2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Yaa ne güzel çok şükür. Bişeyler yoluna girmiş demekki..
Canım bi film vardı Lorenzonun yağı diye. Belki izlemişsindir. Bi çocuk hasta oluyor annesi normal ev hanımı gibi bişeydi çocuğunu iyileştirmek için resmen tıp okumuştu uzman olmuştu falan. Sen bana o anneyi hatırlatıyosun. her detayı öğrenmişsin bi çocuk doktoru kadar bilgin vardır heralde şuan. ya maşallah hiç pes etmeden her yolu deneyerek sorunları çözmeye çalışıyorsun. Ne yaptın ne ettin normale döndürdün helal olsun😄 aliş bebek bundan sonra hiç bi sıkıntı yaşamaz inşallah, sorunsuz sıkıntısız bir bebek olsun, tüm bebişlerimiz💖

Eveet biliyorum o filmi hahah. Bizim alerji doktorumuz çok detaycı her şeyi öğretti. Bir de kağıda sorularımı yazıp gidiyorum gitmezsem kızıyor. Her gün ne yediğimi falan yazıyorum. Sınava gider gibi yanına gidiyorum. Sorguya çekiyor. Her şeyi 3-5 kez tekrar ediyor. Beni de alerji uzmanı yaptı kadın 😂

Salı günü alerjiye gideceğiz bizde özel yok zaten burada malesef üni hastanesinde hırıltısı için doktor önermişti. Siz Ankara’da gitmiştiniz demi var benim de memleket planım belki o zaman götürürüm. Burada sıkıntı valla doğru düzgün doktor yok.

Keçi sütü migrosta falan oluyor aslında bizim burada.
Yok ben istanbulda gittim alerji doktoruna. Ama iyi doktorlar genelde ankarada gördüğüm. Alerji doktoru için de seçenek ankarada daha fazla.

Kızlar ben pes ettim biberonla vermeye basladm aç ac duruyor ya jendini resmen acliğa alistirmis saatlerdir aç 100 ml bitiremiyor

Geçen hafta full biberon verdim canım. hafta sonu çok yorgundum beslemeye çalışmaktan artık. Mama bile hazırlamaya üşendim. Dedim ne zaman isterse emsin. O kadar biberon verdim meme reddi olan çocuk emdi yani yine de acıkınca. Ama 3 saatte acıkmıyor kesinlikle. 4 saati bulması lazım ki iştahla emsin.
Sen şimdi aç olduğunu hissediyorsan ver biberonu için rahat etsin.
Bir de kendini kasma strese girme. Geçen hafta ben de öyle 30 cc yi içirmek için bir saat uğraştım. Eşim evde biraz psikolojik destek verince saldım tabi bu hafta yine kafayı yiyebilirim bilmiyorum.
6da emdi bu sabah bizimki en son. 9 buçuğa kadar teklif etmicem bi daha. Sonra da 10buçuğq kadar yolu var almasa da stres yapmicam napayım. İştahsız yani.

Aynen sağlıkları yerinde olsun öncelik o. Şifa dilerim kuzuna. 🌸 bu ay uzun süren bir atak dönemi var bir de tabi aksilikler olacak sonra tekrar düzene girecekler muhtemelen. benim bebiş de 6 ya doğru uyandı dizleri karnına çekerek salladım sakinleşsin diye karnını ovdum emzirdim yatağına yatırdım pek uyuyacak gibi değil bakalım 🤔
Sağolasın cnm🤗 4.ay dedikleri 4.ayın içinde oluyordur inş 4ay dolduktan sonra başlamasın birde daha beteri niyeyse aklıma geldi🤪 hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor bana hala. Birgün başardığımı ertesi gün başaramıyorum resmen. Ama 6.aya kadar bu düzeni öğretmek daha kolaymış. Sonra daha çok hareketleniyorlar oturuyorlar, dönüyorlar çünkü. Seninki gazdan uyanıyor belkide açlıktan ziyade. Emzirdikçe daha da rahatsız olup uyumuyor da olabilir. Bizimde yediklerini küçük küçük kusmalar devam ediyor midesi almıyor şuan galiba o biraz dalmasını zorlaştırıyor. 7de kaldırdım kendi kalkmadı yine mama verdim içmedi ağzına gelenide çıkardı. Azcık oynaştık yatırdım zor uyudu 8bucuğa doğru.

