2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
İnş daha iyi olur sizinki. Bizimki birileri ile bir araya gelince de aynı. Hatta daha da tozutuyor nerdeyse. Her şeye ağlıyor. En iyi yaş aralığı 2 3 derler Bi de. Kesinlikle hiç iyi değil
Bir haftalık tatili özetliyorum, her şeye inatlaşma her şeye ağıt
Yeğenlerimin biri 6 yaşında diğeri 4 yaşında kız, bir de 20 aylık erkek yeğenim var, bizimki hep tek takıldı
Kızlar birlikte oyandı, bizimki bilmiyor tam olarak birlikte oynamayı.
Denizde sıkıldım diye ağladı, eve gelince denize gidelim diye ağladı her banyoya girişte çığlık çığlığa ağladı

Bebeğim o kadar sakindi ki çoğu zaman onun varlığını bile unuttuk.
Bence tatile gitmek isteyen varsa hiç ertelemesin bebekle gitsin, hareketlendikçe aklı ermeye başladıkça işler karışıyor

Kızlar İskenderundayım buranın havası berbat klima sürekli açık bebişi zıbın şortla yatırıyorum sizce klima çarpar mı?
Bizim klima 24 saat acik neredeyse ama klimali odada yatirmiyorum salonun klimasi acik tum odalara yayiliyor serinlik zaten, ben aksam dus sonrasi uzun kollu zibin giydirerek uyutuyorum onun disinda gunduzleri kolsuz citcitli body ile durduruyorum.

Hanımlar bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz? Ben zorlanıyorum baya emzik tutmasını çok istedim tutmadı en azından uykuya geçişi sağlar huysuzluğunu alırdı

Bizim de bu şekilde oldu canım. Ben aşı olmadım henüz. İnşallah alerji değildir.
Canım geçen hafta yazmıştım noktacık şeklinde kan gördüm diye. Aşıdan 24 saat sonraki kakada gördüm sadece, başka da görmedim çok şükür.
Döküntü, kusma vs yok
Alerji değil gibi durum.

Aynı aynı ben de 1 haftadır yazlıktayım 5 yaşında kuzeni de var. Burda bahçe, deniz, park vs derken daha mutlu. Kuzeni ile de çok güzel oynuyordu ama dün oyuncak kavgaları başladı
Canım biz bir haftadır birlikte tatildeydik, bizimki tek takıldı kimseyle oynamadı
Denize iki gün hevesle girdi, sonra sıkıldı
Ama genel olarak daha serbest olduğu için mutluydu. Eve dönünce nasıl zapt edicez bilmiyorum

Ayyy kesinlikle katılıyorum. Bizim ufaklık da 2 saat plajda gölgede uyudu öyle sakindi ama ablamızın 2 yaş sendromları, kuzeni ile oyuncak kavgaları bitirdi bizi. Aynı şekilde banyo yapmada büyük olay. Bu yaşta niye banyodan soğuyorlar anlamadım. Eskiden kızım çok severdi banyo yapmayı

Hanımlar bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz? Ben zorlanıyorum baya emzik tutmasını çok istedim tutmadı en azından uykuya geçişi sağlar huysuzluğunu alırdı
Emzik + ayakta sallama kızım kucakta sallanarak uyurdu belirli bi kiloya gelince çok zor oldu, o yüzden oğlanı direk ayakta sallanmaya alıştırdım. Ayakta sallarken en azından eller boşta kalıyor

Eve döndük çocuk kafayı yedi arife günü tektar yazlığa gidicez, yazlığa gidişi öne çektik resmen kız için

Emziği verdiğim ilk 10 gün gerçekten çok zor geçti, hep memeyle savaştı kafası karıştı.
Sonrasında biraz düzeldi gibi ama genel olarak emzik öncesi emmesi daha aktif ve verimliydi.
Sıcaklar da etkiledi tabi gündüz emzirmeler zorlaştı. Gece iki üç saatte bir emzirmeye çalışıyorum susuz kalmasın diye.
Gündüz de bazen güzel emiyor bazen kan ter içinde kalıyorum emzirene kadar.
Ben kesinlikle emzikten olduğunu düşünüyorum.

