2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kakada kan bir kere gördün mü?
Evet alerjidir.
Ben bu belirtileri yaşarken doktorumuz önemsemedi. Sonra bir kez kan gördüm. Doktora sordum bir kere gördüysen hemen diyete başlama. Devam daha bağırsakları gelişecek düzelir dedi. Bir hafta bekledim ama o ara çocuğun huzursuzluğu çok fazlaydı. Kan görmedim o hafta bir daha ama yine de dedim ki ben süt diyetini bir deneyeceğim.
Süt ürünlerini kestikten sonra 1 hafta 10 gün içinde konak pişik egzama geçti kalmadı. Buna rağmen birkaç kez daha kan gördüm. Kakada mukus geçmedi. Bu sebeple doktorumuz çoklu besin alerjisi olduğunu düşündü. Öylecene katı diyete başladım işte.

Kan 1 kere gördüm o da nokta kadar. Mukuslu kaka arada görüyorum. Mukuslu kakanın ne gibi zararı varki bebeğe? Bi de başta bebeğin herşeye alerjisi olur çünkü vücut daha yeni tanışıyor besinlerle. Biraz süre geçtikten sonra alışıp tolere edebilir. Yani senin böyle çok katı diyetler yapmana, doktor doktor gezmene ve kendini harap etmene çok üzülüyorum. Acaba akışına bıraksan geçmez miydi? Tabi ben duruma çok hakim değilim sen daha yakından takip ediyorsun, daha iyisini bilirsin ama.

Kızlar bugün hayatımın en güzel ve en kötü anını yaşadım. Kızım ilk defa sesli güldü çok mutlu olduk bugün sevgi pıtırcığı gibiydik ailecek.
Ama sonra, Akşama doğru bebişi emzirirken uyuyakaldı ben de koltuğun üzerine bıraktım yatağını hazırlamaya gittim rahat uyusun diye oraya koyacaktım. Hemen geldim tam o anda bebiş tepinmeye başladı ve yuvarlandı koltuktan düştü gözümün önünde 😭😢iki sn önce gelseydim tutabilcektim. O kadar üzüldüm ki bi anda başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. Allahtan kafasını falan vurmadı önce poposu geldi yere. Koltuk alçak 40cm gibi bi yükseklikten düştü. Uykuluolduğu için korktu ağladı baya. Sonra sakinleşti kafasında vücudunda bişey görünmüyor kontol ettim. Sizce doktora gitmeli miyiz? Bi sıkıntı olabilir mi ?

Kan 1 kere gördüm o da nokta kadar. Mukuslu kaka arada görüyorum. Mukuslu kakanın ne gibi zararı varki bebeğe? Bi de başta bebeğin herşeye alerjisi olur çünkü vücut daha yeni tanışıyor besinlerle. Biraz süre geçtikten sonra alışıp tolere edebilir. Yani senin böyle çok katı diyetler yapmana, doktor doktor gezmene ve kendini harap etmene çok üzülüyorum. Acaba akışına bıraksan geçmez miydi? Tabi ben duruma çok hakim değilim sen daha yakından takip ediyorsun, daha iyisini bilirsin ama.

Çocuk doktoru da öyle dedi ama ben sadece denemek istedim. ve huzurlu bir bebeğe dönüştü bir anda.
Ama sonrasında kan devam edip meme reddi kilo almama başlayınca panik oldum.
Mukuslu kakanın bir zararı yok. Sadece mukus görüyorsan bebeğin tolere edemediği bir şeyler vardır düzelir zamanla.
Kan varsa eğer alerjisi olan besinler bağırsakta iltihap ve kanamaya sebep oluyor demek ki bu tehlikeli.
Ben sütü kesip kan görmeye devam edince bu yola girdim bu sebeple.
Ve doğduğundan beri ilk kez bu hafta bu çocuğun kakasını mukussuz gördüm 🤩

Selamlar kızlar, bebişimi ilk kez yatağında hafif hafif sallayarak uyuttum 😍 fakat küçük bir detay var ki uyuması 40 dakika sürdü ve diğer küçük detay da zaten 40 dk sonra uyanmamış olursa uyandırmam gerekecek 🥲
Cnm artık bende sallamadan uyutuyorum birkaç gündür. Hasta olması da pek etkilemedi. Ağzına emzik, koluna düğüm attığım müslin battaniyesi(uyku arkadaşı)? Birde ninni müziği. Dene istersen en fazla 5 dk da dalıyor.tabi uyku düzeni oturmuş uykusu gelmiş olunca. Yarımsaat olmadan bir de dürtmeye çalışıyorum gecikmezsem uyanmadan derin uykuya geçirmiş oluyorum. Brnimde küçük bir detay var en fazla 45dk-1saat uyuyor bu şekilde 😋

