2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Kızlar hepinize tek tek teşeşekkür ederim güzel dilekleriniz ve önerileriniz için ❤
Tam bakamadım ama öksürük için yazmıştım bunu uygula dua edersin. Zeytin yağı pekmez aynı oranda koy birazda pul biber boğazını yaksa iyi olur cezvede bir yemek kaşığı kadar kaynat sıcak bir yemek kaşığı kadar yut ama su içme. Öksürüğü bir dakika da kesiyor

Kızlar hepinize tek tek teşeşekkür ederim güzel dilekleriniz ve önerileriniz için ❤
Bir de bol bol yat dinlen ve öyle bir yemek ye ki ama nasıl:) zorla kendini yemek için bu en önemlisi diyebilirim. Odanı sık sık havalandır. Booool su iç. Zorla da olsa iç. Hastane ilaç vermiyor en fazla serum takarlar güzel yemeğini yiyip su içersen ona da gerek yok. Dediğim satürasyon aletini alabilirsen kandaki oksijen miktarını ölçüp durumunu takip edebilirsin. Allah şifa versin korkma ben de dahil kaç kişi atlattı bebekte de sıkıntı olmuyor. Sadece öksürüğü kesmeye çalış

bir kaç gün gerilik ve ilerilik bence önemli değil, onlar da mükemmelen ölçemiyorlardır zaten. Detaylıda mühim olan, organları düzgün mü, sağlığı yerinde mi, bu gibi konular. Eğer bunlar yolundaysa, üzmeyin kendinizi

Organlarinda sorun yokmus. Cok tesekkur ederim 🙏🏻

15 dakikada bitmesi beni düşündürdü daha çok. Nasıl her yerine bakabilir bu kısa zaman içerisinde 🤷

Bilmiyorumki ben de sasirdim. Normal muayeneden farki yoktu. Ins gercekten bakmistir bakmasi gerekenlere

Kızlar bana dua edin durumum biraz ağırlaştı çok öksürüyorum ve öksürdüğüm için karnımda kasılmalar ne sancı var kadın doğuma geldim nst ye bağladılar 50 60 larda bazen 80 e kadar çıkan düzenli sancı var ama hiç bişey yapmıyolar hastanenin bahçesinde bekletiyolar hala doğum başlasada hiç bişey yapamayız dedi doktor

Cok gecmis olsun cnm. Dualarim seninle ins hemen atlatcaksiniz. Hic moralini bozma iyilesmene bak Allahin izniyle hicbisey olmaz ins 🙏🏻

Kizlar ben tetenos asisi yaptirdim 1 hafta oliyo yarin hala kolum agriyo kaldiramiyorum normalmi ustune yatamiom zorluyo doktora gitmelimiyim normalmi ateş vs yok agri var sadece ustune yatinca dokununca hareket ettirince
Benimde de aynı şekilde ağrı oldu. En fazla 1 hafta sürer dediler ama tam 2. Haftanın sonunda gecti canim. Bünyeden bunyeye değişiyor sanirim

Bugün nasılsın canım?
Kizlar ben tetenos asisi yaptirdim 1 hafta oliyo yarin hala kolum agriyo kaldiramiyorum normalmi ustune yatamiom zorluyo doktora gitmelimiyim normalmi ateş vs yok agri var sadece ustune yatinca dokununca hareket ettirince
Normal canım bi çoğumuzun öyle oldu 3 günden sonra hafiflemeye başladı benim hemşire çok ağrın olursa parol içebilirsin demişti

Kızlar bana dua edin durumum biraz ağırlaştı çok öksürüyorum ve öksürdüğüm için karnımda kasılmalar ne sancı var kadın doğuma geldim nst ye bağladılar 50 60 larda bazen 80 e kadar çıkan düzenli sancı var ama hiç bişey yapmıyolar hastanenin bahçesinde bekletiyolar hala doğum başlasada hiç bişey yapamayız dedi doktor
Bol bol c vitamini alın covid icin. Öksürük için bal zencefil zerdali karışımı yapın. Ağır grip olduğunuzda ne yapıyorsanız onu yapın. Ama c vitamini aldığınızda antibiyotik almayın

