Popüler Konu 2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    9

ipek_annesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2012
2.138
1.888
KİZLAAAAAR bu arada size de söyleyeyim, bugunden itibaren defter tutmaya başlıyorum. Birbirimize anlatirken hic unutmayacakmisiz gibi geliyor ama aslında yaşadığımız hissettigimiz anlari unutuyoruz. Ve defter bittiğinde, düşünsenize cocugunuz buyudugunde hediye ediyorsunuz ne guzel bir anı 😍 kontroller, neler hissettiklerim, ne yaşadıklarım, büyümesi, hepsini aklima geldikce yazacağım 🤗 yapan vardir zaten de bir sebeple erteleyenler için bir vesile olmak istedim🥰
Ben ilk gebeligimde tutmustum hemde bebek dusunmeye başladıgimdan beri ,bunda da öyle kasımdan beri günlük tutuyorum.Her gün yazmasamda önemli günlerde yazıyorum 😍
ya ben de normalleşsin çok istiyorum ama psikolojim buna izin vermiyo :KK70: dün kaşıntı olayına acile gittim serum takılacak denince bile strese girdim, damar yolu açtı acil hemşiresi, ileriden serumunuzu alıp müşahade odasına geçin orda takılacak serumunuz dedi, serumu almaya gittim serumu beklerken gitmişim :bicak: gözü bi açtım eşim koltuk altımdan destek oluyo bana ben yerde diz çökmüş bi haldeyim sedye getirin diye bağırıyolar falan asjdas gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum, ikili teste kadar biraz kendimi alıştırabilirim umarım hahaha
Ben daha küçükken oluyordu bende ,ben kendimi bildigim icin hep yatırarak sedyeye o sekilde aldılar kanımı.Zamanla düzelmisti.Sende önlem amacli bir yere uzan ,bayılma olursa düşme tehliken olmaz en azından.Umarım geçer seninde 🙏
Umarım benim de uykum artar biraz. Bugun iyice çıldırdı düzen. aksam 9 bucuk gibi uyudum, gece 1den beri uyanıgım :KK43:
Ben geceleri uyuyamıyorum bu ara ,bir iki saat sadece.Sahurdan beri ayaktayım:KK43:
Kızlar merhaba,
Gece hapşşırdım yatakta kasıklarıma öyle bir ağrı girdi ki eşimi bile uykusundan uyandırdım.
Aklım yerinden çıktı. Sizce normal mi bu?
Bende ayaklarımı karnıma cekiyorum elimden geldigince
Benim randevum yarındı bugüne aldım dayanamadım önceki gebeliğim 8. Haftada kalbi durmuştu çok korkuyorum kendinizi nasıl sakinleştiriyorsunuz 😔
Sakinleştiremiyorum ki hep heyecanlıyım ,Allaha emanet kuzularımız 🤲
Kızlar şimdi geldim doktordan çok Şükür bebek iyi ama ben çok heyecanlı olduğum için tansiyonum yüksek çıkıyor var mi böyle durumda olan 13-8 çıktı
Bende sinir oluyorum bu duruma ,tam sedyedeyim kontrolum olucak o esnada ölcülüyor,zaten heyecanlıyız ,sonra ölçemezler mi :KK34:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-11-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 209 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el tırnakları, ayak tırnakları ve saç kökleri görülecektir. Bütün bunlar derinin üst tabakasının özel bölümleridir. Bu süre zarfında bebeğiniz artık daha dik bir duruş sergileyecektir. Artık bebeğinizin embriyo olarak gelişimi sona erdi. Bundan sonra bebeğiniz doğana kadar bebeğiniz teknik olarak fetüs veya cenin olarak adlandırılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

dunyam_90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2016
471
441
Neye yordun benimkiniii 😂😂🥰
Valla canım teoriye göre 140 ve altı erkek, 140 üstü kız derler. Araştırdım ama bazıları uyuyor bazıları uymuyor anlamadım gitti. Mesela benim oğlum da 144 atıyordu. Kız kardeşim de hamile 180 lerde atıyor demişti, dedim kız olacak yorum olarak. Cinsiyeti kız cıktı. (Ama ben keseye gorede yorum yapmistim) Ama genel olarak şu var kız bebeklerin kalbi erkek bebeklere oranla yüksek atarmış. Rabbim önce sağlıklısını sonra hayırlısını versin inşallah canım. Bu teoriler gırgır şamata eğlence işte 🥰🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-11-2021