Geçen hafta full biberon verdim canım. hafta sonu çok yorgundum beslemeye çalışmaktan artık. Mama bile hazırlamaya üşendim. Dedim ne zaman isterse emsin. O kadar biberon verdim meme reddi olan çocuk emdi yani yine de acıkınca. Ama 3 saatte acıkmıyor kesinlikle. 4 saati bulması lazım ki iştahla emsin.
Bir de kendini kasma strese girme. Geçen hafta ben de öyle 30 cc yi içirmek için bir saat uğraştım. Eşim evde biraz psikolojik destek verince saldım tabi bu hafta yine kafayı yiyebilirim bilmiyorum.
6da emdi bu sabah bizimki en son. 9 buçuğa kadar teklif etmicem bi daha. Sonra da 10buçuğq kadar yolu var almasa da stres yapmicam napayım. İştahsız yani.
Maaşallah🧿 çabalarını gördükçe senin çocuğun olasım geliyor anacım🤣😍

Maaşallah🧿 çabalarını gördükçe senin çocuğun olasım geliyor anacım🤣😍

Ay yok çocuğa sor bakalım. Sürekli kadının biri elinde biberonla kustukça biberon dayıyor. Almadı mı memesini açıyor.😂 psikolojimi anneler falan bozdu galiba. Herkes aç bu çocuk. Etkilenmeyeyim diye diye çok etkilendim ben sanırım ya. hiç böyle hayal etmemiştim süreci. 😩
Benim bir an önce işe başlamam lazım çocuğu da kendimi de salmak için 😂

Ay yok çocuğa sor bakalım. Sürekli kadının biri elinde biberonla kustukça biberon dayıyor. Almadı mı memesini açıyor.😂 psikolojimi anneler falan bozdu galiba. Herkes aç bu çocuk. Etkilenmeyeyim diye diye çok etkilendim ben sanırım ya. hiç böyle hayal etmemiştim süreci. 😩
Benim bir an önce işe başlamam lazım çocuğu da kendimi de salmak için 😂
Bak ne güzel çocuğun gözünden görebiliyorsun o zaman kasma bu kadar😄 sen iyi bir annesin bebişin de tok bir bebiş sadece biraz hasta o da inş mamasına alıştıkça düzelecek. Azcık az yemesinden birşey olmaz olsaydı benimkine olurdu😋 sal kendini de çocuğuda beslemeye uğraştığın zamandan biraz sevişmeye oynaşmaya ayırın bak kendine gelir bebiş de 😍 bak benimkide 30ml i 1saatte içerdi şimdi 120yi 5dk hüpletiyor🧿🥰 zamana bırak annesi

Bak ne güzel çocuğun gözünden görebiliyorsun o zaman kasma bu kadar😄 sen iyi bir annesin bebişin de tok bir bebiş sadece biraz hasta o da inş mamasına alıştıkça düzelecek. Azcık az yemesinden birşey olmaz olsaydı benimkine olurdu😋 sal kendini de çocuğuda beslemeye uğraştığın zamandan biraz sevişmeye oynaşmaya ayırın bak kendine gelir bebiş de 😍 bak benimkide 30ml i 1saatte içerdi şimdi 120yi 5dk hüpletiyor🧿🥰 zamana bırak annesi

Ay maşallah ona 🧿🧿🧿
120yi biz ancak uykuda bitiriyoruz. 😂
Evet eşim de öyle diyor da o yüzden hafta sonu full dışardaydık. Hem uyudu hem emdi çocuk ya ilginç şekilde.
alerji doktorumuza bugün kontrole gidicez bakalım yine kızacak mı bana. Bir de onun stresine girdim. Aç bu çocuk diyen doktor buldum kendime göre. Strese giriyorum ama bundan zevk alıyorum 😂😂

