2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
3 değil de, 2 ve 2nin katlari seklinde kan verirsen hesaplarken de daha kolay. Benim hedefim, cuma (yani battan 3 gun sonra) verip, haftaya da salı verip (yani ilk olcumden 4 gun sonra) duruma gore doktora gitmek. Çünkü 2 gunde 1 %60 ile %100 arasi bir artis olmasi gerekir. Hesaplamayı bu sekilde daha kolay yapabilirsin

Yaaa insallah cok sag ol zaman ayirip baktigin icin🥰🙏 insallah sağlıkla kavusuruz bebelerimize😍❤️❤️

Hayır aynı değil, kimyasal gebelik erken dönemde 5 haftaliga kadar cogunlukla, fetus yeterince gelismeden ya da bir sorun durumunda kendiliginden düşer, kese tespitine dahi firsat kalmaz, hatta kimi zaman reglle karışır, cogu kadin anlamaz kimyasali. Bos gebelikte kese olusur, belli bir noktaya kadar gelisir, ancak icinde bebek yoktur, o dollenmeye ozgu kromozom bozuklugunda vucudun bu durumu tespit ederek kendiliğinden dollenmeyi durdurmasi gibi dusuneblrsin. Kesenin içi su doludur. Kendiliginden nadiren duseblr ama genelde kurtajla alinir.
Oldukça bilgilendirici oldu tüm yazdıkların 🥰 teşekkürler canım 🤗👍🏻🌸 dediğin gibi yapacağım betalar için 🦋

Ooooo tecrübeli anneler de burada 🥰 sizden öğrenecek çok şey var desenize...😜 benim de 4 yaşında bir kızım var ve bu ay ben de kasım 2021 annesi olmak istiyorum kısmetse 🙏💕
İnşallah olursunuz Allah gönlünüze göre versin inşallah ♥️♥️🥰😍 her konuda yardımcı olmaya hazırım tecrübelerimizi birbirimiz ile paylaşırız bir bakarsınız bizim sizden öğreneceğimiz şeyler olur 😂😍
Sabretmeye çalışmaktan yoruldum 😅 her akşam eşim gelince peşinde dolanıyorum bir şey söyleyecekmis gibi sonra oturup yüzüne bakıyorum eşim bişey mi oldu diyo yoo diyorum günler böyle geçiyor😂
Yaa çok tatlısınız 😂 yine iyi sabretmissiniz her tüm hamileliklerimde anında aradım dayanamadim 😂

3 değil de, 2 ve 2nin katlari seklinde kan verirsen hesaplarken de daha kolay. Benim hedefim, cuma (yani battan 3 gun sonra) verip, haftaya da salı verip (yani ilk olcumden 4 gun sonra) duruma gore doktora gitmek. Çünkü 2 gunde 1 %60 ile %100 arasi bir artis olmasi gerekir. Hesaplamayı bu sekilde daha kolay yapabilirsin

Yaaa insallah cok sag ol zaman ayirip baktigin icin🥰🙏 insallah sağlıkla kavusuruz bebelerimize😍❤️❤️

Hayır aynı değil, kimyasal gebelik erken dönemde 5 haftaliga kadar cogunlukla, fetus yeterince gelismeden ya da bir sorun durumunda kendiliginden düşer, kese tespitine dahi firsat kalmaz, hatta kimi zaman reglle karışır, cogu kadin anlamaz kimyasali. Bos gebelikte kese olusur, belli bir noktaya kadar gelisir, ancak icinde bebek yoktur, o dollenmeye ozgu kromozom bozuklugunda vucudun bu durumu tespit ederek kendiliğinden dollenmeyi durdurmasi gibi dusuneblrsin. Kesenin içi su doludur. Kendiliginden nadiren duseblr ama genelde kurtajla alinir.
Peki boş gebeliği kaçıncı haftada öğrendiniz bir de boş gebelikde de hamilelik belirtisi oluyor mu

