2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Merhaba 18 aylık oğlum var. 9 aylıkken diş çıkardı ard arda toplam 6 dişi çıktı , daha sonrasında hiç dişi çıkmadı diş etleri kabarık diş patlaticak gibi her seferinde diş çıkarıyor galiba diyoruz gene yok , düzenli d vitamini kullanıyoruz böyle bir durum başına gelen var mı ?

Eveet biliyorum o filmi hahah. Bizim alerji doktorumuz çok detaycı her şeyi öğretti. Bir de kağıda sorularımı yazıp gidiyorum gitmezsem kızıyor. Her gün ne yediğimi falan yazıyorum. Sınava gider gibi yanına gidiyorum. Sorguya çekiyor. Her şeyi 3-5 kez tekrar ediyor. Beni de alerji uzmanı yaptı kadın 😂
Merhaba, Ankara’da mısınız? Alerji doktoru arıyorum bebeğime acilen 😞

Hayır istanbuldayım. Ama ankarada çok daha iyi doktorlar var. Prof a gidin mutlaka. Üniversite hastanelerini tercih edebilirsiniz. Bebek kaç aylık?
Ben bulamıyorum nasıl bulabilirim o doktorları? 50 günlük dayanılmaz gaz sancıları, burunda hırıltı, deride sivilceler var, 4 doktora götürdüm alerji değildir dedi. Diyeti bozdum çocuk sabah 5 e kadar gazzdan ağladj

Ben bulamıyorum nasıl bulabilirim o doktorları? 50 günlük dayanılmaz gaz sancıları, burunda hırıltı, deride sivilceler var, 4 doktora götürdüm alerji değildir dedi. Diyeti bozdum çocuk sabah 5 e kadar gazzdan ağladj

Şimdi bağırsak problemleri olmadıkça diyet çok önerilmiyor. Kakada kan görene kadar biz diyet yapmamıştık. Belli ki bir hassasiyet var ama çocuk zamanla alışacak gözüyle bakıyor çoğu doktor.
Ama rahatlatıyorsa çocuğu süt ürünlerini tüketmeyin. Alerjen gıdalar tüketmeyin. Kakao avokado egzotik meyveler ıspanak kuru yemişler balık. Bunlar rahatsızlık verirmiş zaten alerji olmasa da.
Mesela baktım internetten medicana internationalda Cem Hasan razi varmış yorumları çok iyi.

Şimdi bağırsak problemleri olmadıkça diyet çok önerilmiyor. Kakada kan görene kadar biz diyet yapmamıştık. Belli ki bir hassasiyet var ama çocuk zamanla alışacak gözüyle bakıyor çoğu doktor.
Ama rahatlatıyorsa çocuğu süt ürünlerini tüketmeyin. Alerjen gıdalar tüketmeyin. Kakao avokado egzotik meyveler ıspanak kuru yemişler balık. Bunlar rahatsızlık verirmiş zaten alerji olmasa da.
Mesela baktım internetten medicana internationalda Cem Hasan razi varmış yorumları çok iyi.
Şimdi bir prof a gittik apar topar. Sadece süt ürünlerini ve danayı kesti . Balık kuruyemiş her şey serbest dedi. Kakada kan mukus yoktu. Kime inanacağımı şaşırdım

Kızlar bebeğim sarılık yüzünden küvezde yatıyor. Değeri 24 çok yüksek dedi doktor. Beyinde hasar bırakabilir diyor. Başına böyle bişey gelen var mı

Peki sence karnıbahar, brokoli, kuru fasulye, nohut, soğan, sarımsak gaz yapmaz mı ki :KK43: bunlara da serbest dedi hatta yemelisin dedi

Gaz yapar ama bunları yiye yiye bebişin bağırsakları gelişecek. O yüzden doktorlar ye diyor ama bizim evde ne yaşadığımızı görmüyorlar ki. Bazı bebek böyle oluyor maalesef. Sen yine dikkat et. Kış sebzeleri hep gazlı çok yeme bence yine de. Kuzu eti yumurta tarzı yiyeceklerle sütünün besin değerini artır.

