2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Ay ben de çok özledim ya şifremi unutmuştum o yüzden uzun zamandır giremiyordum
Ben de başladım ve soluğu burda aldım, biraz deneyelim dedik ama otururken yapamıyor Defne ayağa kalkınca yapıyor ne yapacağımı bilmiyorum ne kadar uzun süre otursa da olmuyor yani lazımlığa yapamıyor
Merhaba cnm hoşgeldin bizim Defne de ilk hafta dediğin gibiydi 2. Hafta lazımlığa yapmaya başladı. 22 mayısta başladık hala devam ediyoruz hic bezlemedim ne gece ne gündüz hala ara kaçırmaları oluyor oyuna vs dalınca yinede devam bende alıştım 🥰

Merhaba cnm hoşgeldin bizim Defne de ilk hafta dediğin gibiydi 2. Hafta lazımlığa yapmaya başladı. 22 mayısta başladık hala devam ediyoruz hic bezlemedim ne gece ne gündüz hala ara kaçırmaları oluyor oyuna vs dalınca yinede devam bende alıştım 🥰
Hoşbuldum 😍 nasıl bir yol izledin peki var mı taktik falan 😂

Hoşbuldum 😍 nasıl bir yol izledin peki var mı taktik falan 😂
Hic bir taktik yok 🤣🤣 cok zor bir süreç bolca sabır gerekiyor geceleri rahatım saat kuruyorum şuan kaldırıp lazımlıga oturtuyorum yapıyor, ilk zamanlar 15 dk bir ben götürdüm sonra kendi soylemeye basladı ama dedigim gibi daliyor unutuyor kacırmalar oluyor

Hic bir taktik yok 🤣🤣 cok zor bir süreç bolca sabır gerekiyor geceleri rahatım saat kuruyorum şuan kaldırıp lazımlıga oturtuyorum yapıyor, ilk zamanlar 15 dk bir ben götürdüm sonra kendi soylemeye basladı ama dedigim gibi daliyor unutuyor kacırmalar oluyor
Bam bam bam diyorsun yani 😂

Defneye anlattın mı cnm tuvaleti artık birakmamiz gerek gibisine anlıyorsa iş tamam ama seni anlamiyorsa cok zorlanirsin
Kakaloji kitabını aldım, biraz anlattım anlıyor gibi ama emin olamadım 🙊 şu an farklı bir yoğunluğa girdim 5 haftalık o yüzden ara verelim dedik ondan sonra başlıycaz Allah izin verirse o zamana kadar da işte arada bir bak bu senin tuvaletin deyip ayıcıklara çiş yaptırıyoruz 😂

Kakaloji kitabını aldım, biraz anlattım anlıyor gibi ama emin olamadım 🙊 şu an farklı bir yoğunluğa girdim 5 haftalık o yüzden ara verelim dedik ondan sonra başlıycaz Allah izin verirse o zamana kadar da işte arada bir bak bu senin tuvaletin deyip ayıcıklara çiş yaptırıyoruz 😂
Defneler akıllı oluyor annesi alışır hemen

selam kızlar nasılsınız uzun zaman oldu. bebişler artık 2 yaşı bitirdiler 3 e doğru gidiyorlar bebişlikten çıktılar. bizim 4 sorun vardı 2 tanesi çözüldü diğer ikisi için fikir almaya geldim :)
meme bırakma, uyku düzeni, yeme, tuvalet alıştırma
memeye çok düşkündü nasıl bıraktırcam diye kara kara düşünürken kendi kendine şak diye bıraktı çok şükür tam 2 yaşında.
uykusu da düzene girdi çok şükür artık 3 saat uyutmaya çalışmıyoruz kendiliğinden kendi odasında uyuyor.
tuvalet alışkanlığına hiç başlamadık desem yeridir. sürekli söylüyoruz lazımlığı falan gösteriyoruz ama yok göz göre göre önümüzde yapıyor artık akışına bırakmaya karar verdim bu konuda fikirlere açığım.
en zorlandığımız konu yemek. 1 yaşa kadar herşeyi yiyordu bu çocuk. brokoli havuç pırasa vs. şimdi belli başlı şeyler dışında asla ağzına bişey sürmüyor. kahvaltıda zeytin yemez peynir ağzına sürmez zor zoruna 1 yumurta yiyor sadece. salatalık domates hiç yemedi şimdiye kadar koşarak kaçıyor yemiyor kafayı yicem artık gerçekten.

Kızlar ben artık ciddi anlamda bıktım yani neden anne olmayı seçtiğimi düşünmeye başlıyorum ciddi anlamda yakında beni Bakırköy’e yatırırlar. Marttan beri çocuğum sürekli hasta bir hafta iyi bir hafta kötü. Martta kreşe başladığımızdan beri aynı durum . Temmuz’un 8’inde geniz eti ameliyatı oldu. Tam geniz eti ameliyatı ndan kurtulduk derken bir hafta sonra yine ateş ve gözle görülen hiç bir şeyi yok. Artık kafayı sıyırıcam bu çocuk hiç düzelmiyor. Neredeyse 6 aydır 13,5 kg’da kaldı. Ne yapcağımı bilmiyorum artık piskolojim çok bozuldu. Bu durum normal mi??