Arkadaşlar bugun buraya girdim yine moralim bozuldu. Boş gebelik 8 de falan mı belli oluyor baya geçmiş. Ya başıma gelirse diye evhamlandım. Herkese de yaydık. Kalp atışını duymadan kımselere soylememek lazım aslında. Ama o ilk heycanla bir gün bile sabredemedık 😅

Peki boş gebeliği kaçıncı haftada öğrendiniz bir de boş gebelikde de hamilelik belirtisi oluyor mu
Kan artisi takip ettigimiz icin 5. Haftadan itibaren hep suphelendik, dengesiz ve yetersiz bir artis vardi, kese gorunmustu ama bebek gorunmemisti, kese buyuyordu ama yetersiz büyüyordu, 7. Haftada kesinlesti ama yine de 1hafta daha bekleyelim dedik ve 8de kurtaj oldum. Hamilelik belirtisi derken bulanti tarzında mi?

Kan artisi takip ettigimiz icin 5. Haftadan itibaren hep suphelendik, dengesiz ve yetersiz bir artis vardi, kese gorunmustu ama bebek gorunmemisti, kese buyuyordu ama yetersiz büyüyordu, 7. Haftada kesinlesti ama yine de 1hafta daha bekleyelim dedik ve 8de kurtaj oldum. Hamilelik belirtisi derken bulanti tarzında mi?
Birşey sorabilir miyim belki bilgin vardır🙄 Doktorum beni kovalayacak sormaya korkuyorum🤣 Kan düzeyindeki bu hızlı artış yani iki günde beklenen %60-100 artış hangi gebelik haftasına kadar böyle devam ediyor biliyor musun

Birşey sorabilir miyim belki bilgin vardır🙄 Doktorum beni kovalayacak sormaya korkuyorum🤣 Kan düzeyindeki bu hızlı artış yani iki günde beklenen %60-100 artış hangi gebelik haftasına kadar böyle devam ediyor biliyor musun
Yanlis bilgi vermis gibi olmayaym ama bildigim kadariyla 8 hafta kadar bu sekilde🥰🥰
Doktora cok mu sordun 🤭🤭

Yanlis bilgi vermis gibi olmayaym ama bildigim kadariyla 8 hafta kadar bu sekilde🥰🥰
Doktora cok mu sordun 🤭🤭
Biraz 🤭 benim aksime çok relax çok şeker çok sabırlı bir insan ama onu bile bezdirmeyi başardım galiba 🤭 Ah bir kalp atışı duysak çok rahatlayacağım da, bu haftalar hepimiz için çok sıkıntılı...Allah yardımcımız olsun, bebeklerimizi sağlıkla bize bağışlasın, amin 🤲

Öncelikle çok üzüldüm. Evet bulantı halsizlik hassasiyet vs

Biraz 🤭 benim aksime çok relax çok şeker çok sabırlı bir insan ama onu bile bezdirmeyi başardım galiba 🤭 Ah bir kalp atışı duysak çok rahatlayacağım da, bu haftalar hepimiz için çok sıkıntılı...Allah yardımcımız olsun, bebeklerimizi sağlıkla bize bağışlasın, amin 🤲
Duyacağız hep birlikte inşallahhhhh🥰🥰🥰
Olsun aklinda kalacağına sor gitsin🤭🤭
Burda birbirimize destek olalım bu asamalarda hep😍

Olan da varmış ama bende olmadı açıkçası ☺️
1 hafta ben de üzüldüm ama sonra cabucak toparladım 🥰❤️ sağlıkla guzel sonuclar elde edeceğiz insallah😍
3.hamilelik ama bunları hiç bilmiyordum kusura bakma sordum da sordum 😍amin inşallah
Biz bir kere kan testi yaptık onun dışında yapmadı doktorum keseyi gordu diye herhalde . Randevuyu da çok uzak tarihe verdi

