2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Bende hero baby nin kaşık mamasını almayı düşünüyorum ama severmi sevmezmi bilmiyorum
biz hero babynin mamalarını denemedik henüz ama organik bebek bisküvilerine bayıldık. Onu kullanıyoruz devamlı. Kızımd aseviyor, atıştırmalık olarak veriyorum bazen ona da. Bebeğiniz mamasını sevdi mi hangi çeşidinden aldınız,deneyeyim ben de

biz hero babynin mamalarını denemedik henüz ama organik bebek bisküvilerine bayıldık. Onu kullanıyoruz devamlı. Kızımd aseviyor, atıştırmalık olarak veriyorum bazen ona da. Bebeğiniz mamasını sevdi mi hangi çeşidinden aldınız,deneyeyim ben de
ben ülkerin cici bebe bisküvisini veriyorum evet kaşık mamasını sevdi cnm bu aşağıdaki lerden alıyorum

Eklentiler

• Screenshot_20211004-225531.jpg
    Screenshot_20211004-225531.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_20211004-225519.jpg
    Screenshot_20211004-225519.jpg
    89,4 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_20211004-225503.jpg
    Screenshot_20211004-225503.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 39
Selam kızlar bebişim 9 aylık olacak artık az kaldı ama ben bu 8 aydan çok yoruldum ben bebeğime uyku eğitimi verdim kendi kendine uydururdu ama bu ay süreli kalkmak oturmak istiyor yatağında hep ayakta uyumuyor hacı yatmaz gibi sizde öyle misiniz ? Henüz adet de olmadım
benim adetimde daha 3 aydır düzene girdi bizimde gündüz uykumuz yok denecek kadar az çok zor dalıyor uykuya uyusada 5 10 dk en fazla bazen ninni açıyorum bu şekilde uzun yatabiliyor

Foruma girmeyeli aylar oldu .. Herkese merhaba hanımlar .🌸
Kızım 9 ay 12 günlük oldu . 8 aylık kontrolünde 75 cm 9200 gr civarındaydı. Umarım herkes iyidir.Bebişlerinizin durumu nasıl bizimki emekliyor yeni yeni tutunup kalkmaya çalışıyor ...Herkese sağlıklı günler diliyorum 🌸

Selam kızlar bebişim 9 aylık olacak artık az kaldı ama ben bu 8 aydan çok yoruldum ben bebeğime uyku eğitimi verdim kendi kendine uydururdu ama bu ay süreli kalkmak oturmak istiyor yatağında hep ayakta uyumuyor hacı yatmaz gibi sizde öyle misiniz ?
Henüz adet de olmadım
Dış çıkarma dönemi olduğu için rahatsızlaniyordur, genel olarak hepsi aynı benimki de dahil 😁
Ben de henüz regl olmadım korkulacak birşey yok emzirdigimiz için hormonsal bir durum

Ben de yazmayalı aylar oldu. Emzirememek, hemen çalışmaya başlamak beni çok üzdü. Burada sizlerin yazdıklarını okudukça kendimi daha kötü hissediyordum. Ne günlerdi ya, ne güzeldi. Sürekli doğurmaya çalışıyordum 😃
Merhaba canım hoşgeldin seni hatırlatıyorum doguramadiiimmm dediğin günleri bak geldi geçti 9 aylık oldular bile 😁😁

Hanimlar mrb bebisleriniz oturuyormu ek gıdaya basladinizmi ne veriyorsunuz nekadar veriyorsunuz
Selamlar kuzucum, benim miniğim artık büyüdü bu ilk evreleri geçtik ama sorunu görmüşken destekleşelim istedim.
Ben kızımı ek gıdaya ilk başlattığımda 3 günde bir, bir ya da yarım çay bardağı olarak veriyordum. Keçiboynuzu pekmezi ile elma, muz püreleri verdim.kendi anne sütümle hero organik bebek bisküvisini karıştırdığım da oldu. Özellikle geceleri tok tutsun, derin uyusun diye. Buharda haşlama havuç, patates de verebilir, zamanla miktarlarını artırabilirsin. Bu şekilde, sevgileer