Ay maşallah ona 🧿🧿🧿
120yi biz ancak uykuda bitiriyoruz. 😂
Evet eşim de öyle diyor da o yüzden hafta sonu full dışardaydık. Hem uyudu hem emdi çocuk ya ilginç şekilde.
alerji doktorumuza bugün kontrole gidicez bakalım yine kızacak mı bana. Bir de onun stresine girdim. Aç bu çocuk diyen doktor buldum kendime göre. Strese giriyorum ama bundan zevk alıyorum 😂😂
Var bir mazoşistlik sende belli zaten 🤣

Kızlar bugün hayatımın en güzel ve en kötü anını yaşadım. Kızım ilk defa sesli güldü çok mutlu olduk bugün sevgi pıtırcığı gibiydik ailecek.
Ama sonra, Akşama doğru bebişi emzirirken uyuyakaldı ben de koltuğun üzerine bıraktım yatağını hazırlamaya gittim rahat uyusun diye oraya koyacaktım. Hemen geldim tam o anda bebiş tepinmeye başladı ve yuvarlandı koltuktan düştü gözümün önünde 😭😢iki sn önce gelseydim tutabilcektim. O kadar üzüldüm ki bi anda başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. Allahtan kafasını falan vurmadı önce poposu geldi yere. Koltuk alçak 40cm gibi bi yükseklikten düştü. Uykuluolduğu için korktu ağladı baya. Sonra sakinleşti kafasında vücudunda bişey görünmüyor kontol ettim. Sizce doktora gitmeli miyiz? Bi sıkıntı olabilir mi ?
Geçmiş olsun bişey yoktur inşallah gözlemle sadece
Ya kızlar birde benim bebik 1saatten fazla uyanık kalamıyor uyuyuncada yarımsaat-1saat uyuyor anca. Uyanık saatleri nasıl arttırabilirim sizler neler yapıyorsunuz uyanıkken?
Benimki birden artırdı o süreyi anlamadım.bir iki günniçinde aniden.bir de sanırım gündüz her bir yattığı uykunun süresiyle da alakalı sanki gözlemlediğine göre.uzun uyuduysa daha uzun ayakta kalabiliyor.ama bence ayakta kalma süresini uzatmaya çalışma canım,uykuya direnç göstermeyi çok kolay öğreniyorlar ve sonra uyku sevmez bir bebek oluveriyorlar.sen ayakta kalmasını uzatmaya çalıştıkça buna sebep vermiş olursun. O zamanı geldiğinde kendiliğinden uzatır süreyi

Geçmiş olsun bişey yoktur inşallah gözlemle sadece

Benimki birden artırdı o süreyi anlamadım.bir iki günniçinde aniden.bir de sanırım gündüz her bir yattığı uykunun süresiyle da alakalı sanki gözlemlediğine göre.uzun uyuduysa daha uzun ayakta kalabiliyor.ama bence ayakta kalma süresini uzatmaya çalışma canım,uykuya direnç göstermeyi çok kolay öğreniyorlar ve sonra uyku sevmez bir bebek oluveriyorlar.sen ayakta kalmasını uzatmaya çalıştıkça buna sebep vermiş olursun. O zamanı geldiğinde kendiliğinden uzatır süreyi
9da uyanmıştı şimdi yatırdım direndi yatmaya da. Uyanık da kalamıyor yatmak da istemiyor kafası karışmış 2 günde 😋 erken yatırmasına yatırıyorum da erken uyanıyor diye istemiyorum yatırmayı. Uzatamıyorum da uykusunu 1 saati zor buluyor. O da yarımsaatte bi dürtüyorum uyandırmadan 15-20dk uzatmış oluyorum anca.