Gaz yapar ama bunları yiye yiye bebişin bağırsakları gelişecek. O yüzden doktorlar ye diyor ama bizim evde ne yaşadığımızı görmüyorlar ki. Bazı bebek böyle oluyor maalesef. Sen yine dikkat et. Kış sebzeleri hep gazlı çok yeme bence yine de. Kuzu eti yumurta tarzı yiyeceklerle sütünün besin değerini artır.
Teşekkür ederim doğru söylüyorsun. Kimsenin başına gelmesin, gerçekten kötü bir şey

İyiyim canım sağol sen nasılsın? Selim nasıl? ❤️

Biz sürekli orta kulak iltihabı geçiriyoruz mayıs ayından beri. Mayıs temmuz kasım aralık 4. Orta kulak iltihabımız şu an. Ekimde de bronşit geçirdik. Kasım ayında orta kulağa herpanjina diye bir şey eşlik etti. El ayak hastalığının sadece ağızda olanı. Artık sinirlerim bozuldu biraz. Allah dermansız dert vermesin bunlar bir şey değil de. Sürecin içinde yoruluyor insan.

İyi olduğu zamanlarda çok keyifli sakin tatlış bir oğlan oldu. Arada denk gelirse işte 🥲😂

Siz neler yapıyorsunuz?

İyiyim canım sağol sen nasılsın? Selim nasıl? ❤️

Biz sürekli orta kulak iltihabı geçiriyoruz mayıs ayından beri. Mayıs temmuz kasım aralık 4. Orta kulak iltihabımız şu an. Ekimde de bronşit geçirdik. Kasım ayında orta kulağa herpanjina diye bir şey eşlik etti. El ayak hastalığının sadece ağızda olanı. Artık sinirlerim bozuldu biraz. Allah dermansız dert vermesin bunlar bir şey değil de. Sürecin içinde yoruluyor insan.

İyi olduğu zamanlarda çok keyifli sakin tatlış bir oğlan oldu. Arada denk gelirse işte 🥲😂

Siz neler yapıyorsunuz?
Bende iyiyim şükür selim de iyi diyelim
Bu hafta bronşit oldu o da, evde hava tedavisi verdi sadece doktor.. Öncesinde 3 hafta evvel falan da antibiyotik kullandık azı dişi çıkarırken ateş ishal öksürük hasta oldu..

Çok geçmiş olsun size kulak iltihabı birkaç kez tekrarlayabiliyor diye duymuştum..

Maşallah selim de uysal bir çocuk arada her çocukta olan şeyleri yapıyor tabi meraklı yaramazım..
Bakıcı mı bakıyordu Ali'ye?

Bende iyiyim şükür selim de iyi diyelim
Bu hafta bronşit oldu o da, evde hava tedavisi verdi sadece doktor.. Öncesinde 3 hafta evvel falan da antibiyotik kullandık azı dişi çıkarırken ateş ishal öksürük hasta oldu..

Çok geçmiş olsun size kulak iltihabı birkaç kez tekrarlayabiliyor diye duymuştum..

Maşallah selim de uysal bir çocuk arada her çocukta olan şeyleri yapıyor tabi meraklı yaramazım..
Bakıcı mı bakıyordu Ali'ye?

Size de çok geçmiş olsun.
Bizim daha doğumdan besin alerjisi durumları vardı ya. Alerjik bebekler böyle kulak iltihaplarıyla uğraşıyormuş heralde. Doktorumuz 5-6 yaşına kadar böyle gider dedi.
Evet bakıcı bakıyor şu an. Bir de kreşe gitse kim bilir ne olacaktı halimiz :)

Size de çok geçmiş olsun.
Bizim daha doğumdan besin alerjisi durumları vardı ya. Alerjik bebekler böyle kulak iltihaplarıyla uğraşıyormuş heralde. Doktorumuz 5-6 yaşına kadar böyle gider dedi.
Evet bakıcı bakıyor şu an. Bir de kreşe gitse kim bilir ne olacaktı halimiz :)
Yarın bizde alerji bölümüne gideceğiz selimin sağ yanağında egzama çok kötü durumda oldu çocuk doktoru gıda alerjisi olabilir diyor bakalım araştırtacağım

X