Ek gıda konusunda neler yaşıyorsunuz bayanlar ,yemek yiyor mu bebekleriniz ,benimki süte memeye daha düşkün . Beş altı kaşık sevdiği şeylerden yiyor daha da ağzına sürmüyor
Ben de 6 aylıkken başladım herşeyden tattırıyorum artık bu ay özellikle arada yaptığım yemeklere tuz koymadan pişince ayırıyorum bir iki öğün bazen
İştahını sorarsan bazen güzel bazen ama en fazla Bir bebek kavanozu tek öğünde eti çok seviyor
Kuzu kıyması koyuyorum , köy tavuğu vs
Bu ay 3 öğüne çıkardım kahvaltı öğle yemeği akşam da bazen çorba yoğurt her gün yediği yemeğin yanına yada akşam azıcık ekmek ile yediriyorum
Tabi emmeye devam gece artık daha çok kalkıp emiyor ben azalır diyordum ama dişlerden kaynaklı 🤦🏻‍♀️

Kızlar merhaba mesajımı gören bilgisi olan dönüş yaparsa cok sevinirim. Oğlum salı gününden beri ateşliydi ara ara düştü cıktı en fazla 38 oldu ilk diş cıkarırkende böyle olmusru üstten dişi kabarmış o yüzden diye düşündüm neyse ha gecti ha gecicek derken bugun oldu ve hala huysuz ateşli ateşi suan 37,6. Dün eşim işten geldi biraz halsiz ve burnu akıyodu bugun akşam üstü hastaneye gitti cünkü baya burun akıntısı birazda ateş vardı üşüttü sandık tedbir amaclı test yaptırdı ve sonuc az çnce cıktı pozitif😔 cok morelim bozuldu odaya kapamıstı zaten kendini burun akıntısı basladığından beri hala odada cıkmadı ama ben bir iki kere ilac ve meyve götürdüm korona oldugunu öğrnmeden önce🥺 sizce bebeğimde mi korona salı gününden beri ateş düşmüyor ama eşimde belirti dün başladı oğlum salıdan beri sadece ateş ve huysuzluk var . Acaba oğlum koronada babasınada mı ondan bulastı diye düşünüyorum ama öyle olsa banada bulasırdı ne yapcagımı şaşırdım doktoruda sehir dısındasymıs pztsi gelicekmiş onada yazdım henüz görmedi mesajımı. Odasına bir iki kez girdim inşallah bana bulasmaz 😞 sizce eşim neler yesin ekstra korona olup atlatanlar fikir verirse cok sevinirim. Maskeyle emziriyorum bebeğimi ne olur ne olmaz diye

Kızlar merhaba mesajımı gören bilgisi olan dönüş yaparsa cok sevinirim. Oğlum salı gününden beri ateşliydi ara ara düştü cıktı en fazla 38 oldu ilk diş cıkarırkende böyle olmusru üstten dişi kabarmış o yüzden diye düşündüm neyse ha gecti ha gecicek derken bugun oldu ve hala huysuz ateşli ateşi suan 37,6. Dün eşim işten geldi biraz halsiz ve burnu akıyodu bugun akşam üstü hastaneye gitti cünkü baya burun akıntısı birazda ateş vardı üşüttü sandık tedbir amaclı test yaptırdı ve sonuc az çnce cıktı pozitif😔 cok morelim bozuldu odaya kapamıstı zaten kendini burun akıntısı basladığından beri hala odada cıkmadı ama ben bir iki kere ilac ve meyve götürdüm korona oldugunu öğrnmeden önce🥺 sizce bebeğimde mi korona salı gününden beri ateş düşmüyor ama eşimde belirti dün başladı oğlum salıdan beri sadece ateş ve huysuzluk var . Acaba oğlum koronada babasınada mı ondan bulastı diye düşünüyorum ama öyle olsa banada bulasırdı ne yapcagımı şaşırdım doktoruda sehir dısındasymıs pztsi gelicekmiş onada yazdım henüz görmedi mesajımı. Odasına bir iki kez girdim inşallah bana bulasmaz 😞 sizce eşim neler yesin ekstra korona olup atlatanlar fikir verirse cok sevinirim. Maskeyle emziriyorum bebeğimi ne olur ne olmaz diye
Çok çok geçmiş olsun😣😣😣

