2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Benim çok uzun emmiyor 10 dk kadar emiyor tek meme emiyor. Eğer uyumazsa aradan 1 saat geçiyo bi 5-10 dk arası bir daha diğer memeye geçiyor
Benimki de öyle. Özellikle gündüzleri az emiyor 5 10 dakika emiyor 1 saat 1.5 saatte bir kalkıyor. Biraz önce oynaya oynaya 20 dakika emzirdim daha uzun uyudu. Geceleri de bazen 20 dakika emiyor bazen 10 dakika emiyor. Eğer uykuya iyi dalarsa 3 4 saat uyanmıyor. Acaba yetiyor mu diye düşünüyorum bu sefer ya.

Gaz sancısı olmasa kucakta durmasına razıyım ama öyle sancılanıp ağlamasına üzülüyorum.
Mama çok gaz yapıyor onunda etkisi var.

Ben de bebegime tek bakiyorum, dogumda da tektim. Ilk 50 gun motivasyonum da cok yuksek olunca fiziki sartlar beni zorlamadi. Esimle nobetlese nobetlese baktik. Sagdigim sutu o biberonla verdi, ben o sirada uyudum derken oyle oyle gecti.
Sonra bizde ishal durumu ortaya cikinca bebegin gelisimiyle ilgili kaygilarim da geldi. Bebek zaten 2 kilo dogmus, cok guzsuz, zayif, bir de biberonu reddetmeye basladi. Bebegim saglikli mi, elimden geleni yapamiyor muyum, gozumden kacan bir sey mi var derken kacan uykularim oldu. Yorgunlugum yeni yeni gozume batmaya basladi.
Bu aralar demeye basladim, keske yanimda birileri olsa en azindan kendi kendime konusmazdim, dertlesirdim. Aylardir evde olmanin verdigi bunalti da eklendi, fena carpti beni.
Sizin de 2 evladiniz var ve tek basiniza gogusluyorsunuz sartlari. Birden fazla cocuk bakanlara canigonulden kolayliklar diliyorum.

Evet canım sleepy öyle malesef emiciliği çok az. Özellikle bu cıvık yaptıkları dönemde sırtına kadar çıkıyor. Oğlumda bir kaç kez denedim ısrarla ama yok hep sızdırdı hem kakayı hem çişi. Ama biraz büyüyünce külot bezini kullandım ondan memnundum bir nebze. Lastikleri gerçekten çok iz yapıyor. Goon dene derim bir de. Oğlumda da onu kullandım şiödi kızımda da kullanıyorum.arada sızma oluyor kızımda. oğlumda hiç olmamıştı. Sanırım işeme stilinden
Molfix ten de memnun olan çok. Deneye deneye bulabilirsin prima çok pahalı oluyor

Bnm kide 45 dk falan emiyor bende yetmiyor diye düşünüyorum

Hele saatte bir uyanıyor ve emiyorsa bir göğüste 30 ml falan anca oluyor
Her emzirme sonrası sağım yapıyor musun ? Ben hiç bakmıyorum kaç cc süt çıkıyor diye. Genelde 20 dk tek memeyi emiyor sonra diğerine geçiyorum. Bazen daha fazla durmak istiyor o bırakana kadar bekliyorum.

Her emzirme sonrası sağım yapıyor musun ? Ben hiç bakmıyorum kaç cc süt çıkıyor diye. Genelde 20 dk tek memeyi emiyor sonra diğerine geçiyorum. Bazen daha fazla durmak istiyor o bırakana kadar bekliyorum.
Yok kuzum yapmıyorum şuan yoksa tazyik artıyor. Bir ara ne kadar çıkıyor diye 2 saat sonra bir göğüsü verdim diğerini sağdım. Sonra bir gün 1 saatte bir göğsü emdi diğerini almadan uyudu baktım sağdım o zaman da 1 saatte çıkanı gördüm. Sütüm hiç artmıyor gibi benim. 60 80 arası çıkıyor 2 saat doluluk için iki göğüsten. Birinden 30 40 cC arası çıkıyor. Bir gece uyuya kalmış bebek uyanmadı bende uyanamamisim. 5 saatlik doluluk ile bir göğüsten 120 cc cıktı

Canım baya alerji var bebeğinde facebookta emzirme akademisi var oraya yaz istersen onlar yönlendirsin seni. Çok emin değilim ama alerjiyle yaşam diye bir grup daha var diye biliyorum. Ordan edindiğim bilgilere göre çok sıkı diyet yapman lazım mesala süt ürünleri tületmiyorsın ya içinde süt olan hiç bişeyi de tüketmemen lazım. Ve deneyerek bebişin neye alerjisi olduğunu bulman lazım belki süte değil de kuruyemişe alerjisi var.

Kızlar bana Bi akıl verin Allah aşkına sütümü sağıyorum çıkmıyor süt ama bebeğim hiç bir doymama belirtisi göstermiyor takviye verirsem içiyor tabi kilosuna da baktıramadım yakında
Sağmaya takılma benim memeler kocaman sağmıyor hibçir makina. 5 cc zor çıkar. Ama emzirmeden sonra bak bezlerine mutlaka . Eğer çiş varsa doymuştır. Kafasını süt ile bir dönem bozmuö biri olarak söylüyorum bana güven

İçimi rahatlattın canım çok teşekkür ederim
Ne demek. Benim göğüslerimde sadece uyuduğumda biraz sertleşiyor ama dipleri sadece.bebeği takip et içerken sütü çekişine odaklan sürekli. İçip içmemesini ayırt edersin. Önemli olan ama çişli bez kesinlikle. Çiş varsa sorun yok. Her emzirmeden sonrada 500 ml su iç. Aç olsa her saniye ağlar. Bi süre sonra hangisi gaz ağlaması hangisi açlık anlaşılıyo zaten. Sağma makinaları küçük göğüsler ve uzun meme uçları için yapılmış kesinlikle benimki tam tersi olduğundan süt sağamıyor yani bebeğin çekişiyle makina çekmesi apayrı sakın makineyi baz alma

Gazlı bebeniz varsa kızlar ben yöntemi buldum. Yüzüstü uyutmak. Baktım bebeğim uyuyamıyor kıvranıyo, uykuya dalamıyo yada. Hemen yüzüstü yatırıp totosından pış pış pat pat yapıyprum dalıyor uyuyor yavrum gazı olduğu için rahatlıyor o şekilde. Az önce kriz geçirdi gazdan anca kucağımda çok uykusu vardı iki tur gezdim gözünü kapadı yüzüstü yatırdım iki gramda salladım böyle uyudu. Nasılrahatladım varya o acı çekişi görmüyorum uyudu diye.

bu arada yüzüstü yatırırken kafasını kontrol edebiliyormu bakın mutlaka. Yani iki tarafa çevirebiliyoemu nefes alabiliyormu uzun süre bırakırsam kafasını rahat hareket ettirebilir mi diye bakın. Baktınız güzel beceriyor bu işi rahatlıkla yatırın.

Makina değil de elimle sağmaya çalışıyorum oğlum emmediği zaman ikisinden 30 ml anca çıkıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…