2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Yok hafta da bir gittim hep ilk defa ayda bire döndü ama huzursuzum biraz🙁
Yok huzursuz olma bak Kilya Kilya da 1 ay üstüne gitti rahatladı şimdi için rahat olsun.
Ama ben genel anlamda bizlerin en azından ilk aylarda ayda bir olmasını doğru bulmuyorum. Normal gebelikler değiliz. Evet haftada bir de fazla tabiki. Ama benim doktorum normalde aylık kontroller ama tüp bebekte riskli gebeliklerde 2 haftada bir izleriz en azından ilk aylar dedi. Ha bilemem belki daha sonradan aylığa dönecektir. ama ne biliyim onu konuşsanız nasıl olur acaba. Tabi 2 haftada bir olması ekstra masraf ama ilk aylar dedik sıkalım dişimizi ne biliyim ☹️

Kızlar benim gibi sabah akşam hıçkıran var mı 😅 sürekli sürekli hıçkırıyorum 🥴

Eklentiler

• CD9329AA-A697-4CD1-B08E-B5BC02ABFB3F.jpeg
    CD9329AA-A697-4CD1-B08E-B5BC02ABFB3F.jpeg
    76,5 KB · Görüntüleme: 21
Benim 1 Ay dolmasına 1 hafta kaldı. Eşim diyor ki bak bitti neredeyse. Ben de hee birde bama sor nasıl geçti diyorum 😂😂
1 ay öyle 1 ay böyle derken bi bakmışız doğuma gitmişiz inşallah 😍😍😍 bir de çalışmayınca zaman hiç geçmiyor tedaviye başlamadan önce işi bırakmıştım stres olmıyım diye. Hangisi daha iyi bilmiyorum 🤷‍♀️

Ben normaldede d vitamini kullanıyordum canım doktoruma sordum kullanabilirsin hiç bir sıkıntı yok ama yarın hastaneye gidip test verecem hem kan değerlerime baktırayım hem d vitamini demire falan 😂 bide aslında ikiz gebeliklerde internette okumuştum gerekli diye yazıyordu d vitamini test sonuçlarımı alıp perşembe günü doktoruma göstereyim bakalım ne diyecek yine stres heyecan sardı şimdiden 🥰
Ah o heyecanlar bitmiyor ki zaten 🙂 bende anlamadım ilk aylarda istedim yok dedi. İleride bakarız dedi. D vitaminim benim de az aslında anlamadım 🙄

Yok huzursuz olma bak Kilya Kilya da 1 ay üstüne gitti rahatladı şimdi için rahat olsun.
Ama ben genel anlamda bizlerin en azından ilk aylarda ayda bir olmasını doğru bulmuyorum. Normal gebelikler değiliz. Evet haftada bir de fazla tabiki. Ama benim doktorum normalde aylık kontroller ama tüp bebekte riskli gebeliklerde 2 haftada bir izleriz en azından ilk aylar dedi. Ha bilemem belki daha sonradan aylığa dönecektir. ama ne biliyim onu konuşsanız nasıl olur acaba. Tabi 2 haftada bir olması ekstra masraf ama ilk aylar dedik sıkalım dişimizi ne biliyim ☹️
Valla kuzum bana yine bir ay sonraya randevu verdi 🤷🏻‍♀️

1 ay öyle 1 ay böyle derken bi bakmışız doğuma gitmişiz inşallah 😍😍😍 bir de çalışmayınca zaman hiç geçmiyor tedaviye başlamadan önce işi bırakmıştım stres olmıyım diye. Hangisi daha iyi bilmiyorum 🤷‍♀️
Valla öyle Bi seçeneğin varsa iyi yapmışsın en devlet memuruyum sözde raporluyum yok eğitim sunumu yok online ekimde yapılacak yazıp duruyo birim sorumlum. Bi kere nasılsın diye sormazlar mobbingi de tacizi de hat safhada raporlu izinli adama bile alttan alttan baskı. Bunlar hep gerginlik sebebi. Evet evde vakit geçmiyor ama biz ilk zamanlar olduğu için tedirginiz ve hep evdeyiz bence. Rabbim nasip ederse de devam ederse gebeliklerimiz ilerde tadını çıkarmaya başlarız bence

Ah o heyecanlar bitmiyor ki zaten 🙂 bende anlamadım ilk aylarda istedim yok dedi. İleride bakarız dedi. D vitaminim benim de az aslında anlamadım 🙄
Güzel heyecanlar ama strese sokuyor 😂 aslında bi ara tahlil yapıp baktırsana canım d vitaminide önemli doktorun ona göre yönlendirme yapar

2 hafta sonra dedi çok değilmi ya🙈 5+4 gözüküyormuş
2 hafta sonra duyarsınız da o zaman. Bana haftaya pazartesi görürüz, doplerle bakmak istemiyorum şu aşamada, 1 hafta sonra da duyulur dedii.. görüntü üzerinden hesaplamadı benimkini, transfer gününden hesaplayıp ulstrasona girdi, 5+0 diye hesapladı

Olsun hayırlısı olsun canını sıkcak bişe değil boşver. Daha yeni gittin en az bir hafta gitsin hadi 🤗
Öyle kuzum yok geç gideceğim için değil bir perinatolog görse mi acaba diyorum arada ona karar veremiyorum. Kendi doktorum yapamadı muayeneyi bu doktor da çok iyiydi ama bilemedim. Rabbim canlarına sağlık versin 🤲🏻

Selam kızlar kendi doktorum ilaç düzenlememi yaptı. Prenatal life ve feramat eklendi. Proluton depot haftada bir devama Oksapar devam. Folik asiti kesti. Yine d vitamini vermemiş 😅 zararlı mı nedir d vitamini anlamadım neyse. Yazayım dedim sizlere de.
Kaçıncı hafta oldu şimdi senin tatlım??

Bennn cokk sıkılıyorum fenalık basıyor bazende kalp carpıntısı tutuyor normal e dönemdım bende bir turlu strestenmıdır bılemıyorum artık 🥴

X