Günaydın kızlar.. Size bir sorum olacaktı. 1 haftadır kızım, en az bin defa uyanıyo ve gece geç yatıyor asla uyumak istemiyor.. Uyuduğunda ise yetmezmiş gibi herbir 10 dakika sonra uyanıyo mızmızlanıyor yada ağlıyo, emzirerek sakinleştiriyorum.. Ve memede kalmak istiyor her gece böyle vallahi artık kafayı yicem ya bugun tam 9 aylik oldu.. geçici midir bu durum? Benim gibi olan var mı

Selam kızlar bebişim 9 aylık olacak artık az kaldı ama ben bu 8 aydan çok yoruldum ben bebeğime uyku eğitimi verdim kendi kendine uydururdu ama bu ay süreli kalkmak oturmak istiyor yatağında hep ayakta uyumuyor hacı yatmaz gibi sizde öyle misiniz ?
Henüz adet de olmadım
Bnde en baştna beri aşırı niyetliydim ama oğlum benden inatçı çıktı. Hiçbir şeyi uygulayamadm ve bu beni aşırı sinir ediyor. Kalkmasını azaltım dedim meme ağızdan çıktığı anda uyanmaya kadar düştü. Şimdi 45dk döngülerini aşamıyor. Helak oldum. Gece 1 de kalktı dün 3 buçuğa kadar uyanıktı ve full enerjiyle. 🙄 Ağlqyarak uyanıyor kendini parçalayana kadar ağlıyor meme dışında sakinlşmiyor. Tüm dnaışmanlarla ve dr la konuştum alışkanlık verme diyorlar. Çocık kendni bi saat parçalıyor ve asla yorulup sızmıyor. Normlde sbaah kadar uyanmadan yatacağa dönemdeyiz ben 3 -5 kez uyansaya bile razıyım.😭🥺

Bnde en baştna beri aşırı niyetliydim ama oğlum benden inatçı çıktı. Hiçbir şeyi uygulayamadm ve bu beni aşırı sinir ediyor. Kalkmasını azaltım dedim meme ağızdan çıktığı anda uyanmaya kadar düştü. Şimdi 45dk döngülerini aşamıyor. Helak oldum. Gece 1 de kalktı dün 3 buçuğa kadar uyanıktı ve full enerjiyle. 🙄 Ağlqyarak uyanıyor kendini parçalayana kadar ağlıyor meme dışında sakinlşmiyor. Tüm dnaışmanlarla ve dr la konuştum alışkanlık verme diyorlar. Çocık kendni bi saat parçalıyor ve asla yorulup sızmıyor. Normlde sbaah kadar uyanmadan yatacağa dönemdeyiz ben 3 -5 kez uyansaya bile razıyım.😭🥺
Bu ara benim kızın uyanması daha da arttı mem mem meme diye ağlıyor büyüdükçe daha zor oldu inşallah geçer yoksa ben bayılacağım gücüm kalmadı sabır çekip duruyorum bebeğimi çok seviyorum ama uykuya ihtiyacım var 😞 allah güç versin bütün annelere

Konjenital adrenal hiperplazi(kah) degeri yüksek cikti ama düşüş eğiliminde şuan fakulteye götürüyoruz çocuk endokrinoloji takip ediyor. Normal değerlere yaklaştık baya üç defa test yapıldı. İnşallah geçer hepsi Allah tüm hastalara şifa versin sağlıkla büyütelim inşallah evlatlarimizi
Öncelikle geçmiş olsun. Topuk kanı değeri kaç çıkmıştı acaba? Teşhis için sadece topuk kanına mı bakıldı?

Herkese iyi akşamlar,
Buraya çok yazamasamda sürekli takip ettiğim bir gruptu. Özellikle hamileyken çok şey öğrendim, benzer şeyler yaşandığını bilmek bile bazen rahatlatmıştı. Oğlum bir yaşına girdi çok şükür. Büyüdükçe bazı şeyler kolaylaştı bazı yeni zorluklar başlıyor. Oğlumu büyütürken çok yalnız kaldım, o kadar yorgun hissediyorum ki. Onu bu dünyadaki herşeyden çok seviyorum. Eşim, ailem, eşimin ailesine aşırı öfkeliyim, sürekli gerginim. Uykusuzluk, yorgunluk... Bu yeni halimi de sevmiyorum ama değiştiremiyorum da. Sizler nasıl başediyorsunuz?

X