2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Yapma ya sanci ayni diyorsun he umudum gitti simdi 😅 dogumhane suresi aldiklari zamanin etkisiyle olabilir mi acaba 🤔 benim nst de sanci dogruyu gostermedi 😳 ben doguruyorum dedikce onlar daha degil dediler en sonunda biri bana inandi muayne etti ve birden goturduler beni 😕 bastan inansalardi dogumhanede daha uzun vakit gecirmis olurdun mesela 😳 hos kac dakika kaldim bilmiyorum
Gecende bir arkadas ilki saatler surdu ikincide 2 saatte dogurdum diyince umudum yukselmisti ya 😳😅 bi bakmissin dogumhane gitmeden dogurmussun onuda diyenler olmustu yillar once ne umutlanmistkm aa kolaymis diye 😁
Yok ikisinde de ıkınma geldiği gibi almışlardı doğumhaneye nst falan bağlı değildi yani 😊 ama herkesin farklı tabiki kiminin daha hızlı kiminin daha yavaş sürüyor süreci. Birde benim ikincisinde açıklığım var diye gittim doğuma bekleseydim belki benimde daha az sürerdi 😊 bunda beklemeyi son anda hastaneye gitmeyi istiyorum ama bakalım

Yavaş ta olsa yapabildiğim kadar yap ya da ilişkiyi artırırsın o da iyiymiş💁‍♀️

Yatmak daha iyi geldi benim kasılmalara ama neyse zaten az kaldı o kadar olacak kontroller artık daha heyecanlı oluyo ben de salı günü gidicem😊
Cnm benim sezeryan zaten...olmasaydida cok ugrasmazdim normal olsun diye...hangisi hayırlıysa o olsun. İlişkiye gelince biz hamileyken hacı bacı takiliyoruz😀 zaten koca göbekle komik geliyor bana
Doktorunuz onay verdiyse için tabi, benim doktorum anne hep öncelikli derdi, anne iyiyise bebekte iyi olur, bende ilk gebeliğimde oğlum doğduktan sonra sinüzit olmuştum ve antibiotikten başka çözüm yoktu emzirirken kullanmıştım korkmayın hamileyken de içilebilen ilaçlar var
Emzirirken sorun olmuyor değil mi...ilaçtan hemen sonra Emziriyor muydunuz

Günaydın canlar bu sabah kontrolüm vardı.36+1 olduk. Bebeğim geçen hafta baş asagiydi hatta biraz fazla aşağıda dedi. Bugün ise makat geliş oturuyordu. Daha evvel 2 sezeryanliyim diye normal doğuma sıcak bakmıyor Dr. Bir sezeryan olsa olabilir dedi. Ben normal doğurmayı çok istiyorum ama dedim . Oralı olmadı. Bebek de iyi dedi şimdilik her hafta gel dedi. Ben 10 günden önce gitmem ins

Yok ikisinde de ıkınma geldiği gibi almışlardı doğumhaneye nst falan bağlı değildi yani 😊 ama herkesin farklı tabiki kiminin daha hızlı kiminin daha yavaş sürüyor süreci. Birde benim ikincisinde açıklığım var diye gittim doğuma bekleseydim belki benimde daha az sürerdi 😊 bunda beklemeyi son anda hastaneye gitmeyi istiyorum ama bakalım
Saglikla doguralim insallah. Evet biraz beklemek daha iyi tabi benim gibi hemen su gelmeye bslarsa o zaman hastaneye gitmek lazim. Peki iki dogumda da ayni mi basladi ? Ne bileyim ikisinde nisan gelmesi yada once sanci baslamasi falan ,😕 merak ediyorum acaba yine once suyum mu gelmeye baslayacak diye :) ben o suyuda hep birden gelecek saniyordum 😄 iyiki annemde evdeydi tecrubesi olmasa gitmezdik hastaney

Benim once suyum gelmeye basladi hastanede sancim baslamisti. Sanci ilk basladigi zamanlar anneme artist artist millet nasil bagiriyor bu yanlismis o gucu doğum anina saklamak gerekiyormus falan diyorum 🤭 annem cok birsey diyemedi kadin ne desin sadece o an daha dur kizim falan dedi 🤭 bunu diyen benim sesimi hastanede herkes duymustur saniyorum 🤫 amaaa dogum aninda en guzel an bebeginin o ciktigi an muthis bir rahatlama ve yavruna kavusma 😍😍😍
kesinlikle nasıl birşeyse bebek çıktığı an herşey bitiyor ağrı sızı hiç birşey kalmıyor