Cnm artık bende sallamadan uyutuyorum birkaç gündür. Hasta olması da pek etkilemedi. Ağzına emzik, koluna düğüm attığım müslin battaniyesi(uyku arkadaşı)? Birde ninni müziği. Dene istersen en fazla 5 dk da dalıyor.tabi uyku düzeni oturmuş uykusu gelmiş olunca. Yarımsaat olmadan bir de dürtmeye çalışıyorum gecikmezsem uyanmadan derin uykuya geçirmiş oluyorum. Brnimde küçük bir detay var en fazla 45dk-1saat uyuyor bu şekilde 😋
Kızımın vardi öyle bi arkadaşi organik ve pahalı uyku arkadaşi öcü gibi ağzi yok filan 😀 Hiç kullanılmadi tabi. Mantıklı sevdiği bi eşyayı vermek bizimde meme reddi var ya battaniye yiyor. 5 dakika çok iyiymiş bugun hiç uyumadı neredeyse biberonda vermeyince. Hamakta sallama hep yoksa uyaniyo

Mümkünse keçi sütüyle denesen yoğurdu daha iyi olur aslında
Salı günü alerjiye gideceğiz bizde özel yok zaten burada malesef üni hastanesinde hırıltısı için doktor önermişti. Siz Ankara’da gitmiştiniz demi var benim de memleket planım belki o zaman götürürüm. Burada sıkıntı valla doğru düzgün doktor yok.

Kızımın vardi öyle bi arkadaşi organik ve pahalı uyku arkadaşi öcü gibi ağzi yok filan 😀 Hiç kullanılmadi tabi. Mantıklı sevdiği bi eşyayı vermek bizimde meme reddi var ya battaniye yiyor. 5 dakika çok iyiymiş bugun hiç uyumadı neredeyse biberonda vermeyince. Hamakta sallama hep yoksa uyaniyo
Ahaha defne de yiyor battaniye yelek ne gelirse agizina 😀😀😀

Evet ya birkaç amigurumi olan bebelere baktım pahalı geldi. Alışırmı bilemedim battaniye iş görüyor şimdilik 😄 tabi her zaman olmuyo bu yazdıklarım inş 5.ay da sorunlarımız biterde düzenli yatabiliriz. Hala öğlen uykularını düzene oturtabilmiş değilim okul yüzünden 😋 yine de herşey uyku saatlerinin düzenli olmasında bitiyor.

Ya kızlar birde benim bebik 1saatten fazla uyanık kalamıyor uyuyuncada yarımsaat-1saat uyuyor anca. Uyanık saatleri nasıl arttırabilirim sizler neler yapıyorsunuz uyanıkken?

5 dakika harikaymış 😍 belki zamanla bizim de kısalır yani umarım 🙏🏽 Başlarda daha uzun sürüyor muydu sizin de? Tam dalacak mızıldanıp kıpırdanmaya başlıyor. Emzik deniyorum canım hatta bu bahsettiğimde de emzikle dalabildi. İyice mayıştığında verdim tutabildi ve öyle daldı. Ama her zaman tutamıyor sakız gibi çiğniyor genelde.

Kızlar bugün hayatımın en güzel ve en kötü anını yaşadım. Kızım ilk defa sesli güldü çok mutlu olduk bugün sevgi pıtırcığı gibiydik ailecek. Ama sonra, Akşama doğru bebişi emzirirken uyuyakaldı ben de koltuğun üzerine bıraktım yatağını hazırlamaya gittim rahat uyusun diye oraya koyacaktım. Hemen geldim tam o anda bebiş tepinmeye başladı ve yuvarlandı koltuktan düştü gözümün önünde 😭😢iki sn önce gelseydim tutabilcektim. O kadar üzüldüm ki bi anda başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. Allahtan kafasını falan vurmadı önce poposu geldi yere. Koltuk alçak 40cm gibi bi yükseklikten düştü. Uykuluolduğu için korktu ağladı baya. Sonra sakinleşti kafasında vücudunda bişey görünmüyor kontol ettim. Sizce doktora gitmeli miyiz? Bi sıkıntı olabilir mi ?
canim geçmiş olsun. Allah beterinden korusun inşallah. ben kızımı 45 günlükken düşürdüm koltuğun üstüne koymuştum nasıl düştü hala nasıl düştü bilmiyorum. Biz hastaneye gittik kusma gozlerde kayma vs olmadığı için sadece tomografi çekindik bişey çıkmadı biraz uyutamamistik sadece

Ya kızlar birde benim bebik 1saatten fazla uyanık kalamıyor uyuyuncada yarımsaat-1saat uyuyor anca. Uyanık saatleri nasıl arttırabilirim sizler neler yapıyorsunuz uyanıkken?
Valla bizimde 1 buçuk saat oldu mu basiyor yaygarayi. Uyanıyor emiyor iki oyun tekrar ağlama emme uyuma gubduzleri böyle bizim 😬😬

Spor, zeka kartı gösterme gibi aktiviteler yapmaya çalışıyorum, keyfi yerindeyse önünde oyuncaklar olan ana kucağında epey oyalanıyor. Onun dışında kucakta dışarı dönük olarak gezmek istiyor 😕 aktivitelerle yarım saat, emzirme alt değiştirme yarım saat ve kucak yarım saat gibi bizim. Uykusu gelse de kucakta oyalamaya çalışıyorum.