Ya bizde bugun biraktim artik helak oldu çocuk nasıl mutlu olacaksa bizimde iştahsız gibi az az içiyor bi türlü ayarlayamayınca en fazla 90 bitiriyor az içtiği için ayarlasam uykusu bölünüyor içmek isteyip az içiyor biberonla içip uyudu yoksa asla uyumazdı dünkü gibi beş alti saat, gece boyu hep emdi ama iç çekerek ağladi ya sen nasıl ayarladın canım bu aralari açmayi bi saatte içiyodu dedin ya. başini bekle salla uyut azar azar bi yandan sağim yap bi de abla var zor oluyor

9da uyanmıştı şimdi yatırdım direndi yatmaya da. Uyanık da kalamıyor yatmak da istemiyor kafası karışmış 2 günde 😋 erken yatırmasına yatırıyorum da erken uyanıyor diye istemiyorum yatırmayı. Uzatamıyorum da uykusunu 1 saati zor buluyor. O da yarımsaatte bi dürtüyorum uyandırmadan 15-20dk uzatmış oluyorum anca.

Kaç gündür kendi kendine uyutma çabanı okuyorum valla attım hafızaya hepsini meme mama stresim geçsin uygulayacağım diyordum. Dayanamadım bu sabah yatağa yan yatırdım. Memeyi verdim eline mendil tıktım. Uyudu. Tesadüf mü bilmiyorum ya. 1 saat uyudu şimdi uyandı ❤️❤️

Sağolasın cnm🤗 4.ay dedikleri 4.ayın içinde oluyordur inş 4ay dolduktan sonra başlamasın birde daha beteri niyeyse aklıma geldi🤪 hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor bana hala. Birgün başardığımı ertesi gün başaramıyorum resmen. Ama 6.aya kadar bu düzeni öğretmek daha kolaymış. Sonra daha çok hareketleniyorlar oturuyorlar, dönüyorlar çünkü. Seninki gazdan uyanıyor belkide açlıktan ziyade. Emzirdikçe daha da rahatsız olup uyumuyor da olabilir. Bizimde yediklerini küçük küçük kusmalar devam ediyor midesi almıyor şuan galiba o biraz dalmasını zorlaştırıyor. 7de kaldırdım kendi kalkmadı yine mama verdim içmedi ağzına gelenide çıkardı. Azcık oynaştık yatırdım zor uyudu 8bucuğa doğru.
Bazen gücüm bitti gibi hissediyorum bi daha uyutamıcakmışım altını değiştiremicekmişim kucağımda gezdiremicekmişim gibi geliyor bitti diyorum gücüm. Tabi sonra yine güç geliyor bir şekilde. 😅 benim ilk anneliğim gerçekten ilginç bir deneyimmiş. Bir düzen oturtmak isteyince sabırla denemeye devam etmemiz önemli sanırım. Kusma bizde de var dediğin gibi beslendikçe rahatsız oluyor muhtemelen emzik o açıdan da faydalı epey. 9buçuk gibi bebek arabasıyla dolaşarak uyuttum ben bu sabah bebişi. İlk kez ikimiz başbaşa kafeye gittik, korkuyordum evden uzaklaşmaya neyse ki sorunsuz geçti 😊 Sizin emmeyle ilgili sıkıntılar vardı sanırım. Neyse ki ek gıdaya da az kaldı. Tabi özellikle kendilerini birazcık ifade edebildiklerinde rahatlıcaz gibi geliyor çoğu konuda. Sıkıntılarını anlayıp ona göre davranabilicez.

Ya bizde bugun biraktim artik helak oldu çocuk nasıl mutlu olacaksa bizimde iştahsız gibi az az içiyor bi türlü ayarlayamayınca en fazla 90 bitiriyor az içtiği için ayarlasam uykusu bölünüyor içmek isteyip az içiyor biberonla içip uyudu yoksa asla uyumazdı dünkü gibi beş alti saat, gece boyu hep emdi ama iç çekerek ağladi ya sen nasıl ayarladın canım bu aralari açmayi bi saatte içiyodu dedin ya. başini bekle salla uyut azar azar bi yandan sağim yap bi de abla var zor oluyor
Ya emen bebeklerde bu sorun oluyor galiba benimki emmiyor biberona mamaya alıştı belki ondandır. Yani kafası karışmıyor. Biberon görünce yemek zamanı algısı var maaşallah şap şap yapıyo ağzını. Şimdi siz memede bi zorluyosunuz olmadı yarımsaat -1 saat sonra biberon falan yapıyosanız (misal yani) acıktığını değil zorlandığını hissediyordur inada bindiriyordur belki. Tamamen varsayım benim dediğim ama bir gün bi dene istersen sadece biberon yada sadece meme ver. Aç kalır diye korkma ölmez, hastada olmaz. Bir tepkisine bak çocuk da rahatlar belki.
Benim durum farklıydı emmeyi geç öğrendi mideden sondayla beslendi 1ay. Ama evet 2 hafta kadar 1saat uğraştım her beslemede. Ne iterdi biberonu ne içerdi. Emzik kısmını sıkıp sıkıp akıttım ağzına. Ağzında biriktijçe yuttu. Ama hep düzenli verdim 2saatte bi. Belki ondan zamanla alıştı kendisi de çekmeye 2ayda 30mlden 100mllere çıktık.

