2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende çok karşıyım çok da üzülüyorum ama çok meraklı bebeğin yanından ayrılmaz gibi geliyor. Bi defalığına yaptıralım diyoruz ama bakalım ya. Kış olsa bi nebze az dökülüyor ama yaza geldiği için ne kadar tararasak tarayalım ince ince dökülüyor hep.
Haklisin çok dökülüyor tüyleri. Inşallah çok etkilenmez. 😊🙏

Aldıklarım:)
Yenidoğan çeşitli setler ve zıbınlar ..abartmadım acıkcası 1-3 aya daha cok yöneldim . 1 yaşına kadar beğendiğim hoşuma giden kıyafetler aldım.:)
1-3 ay uyku tulumu
1 yaşa kadar kilotlu çoraplar ve çoraplar , önlük vs

molfix bebek bezi yeni doğan 1 ay gider diye düşünüyorum
unibaby yeni doğan ıslak mendil
Mustela yenidoğan şampuan
Babydream bebekyağı
Babydream alt açma
Babydream göğüs pedi
Avent biberon seti ve emzik
Banyo yıkama kuvet vss yıkama filesi
Lcw kundak havlusu
müslin 4 katlı örtü
müslin tek kat örtü
müslin ağız bezleri
bebek deterjan ve yumuşatıcı
anakucağı(otokoltugu) bebek arabamız var
Penti Lohusa pijama

Eksikler
Tek kullanımlık iç çamaşırı
emzirme atleti ve sütyeni
göğüs kremi
lohusa pedi
gecelik
bebek kapı süsü
lohusa taç seti
reflü yastğı( kararsızım)

kızlar aklıma gelenler bunlar eksiklerimi eklermisiniz

Ben de korkuyorum, biraz agresif bir kedi zaten bizimki. Bir tek bana sakin. Eşime bir bakışı var, dokunursan üstüne atlarım der gibi resmen. Eve gelen herkese fıklar, pati atar. Inşallah bebeğe zarar vermez. Ben kedilerin tıraş edilmesine çok karşıyım. Psikolojilerinin bozulduğunu düşünüyorum. Bugüne kadar hiç ettirmedim, ettirmeyi de düşünmüyorum. Bebeğimiz doğduktan sonra tarama işini daha sık yaparım büyük ihtimal. Aynı şekilde süpürge de daha çok çalışır.
Kuzenim 3 kere ameliyat oldu kedi tüyünden bebekken tek bir tüy yutmus o da cigerine yapismis kucukken ergenlikte hatta 2 cocuk sahibi oldu simdi bile ameliyat oldu
O kadar cok istiyorum ki cocuklarim biyle bilincli yetissin hayvanlarla ilgilensin inanilmaz guzel ve inanilmaz cocuklarin gelisimi uzerinde olumlu etkileri var bence
Ama sirf bu olayi gorup yasadigim icin eve asla hayvan almamaya karar verdim

Aldıklarım:)
Yenidoğan çeşitli setler ve zıbınlar ..abartmadım acıkcası 1-3 aya daha cok yöneldim . 1 yaşına kadar beğendiğim hoşuma giden kıyafetler aldım.:)
1-3 ay uyku tulumu
1 yaşa kadar kilotlu çoraplar ve çoraplar , önlük vs

molfix bebek bezi yeni doğan 1 ay gider diye düşünüyorum
unibaby yeni doğan ıslak mendil
Mustela yenidoğan şampuan
Babydream bebekyağı
Babydream alt açma
Babydream göğüs pedi
Avent biberon seti ve emzik
Banyo yıkama kuvet vss yıkama filesi
Lcw kundak havlusu
müslin 4 katlı örtü
müslin tek kat örtü
müslin ağız bezleri
bebek deterjan ve yumuşatıcı
anakucağı(otokoltugu) bebek arabamız var
Penti Lohusa pijama

Eksikler
Tek kullanımlık iç çamaşırı
emzirme atleti ve sütyeni
göğüs kremi
lohusa pedi
gecelik
bebek kapı süsü
lohusa taç seti
reflü yastğı( kararsızım)

kızlar aklıma gelenler bunlar eksiklerimi eklermisiniz
Bebişe tırnak makası ve tarak yok sanırım aklıma o geldi okuyunca canım😬🤗