Çocuk doktoru da öyle dedi ama ben sadece denemek istedim. ve huzurlu bir bebeğe dönüştü bir anda.
Ama sonrasında kan devam edip meme reddi kilo almama başlayınca panik oldum.
Mukuslu kakanın bir zararı yok. Sadece mukus görüyorsan bebeğin tolere edemediği bir şeyler vardır düzelir zamanla.
Kan varsa eğer alerjisi olan besinler bağırsakta iltihap ve kanamaya sebep oluyor demek ki bu tehlikeli.
Ben sütü kesip kan görmeye devam edince bu yola girdim bu sebeple.
Ve doğduğundan beri ilk kez bu hafta bu çocuğun kakasını mukussuz gördüm 🤩

Yaa ne güzel çok şükür. Bişeyler yoluna girmiş demekki..
Canım bi film vardı Lorenzonun yağı diye. Belki izlemişsindir. Bi çocuk hasta oluyor annesi normal ev hanımı gibi bişeydi çocuğunu iyileştirmek için resmen tıp okumuştu uzman olmuştu falan. Sen bana o anneyi hatırlatıyosun. her detayı öğrenmişsin bi çocuk doktoru kadar bilgin vardır heralde şuan. ya maşallah hiç pes etmeden her yolu deneyerek sorunları çözmeye çalışıyorsun. Ne yaptın ne ettin normale döndürdün helal olsun😄 aliş bebek bundan sonra hiç bi sıkıntı yaşamaz inşallah, sorunsuz sıkıntısız bir bebek olsun, tüm bebişlerimiz💖

5 dakika harikaymış 😍 belki zamanla bizim de kısalır yani umarım 🙏🏽 Başlarda daha uzun sürüyor muydu sizin de? Tam dalacak mızıldanıp kıpırdanmaya başlıyor. Emzik deniyorum canım hatta bu bahsettiğimde de emzikle dalabildi. İyice mayıştığında verdim tutabildi ve öyle daldı. Ama her zaman tutamıyor sakız gibi çiğniyor genelde.
İlk gün direndi bi kafasını salladı hatta. Yatırdım kaldırdım o metot pek tutmadı. Müzikle kucağıma alıp dans ettim yani sakinleştirmeye çalıştım. Bir iki kerede bunu yapınca yatmaya ikna oldu 10 dkya kadar daldı. Sonraki uyutmalar daha kolay oldu. Kafasını koluna koyduğum battaniyesine döndürüp öyle uyuyor. Yan yatmaya başladığında daha rahat yatabilir belki

Valla bizimde 1 buçuk saat oldu mu basiyor yaygarayi. Uyanıyor emiyor iki oyun tekrar ağlama emme uyuma gubduzleri böyle bizim 😬😬
1buçuk saate de razıyım valla hiç dayanamıyor🤦‍♀️
Spor, zeka kartı gösterme gibi aktiviteler yapmaya çalışıyorum, keyfi yerindeyse önünde oyuncaklar olan ana kucağında epey oyalanıyor. Onun dışında kucakta dışarı dönük olarak gezmek istiyor 😕 aktivitelerle yarım saat, emzirme alt değiştirme yarım saat ve kucak yarım saat gibi bizim. Uykusu gelse de kucakta oyalamaya çalışıyorum.
Bizimki hiç sportif değil🤪 sağ sol döndüreyim, karın üstüne alıştırayım falan diyorum hiç istemiyor. Dediğin gibi ilk uyandığında anakucağına koyuyorum renkli kurbağasıyla iki oynaşıyor o kadar. Oyun halısını da sevmiyor nadir keyfi yerinde olacak da öyle iyi tekmeleyecek oyuncakları en fazla 10dk 😒 kucakta terasta geziyorduk salıncakda sallanıyorduk o da havalar soğudu bitti. Emzirmemiz zaten kalmadı mamasını 5dkda hüpletiyor. Etrafı çok göremezken daha iyiydi valla boş duvara bakıp bakıp gülerdi🤣 başka neler sever bilemedim valla

Bizimde bir buçuk saatti biberonu birakınca değişti sallamayınca ya da. Oyun halısı oyucaklari ile oynama ana kucaği kanaepede reflü yatağinda oynuyor bazen ablasi kitap gösteriyor keyfi yoksa kucakta gezdirme sonra uykusu geliyordu

X