2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar discim agumentin basla dedi drumda içebilirsin dedi ama ne bilim içim huzursuz son 12 gün. Antibiyotik içen var mı aranızda....içmesem hergunum ağrı.. doğumada boylemi gidecegim😓

Kızlar discim agumentin basla dedi drumda içebilirsin dedi ama ne bilim içim huzursuz son 12 gün. Antibiyotik içen var mı aranızda....içmesem hergunum ağrı.. doğumada boylemi gidecegim😓
Bence icme benimde gunlerce agridi simdi hassasiyet kaldi. Bu iyilesti demek degil tabi ama biseyde yapmak istemiyorum suan. Sabret canim 😐 sislik apse falan mi var neden antibiyotik ?
Hayatta en buyuk korkularimdan biri dislerimi kaybetmek.Cocukluktan beri cok cektim hala cekiyorum. Duzenli sekilde disciye giderim. Son gittigimde disci bile sasirdi cok cabuk curuk olusuyor ve ilerliyor 😥 agriya katlanirim yeterki dislerimi kaybetmiyim 😟 millet disci yolunu bilmez disleri saglam olur. Ben duzenli giderim boyle bilemedim 😕

Geçmiş olsun canım diş ağrısı çok zor ama ben olsam sabretmeye çalışırdım Hamileliğim boyunca doktorum önerse bile ufak Bi parol bile almamaya çalıştım hep Bi ön yargım var nedense ilaçlara karşı iltihap mı var agumentin kullan dedi peki sonrasında ne olacak müdahale etmesi lazım antibiyotik sonrası

Kızım doğum anına kadar kanala girmemişti. Kanala girmesi için yerleri sildigin bir video gördüm instagramda buraya nasıl atabilirim acaba
Izlemistim o videoyu, anladım hangisini dedigini 🥰 ama atacaksan eger baglantiyi kopyala deyip direkt buraya yapistrabiliyorsun.
Bu arada kuzum sen bilirsin ama kanala girip girmemesi sezeryan sebebi değil yani doktorun buna meyilli olabilir. Sen normal doğum istiyosan haklarında diret başaşağı döndüğü sürece her an doğum kanalına girebilir
Evet evet farkındayım, söyleyeceğim ve süreyi uzatacagim, acelesi yok çünkü. Son ana kadar keyfi yerindeyse neden beklemeyelim ki dimi yani 😏

Eğer iltihap varsa ve antibiyotik kullanmazsanız kalp kapakçığında iltihaplanmaya ve hatta eklem romatizmasına bile sebep olabilir.

Kadın doğum doktorunuz da onay verdiyse mutlaka kullanın derim.

Bence icme benimde gunlerce agridi simdi hassasiyet kaldi. Bu iyilesti demek degil tabi ama biseyde yapmak istemiyorum suan. Sabret canim 😐 sislik apse falan mi var neden antibiyotik ?
Hayatta en buyuk korkularimdan biri dislerimi kaybetmek.Cocukluktan beri cok cektim hala cekiyorum. Duzenli sekilde disciye giderim. Son gittigimde disci bile sasirdi cok cabuk curuk olusuyor ve ilerliyor 😥 agriya katlanirim yeterki dislerimi kaybetmiyim 😟 millet disci yolunu bilmez disleri saglam olur. Ben duzenli giderim boyle bilemedim 😕

Geçmiş olsun canım diş ağrısı çok zor ama ben olsam sabretmeye çalışırdım Hamileliğim boyunca doktorum önerse bile ufak Bi parol bile almamaya çalıştım hep Bi ön yargım var nedense ilaçlara karşı iltihap mı var agumentin kullan dedi peki sonrasında ne olacak müdahale etmesi lazım antibiyotik sonrası

Eğer iltihap varsa ve antibiyotik kullanmazsanız kalp kapakçığında iltihaplanmaya ve hatta eklem romatizmasına bile sebep olabilir.

Kadın doğum doktorunuz da onay verdiyse mutlaka kullanın derim.
Dişim curuk baya ağrı yapmaya başladı...Bir diğer disim ise eti aşağı doğru indi ve sismeye başladı...discim anesteziyle müdahale edemem antibiyotik kullan rahatlatır biraz dedi....ama işte cok kararsızım...birde agumentune alerjim olmustu kaşıntı yapmıştı bende onu unuttum doktoruma sormayı tabi...Bir yanım icme sık dişini 12 gün daha diyor...dger yanım ya daha kötü olursan doğuma ağrıyla girersem diyor
Zaten bu gidişle doğurur doğurmaz iyi olursam hemen dişçiye gideceğim kizlar

Arkadaşlar biz kontrolden geldik şimdi, her sey yolunda çok şükür 🥰🙏 ancak hala doğum kanalına girmemis, kafasi solda duruyor. 2 hafta sonra kontrol var, o zaman da girmemis olursa sezaryen tarihi verecek. Umarim girer. Sizde nasıl kontrollerde kanalda mi görünüyordu? Kanala girmesi icin yapılacak seyler var mi acaba 🤭
Canım 36. Haftada doktorum bana da kanala tam girmemiş deyip egzersiz verdi. Sezaryen vs demedi hatta normal olmaz mı dedim yok normal doğuma uygun sadece biraz daha aşağı inse iyi olacak dedi. Cuma günü de kontrole gidip bakacağımiz inmiş mi diye. Dua edin inmiş olsun işlerimiz kolaylaşsın 🙏🏼 Link bıraktım inşallah açılıyordur. Serenitylifedoula diye bir hesap instagramda