Kaç gündür kendi kendine uyutma çabanı okuyorum valla attım hafızaya hepsini meme mama stresim geçsin uygulayacağım diyordum. Dayanamadım bu sabah yatağa yan yatırdım. Memeyi verdim eline mendil tıktım. Uyudu. Tesadüf mü bilmiyorum ya. 1 saat uyudu şimdi uyandı ❤️❤️
Aynen bende ilk denememde başarmıştım😍 ama hemen uyumamıştı epey bi emziği atıp durmuştu ağzından tekrar verdim kucağımda dans ettim öyle uyudu bir daha da sallanma istemedi hala. İnş istikrarlı olurlar🥰🧿

Aynen bende ilk denememde başarmıştım😍 ama hemen uyumamıştı epey bi emziği atıp durmuştu ağzından tekrar verdim kucağımda dans ettim öyle uyudu bir daha da sallanma istemedi hala. İnş istikrarlı olurlar🥰🧿

Evet evet sürekli emziği atıp durdu ama ben o emziği geri isteyişinden anladım moda girdiğini. Çünkü bizimki akşamları kendi uyuyor gündüz olmuyordu.
İnşallah tesadüf denk gelmemiştir ya inşallah böyle istikrarlı olurlar. 🧿🧿🧿

Bazen gücüm bitti gibi hissediyorum bi daha uyutamıcakmışım altını değiştiremicekmişim kucağımda gezdiremicekmişim gibi geliyor bitti diyorum gücüm. Tabi sonra yine güç geliyor bir şekilde. 😅 benim ilk anneliğim gerçekten ilginç bir deneyimmiş. Bir düzen oturtmak isteyince sabırla denemeye devam etmemiz önemli sanırım. Kusma bizde de var dediğin gibi beslendikçe rahatsız oluyor muhtemelen emzik o açıdan da faydalı epey. 9buçuk gibi bebek arabasıyla dolaşarak uyuttum ben bu sabah bebişi. İlk kez ikimiz başbaşa kafeye gittik, korkuyordum evden uzaklaşmaya neyse ki sorunsuz geçti 😊 Sizin emmeyle ilgili sıkıntılar vardı sanırım. Neyse ki ek gıdaya da az kaldı. Tabi özellikle kendilerini birazcık ifade edebildiklerinde rahatlıcaz gibi geliyor çoğu konuda. Sıkıntılarını anlayıp ona göre davranabilicez.
Evet yine 1saat uyudu esneyip duruyo karşımda😋 sabırla devam ne yapalım düzen olmayınca bundan daha fazla uğraşacağız sonuçta. Oğlumda hiç düzen vs yoktu hem emer hem mama içerdi meme reddi kusma kilo sorunu hiçbişeyimizde yoktu. Allah acımış acemiliğimde diyorum😄 o da kolikti sürekli ağlardı işte memede uyurdu yanımda yatardı. Bu kızda herşeyi yaşadık valla yinede şükür bugüne. Çözülüyor herşey zamanla o yüzden hepinize zaman tavsiye ediyorum her sorun halloluyor evvelallah🥰

Aynen cnm bizimkinde de istah yok 8 gunde 100 gram nedir gunde 12.5 gram almis verecegm biberonla aksam biberonla verdikten sonra 2 kere kendi istegiyle meme istedi

X