2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Kızlar akşam/gece kusmaları olan var mı? Tam diyorum günüm iyi geçti, fazla midem bulanmadı, öğürmedim. Akşam üstü ne yesem çıkarmaya başladım 😔 hiç serum taktıran oldu mu sebepten dolayı? Korkumdan çokta yiyemiyorum gün içinde, enerjim sıfır resmen. Acilde de korona var diye korkuyorum 😔
Canım ben haftada bir serum taktiriyorm. Sabah akşam bulantı çok siddetli

Kızlar merhaba ben 11 haftalık gebeyim bir hafta önce göz doktoruna götürdük kardeşimi ben koridorda bekledim 5 6 metre uzaklıkta röntgen odası vardı 20 dk sonra hemen dışarı çıktım ama içim rahat etmedi etkilenmismiyimdir acaba lütfen cevap verin..

Kızlar merhaba ben 11 haftalık gebeyim bir hafta önce göz doktoruna götürdük kardeşimi ben koridorda bekledim 5 6 metre uzaklıkta röntgen odası vardı 20 dk sonra hemen dışarı çıktım ama içim rahat etmedi etkilenmismiyimdir acaba lütfen cevap verin..
Odanın içine girmediysen bi sorun olmamıştır canım sakin ol endişelenme

Kızlar listeyi güncellemek te çok geciktim farkındayım ama affınıza sığınıyorum, iyi değilim bu aralar malumunuz. 😔En kısa sürede, hafta içi güncellemek istiyorum inşallah.🙏 Ondan sonra da Allah kısmet ederse yavaş yavaş cinsiyetleri yazarız. ♥️😍
Merhaba Benide listeye ekler misin canım bende 10. Hafta içindeyim 28 Ekim'de doğum inşallah😊

Herkeze merhaba 6 haftalıkken başladı mide bulantım çok şiddetli deil hafif bir bulantı 10.cu haftadayim ve aynı sekilde devam ediyor sabah kusmalari felanda yok. Bir ayarda gidiyor. Görüntüsünü begenmedigim şeylerde yada kokusu kötü gelen şeylerde sadece öğürme oluyor. Öğrenmek istediğim şu. Herkezdemi böyle ilerleyen haftalarda dahami artıyor. 14. Haftalık ileri boyutta bulantısı olan ilk zamanlardadami ileri boyuttaydi. Her bünyede farklılık gösteriyor biliyorum ilerleyen zamanlarda artarmi bulantılarım korkuyorum açıkçası

Aslında kanamam devam etmiyor şuan ve şansıma yarın doktor kontrolüm vardı ama bu akşam acile gitsem mi bilemedim
Erken dönemde bende yaşadım kahverengi akıntıdan çok olmadığı sürece korkmayın bu haftalarda hala yerleşim kanamaları olabiliyor. Normal kan gelirse de kendinizi üzmeyin hemen yaşadım çünkü geçen hafta karnında bir açıyla uyandım tuvalete gittim sanki regli olmuşum gibi kan vardı gitti bebeğim diye ağlaya ağlaya doktora gittim 1 gece yatırdı progestan iğne verdi gece boyu serumlar takıldım.allah yaşatmasın kimseye ama onların çözümleri var gerçekten geç olmadan müdahale edilirse. Birde benim doktorum böyle kahve akıntın olursa progestandan bir tane daha iç demişti o gün sabah o kanamayı görünce hemen içtim hastaneye gittiğimde lekelenme bile yoktu kesmişti

Merhaba Benide listeye ekler misin canım bende 10. Hafta içindeyim 28 Ekim'de doğum inşallah😊
Diğer soruları da cevaplarsan not alayım canım, hayırlı olsun 🙏♥️
Herkeze merhaba 6 haftalıkken başladı mide bulantım çok şiddetli deil hafif bir bulantı 10.cu haftadayim ve aynı sekilde devam ediyor sabah kusmalari felanda yok. Bir ayarda gidiyor. Görüntüsünü begenmedigim şeylerde yada kokusu kötü gelen şeylerde sadece öğürme oluyor. Öğrenmek istediğim şu. Herkezdemi böyle ilerleyen haftalarda dahami artıyor. 14. Haftalık ileri boyutta bulantısı olan ilk zamanlardadami ileri boyuttaydi. Her bünyede farklılık gösteriyor biliyorum ilerleyen zamanlarda artarmi bulantılarım korkuyorum açıkçası
Şuan en büyüğümüz 13 haftalık canım, azalan da var, artan da. Bünyeden bünyeye değişiyor sanırım. Benimde önceden tüm gün bulandırdı, şimdi akşamları bulantı ve kusma var

En son kinde bulantı ilacı katti b vitamini bide c vitamini kattı
Aynen benim serumumda da hem bulantı ilacı (dramamine) hem de birkaç vitamin vermişti, bayağı bir toparlıyor.

