2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Mesela yatmadan önce acıkmaya başladım ama kendimi tuttum, şimdi namaza kalktım ve çok acıktım ve bu şekilde uyuyamıyorum,şuan böylesi durumlarda ne yiyebilirim acaba ?
Kuzum yaa gerçekten anne olmak kolay değil yoğurt ye içine salatalık dilimle çok iyi anlıyorum senii😘

Günaydın kızlar dün kontrolüm vardı. 30+2'deyim şu an. Doktor ciğer geliştirici vurdurdu. Ama baktiginda servikal uzunluk 37, gelişimi iyi, suyu iyi dedi. Sadece bebek makat pozisyonunda makat az aşağıda senin dikkatli olman lazim yatman lazim biz önlemimizi alalım dedi. Dün korkudan hiç uyumadım. Böyle bi şey duyan eden yaşayan var mı?

Günaydın kızlar dün kontrolüm vardı. 30+2'deyim şu an. Doktor ciğer geliştirici vurdurdu. Ama baktiginda servikal uzunluk 37, gelişimi iyi, suyu iyi dedi. Sadece bebek makat pozisyonunda makat az aşağıda senin dikkatli olman lazim yatman lazim biz önlemimizi alalım dedi. Dün korkudan hiç uyumadım. Böyle bi şey duyan eden yaşayan var mı?

Doktor bir risk görmüştür diye düşünüyorum makat pozisyonunda duruyormuş. Ve biraz aşağıda sanırım. 32. Hafta gibi dönmeye başlıyorlar diye biliyorum ama bizim bilmediğimiz bir şey görmüştür heralde. Ya da daha tecrübeli arkadaşlar yorum yapar. Korkmayın. Doktor gerekeni yapmış. Olabilecek en kötü şey şu an erken doğum sezaryen. Doktorun dediği gibi hareketleri azaltın. Bir de bebeğe kilo aldıracak şeyler yiyin. 🙏🏻

Evet tam dalicam kaşınıyor sonra sabahı sabah ediyorum. Özellikle el ve ayaklar 😔😔 kızımda da aynısını yaşadım. Son haftalar tansiyon fln. Korkuyorm aynıları olur diye.
Daha önce ne yapmışlardı kaşıntı için yine bi danış doktora canım karaciğerse ihmal etme.

Doktor bir risk görmüştür diye düşünüyorum makat pozisyonunda duruyormuş. Ve biraz aşağıda sanırım. 32. Hafta gibi dönmeye başlıyorlar diye biliyorum ama bizim bilmediğimiz bir şey görmüştür heralde. Ya da daha tecrübeli arkadaşlar yorum yapar. Korkmayın. Doktor gerekeni yapmış. Olabilecek en kötü şey şu an erken doğum sezaryen. Doktorun dediği gibi hareketleri azaltın. Bir de bebeğe kilo aldıracak şeyler yiyin. 🙏🏻
Zaten biraz da olabilecek en kötü şeyi düşündüğüm için korktum sanırım. 😓 Hepimizin için hayırlısı demekten başka elimden bir şey gelmiyor 🤷🏻‍♀️

Dikkatli ol demişte ne yapman gerektiğini söylemedi mi? Erken doğum riski var gibi birşey demedi mi yani? İnsanın içine kurt düşürüp niye gönderiyorlar anlamıyorum. Aklında olan soruları doktoruna danış her zaman. Dönmesi için zaman var daha haftamız erken sorun gördüyse ne olduğunu söylemeli.

Zaten biraz da olabilecek en kötü şeyi düşündüğüm için korktum sanırım. 😓 Hepimizin için hayırlısı demekten başka elimden bir şey gelmiyor 🤷🏻‍♀️

Ciğer geliştirici yapmış zaten 32. Hafta doğmasında hiçbir sorun yok. Artık kocaman oldu bebişlerimiz korkmayın.
Geçen gün bir arkadaşımın annesiyle konuşuyordum doktor kendisi. 32. Hafta doğum yapmış 35 sene önce. Küvöze bile koymadılar diyor. Eskiden bakarlarkış ciğerleri geliştiyse taburcu edilirmiş. Bu haftalar da artık bayağı gelişmiş oluyormuş.
He bu arada sizin erken doğacak diye bir şey de yok. Doktor önlem almış. İçinizde şüphe kaldıysa bir görüş daha alın.

Daha önce ne yapmışlardı kaşıntı için yine bi danış doktora canım karaciğerse ihmal etme.
Preeaklamsi den suphelendiler fakat tansiyon yüksek çıkmaya başlayınca zaten direk Sezeryan günü verildi . 😖😖😖 Bişey verme yapma fırsatları kalmadı. Şuan tansiyon 12/8 normal heralde. Başından beri 9/5 9/6 flndi

Doğum kanalina yakın demek istedi sanırım. Yürüyüşten uzak dur çok yorma kendini sakın. Bol bol dinlen. İhtimaller üzerine vurdurmstur iğneyi.

X