selam kızlar nasılsınız uzun zaman oldu. bebişler artık 2 yaşı bitirdiler 3 e doğru gidiyorlar bebişlikten çıktılar. bizim 4 sorun vardı 2 tanesi çözüldü diğer ikisi için fikir almaya geldim :)
meme bırakma, uyku düzeni, yeme, tuvalet alıştırma
memeye çok düşkündü nasıl bıraktırcam diye kara kara düşünürken kendi kendine şak diye bıraktı çok şükür tam 2 yaşında.
uykusu da düzene girdi çok şükür artık 3 saat uyutmaya çalışmıyoruz kendiliğinden kendi odasında uyuyor.
tuvalet alışkanlığına hiç başlamadık desem yeridir. sürekli söylüyoruz lazımlığı falan gösteriyoruz ama yok göz göre göre önümüzde yapıyor artık akışına bırakmaya karar verdim bu konuda fikirlere açığım.
en zorlandığımız konu yemek. 1 yaşa kadar herşeyi yiyordu bu çocuk. brokoli havuç pırasa vs. şimdi belli başlı şeyler dışında asla ağzına bişey sürmüyor. kahvaltıda zeytin yemez peynir ağzına sürmez zor zoruna 1 yumurta yiyor sadece. salatalık domates hiç yemedi şimdiye kadar koşarak kaçıyor yemiyor kafayı yicem artık gerçekten.
Bizimki de Zeytin peynir asla yemez sadece domates salatalık yiyor. İştahlı bir çocuktu aslında ama tadını bilmediği şeyleri asla yemiyor çok zorluyor beni bu 2 yaş. Bir de banyo problemimiz var banyo yaptırmak işkence gibi anne yapma diye ortalığı inletiyor valla ben de yiycem yakında kafayı :kızgın:
Kızlar ben artık ciddi anlamda bıktım yani neden anne olmayı seçtiğimi düşünmeye başlıyorum ciddi anlamda yakında beni Bakırköy’e yatırırlar. Marttan beri çocuğum sürekli hasta bir hafta iyi bir hafta kötü. Martta kreşe başladığımızdan beri aynı durum . Temmuz’un 8’inde geniz eti ameliyatı oldu. Tam geniz eti ameliyatı ndan kurtulduk derken bir hafta sonra yine ateş ve gözle görülen hiç bir şeyi yok. Artık kafayı sıyırıcam bu çocuk hiç düzelmiyor. Neredeyse 6 aydır 13,5 kg’da kaldı. Ne yapcağımı bilmiyorum artık piskolojim çok bozuldu. Bu durum normal mi??
Canım hepimiz zaman zaman böyle düşünebiliyoruz insanız sonuçta yoruluyoruz. Kreşe başlayan çocuklar çok sık hastalanıyor çok duydum bunu hatta aşırı sağlıklı beslenenler bile hastalanıyor, sürekli çocuklar bir birine mikrop taşıyor maalesef o konuda yapabileceğin pek bir şey yok. Kilosu da normal bence zaten eskisi kadar sık kilo alamazlar diye düşünüyorum yine bir doktora danış istersen ama

bir kızım var benim bir de oğlum olsun istiyorum ama tabi nasip. benim bulantım var ama kızımınkine göre çok hafif. bazen 1 bardak su dahi içmiyorum ama idrarım açık sarı yeşil gibi. çok üşüyorum. tatlı yiyorum tatlı daha çok hoşuma gidiyor kızımda hiç yemedim ekşi ve tuzlu hariç hiç bir şeyi görmek istemezdim. cildim çok kuru ve tüylendim. çin takvimi erkek gösteriyor. beni rüyasında görenler hep oğlum olduğunu görmüş. ben hem kız hem erkek bebek görüyorum. sağlıkla gelsin en önemlisi bu tabi ama bir tık erkek olsun istiyorum.
Baya geçmiş ama bebeğimin cinsiyeti neydi

Kızlar maşallah büyüyor çocuklarımız.
Bir şakadan vardı elayagiz miydi. Tam emin değilim. Doğumdan sonra komaya girmişti. Çöl merak ediyorum ulonu inşallah sağlığına kavuşmuştur. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Büyüdüler şükür 2.5 oldu bizim kız birde 5 aylık kardeşi var 🥰🥰
İştahı hiç iyi değil benim kızımın sizlerde durum nasıl vallaha bıktım yayla çorbası pisirmekten geçen sene full tarhana bu sene yayla başka birşey düzgün yemiyor sulu yemekler vs yemiyor
Makarna pilav köfte yayla çorbası sebze hiç sevmiyor meyve yer
Bu arada bizimkinin dişler kötü önden iki çürük var emzirirken hamile kaldım annem dedi ki normal süte alıştır alıştırmaz olaydım çürüttü çocuğun dişini yarın dişçiye götürücem

Büyüdüler şükür 2.5 oldu bizim kız birde 5 aylık kardeşi var 🥰🥰
İştahı hiç iyi değil benim kızımın sizlerde durum nasıl vallaha bıktım yayla çorbası pisirmekten geçen sene full tarhana bu sene yayla başka birşey düzgün yemiyor sulu yemekler vs yemiyor
Makarna pilav köfte yayla çorbası sebze hiç sevmiyor meyve yer
Bu arada bizimkinin dişler kötü önden iki çürük var emzirirken hamile kaldım annem dedi ki normal süte alıştır alıştırmaz olaydım çürüttü çocuğun dişini yarın dişçiye götürücem
Ben hiç yaptırmadım emzirme bitince süt içirip yatırmadım dişleri çürütüyor şekeri çıkarıyor sabaha kadar bide paket sütleri içmesin daha iyi

X