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 226 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

ygmygm

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
650
780
Valla canım teoriye göre 140 ve altı erkek, 140 üstü kız derler. Araştırdım ama bazıları uyuyor bazıları uymuyor anlamadım gitti. Mesela benim oğlum da 144 atıyordu. Kız kardeşim de hamile 180 lerde atıyor demişti, dedim kız olacak yorum olarak. Cinsiyeti kız cıktı. (Ama ben keseye gorede yorum yapmistim) Ama genel olarak şu var kız bebeklerin kalbi erkek bebeklere oranla yüksek atarmış. Rabbim önce sağlıklısını sonra hayırlısını versin inşallah canım. Bu teoriler gırgır şamata eğlence işte 🥰🤗
Anladım canım ama her seferinde değişiyor nasıl olcak 😅😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 196 gün kaldı.

Sindirim sitemi duvarındaki kaslar artık fonksiyonel olarak çalışıyor. Yiyecekleri sindirmek için yaptıkları kasılma hareketlerini pratik amaçlı yapmaya başladılar. Artık bebeğinizin büyüme hızı kısmen yavaşladı. Geçtiğimiz hafta içinde bebeğinizin ağırlığı ikiye katlandı ve yaklaşık 13 gr. ve bebeğinizin boyu yaklaşık 5-6,1 cm civarında oldu. Tebrikler 1. trimester döneminiz sona erdi.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

dunyam_90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2016
471
441

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-11-2021

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 226 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

icimdekisess

Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
448
412
Hiç sorma yaa hayırlısı artık bakalım. Ben bizzat hastanenin doğum paketini almadım belki ileride memnun kalmazsam değiştiririm diye. O yüzden özel sağlık sigortası yaptirmistim icinde de doğumu, muayeneyi ve testleri kapsayan, anlaşmalı hastane ve dr.lara gidebiliyorum.. dediğim gibi tek sıkıntı hastane ve doktor bulmak..
Özel sağlık sigortasını ne zaman yaptırdın tamamlayıcı sağlık sigortasından farklı bişey mı yoksa aynısı mı ben de araştırdım da tamamlayıcı yapacaktım ilk yaptığın yıl doğumu ve hamilelik kontrollerini kapsamıyo 1 yıl yapacaksın sonra yenilediğinde dâhil oluyo o yüzden yaptıramadım
Medikalpark Çiğli dr Hakan sabırlı. Doktordan çok memnunum , sırf dr için gidiyorum ama hastane fiyatları yüksek. Muayenede sigorta farkı 275 TL . Doğum sigortası yaptıracağım 8 muayene ve tüm tahliller (sadece detaylı ultrasonu karşılamıyor) + doğum (normal veya sezeryan) 8000 TL .( hastaneye sordum sadece doğuma 8200 fiyat verdi ). Muayene Fiyatları size uygunsa doktorumu kesin tavsiye ederim.her konuda insanı rahatlatıyor. Cep telefonundan 7/24 mesaj yazabiliyorsunuz.kendisi size dönüş yapıyor kesin .
Doğum sigortası dediğin tamamlayıcı mı oluyo ya ben araştırdım ama olmuyo ilk yaptığında önce 1 yıl yapıp tekrar yenilediğin zaman giriyomuş devreye doğum vs. Ben de medikal e gidiyorum bilgilendirebilirmisin beni rica etsem

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 204 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :60 Kg. Şimdiki Kilom :64 Kg.

