 çok şükür bebeişler iyimiş bebişlerin boyları 45/46 gibi kilolarıda biri 2400 biri 2600 olmuş bana çok ağır geliyo zaten taşımakda çok zorlanıyorum. Bide benim karnım aşırı ama aşırı çok kaşınıyo tavsiye edeceğiniz bişey varmı hindistancevizi yağı,bio pil,lierac kullanıyorum ona rağmen çok çatladım 🥺
Masallah kuzucuklara kocaman olmuslar🤗 ben zeytinyagi kullaniyorum canim bi de onu dene istersen
Günaydın canım iyiyiz şükür meme savaşındayız 😑 Yarın olacağız inşallah kuzum
Tutmuyolar mi memeyi civcivler 😘

8
maasallah canim miniklere kocaman olmuslar cok sukur. en zor zamanlarin, az daha sabir💞💞karnin buyudukce daha cok gerilip kaşınıyor, ben de hindistan cevizi yagi suruyordum ama yine fena kaşınıyordu. karnimin her yerinde catlak dalgalı dalgalı gorunuyordu tenimin rengi ,cozumunu bulamadim. ama simdi o catlaklar minik cizgiler, kirmizi lekeler gibi ufak ufak gorunuyor canim, o kadar da rahatsiz etmiyor goruntusu, hamilelikteki gibi degil.karnimin alt kisminda gobek deligimin asagisi, orda biraz buruş buruş olmus derim, korse daha cok sıkıştırır iyice burusturur diye kullanmadim da, dogru mu yaptim bilmiyorum ama.

Canım ne güzel herşey yolundaymis 🧿
Kaç haftadan snra çatlamaya başladın 🤢
Bende hindistan cevizi yağı ve incia krem kullanıyorum.

X