2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kıskanmasından tepki göstermesinden çok korkuyorum. elimizden geldiğince ilgilenicez yine aynı şekilde :) Doğum öncesi tıraş ettirmeyi düşünüyor musunuz peki?
Ben de korkuyorum, biraz agresif bir kedi zaten bizimki. Bir tek bana sakin. Eşime bir bakışı var, dokunursan üstüne atlarım der gibi resmen. Eve gelen herkese fıklar, pati atar. Inşallah bebeğe zarar vermez. Ben kedilerin tıraş edilmesine çok karşıyım. Psikolojilerinin bozulduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar hiç ettirmedim, ettirmeyi de düşünmüyorum. Bebeğimiz doğduktan sonra tarama işini daha sık yaparım büyük ihtimal. Aynı şekilde süpürge de daha çok çalışır.

Merhaba 🥰 sanki bu iç güdüsel olarak meme bulma konusunu burada yazışmıştık
Görünce paylaşayım dedim 🤗
Evet evet ben yazmıştım bazi arkadaşlar bebek o kadar hareket edemez demisti ama ediyomus iste bu videoyu görünce benim de aklıma o konu geldi ama benim dediğim sey annenin karnında olusan koyu cizgiyi takip edip memelere kadar çıkmasıydi, o nasıl olur bilemiyorum. Allah'ın hikmeti işte hiçbir canlıyı sıfır bilgiyle yollamiyor, hayata tutunacak kadar karnını doyurma refleksi veriyor muhakkak 😊

Daha kotuymus bu allah yardimcin olsun
Yine ben usuyunce uzun kollu hirkali falan oturuyorum sicak daha kotu ne kadar soyunabilirsin ki🤣
Amin, amin 🙏 Hele dün gece sıcak bastı uyuyamadım. O kadar gergindim ki... Akşam eşime diyorum, ikinci hamileliğim mümkünse kış olsun, baharda doğurayım. Dayanamıyorum. Garibim o da anlamıyor, niye deyip duruyor 🙈 Ev serin dedikçe bana geliyorlar 😂

Bizim de iki kızımız var biri aşırı kıskanç huysuz biri sahiplenici şuanda odasını kapalı tutuyoruz çünkü 2 buçuk yaşındaki çok tüylü aşırı tüy döküyor bir de yaz... yazın tüylerini seyletiyorlar ya. Taratmaz da hayatta... Beşiği ilk başlarda oğlumun odası olmadan önce yatak odasına koymuştuk dönüşümlü olarak içinde uyuyorlardı 😅 umarım ikisi de kıskanmadan sevecen ablalar olurlar hele bir de birbirlerine sarılsınlar ben de artık her gün mutluluktan ağlarım 😂
Inşallah çok iyi anlaşırlar. Bizim ki beşikte uyuyor dünden beri. Çok sevdi. 😊

Daha kotuymus bu allah yardimcin olsun
Yine ben usuyunce uzun kollu hirkali falan oturuyorum sicak daha kotu ne kadar soyunabilirsin ki🤣
Kahramanmaraşta yaşıyorum iki gündür alev alacak nerdeyse bu gerçi birşey değil, bir ay sonra canım memleketim Urfa'ma gideceğim oranın sıcaklığını düşün 🤣 Kız kardeşim mülakat için Ankara' da şimdi burası cennet gibi diyor,serin serin. 😊 Şu an tenim yanıyor resmen, kıyafetin değdiği yerler.

Kahramanmaraşta yaşıyorum iki gündür alev alacak nerdeyse bu gerçi birşey değil, bir ay sonra canım memleketim Urfa'ma gideceğim oranın sıcaklığını düşün 🤣 Kız kardeşim mülakat için Ankara' da şimdi burası cennet gibi diyor,serin serin. 😊 Şu an tenim yanıyor resmen, kıyafetin değdiği yerler.
Evet ankara serin sukur daha tam sicaklar gelmedi
Urfadir marastir eminim dehset sicaktir

Canım gaz sancısı bende de oluyor ya baya ağrılı ama yalancı dogum sancısı daha çok kasılma şeklinde oluyo sancılı degil diye biliyorum
Evet haklısın ama şu gaz sancısı daha kötü sanırım😒 yoğurt yememeye çalışıyorum laktozsuz süt içiyorum ama yemekten sonra illa bi yokluyo. Sade soda içiyorum neredeyse her gün😀Canım karnımın alt tarafı sertleşiyor bazen bende acaba yalancı doğum sancısı böyle bişey mi dedim. Cidden oymuş😬 Resmen acılara yürüyor korkmuyorum 💃🏼