Şekerli şeyler yeme bol su iç derim ekmek yersen çavdar ekmeği ve et ye birde salata ye meyve yeme derim et yiyemezsen yogurt salata kısır yap bol bol ye makarna prinç vb şeyler yememen lazım sebze et salata sebzeleri zeytinyağında haşlayıp yemen lazım hatta salataya sirke limon sıktırmıyorlar şeker var limonda da mantar yiyeceklerlede alakalı onu söyleyim şimdiden karbonhidrat yememeye başla derim şeker böbreklerine etki etmeden tedaviye başlamalısın idrarta proteşn kaçağı var mı ? Hiç bir tedaviye başlamazsan zaten muhtemelen bebeği erkenden alırlar çunku sana zarar vermemesi için gebelik gittikçe sıkıntı olur senin için stres etme strestende şekerin yükseliyor olabilir su iç hatta ıhlamur demle iç o sakin tutar seni ama kesinlikle diyete bugünden uy derim diyete uymaya başlayınca alışırsın zaten dzelir herşey mantarda geçer şekerin yüksek olduğu sürece mantar duzelmez
Ne güzel anlatıyorsun da ben herşeyi yiyemiyorum. Öncelikle vejetaryenim. Süt ve yumurta hariç hiçbir hayvansal ürün yiyemiyorum. Yoğurdu sevmem normalde ama onu da hamilelikte tüketmeye başladım. Bebekliğimden beri çekirdekli lifli sert parçalı tatsız hiçbir şeyi yiyemedim hep kustum. Makarna ve mercimek yanına pirinç çok severdim şekerim olduğunu duyduğum an daha yemedim. Ekmeği tam tahıllı ekmek olarak yiyorum normalde çok ekmek tüketmem zaten. Salata çok denedim ama asla yiyemiyorum hem domates salata çekirdekli ve tatsız geliyor. Soğan parça parça kıvırcık desen lifli... Gerçekten çok denedim çocuk düşündüğümüz andan beri ama asla yiyemiyorum. Su normalde hiç içmezdim ama hamilelik başından beri neredeyse hiçbirşey içemediğim için yemek yanına hep su içtim. Mide bulantısı beni bitirdi altıncı aya kadar yedide biraz azaldı sadece. İdrarda protein kaçağı var mı hangisinden anlaşılıyor bilmiyorum ama bütün sonuçlarımı doktora gösterdim riskli birşey görse söylerdi diye düşünüyorum. Bende normalde şeker yoktu gebelik öncesinde hiçbir şekilde. Bir tek tansiyon düşüklüğüm vardı o kadar 24.haftada çıktı bende şeker. Ailemde olduğu için olma ihtimali yüksekmiş gebelikte zaten. Diyetisyene daha gidemedim gittiğimde detaylıca konuşur düzgün bir diyet listesi hazırlarız diye düşünüyorum ama şekerim olduğunu öğrendiğim günden beri diyet yapıyoeum düzgün besleniyorum anneannemde şeker vardı ona sormuştum ne kötü ne iyi diye perşembe gününe alabildim anca randevu o güne kadar devam bakalım belki şeker çıktığı zamana göre biraz azaltabilmişimdir hayırlısı olsun

Inşallah çok iyi anlaşırlar. Bizim ki beşikte uyuyor dünden beri. Çok sevdi. 😊
İnşallah 😊 ama benim kızlarım normalde birbirleriyle kavga eder dururlar bu sefer de bebek yanı kavgası yapmazlar inşallah 😅 biri iki buçuk yaşında biri bir yaşında hatta bir yaşında olanı iki aylık gebeyken sokaktan sahiplendim beni takip etti. Meğerse hamileymiş iki ay sonra dört yavru doğurdu ben doğurttum hatta sarıla sarıla 😅 ilk doğan güçsüz doğdu vefat etti 😔 diğer kardeşlerini de üç aylık olduklarında anneden kopunca sahiplendirdim. Ama bir süre daha anne gibi dolanmaya devam etti bir bakmışız doruğa annelik yapıyor gibi yanından ayrılmıyor 😅

