Popüler Konu 2021 Nisan Anneleri

oblomowka1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2019
2.064
1.624
Merhaba benimde tansiyon problemim var acaba nasıldı gebeliğin başından beri hep yüksek miydi. Ben evde olcuyorum 11/7 hastaneye gidince 14/9 . Galiba alfamet başlanıyor kaçıncı haftada başladınız
Başlarda düşüktü hep iyi gidiyordu son 2 haftadır tansiyon problemi çıktı bende benimde evde max 13/8 haatanede 15/9 çktı alfamet başladı 3 gündür içiyorum bu sabahta düştü bugün başka dr gidicem gelişimi nasıl dr tansiyondan dolayı kilo almamış olabilir demişti.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 20 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

OOOzlem

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
258
250
Eds sistemi, kateter araştırmanı öneririm
👍tamm canm tşkler
Bende avent kalkan kullanıyorum. Delikli olmayan kapağı takabilirsin canım. Yine de yatarken sızdırma olabiliyor evet içine süt birikiyor. Hatırlıyorum ilk bebekten. Bunda şuan o kdar sütüm yok. Krem sürüp kapatıyorum her emzirmede. Şimdilik delikli olan kapakları kullanıyorum.
Deliksizleri kullanmaya başladım Daha çok memnun kaldım.yalnız hava almadığı için yara olur mu bilemiyorum🤔
Kızlar bende en başından beri avent kalkan kullanıyorum çok memnunum o olmadımı çıplak gibi hissediyorum, 12günlük olduk bugün sağlık ocağı kontrole çağırdı 3400 doğmuştuk 3950 olmuşuz, hiç mama vermedim 2saate bir en geç 3 saat e bir emziriyorum, ilk 10gün her emzirme sonrası garmastan pomat krem sürdüm Kalkan’ı kapadım üstüne 10gün sonra menem uçları açıldı düzene girdi artık kreme ihtiyaç kalmadı sadece Kalkan’ı kullanıyorum hem tahrişi engelliyor hemde sızan sütler üstümü batırmıyor içine birikiyor, ben sürekli kontrol ediyorum Kalkan’ın içi süt dolunca gidip boşaltıp yıkıyorum tekrar takıyorum eğilince filan akmasını engellemiş oluyorum bu sebeple sızmıyorda her emzirmede boşaltıyorum Kalkan’ı , deliksiz olanıda denedim o hava almadığı için süt akışı olmuyor göğsüm sertleşiyor rahatsız ediyor ozaman, deliklide akış oluyor göğüsteki fazlalık süt sızıp rahatlıyor yani benden tavsiye sürekli kontrol edip boşaltırsanız üstünüz başınız ıslanmıyor memede rahatlıyor fazlalığı atıp 🙏🏻
et canım yuzde doksan anne karnında almıştır dediği an başladım hıçkıra hıçkıra ağlamaya olduğum yere yığılacaktım insan kendini suçluyor dediğin gibi. Evet çok şükür bugünlerimize sağlıklıyız 🙏

Benim bebiş de hastanede kalırken biberona alışmış canım meme reddi başladı, sağmaktan ben de çok yoruldum o ağlarken bir yandan hızlı hızlı sağmaya çalıştım hep. Silikon göğüs ucu aldım o kurtardı beni sen de dene istersen. Aynı şey değil ama en azından her istediğinde emebiliyor süt sağılmasını beklemeden.
Canım göğüs ucunun markası ne

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 12 gün geçti.

Elen123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
939
831
Tamam veririm hayırlısı artık seninle aynı gün transfer olmuştuk galiba bakalım kim önce gelcek:)

Evet aynı gün transfer olmuştuk :) Bugünlere geldik çok şükür inşallah sağlıkla doğduklarınıda görürüz. Benimki pek gelicek gibi durmuyor :))

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-04-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

dils3

2 fındığım olacak...
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2009
3.362
1.286
Kizlarrrrrrr yarin yatisim yapılıyor doktorum bebek baskıyı iyice arttırmış acilman 4 cm bu geceyi evde geçir, sancin 3 5 dk ya inerse hastaneye geceriz yoksa seni yarin yatırıyorum daha fazla bekleyemeyiz dedi. Aman allahım yarin bebeğime inşallah kavuşacağım havalarda uçuyorum kalbim pir pir.... şükürler olsun rabbime 🥰 bu gece bitmez hiç 😊😊😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-04-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Sns34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2019
2.374
4.055
Kizlarrrrrrr yarin yatisim yapılıyor doktorum bebek baskıyı iyice arttırmış acilman 4 cm bu geceyi evde geçir, sancin 3 5 dk ya inerse hastaneye geceriz yoksa seni yarin yatırıyorum daha fazla bekleyemeyiz dedi. Aman allahım yarin bebeğime inşallah kavuşacağım havalarda uçuyorum kalbim pir pir.... şükürler olsun rabbime 🥰 bu gece bitmez hiç 😊😊😊
Saglikla kavus insallah cnm🤲

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 5 gün geçti.

gasun

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2010
573
520
Canım senini doğumun çok hızlı ilerleyecek gibime geliyor. Sancın plursa aman dayanayım biraz daha bekleyeyim deme. Benim birden oldu evde olsam kesin yolda doğururdum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 6 gün geçti.

dils3

2 fındığım olacak...
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2009
3.362
1.286
Saglikla kavus insallah cnm🤲
Çok sağol canım inşallah...
Canım senini doğumun çok hızlı ilerleyecek gibime geliyor. Sancın plursa aman dayanayım biraz daha bekleyeyim deme. Benim birden oldu evde olsam kesin yolda doğururdum
Inşallah Hızlı ilerler, doktorum da bu gece herşey olabilir hemen ara dedi zaten, ama sancılarım 10 dk dan daha sık olmadi su ana kadar, bu gece de sorunsuzca geçer inşallah. Sorunsuzca atlatırız doğumu bebeginle birlikte inşallah.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-04-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Ysmnondr

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
1.366
2.226
29
Canlarım sürekli takip etmeye çalışıyorum ama yazamıyorum ya zamanla oyuncak herhalde zaman ayirabilcem smdi yanından ayrilamiyom bi türlü anksiyete tavan yine :KK17: dogum yapanlar hayırlı olsn sağlıkla büyüsün inşallah kuzulariniz :KK200:bekleyenler hayırlısıyla kavuşun inşallah hep aklımdasınız :KK68:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 10 gün geçti.