Bende hep iki düşünüyodum ama gözüm çok korktu. Hem hamileliğim yok sakatlık olacak yok şurasında sorun var dene dene stresli geçti hem gebelik sekeri cıktı hem doğumum çok zor oldu. Hem de oğlum gözümü korkuttu. Benim yaşımda 34. Düşünemiyorum artık ikinciyi

Ben uyandırmıyorum, kendi elini emiyor veya ağzını şapırdatıyor kımıldanıyor falan ona uyanıyorum, emziriyorum uykuya devam ediyor.
Bir de ben yanımda yatırıyorum, yattığım yerde emzirip ikimizde uykuya devam ediyoruz

Kızım da alerji olduğunda Kadir Tuğcuyu bana çok öneren olmuştu. Onunla iletişime giremedim ama Ankara’da Bülent Şekerel’e götürdük iki kez, onun da yaklaşımını beğeniyorum. Gereksiz katı diyetlere karşı. Bülent hocaya gidene kadar neler çektik, ben aylarca aç gezdim yine sonuç alamadık, Bülent hocaya iki kez gitmemiz yetti. Çok hızlı şekilde diyet açtık ve bebeğim de ben de her şeyden yiyebildik.
Bu paylaştığın mesajda Kadir tuğcunun yaklaşımını benimsiyorum ben de genel olarak.

Benim de sütüm var bebeğime yetecek kadar bence ama bizimki de 500 gr almış çok üzüldü.
Tatil dönüşü tekrar baktırcam, bu sırada da gece emzirmelerine ağırlık verdim bakalım fark edecek mi
Aynen benim de süt olsun diye yediklerim kilo olarak döndü. Dün denizdeyken yeğenim göbeğime baktı, hamile değilsin dimi dedi şaşırarak

Bugün 2.ay asilarımızı olduk. Asi olurken cok agladi zor sakinlestirdik. Şu ana kadar ateşi 37.yi geçmesi çok şükür. Huysuzluk dersem her zaman biraz huysuz olduğu için normal halleri diye düşünüyorum. Dun hem gece hem gunduz 20 saati uyudu neredeyse. Oğlum iki gün doğru düzgün uyumuyorsa 3.gun cok uzun uyuyor sonra tekrar başa dönüyoruz. Bir gün iyi iki gün sıkıntılı şekilde ilerliyoruz.
Bugun ise gündüz bir nebze iyi gibiydi yarim saatte bir kalktı. Ama akşamüstü 3 saat uyanık oldu. 11 de uyudu birazdan uyanır kanımca. Asi olan arkadaşlar ilk gün mü zor oluyor ikinci gün mü. dikkat etmem gereken bir durum var mı yardımcı olurmusunuz

Son düzenleme:
Aşıdan 24 saat sonraki kakadan başka kan görmedim çok şükür. Döküntü kusma da yok.
İlk bebeğimde çok yoğun döküntü ve aşırı fazla kusma vardı, kakada mukus vardı ama mukusu tek başına pek önemsemiyordu doktoru. Ek gıdaya geçince mukus olayı bitiyor demişti.

Tabi şimdi tecrübeden kaynaklı gözlemlerim daha kuvvetli.
İnşallah bebeklerimizin hepsi sağlıkla büyüsün de görüp göreceğimiz tek dertler bunlar olsun

Neler yaptınız peki? Şikayetleri geçmiş miydi? Alerji gaz da yapıyor muydu? Uykuya dalmada güçlük?

Ay işte aynısı. Gündüz tadımlık iki firt çekiyor.Ama en az 7,8 kere emziriyorum 2,3 dakika. Gece bende öyle saat kuruyorum daha güzel emiyor diye. Akşamdan beri vermedim emzik ama doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Çok ağladı. Sizinki kaç dakika emiyor gündüz?
Bir de işe başlayacağım Eylül başı. Zaten biberon vericem mecbur. Yanlış mı yapıyorum ne yapsam ne etsem? Siz nasıl devam ediceksiniz?

Ya bunu yapmayın kendinize. Çıkın alın gezin ağlasa da boşver. Bizimki de durmuyor çoğu zaman geçen avm ye gittik Bi elimde araba Bi elimde bebek gezdim zamanla oturacak düzen. Zor mu evet çok zor. Ama eve kapandıkça kısır döngü. Benim de içimden gelmiyor çoğu zaman ama zorluyorum kendimi. Gittim aldım geçen gün bikaç parça şey. 10 kilo fazlam var üstelik.
Bir de emzirmeye uygun kıyafet diye hiç düşünme. Her kıyafet emzirmeye uygun. Alttan hooop kaldırıyorsun o sekilde emziriyorsun
İlk doğumum sonrası aman emzirmeye uygun olsun öndne açılsın düğmeli olsun diye saçma sapan şeyler aldım duruyır öylece.üstüme takmadım doğru düzgün.
Alttan kaldırıp emziriyorum zaten çoğu zaman müsait Bi yer bulmak gerekiyor. Ben Bi de kapalıyım. Uzun tunikler falan giyiyorum onları bile kaldırıyorum valla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…