2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar grip aşıları gelmiş olacakmısınız?
Canım internette falan kötü bir sey yazmıyor. Ama bir arkadasim anlatti. Tanidigi bir abla hamileyken farkinda olmadan yaptirmis asiyi sonra cocuk engelli dogmus. Ama dogrusunu yalanini bilemem. Malum dogru bilgiye ulasmak zor bu devirde. 😒

Ben de aldım ama mide bulantıları başlayınca durdu. Biraz dikkat etmekte fayda var sanırım, bebeğin de fazla bir şeye ihtiyacı yok bu dönem ☺️ Yürüyüş yapın mümkün olduğunca, doktorum önerdi bana da.

Ya bu benim de derdim. 1 litreyi zor içiyorum. Ailem içine salatalık fln atalım belki daha rahat içersin dedi, onu deneyeceğiz. Bir çözüm bulursanız bana da haber verin 🙏
Ben su şişeme bir kaç damla limon damlatarak içmeye çalışıyorum. Bir tık daha iyi sanki. Deneyin belki sizde daha çok işe yarar. Sevgiler

Merhaba kızlar. Kendimi hasta gibi hissediyorum. Sürekli bulantı var. Yemeklerden sonra başlamıştı. Şu an artmış durumda. Çok halsizim. Hep uykum var ama uyuyamıyorum yatınca da. İnşallah çok sürmez.
Ben de öyle, sürekli halsizim. Bütün vücudum ağrıyor, bacaklarım tutmuyor. Inşallah çok sürmez dediginiz gibi.

Merhaba kızlar. Kendimi hasta gibi hissediyorum. Sürekli bulantı var. Yemeklerden sonra başlamıştı. Şu an artmış durumda. Çok halsizim. Hep uykum var ama uyuyamıyorum yatınca da. İnşallah çok sürmez.
Ayni ben de öyle hasta gibiyim keyifsizim tam bulanti gibi degil de midem hassas gibi
Benim de oyle mide bulantisi degil de bir hazimsizlik bir agri hissi. Hasta gibiyim surekli uzaniyorum 🙁

Benim de oyle mide bulantisi degil de bir hazimsizlik bir agri hissi. Hasta gibiyim surekli uzaniyorum 🙁
Ya bugün bende öyle oldum grip olucamda olamıyorum gibi elim kolum tutmuyor yemek su hiçbirsey göresim yok midemde de bulantı ve agrı var yara var gibi yarında iş var nasıl yapcam diye düşünür oldum 😔😔

Ya bugün bende öyle oldum grip olucamda olamıyorum gibi elim kolum tutmuyor yemek su hiçbirsey göresim yok midemde de bulantı ve agrı var yara var gibi yarında iş var nasıl yapcam diye düşünür oldum 😔😔
Belki disari cikmak iyi gelir acilirsin 🙏🏼 (Pozitif olmaya calisiyorumdur). Keske hamilelere evden calisma izni verseler hele bu donemde:/

Aynen ben de 6. Haftanin icindeyim bugun 6+2 ve bulantım dedigin gibi yemeklerden sonra oluyor cok rahatsız edici degil. Gecen hafta bas donmelerim oluyodu bu hafta pek yok. Acaba bi terslik mi var diye düşünüyo insan, halbuki dinledigim doktor belirtilerin hic olmamasi veya birden kesilmesi kötü bisey degil diyodu ama vesvese yapiyorum iste
Merhaba, bende 6+1 deyim çarşamba gğnü kalp atışı için gidicrm dr. A sen gittşnmi hiç dr. A

Arkadaşlar dış gebelik yada kimyasal gebelik için risk kaçıncı haftada geçiyor?
Canim ben nerden baksan 17 kimyasal 1 dış gebelik gecirdim
Kimyasal gebelikte bhcg artar bir sure sonra duser yani kese bile gozukmeden kanaman olur yaklasik adetinden 1 hafta sonra falan
Dıs gebelikte de kese rahimde gozukmez tüp de gozukur o da yaklasik 5. Ya da 6. Hafta da keseyi gordukten sonra anlasilir
Ama benim dıs gebelikte surekli kahverengi akintilarim vardi çamur gibi avuç avuç