Sguat mi🙄 ben normal egilirken bile zorlanıyorum yerden birsey almak zor geliyor
Yavaş ta olsa yapabildiğim kadar yap ya da ilişkiyi artırırsın o da iyiymiş💁‍♀️
Cuma günü kontrol var, göreceğiz bakalım kasılmalarda artış var mı. Evden çalıştığım için tüm gün oturuyorum, akşama doğru kasıklara çok baskı oluyor. Bu cuma son çalışma günüm, heyecanla bekliyorum izne çıkmayı artık :)
Yatmak daha iyi geldi benim kasılmalara ama neyse zaten az kaldı o kadar olacak kontroller artık daha heyecanlı oluyo ben de salı günü gidicem😊

Canım 36. Haftada doktorum bana da kanala tam girmemiş deyip egzersiz verdi. Sezaryen vs demedi hatta normal olmaz mı dedim yok normal doğuma uygun sadece biraz daha aşağı inse iyi olacak dedi. Cuma günü de kontrole gidip bakacağımiz inmiş mi diye. Dua edin inmiş olsun işlerimiz kolaylaşsın 🙏🏼 Link bıraktım inşallah açılıyordur. Serenitylifedoula diye bir hesap instagramda
Benimki hic kanalda değil, direkt solda duruyor kafa, hissediyorm da yerini zaten, orasi sis duruyor. Ama 2 haftaya İnşallah girer. Cok teşekkür ederim inceleyecegim. Cuma gunu kontrolun guzel geçer de daha cok inmis olur insallah minnos 🥰❤️

Benim ikiside sancı süresi falan aynı sürdü. Ama doğumhaneye girip ıkınma doğum falan süreleri farklı oldu. İlki yarım saat falan sürmüş. İkincisi 10 dk 😊 bunu da 5 dk da doğurursam tamam 😬
Yapma ya sanci ayni diyorsun he umudum gitti simdi 😅 dogumhane suresi aldiklari zamanin etkisiyle olabilir mi acaba 🤔 benim nst de sanci dogruyu gostermedi 😳 ben doguruyorum dedikce onlar daha degil dediler en sonunda biri bana inandi muayne etti ve birden goturduler beni 😕 bastan inansalardi dogumhanede daha uzun vakit gecirmis olurdun mesela 😳 hos kac dakika kaldim bilmiyorum
Gecende bir arkadas ilki saatler surdu ikincide 2 saatte dogurdum diyince umudum yukselmisti ya 😳😅 bi bakmissin dogumhane gitmeden dogurmussun onuda diyenler olmustu yillar once ne umutlanmistkm aa kolaymis diye 😁

Ben bir akrep olarak hiçç cektirmem mesela🤭annemin en uslu akıllı çocuğuyum hâlâ öyle der😁 sadece kendime gore prensiplerim vardır çok konuşanı boş konuşanı cekemem😂 yapilanlari istesemde unutamiyorum🙈ama kin tutmam Allaha havale ederim öyle intikam alırım sokarım falan gibi şeyler yok yani gerci yakinlarim bana sen akrep değilsin fena olman lazımdı diyorlar ama yükselenim terazi ondan biraz uysalim galiba
Ben teraziyim cok dengesiz dangalak olabiliyorum cok kinciyim biraz terazinin kötü tarafiyim🤣 akrepler basarili el isine sanata yatkin karakter goruyorum ben hep

ahhh ahhh inşallah akıllı uslu olurlar da geneli çok inatlar arkadaşım:110:
tanıdığım bütün akrepler de anne babayla sürekli güç savaşı içinde oluyorlar.
6. hisleri gerçekten çok kuvvetli ve seni nasıl ikna ediceğini çok iyi biliyorlar sürekli gözde olmaya çalışırlar ve düşündükleri hep onlara göre doğrudur ve en kötüsü de karşısındakini azcık saf yerine koyuyorlar :KK48: anlaşmak çok zor anacım.
Poku yedik bu evlatla🤣 hadi hayirlisi bu huylar bendede var bnm huyum pis🤣

Doktorunuz onay verdiyse için tabi, benim doktorum anne hep öncelikli derdi, anne iyiyise bebekte iyi olur, bende ilk gebeliğimde oğlum doğduktan sonra sinüzit olmuştum ve antibiotikten başka çözüm yoktu emzirirken kullanmıştım korkmayın hamileyken de içilebilen ilaçlar var

Günaydın anneler, benim ikinci gebeliğim ilki 37. Haftada normal olmuştu kendi sancımla gece gitmiştim ama yeteri kadar açılmam olmadığı için sabaha kadar bekleyip suni sancıyla destek alıp doğuma girmiştim çatım dar olduğu için biraz zor olmuştu 🤦🏻‍♀️
Şimdi 37+2 yim bebek kanala girmiş, nst de hareketleri normal, yalancı sancılar oluyor eğer bu hafta içinde gelmesse, salı kontrolüm var bakalım ☺️ Herkese canı gönülden hani derler ya bir avaz da kurtul diye öyle bir doğum diliyorum sağlıcakla gelsin bebişler ❤️

Arkadaşlar biz kontrolden geldik şimdi, her sey yolunda çok şükür 🥰🙏 ancak hala doğum kanalına girmemis, kafasi solda duruyor. 2 hafta sonra kontrol var, o zaman da girmemis olursa sezaryen tarihi verecek. Umarim girer. Sizde nasıl kontrollerde kanalda mi görünüyordu? Kanala girmesi icin yapılacak seyler var mi acaba 🤭
Secde pozisyonunda durmak ve bol bol yürüyüş yapmak 💗

X