Sizde şeker gebelik döneminde mi çıktı, yoksa zaten var mıydı? Gebelik şekeriyse ve diyetle regüle edilebilirse vajinal doğum da mümkün dedi benim doktorum. Tabii benim için öncelikli olan bebeğin sağlığı, vajinal veya sezaryen hangisi daha iyi olacaksa o olsun.
Benim gebelikte çıktı normalde şekerim yoktu hiç olmadı. 24.haftada çıktı bende. Doktorum ailemde olduğu için gebelikte çıkma ihtimali yüksek dedi. Bende sizin gibi düşünüyorum bebeğim sağlıklı doğsun da nasıl gelirse gelsin

Kuzenim 3 kere ameliyat oldu kedi tüyünden bebekken tek bir tüy yutmus o da cigerine yapismis kucukken ergenlikte hatta 2 cocuk sahibi oldu simdi bile ameliyat oldu
O kadar cok istiyorum ki cocuklarim biyle bilincli yetissin hayvanlarla ilgilensin inanilmaz guzel ve inanilmaz cocuklarin gelisimi uzerinde olumlu etkileri var bence
Ama sirf bu olayi gorup yasadigim icin eve asla hayvan almamaya karar verdim
Çok geçmiş olsun.
Eskiden evde bakılan canların aşıları parazit uygulamaları bu kadar yapılmıyordur tabi. Aşı ve parazit uygulaması yapılmadığında durum daha tehlikeli oluyor. Sebep tüy den ziyade kedinin aşı durumu diyor uzmanlar.
Evinde patili can besleyenlerin durumu bu konuda çok hassas. O da evin bir çocuğu oluyor. Inşallah bu tip sıkıntıları kimse yasamaz.

İnşallah 😊 ama benim kızlarım normalde birbirleriyle kavga eder dururlar bu sefer de bebek yanı kavgası yapmazlar inşallah 😅 biri iki buçuk yaşında biri bir yaşında hatta bir yaşında olanı iki aylık gebeyken sokaktan sahiplendim beni takip etti. Meğerse hamileymiş iki ay sonra dört yavru doğurdu ben doğurttum hatta sarıla sarıla 😅 ilk doğan güçsüz doğdu vefat etti 😔 diğer kardeşlerini de üç aylık olduklarında anneden kopunca sahiplendirdim. Ama bir süre daha anne gibi dolanmaya devam etti bir bakmışız doruğa annelik yapıyor gibi yanından ayrılmıyor 😅
Olur mu olur 😊 Bebeği görünce annelik duyguları kabarır, sizinle bile paylaşmak istemez belki 😍 Bebeklerin sıcaklığını ve temiz, güzel kokulu hallerini sevip yanına kivrilmak için kavga ederler kesin😍 İki kedili bir ev bence muhteşem 😍 Çok istedim ikinciyi ama cesaret edemedim, anlaşamazlarsa diye. Benim kedim minikken tatile gidecektim ve görümcem baktı o sürede. Küçük bebeği vardı onun da. Bizim ki kızın bacağına sarılmış uyuyor. Hep beşikte ama, hatta ılıması için kenara konulan mamasını bile yemiş 😂

canım bebeğin kilo boy vs söylüyormu doktorunuz
Evet söyledi boyu 36 cm olmuş kilosu 1218 Gr suyu iyi dedi plesentanın yerine baktı çok şükür herşey yolunda kan grubumu sordu sanırım bu haftada kan uyuşmazlığına bakılıyor internette öyle okumuştum A pozitif dedim bir şey demedi kan uyuşmazlığımız yok diye hatırlıyorum daha öncesinden evlenirken mi ne bakılmıştı sanırım B12 alıyormusum dedi yok ilk başta iğnesini vurulmuştur sonra da multivitaminin içinde var diye almadım dedim tamam dedi okula gidiyor musun diye sordu gitmiyorum rapor almıştım dedim raporu kendi vermişti unuttu herhalde 🙂 muayeneden önce acil sezeryan doğuma girmiş bekledim biraz 20 dakkada yapıp geldi nasıl geçti ben korkuyorum da dedim iyi geçti deyip güldü birşey demedi kilomu soracaktım 10 kilo aldım çok mu diye unuttum sormayı 4. ayda bir kez ölçmüştü bir daha ölçmedi hamile kalmadan önce zayıftım 50 kiloydum bu yüzden 10 kilo da alsam dışardan normal görünüyorum sanırım tüm kiloyu kalçama ve karnıma aldım zaten kolum yüzüm aynı bir de tansiyonunu ölçtür yüksek değilse bana bildirmene gerek yok dedi tansiyonum da normal çıktı en son doğum katındaki odaları gezdik eşimle güzeldi beğendik oda süsleme yapıyorlarmış doğum paketinin içerisinde varmış tek üzüldüğüm şey eşi doğuma almıyorlarmış pandemiden dolayı ben çok istiyordum doğumda eşimin yanımda olmasını neyse sağlık olsun diyorum inşallah kolay sağlıklı bir doğumu olur hepimizin 🤲