Yarın iş olma konusu acayip canımı sıkıyor 🤦🏻‍♀️ ben de halsizlik ve durmak bilmeyen açlık var.. Sürekli açım.. Regl öncesi iştah artışından daha fazla 😓

Tam olarak ben.. Hele iki gündür fenayım.. devamlı bir bulantı ama böyle aşırı şiddette değil hani araba da arkada gidersin de yol tutar ya.. Yarın kontrolüm var kalp atışını duyacağız inşallah

Merhaba, bende 6+1 deyim çarşamba gğnü kalp atışı için gidicrm dr. A sen gittşnmi hiç dr. A
Merhaba, ben de bugün 6+1deyim ben de cuma günü gideceğim kalp atışı için inş. Geçen hafta çarşamba günü sadece keseyi gördük içi de boştu. İnşallah cuma duyarız. Siz ne zaman gördünüz keseyi?

Arkadaşlar merhabalar, ben de inşallah eylül annesi olacağım. Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Ben keseyi gördükten sonra artık kan vermeyi bırakmayı düşünüyordum ama en son keseyi gördüğümüzde (sadece kese vardı bebek yoktu) doktor rutin testler arasında beta da istemiş ve 1900 olan betam 6 gün sonra 8654 olmuş. Bana biraz az gelince 2 gün sonra başka bir doktora gittim anlattım böyle böyle diye. İyi artmış dedi muayene etti ve kızdı biraz, 2 hafta daha başka bi doktora gitme muayene olma ultrasona girme stres de yapma sonra gel muayeneye dedi. Sizce de normal mi? Ben mi çok panik yapıyorum. Boş gebelik için 8bin fazla diyorlar ama ne bileyim kalp atışını görmeden rahatlayamayacağım heralde

Arkadaşlar merhabalar, ben de inşallah eylül annesi olacağım. Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Ben keseyi gördükten sonra artık kan vermeyi bırakmayı düşünüyordum ama en son keseyi gördüğümüzde (sadece kese vardı bebek yoktu) doktor rutin testler arasında beta da istemiş ve 1900 olan betam 6 gün sonra 8654 olmuş. Bana biraz az gelince 2 gün sonra başka bir doktora gittim anlattım böyle böyle diye. İyi artmış dedi muayene etti ve kızdı biraz, 2 hafta daha başka bi doktora gitme muayene olma ultrasona girme stres de yapma sonra gel muayeneye dedi. Sizce de normal mi? Ben mi çok panik yapıyorum. Boş gebelik için 8bin fazla diyorlar ama ne bileyim kalp atışını görmeden rahatlayamayacağım heralde
Merhaba, ben adetim gecince 4+6 da gittim ilk muayeneme. Ultrasonla karindan bakti kese olusmaya baslamis dedi. Tabi ortada bebek falan yok kese bile yeni olusuyordu. Kan testleri istemisti icinde beta da vardi. Beta 2.300 lerde cikti. Araya yilbasi girdi ve 10 gun sonra kontrole gittim. 6 haftalik olmus, kese de olusmustu bebegide gorduk hatta kalbini de gorduk. Beta degerime bir kere bakildi. Ben de esimden dolayi tup bebek yaptiracakken supriz bir sekilde normal yolla hamile kaldim. Ama surekli doktora gidip surekli birseyler okuyup kendimi strese sokmak istemiyorum. Her gebelik kendine ozel. Yeniden kontrole 3 hafta sonra cagirmisti yani 2 gun sonra gidecegiz. Biz de cok merak ediyoruz hersey yolundami diye ama kendimizi tutup bu anin tadini cikarmaya calisiyoruz. Allahin izniyle iyidir ve sagliklidir stres yapma cunku stres de zarar verebilir. 🌸

Keseyi gördükten sonra BHCG bakılmazmış
artık. Çünkü o düzenli artış kalmaz düzensizlikler anneyi paniğe sokar diye doktorlar bakmaz istemezmiş. Ben sorduğumda böyle anlatmıştı doktorum

X