Canını sıkma canım belki de bi yanlışlık oldu sen de gelişmesi için elinden geleni yapıyorsun zaten
Benim haftası veya haftasından bir iki gün geri çıkıyor ölçümleri
Yanlışlık olmadığına şöyle eminim, İstanbulun en iyi perinatologuna gittim. Yani bu doktora 3. gidişim ( 1 tane kayıp, 1 tane normal doğumda). İşinin çok ehli bir doktoru. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama her hafta fındık, badem, ceviz yemiyorum mesela. İlaçlarımı düzenli içmeye çalışıyorum ama kan ilacı hala çok zorluyor beni onu arada atlıyorum gibi gibi.
Canım ben gece de gündüz de çok sık idrara çıkıyorum. Gece tuvalet aralarında bir litre su içiyorum resmen. Bebek büyüyüp idrar torbasına baskı yaptığı için normalmiş.
Benim görümcem in de 2.hamileliğinde kordonda tek damar varmış. Bebeği sapasağlam doğdu, çokta zeki ve sağlıklı bir çocuk. Endişeye kapılma. 🙏♥️
Salonda yatıyordum meğer beni sürekli uyandıran ve uyanıncada tuvalete gitmeme sebep olan şeyin yattığım yerin rahatsız edici olmasıymış. iki akşamdır kendi yatağımda yatıyorum tekrardan şimdi daha az uyandığımı farkettim:) Kendime eziyet ediyormuşum :KK70:

Çok sağol canım böyle şeyleri duymak inanılmaz iyi geliyor. Sanki yüreğim ağzımda, her an iyi olan tablo kötüye dönmeye başlayacakmış gibi geliyor. Ufacık bir olumsuz şey söylese doktorum ağlayacağım sanki o moddayım.
Bizimde plesanta damarımız 1 tane eksik özellikle 28 den sonra gelişim geriliği olabiliryormuş:KK43: o yüzden önden gitmesi bence iyi gibi .dr da bana bol protein ağırlıklı ye dedi ama ben o kadar yiyemiyorum midem hemen şişiyor malesef :KK43: karın çevresi bir hafta geri çıktı .
28. haftadan sonra gelişim geriliği olabileceği genel bir durum muymuş? Yani bunu doktor mu söyledi size? Çünkü ben internette araştırdım okumadım böyle bir şey. Neden 28. Haftadan sonra gerilik başlıyor acaba? Ben her şeyden yiyorum şuanda, sebze, et, tavuk, meyve... Tek yemediğim çerez herhalde :KK70:
2 arter 1 ven yazıyor benim detaylı ultrason kağıdında eksiklik durumunu bilmiyorum ama benimki de 1 hafta önden gidiyor. Hatta doktor eylülde olur doğum demişti. Önden gitmesinde bir sakınca yoktur herhalde 🙂

Sen zaten erken hissetmiştin bayaa canım sadece biraz daha uyumak istemiş olabilir 😇 ben daha yeni yeni hissediyorum daha doğrusu hareketlerin bebek mi gaz mi olduğunu anlamıyorum 🤭 burda hissetmek adına strese düşen arkadaşlar da bence bebek hareketlerini ayırt edemiyor benim gibi.
Doktor size bununla ilgili bilgi vermedi mi? Bana söylediklerini duysaydın:KK43:

Benim doktorum da sadece d vitamini verdi, hatta balık yemememe rağmen OMEGA vermedi 🤷 demir eksikligim var onu da sanırım birkaç hafta sonra başlatacak. Minimumda veriyor her şeyi nedense

Ahhhh ne güzelllll…. Benim ilaçlarım hem SGK'nın karşılamadığı ilaçlar, hemde o kadar çok ki...
1) Suda eriyen kalsiyum alıyorum
2)Suda eriyen magnezyum
3) Suda eriyen demir ilacı
4) Coraspirin hap
5) Folik asit
6) Multivitamin sabah suda eriyor akşam hap şeklinde içiyorum
7) Kan sulandırıcı iğne ( fakat bunu yapmıyorum artık )

Varmı benden daha fazla hergün ilaç alan bu kadar :KK70:

Yanlışlık olmadığına şöyle eminim, İstanbulun en iyi perinatologuna gittim. Yani bu doktora 3. gidişim ( 1 tane kayıp, 1 tane normal doğumda). İşinin çok ehli bir doktoru. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama her hafta fındık, badem, ceviz yemiyorum mesela. İlaçlarımı düzenli içmeye çalışıyorum ama kan ilacı hala çok zorluyor beni onu arada atlıyorum gibi gibi
Anladım canım dikkat et elinden geldiğince Allah’ın izniyle bi sıkıntı olmaz inşallah
Ahhhh ne güzelllll…. Benim ilaçlarım hem SGK'nın karşılamadığı ilaçlar, hemde o kadar çok ki...
2)Suda eriyen magnezyum
4) Coraspirin hap
5) Folik asit