3.hamilelik ama bunları hiç bilmiyordum kusura bakma sordum da sordum 😍amin inşallah
Biz bir kere kan testi yaptık onun dışında yapmadı doktorum keseyi gordu diye herhalde . Randevuyu da çok uzak tarihe verdi
Ondan olabilir. Bir de benim durumum biraz farkliydi, prolaktinoma var bende, yüksek doz ilac kullanıyordum, endokrinoloji doktoru da sık sık test yapmami, gebelik durumunda ilaci birakmami söylemişti. Ben o sebeple 5 gun once ogrendim, kani erken verdim, oyle olunca pandemi de var diye, boyut ultrason boyutuna gelene kadar bekleyelim, takip edelim dedik. Ama artis beklenen duzeyde olmayinca, emin olana kdar da birkac kere daha olctuk, ultrasonla bakıldı, belki artmaz ama yine de bebek olusur, her şey kitaplara gore olmayabilir falan diye diye, bu sekilde bir surec oldu. Dis gebelik var mi yok mu bu da kontrol edildi haliyle bu surecte. O yuzden uzadi yani.

Gerçekten de öyle, günler geçmek bilmiyor.. belirtilerim orada bir yerde mi diye sürekli kendimi dinliyorum😬 geçmişte kayıplar yaşayanlar için bu endişeler normal diye düşünüyorum, elde değil maalesef😔 Allah hepimizin yardımcısı olsun, sağlıkla gelsin yavrucuklar🙏🏻

Gerçekten de öyle, günler geçmek bilmiyor.. belirtilerim orada bir yerde mi diye sürekli kendimi dinliyorum😬 geçmişte kayıplar yaşayanlar için bu endişeler normal diye düşünüyorum, elde değil maalesef😔 Allah hepimizin yardımcısı olsun, sağlıkla gelsin yavrucuklar🙏🏻
Aminnnn, sey durumunu yapiyorum mesela, bir öncekinde belirti yoktu, bunda biraz midem bulanyo içim kaziniyor o zaman sağlıklıdır filan diyorum kendi kendime🙈😕 tamamen kandirmaca

Kendimi tutamayıp yarın ultrasona gideceğim diye çok korkuyorum🙈 Normalde haftaya günüm
Aminnnn, sey durumunu yapiyorum mesela, bir öncekinde belirti yoktu, bunda biraz midem bulanyo içim kaziniyor o zaman sağlıklıdır filan diyorum kendi kendime🙈😕 tamamen kandirmaca
ben de sürekli belirti arıyorum,bir saat önce göğsüm acıyordu şimdi niye acımadı- dün kasığım ağrıdı bugün niye ağrımadı -göğüslerim sanki öncekinde büyüyordu şimdi büyümüyor gibi🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Geçen cuma midem bulandı o kadar çok sevindim ki...Millet bulanmasın diye dua eder..Sonra bulantı da geçti.Sadece birşey yediğimde hafif olarak oluyor şimdilik..Uyku halim var ama progestan da kullanıyorum .İnşallah herşey yolundadır ya

Ben de göğüs hassasiyeti testi yapıyorum🙈 öncekilerde hassasiyet gdince anlıyordum.. vücudumuzu çok iyi tanır hale geliyoruz zamanla.. bende de kazınma oluyor, gurul gurul😬

Kendimi tutamayıp yarın ultrasona gideceğim diye çok korkuyorum🙈 Normalde haftaya günüm

ben de sürekli belirti arıyorum,bir saat önce göğsüm acıyordu şimdi niye acımadı- dün kasığım ağrıdı bugün niye ağrımadı -göğüslerim sanki öncekinde büyüyordu şimdi büyümüyor gibi🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Geçen cuma midem bulandı o kadar çok sevindim ki...Millet bulanmasın diye dua eder..Sonra bulantı da geçti.Sadece birşey yediğimde hafif olarak oluyor şimdilik..Uykum halim var ama progestan da kuşlanıyorum.İnşallah herşey yolundadır ya
Seninle birebir aynı şeyleri düşünüyoruz bu kadar olur ya😀 progestan fikrim bile aynı. Neden haftaya gidiyorsun? Kese görünmş müydü senin? Ben yarından sonra gideceğim kese için

X