Evet söyledi boyu 36 cm olmuş kilosu 1218 Gr suyu iyi dedi plesentanın yerine baktı çok şükür herşey yolunda kan grubumu sordu sanırım bu haftada kan uyuşmazlığına bakılıyor internette öyle okumuştum A pozitif dedim bir şey demedi kan uyuşmazlığımız yok diye hatırlıyorum daha öncesinden evlenirken mi ne bakılmıştı sanırım B12 alıyormusum dedi yok ilk başta iğnesini vurulmuştur sonra da multivitaminin içinde var diye almadım dedim tamam dedi okula gidiyor musun diye sordu gitmiyorum rapor almıştım dedim raporu kendi vermişti unuttu herhalde 🙂 muayeneden önce acil sezeryan doğuma girmiş bekledim biraz 20 dakkada yapıp geldi nasıl geçti ben korkuyorum da dedim iyi geçti deyip güldü birşey demedi kilomu soracaktım 10 kilo aldım çok mu diye unuttum sormayı 4. ayda bir kez ölçmüştü bir daha ölçmedi hamile kalmadan önce zayıftım 50 kiloydum bu yüzden 10 kilo da alsam dışardan normal görünüyorum sanırım tüm kiloyu kalçama ve karnıma aldım zaten kolum yüzüm aynı bir de tansiyonunu ölçtür yüksek değilse bana bildirmene gerek yok dedi tansiyonum da normal çıktı en son doğum katındaki odaları gezdik eşimle güzeldi beğendik oda süsleme yapıyorlarmış doğum paketinin içerisinde varmış tek üzüldüğüm şey eşi doğuma almıyorlarmış pandemiden dolayı ben çok istiyordum doğumda eşimin yanımda olmasını neyse sağlık olsun diyorum inşallah kolay sağlıklı bir doğumu olur hepimizin 🤲
Çok sevindim her şeyin yolunda olmasına maşaAllah🤲🏻🤲🏻 Bende tüm kilomu kalçama ve göbüşe alıyorum 😂 normalde de kalçadan alan bir insandım zaten yine aynı oldu .. 😂 ama etek elbise giyince de kollar yüz çok değişmediği için aynı duruyor insan o yönden güzel 🥰

Çok geçmiş olsun.
Eskiden evde bakılan canların aşıları parazit uygulamaları bu kadar yapılmıyordur tabi. Aşı ve parazit uygulaması yapılmadığında durum daha tehlikeli oluyor. Sebep tüy den ziyade kedinin aşı durumu diyor uzmanlar.
Evinde patili can besleyenlerin durumu bu konuda çok hassas. O da evin bir çocuğu oluyor. Inşallah bu tip sıkıntıları kimse yasamaz.
Yaa bak bunu bilmiyodum demek o kadar sıkıntı bi aşı yuzundenmis
O yuzden evde kedi besleme orani cok yukseldi ama boyle haberler hic duyulmuyor

Cok sevindim canim iyi olmaniza🥰

Eee nasilmis bebis anlat bakalim
İyiyiz canım bebek 36 cm 1218 gr olmuş suyu falan herşey iyi dedi benim de çok şükür şeker tansiyon vs bir sorunum yok krampların çok olursa magnezyumu günde 2 ye çıkart dedi şimdilik günde 1 e devam edeceğim sadece mide yanmam tekrar başladı ilk haftalardaki gibi ona da rennie şurup içince geçiyor hemen bebeğin hareketleri düzensiz bazen çok hareketli bazen çok az hareket ediyor korkuyorum dedim senin yorgunluk dinlenme durumuna göre değişir dedi yani bir sorun yok doğumda kalacağımız odayı gezdik oda süsleme yapacaklarmış ama pandemiden dolayı eşi doğuma almıyorlarmış doktor 32. haftada gel dedi bizden havadisler bunlar 😊

X