Şifa olsun hepsi inşallah sağ salim kavuş da minnoşuna şurda 15-16 haftamız kaldı birçoğumuzun

Yanlışlık olmadığına şöyle eminim, İstanbulun en iyi perinatologuna gittim. Yani bu doktora 3. gidişim ( 1 tane kayıp, 1 tane normal doğumda). İşinin çok ehli bir doktoru. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama her hafta fındık, badem, ceviz yemiyorum mesela. İlaçlarımı düzenli içmeye çalışıyorum ama kan ilacı hala çok zorluyor beni onu arada atlıyorum gibi gibi.

Merhaba, Atıl beye mi gittiniz? İnşallah sağlıkla, güzel gelişimiyle devam etsin. Ben de beslenmemi süper iyi yapamıyorum, bazen suçluluk duyuyorum, sonra da yapabildiğim bu kadar diyerek kendimi teselli ediyorum. Analık buymuş, sürekli bi şeyleri yanlış eksik mi yapıyorum diye endişelenmekmiş...
Allah hepimizin evlatlarına sağlıklar güzellikler versin

2)Suda eriyen magnezyum
4) Coraspirin hap
5) Folik asit

23 haftanızda hala folik asit mi kullanıyorsunuz

23 haftanızda hala folik asit mi kullanıyorsunuz
Arkadaşımızın şöyle bir sıkıntısı var 👇🏻 Ondandır muhtemelen
Kızlar selamlar, epeydir foruma giremedim, hamilelik epey zor geçiyor, değişen bir şeyde olmadı... Çok sık idrara çıkma, uykusuzluk, kan ilacı dokundu mide bulantıları, çatlaklar vs. Sizde çok sık idrara çıkıyor musunuz? Bir gece boyunca 4-5 defa uyanıyorum sanırım.

Birde sorum olacak: detaylı taramada göbek bağında tek damar olduğunu söyledi doktor. Böyle durumda beyin, kalbi veya böbreklerinde sorun olabilirmiş ancak bizim beboda çok şükür bir sorun yok şuanda. Aranızda varmı böyle durumda olan?

Birde çocuğu iki hafta önden giden var mı?

Valla diken üstündeyim, aman gelişim geriliği olmasın, aman çocuk tek damarla iyi beslensin diye oldum 76 kg şuanda. 14 kilo almışım 😮

Kızlar selamlar, epeydir foruma giremedim, hamilelik epey zor geçiyor, değişen bir şeyde olmadı... Çok sık idrara çıkma, uykusuzluk, kan ilacı dokundu mide bulantıları, çatlaklar vs. Sizde çok sık idrara çıkıyor musunuz? Bir gece boyunca 4-5 defa uyanıyorum sanırım.

Birde sorum olacak: detaylı taramada göbek bağında tek damar olduğunu söyledi doktor. Böyle durumda beyin, kalbi veya böbreklerinde sorun olabilirmiş ancak bizim beboda çok şükür bir sorun yok şuanda. Aranızda varmı böyle durumda olan?

Birde çocuğu iki hafta önden giden var mı?

Valla diken üstündeyim, aman gelişim geriliği olmasın, aman çocuk tek damarla iyi beslensin diye oldum 76 kg şuanda. 14 kilo almışım 😮
Merhabalar tek damar olayını bi arkadaşım yaşadı sağlıklı doğum yaptı. Benim bebeğinde karnı 2 hafta önden gidiyor kendi bi hafta önde 😬 doktor şekerden şüphelendi diyete başlıyoruz

Kızlar size ilginc bir soru soracağım. Son bir iki haftadır inanılmaz şekilde çok afedersiniz böyle nemli yerlerden geçerken o kokuyu burnumun en derinine kadar çekesim geliyor. Böyle kömürlük kokusu olur, yağmur birikintisinin nem kokusu olur 😂 dış macunumu yiyesim geliyor falan filan. 😂 Ya bunlar D vitamini eksikliği belirtisi olabilir mi sizce? D vit eksikliginde de garip garip belirtiler oluyordu sanki

2)Suda eriyen magnezyum
4) Coraspirin hap
5) Folik asit

Canım benimde kalsiyum magnezyum suda eriyendi doktoruma söyledim ikisi bi arada tablet kullanmaya başladım daha rahat iyi oluyor

X