Benim çok fena gaz sancısı. Ama benim hep olurdu ayırt edebiliyorum şimdilik ama ilerleyen dönemde karışır mı bilemem
Ya bende afedersin normalde gazlı bi insanım ama bu şekil ağrılarım olmuyodu hiç. Ben sade soda içiyorum. Afedersin bir geğiriyorum ulusa sesleniş yapıyorum sanki🙄🤣 Sana da öneririm sade soda hayat kurtarıyo şu an🥲

Bende Aldıklarımı
Babyme nin ürünlerini ben beğeniyorum ama depend almayı düşünüyorum. Allah izin verirse normal doğumu bekleyeceğim çok kanama oluyomuş ve iyi oluyormuş doğum sonrasındada depend
ben sezeryan olcam bide oğlumda öyle ahım şahım olmamıştı bnm kanamam ondan yeterli olurmu acaba dedim:)

Ayy ben hic tiras ettirmedim ve kediler hiç sevmezmis tüylerinden arınmayı. Evin heryeri kıl, bebek gelince nasıl sık sık temizlicem napcam bilmiyorum, bu sıpa bensiz yatmiyo baska biyerde, valla düşündükçe stres oluyorum dua ediyorum en azından ilk zamanlar yaklasmasin yanına, zarar vermez biliyorum belki hiç ilgilenmez bile ama kıllarından cok korkuyorum 🤦
Bizimde çok fena dökülüyor ya ince ince bir de. hiç kıyamıyorum da ama sanırım bi defalığına temmuz sonu gibi tıraş ettircez. Zarar vermez eminim ama o merak var ya o merak bebeğin yanından ayrılacağını sanmıyorum hiç 🤣

Ben de korkuyorum, biraz agresif bir kedi zaten bizimki. Bir tek bana sakin. Eşime bir bakışı var, dokunursan üstüne atlarım der gibi resmen. Eve gelen herkese fıklar, pati atar. Inşallah bebeğe zarar vermez. Ben kedilerin tıraş edilmesine çok karşıyım. Psikolojilerinin bozulduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar hiç ettirmedim, ettirmeyi de düşünmüyorum. Bebeğimiz doğduktan sonra tarama işini daha sık yaparım büyük ihtimal. Aynı şekilde süpürge de daha çok çalışır.
Bende çok karşıyım çok da üzülüyorum ama çok meraklı bebeğin yanından ayrılmaz gibi geliyor. Bi defalığına yaptıralım diyoruz ama bakalım ya. Kış olsa bi nebze az dökülüyor ama yaza geldiği için ne kadar tararasak tarayalım ince ince dökülüyor hep.

Mümkün olduğunca normal doğum yapmak istiyorum ama doktora göre düşük bir ihtimal. Doktorum eğer 38-40.haftada doğarsa iri ve kilolu olacağından her türlü sezeryan alınır şeker hastalarına bebeğin ve annenin sağlığı için normal doğum önermiyoruz dedi. Bakalım 20 günde bir kontrole gidicem diyetle ve iğne verirlerse iğneyle şekeri dengelersem belki düşündüğümüz kadar hızlı büyümez ama bende iri olacak gibi hissediyorum çünkü hep iriydi kontrollerde ve eşimin annesinin dört çocuğu da iriydi. Sanırım oğlum kemik açısından babasına çekmiş. Ayaklarımda ve parmaklarımda şişme bacaklarımda da damar gerinmesi var zaten her gün en az yarım saat yürümeye çalışıyorum ama ağırlaştırkça çok zorlamaya başladı beni. Bir de oğlum hareket ederken bile tekmelemeye dönmeye devam ediyor dengem iyice bozuluyor tek başıma bakkala bile gidemiyorum... Ayrıca ben nişanı yada suyumu farkedebilecek miyim diye korkuyorum. Çünkü mantar ve enfeksiyondan bir sürü çatlağım var sürekli kan görüyorum ayırt edemiyorum ney ne diye ve gene mantar yüzünden hep ıslak hissediyorum çok korkutuyor farkedememek...

Sizde şeker gebelik döneminde mi çıktı, yoksa zaten var mıydı? Gebelik şekeriyse ve diyetle regüle edilebilirse vajinal doğum da mümkün dedi benim doktorum. Tabii benim için öncelikli olan bebeğin sağlığı, vajinal veya sezaryen hangisi daha iyi olacaksa o olsun.

Evet ankara serin sukur daha tam sicaklar gelmedi
Urfadir marastir eminim dehset sicaktir
Benim Ankara'da yanmama ne diyorsunuz peki 😂

X