Bu arada ben de bugün Covid-19 temaslısı oldum :KK43: Dün gece boğaz ağrım da olduğu için eve gelen filyasyon ekiplerinden test yapmalarını rica ettim, sonucu da yarın belli olur sanırım. Ne olur dua edin, inşallah bir şey yoktur, ihtimali bile beni çok üzdü. :KK43:

Aynen benim serumumda da hem bulantı ilacı (dramamine) hem de birkaç vitamin vermişti, bayağı bir toparlıyor.

Bu arada ben de bugün Covid-19 temaslısı oldum :KK43: Dün gece boğaz ağrım da olduğu için eve gelen filyasyon ekiplerinden test yapmalarını rica ettim, sonucu da yarın belli olur sanırım. Ne olur dua edin, inşallah bir şey yoktur, ihtimali bile beni çok üzdü. :KK43:
Canım inş birşeyin çıkmaz bebeğinde sende sağlıklısınızdır 🤲 dualarımız seninle

Arkadaşlar belliki birçogu bulantidan şikayetçi.Dokuz bucuk aylık bir oğlum var demiştim .İlk hamilelik tecrübelerim hala aklimdayken soyleyim.Cinsiyetle alakası varmı yokmu bilemem ama bünye ile alakalı sanırım .Benim oğlum oldu ama bulantım iki aylıkken başlayıp yani onuncu haftalara yakin filan kusmak yoktu ama ogurmek herk kokudan tiksinme yemek yapamama aylarca ve ilk tiskindigim çay olmuştu hiç icememistim doğuma kdr nerdeyse,bu dönemde hem tatlı hem turşu ve eksi şeyler istiyordu canim.ve aserdigim tek şey karpuz olmuştu.
Bütün bunları hafifletmek için tek kullandığım şey bol soda sade ve de Dr unuza danışın ki söyleyecektir PRİLAM bulantı ilacı çok iyi bı ilaç o ayakta tuttu biraz beni.
Ve şu an ilginçtir hala tiksinme başlamadi hafif bazı koku ağır geliyorsa burnunu tikiyorum. İki hafta sonra cinsiyet ogrenicem kız mı ki diyorum kendimce oglanda çok bulantı olunca hurafe uyduruyorum.cunku bünye bence değişik tepki veriyor .
İnşaallah hepimiz kolay atlatırız.
Serum vs gelince bildiğim kadar bı kere gittim o da grip olmuştum bogazim inmişti o zaman koronada yoktu .parol vermişler vitamin vermişler serum takip geçmişlerdi.
İnşaallah beterinden korusun Allah .
Yalnız bulanti baya baya geçmemişti bende .Ama herkesin farklı gebeliği var asla unutmayın.

Diğer soruları da cevaplarsan not alayım canım, hayırlı olsun 🙏♥️

Şuan en büyüğümüz 13 haftalık canım, azalan da var, artan da. Bünyeden bünyeye değişiyor sanırım. Benimde önceden tüm gün bulandırdı, şimdi akşamları bulantı ve kusma var
Teşekkür ederim canım seninde hayırlı olsun insallah. 33 yaşındayım sat. 18.01.2021 ilk bebeğim cinsiyeti henüz bilmiyorum :) doğum bildiğim kadarı ile 28.10.2021 normalde ilk muayenede sata göre 25 Ekim'de doğum demişti sonra 28 oldu 🤷🏼‍♀️

Merhabalar kızlar aranızda karnı belli olmaya başlayanlar var mı kaçıncı hafta da bellilik hissettiniz 🤗
Dışarıdan bakan anlamaz ama ben çok net fark ediyorum. Annem, eşim de çıkmaya başladı diyor.

168'e 60 kiloyum. 1 kilo kaybım var. dümdüzdü karnım, 11. hafta itibariyle alt karın bölgesinde belirginlesme, gerginleşme var 🌸 yarin 12+0 oluyorum bi hafta on gündür böyle. Önceden gaz oldugu zaman şişlik oluyodu simdi sürekli var.

X