Kızlar discim agumentin basla dedi drumda içebilirsin dedi ama ne bilim içim huzursuz son 12 gün. Antibiyotik içen var mı aranızda....içmesem hergunum ağrı.. doğumada boylemi gidecegim😓
iç canım ben röntgen bile çekildim doktorum bebeğin organları tamamen gelişti sadece kilo alıyor hiç bir zararı olmaz bebeğe demişti

Günaydın anneler, benim ikinci gebeliğim ilki 37. Haftada normal olmuştu kendi sancımla gece gitmiştim ama yeteri kadar açılmam olmadığı için sabaha kadar bekleyip suni sancıyla destek alıp doğuma girmiştim çatım dar olduğu için biraz zor olmuştu 🤦🏻‍♀️
Şimdi 37+2 yim bebek kanala girmiş, nst de hareketleri normal, yalancı sancılar oluyor eğer bu hafta içinde gelmesse, salı kontrolüm var bakalım ☺️ Herkese canı gönülden hani derler ya bir avaz da kurtul diye öyle bir doğum diliyorum sağlıcakla gelsin bebişler ❤️
37. haftada doğuranlara imreniyorum ya nedense ben 37 den 39'a kadar açılma ve yalancı sancılarla iki hafta geçirmiştim en son suni almıştım. Şimdede yalancı sancılar başladı bugün 37+1'im bu bebiş ne zaman gelecek görücez

Merhaba kızlar kontrole gittim bugün. 35+0 olduk, 2649 gram 48 cm dedi dr bana iyi gibi geldi ☺️ Çatın iyi normal doğurturuz seni dedi. Nst için de 10 gün sonra gel dedi☺️
Ahududu yaprağı çayı ve adaçayı için çocuğun karaciğerlerine zarar verme ihtimali var, otopsilerde hep öyle çıkıyor bebek ölümlerinde o yüzden ben mesafeliyim kullanmasan daha iyi dedi.
Rahim ağzı kapalı, baş da tam kanala yerleşmemiş henüz. Perineye başladık. Bir de pilates ve yürüyüş devam 🙋🏻‍♀️
maşallah hersey yolunda gibi duruyor:)

Ayy serenity işin zormuş ben 3.5 yıldır kv kp ile birlikte yaşıyorum ve sanırım böyle 2 sene daha gidecek hiç yaşayamam yapamam dediğim şeyi yapıyorum şuan . Hamileliğimin başından beri beni hiç hamile olarak görmediler hergün bir yeri ağrır sağolsun hergün uyuyamadım gece diye kalkar ama elinden geleni de yapar ikiz bebek büyüttüler baba ile birlikte fazla bişey de diyemiyorum
Ama çok sakin bir gelinim benim gibisini de bulamazlar yani. Eşimin hakkını da yyemem asla wzdirtmedi beni
maşallah diyelim hep yardim ederler böyle umarım. ben yasayamam kv ile bu karakter varken

Sekerli su yine iyi degil aslinda 😕 olsun canim bak sutun bitmemis yine emmis kizin uzulme 🥰 sanki benimde tum dunya karsiydi emzirmeme 😕 doktorlar dahil herkese karsi gelerek buyuttum kizimi. Sutun gelmesi icin onemli olan boool bol saatlerce emzirmek yorucu fakat eninde sonunda oluyor insallah. He insallah bu sefer buna gerek kalmaz sutum bol olur ama bilemiyorum 😕 ben yanlis mi anladim bu arada sekerli su bebege gibi algiladim ama anneye mi 🤔 ya yarim kundak olayindan bende hep pismandim ama simdi ne yaparim bilmiyirum. Hayir basta yapmayinca sonra kizim izin vermedi de 🤷‍♀️ dedigin gibi uyutmuyorda eli koluyla kendini 😕
yarım kundak çok ise yariyor bence
bir de woombie , owlie tarzı çocuğun kollarini saran armut tipler. ben aldim bile hatts

X