DusunceBulutu

Minnak kuzu 💙
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2020
911
1.470
Gerçekten çok fena ağrı girdi resmen eşimi uykudan uyandırdım bağırırken, sanırım herkese olabilen birşeymiş biraz rahatladım.
evet bana da oldu bir kaç kere normalmiş bebişler Allaha emanet 💙

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 207 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu düzelmeye devam ediyor. Gövdesi uzar ve duşusu daha dik olur. Rahminizin boyu artık küçük bir greyfurt büyüklüğünde. Bu hafta sonunda bebeğiniz yaklaşık 30 ml (3 çorba kaşığı) amniyotik sıvı işçinde yüzüyor olacak.

dayler dayler

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2014
3.875
7.120
33
Sağlık sorunun varsa mutlaka dikkat etmeye çalış cnm kendini de mahrum etme tabi.

Yaa sevindim o zaman inşallah tamamen biter 😅 İğne acısı fena oluyor geçmiş olsun

İyi işte ne güzel ben de en son almamıştım 😂😂ne olduysa en sondan sonra oldu 🤦‍♀️ doğumdan sonra veriliyor emzirirken de baya hızlı gidiyor tecrübe ile sabittir 😂 o yüzden çok abartmamak kaydı ile çok da takmamak lazım tadını çıkarmali😍

İlk hamilelikte genelde tecrubesizlikten ötürü öyle oluyor ne yazık ki ben de 30 kg almıştım. Çok kötüydü 🙈benim de hedefim Max. 10 tek yapamazsam eğer destek almayı düşünüyorum

Maşallah boyun varmış 🧿 dert etme doğumdan sonra gidiyor hepsi

İştah birden tavan yapıyor o yüzden kendimize çok güvenemiyoruz 😂😂 inşallah fazla almayiz

Aslında bulantı olmasından bin kat daha iyi 😂3 ayı bitirmek uzeresin bence 1 kg gayet iyi. Ben de öyle makarna favorim 😂
Ahhahah sorma valla, yani benim gebelikten once daha bi doymaz halim vardi, simdi normal insan gibi yiyorum, boyle daha iyi insallah eski halime dönmem 🤭🤭🤭
Ben ilk gebeligimde tutmustum hemde bebek dusunmeye başladıgimdan beri ,bunda da öyle kasımdan beri günlük tutuyorum.Her gün yazmasamda önemli günlerde yazıyorum 😍

Ben daha küçükken oluyordu bende ,ben kendimi bildigim icin hep yatırarak sedyeye o sekilde aldılar kanımı.Zamanla düzelmisti.Sende önlem amacli bir yere uzan ,bayılma olursa düşme tehliken olmaz en azından.Umarım geçer seninde 🙏

Ben geceleri uyuyamıyorum bu ara ,bir iki saat sadece.Sahurdan beri ayaktayım:KK43:

Bende ayaklarımı karnıma cekiyorum elimden geldigince

Sakinleştiremiyorum ki hep heyecanlıyım ,Allaha emanet kuzularımız 🤲

Bende sinir oluyorum bu duruma ,tam sedyedeyim kontrolum olucak o esnada ölcülüyor,zaten heyecanlıyız ,sonra ölçemezler mi :KK34:
Kesinlikle her gun ben de yazamam ama notlar bile alsak yillar sonra nasil degerli olur o😍😍 of sağlıkla kavusalim kuzularimiza sonra da bu defterleri okuyalım 🥰🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-11-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 213 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 22-24 mm civarında, bebeğiniz 1 ay öncesine göre 4 kat daha uzun. Anneler radyasyon rahminize nüfuz edebileceği için X-ışınlarından kaçınmalısınız. Bebeğinizin kalbinin gelişimi tamamlandı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

ipek_annesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2012
2.138
1.888

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-11-2021

Bebeğimi kucağıma almama 209 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el tırnakları, ayak tırnakları ve saç kökleri görülecektir. Bütün bunlar derinin üst tabakasının özel bölümleridir. Bu süre zarfında bebeğiniz artık daha dik bir duruş sergileyecektir. Artık bebeğinizin embriyo olarak gelişimi sona erdi. Bundan sonra bebeğiniz doğana kadar bebeğiniz teknik olarak fetüs veya cenin olarak adlandırılacaktır.