2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bugün yine kontrol vardı 2haftadir aynı kiloda 2800. 38 haftalık oldu ama çok zayıf canım çok sıkkın ya
Kağan Kocatepe videolarında 2500 gr doğan bebekle 4000 gr doğan bebek arasında hiçbir fark yok bizim için diyor. Normal kilo aralığında hiç stres yapmayın kendinize, anne sütü yarar doğunca 🌸

Kağan Kocatepe videolarında 2500 gr doğan bebekle 4000 gr doğan bebek arasında hiçbir fark yok bizim için diyor. Normal kilo aralığında hiç stres yapmayın kendinize, anne sütü yarar doğunca 🌸
İnşallah 🤲 eşim daha yanıma gelmedi doğu görevinde ben şuan ailemin yanındayım. Sürekli sen orda kendine bakmiyosun yemek yemiyosub benim yanımdayken kilo aliyodu diyip daha çok sinir ediyo çok gerildim

İnşallah 🤲 eşim daha yanıma gelmedi doğu görevinde ben şuan ailemin yanındayım. Sürekli sen orda kendine bakmiyosun yemek yemiyosub benim yanımdayken kilo aliyodu diyip daha çok sinir ediyo çok gerildim

Hiç üzülmeyin sınırlar içinde bebeğiniz. Ayrıca annenin çok yemesinin de bebeğin kilosuyla alakası pek yok. Yapı meselesi aynı insanlardaki gibi. Eğer gestasyonel diyabetiniz yoksa ne yerseniz yiyin bebek kendi beden yapısına göre kilo alacaktır.

Mutlu günler herkese 36 haftaya ayak bastık çok şükür doktora göre 36 bitti ama valla artık uyku yok çok kötüyüm hayırlısı ile 38 de doğurmuştum diğerlerini hiç halim yok inip çıkamıyorum 3 gündür midem cayır cayır 😔 çarşamba randevum var bakalım nolacak 🤦‍♀️

Çok zorlaniorum ben kızlar ya 😢yürümek,oturmak,kalkmak,dönmek kabusum oldu.Pelvik bölgemde de gün içinde baskı ve ağrı hissediorum.Persembe kontroldeydim doktorum hepsine normal dedi.Dogum belirtisi olsa ultrasonda çıkar mıydı?Benim gibi olan var mı peki kızlar yani acı çeken,kıvranan.Kemiklerim her saniye birbirinden ayrilio sanki😭😭
Aynı canım maalesef bende öyleyim bacak aram cook ağrıyor tüm kemiklerim kırık gibi sızlıyor otururken çok iyiym ama yatarken yürürken hiç rahat değilim 😕
Bende aynıyım artık doğsun da şu ağrılardan kurtulayım diye dua ediyorum. Ne rahat yatabiliyorum, ne işimi düzgün yapabiliyorum. Sol kasığım özellikle çok ağrıyor. Gece tuvalete falan kalktığımda adım atamıyorum o kadar kötü bir ağrı. Ama doktorum normal dedi. Başı çok aşağıdaymış.
Evet evet doktor hepsine normal dedi 28.haftadan beri kafa aşağıda şimdi daha da yerleşmiş ağrıların ondan dedi, normal yapacak olsam içim yanmaz sezeryan olacağım için baş aşağı olması zarar ziyan şu an 😅

Moral çok önemli ama diğer türlü insanın aklına yemek gelmiyorki… Arkadaşın da dediği gibi her bebeğin potansiyel boy ve kilosu embriyo ilken belli diyor doktorlar. Benim eşim de aynı her öğün arayıp sormam mı lazım ne yedin diye diyor😊 Baba yüreği, onlar da o kadar düşünmekte haklılar🥰

Ben geçen hafta rahatsızlandım hiçbişey yiyemedim kontrole gittiğimde 1 buçuk kilo verdim bebek 300 gram almış demekki biz yiyemedim te alacağı varsa alıyo🤷‍♀️ eşine söyle doktor herşey yolunda diyo yapısı öyleymiş falan de sen de bana stres yaptırma daha çok de kafanı takma o kadar canım 😚

Ben geçen hafta rahatsızlandım hiçbişey yiyemedim kontrole gittiğimde 1 buçuk kilo verdim bebek 300 gram almış demekki biz yiyemedim te alacağı varsa alıyo🤷‍♀️ eşine söyle doktor herşey yolunda diyo yapısı öyleymiş falan de sen de bana stres yaptırma daha çok de kafanı takma o kadar canım 😚
Ama neden kilo almaz ki anlamadım ben bu işi sanki içerde başka yapcak biseyi var beslendigi damarlarında da sıkıntı yok 🙄

İnşaAllah bakamadım küçücük bebeğe diye çok kızıyorum kendime 🥺
Benim arkadaşın 40 ına gitmiştik eşimle ben hemsireyim onlar farketmemis bu çocuğun sarılığı var demiştim goturmuslerdi sarılık çıkmıştı uzun da sürebiliyor yani korkma kaka yaptıkça atar sarılığı karaciğerde sıkıntı olmadığı sürece korkma

Ama neden kilo almaz ki anlamadım ben bu işi sanki içerde başka yapcak biseyi var beslendigi damarlarında da sıkıntı yok 🙄
Kanala girmiş mi bebiş peki 🙄. Kanala girince ölçümler tam yapılamıyormuş, gerçek kiloyu tahmin etmek zorlaşıyormuş, öyle birşey olabilir mi acaba, plasenta ve damarlar normalse🙄 bir de 2500 üstü normal kilo kabul ediliyor, bebiş sağlıklı olsun yeter ☺️
Alalım dedi mi yoksa tekrar kontrole mi çağırdı ☺️

X