2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
incia roll on da etkili. hem de dogal bi urun ben onu kullaniyorum dus sonrasi idare ediyor koku olayini 1 gun boyunca
teşekkür ederim canım deneyeceğim
Oğlum sürekli memede emiyor sonra beni emzik niyetine kullanıyor ağzından çıkınca uyanıyor gündüz zaten hiç uyumuyor böyle olan var mı?
Eğer bebeğimin uyku saatini kaçırırsam böyle yapiyo. İlk zamanlar hep böyle olacak sandım ama, şu anda uykudan uyanınca en fazla 2 saat uyanık tutup sonraki uykuya yatirirsam rahat dalıyo ve uyuyo. Mesela şu anda uyku vaktini kaçırdığım için emzik niyetine kullanıyo beni ve uykuya dalamiyo😓

teşekkür ederim canım deneyeceğim

Eğer bebeğimin uyku saatini kaçırırsam böyle yapiyo. İlk zamanlar hep böyle olacak sandım ama, şu anda uykudan uyanınca en fazla 2 saat uyanık tutup sonraki uykuya yatirirsam rahat dalıyo ve uyuyo. Mesela şu anda uyku vaktini kaçırdığım için emzik niyetine kullanıyo beni ve uykuya dalamiyo😓
Sabah kaçta kalkıyorsunuz kalktı diyelim 2 saat sonra mı uyku düzeni oluşturdunuz?

Kızlar geceleri kac saat uyuyor bebişleriniz , oğlum gece 1 de uyuyunca sabah 6ya doğru kalkıyor emmek için tabi 12gibi emmiş oluyor gece
Benim de böyle canım bir süredir ama ben korkuyorum.çünkü ilk oğlumda 3.ve 4.ay uyku aynen böyleydi 4 5 saat uyurdu. Ama sonra diş zamanı(5
aylıkken) bi başladı sık kalkmaya ve 2 yaşına kadar devam etti.inşallah bozulmaz bu bebeğimde..

Sabah kaçta kalkıyorsunuz kalktı diyelim 2 saat sonra mı uyku düzeni oluşturdunuz?
Uyku düzenimiz yok canım maalesef. Sabah ilk uyanıştan hemen 45 dk 1 saat sonra uyku istiyo kendisi. Sonra gün içinde 2 saati geçmeyecek şekilde uyanık tutmaya çalışıyorum ama daha erken uykusu gelirse yatırıyorum tabi. 2 saati aştığımızda uykuya dalması ciddi anlamda zorlaşıyo. İnşallah önümüzdeki ay itibariyle uyku düzeni de oluşturmaya calisicam bakalim. İse başlayınca böyle çok zorlanirim çünkü 🥴
İyi geceler kızlar bu gün çok kötüydü oğlumu pusette yatırmıştım eşimle beraber yemek yapmaya gittik oğlum birden çığlık çığlığa ağladı koşarak gittik yanına bı baktım yerde düşmüş 😭😭😭 lütfen sizde dikkat edin
Canım çok geçmiş olsun bişey olmamıştır insallah

Kızlar geceleri kac saat uyuyor bebişleriniz , oğlum gece 1 de uyuyunca sabah 6ya doğru kalkıyor emmek için tabi 12gibi emmiş oluyor gece
Bazen bizim de 5 saati bulduğu oluyo ama ben uyanirsam uyku arasında emziriyorum hemen azıcık. Aslında bebek uyanmiyosa uykusunu bölmemek lazımmış ama çok acıkmıştır diye düşünüyorum napiyim😬

Bun
Bunu ben de farkettim uyku saati kaçarsa tüm gün huzursuz dalamıyor.ama ben hala çok net uyku saatini anlayamıyorum ne zaman uykusu geldi diye
Bu aylarda uyanık kalma süresi maximum 1 saat 15 dk ile 2 saat arasında olmalıymış canım öyle gözlem yapabilirsin. Günde 4-5 uyku tavsiye ediliyo

Canım meme +mama veriyorum ben de . Ben meme ağrısı çektiğim için mama desteği vermem gerekiyor. Ben bir öğün için 90 cc veriyordum doyuyordu. Ama 2 gündür tam 90 yetmiyor 100 -110 -120 arası değişiyor. Ama memeden hemen sonra mama vermem gerekirse 60-90 arası yetiyor. Biz de hipp kullanıyıruz kutunun üstünde kaçıncı haftada kaç cc verilmesi gerektiği yazıyor. Gerçi şuan bizim haftamızda orada 150 cc yazıyor , biz henüz 150 bitiremiyoruz
Merhaba canım hala 1 numara mama mi kullanıyorsunuz

Bir kac gun sonra 2 aylık olacagız ve idrar yolu enfeksiyonu cıktı antibiyotik kullanacağız boyle Bı durumla karsılasan var mı cok kucuk degil mi antibiyotik ııcn
Gecmis olsun canm benm ilk kizim defa idrar yolu enfeksiyonu gecirdi bebek iken ben yeterince dikkat etmedigimden dolayi vajina kısmını iyi temizlemek gerek bide kakasini yaptığı gibi hemen temizlemelisinn
Bide antibiyotiği ayni saatte verin diyorlar olumlu sonuc almak icin. Ben kiyamadigim icin ihmal etmiştim bide ilaç saati geldigi zaman uyuyo die uayndirmiyordum cok buyuk yanlis o yuzden bizim ilk hafta gecmedi arttti ikinci haftada daha agir ilac içmek zorunda kaldik

Bu aylarda uyanık kalma süresi maximum 1 saat 15 dk ile 2 saat arasında olmalıymış canım öyle gözlem yapabilirsin. Günde 4-5 uyku tavsiye ediliyo
E benimki gündüz hiç uyumuyorki. Öğlene kadar uyuyor sonra arada bİr iki beş dk uyuyor. Sonra aksam onda anca uyuyor. Hele bu gece saat 2.30 olmuş hala uyumuyor sabahtan beri

Bun
Bunu ben de farkettim uyku saati kaçarsa tüm gün huzursuz dalamıyor.ama ben hala çok net uyku saatini anlayamıyorum ne zaman uykusu geldi diye
Ben şöyle anlıyorum, eğer karnı tok altı da temiz olmasına rağmen neşesi bittiyse yani ses çıkarmıyorsa ve gözleri odaklanmak yerine daha boş bakıyorsa uyku saati gelmiş diyorum. Zaten hafif hafif esnemeye ve eğer yerde tutuyorsam durmayıp kucak istemeye başlıyor. Öyle olunca uyutmaya çalışıyorum. Tabii her zaman çok başarılı olamıyorum, bazen uyutup yerine koyduğum gibi uyanıyor, o zaman da kucağımda olsun tekrar uyutmaya çalışıyorum; çünkü eğer öğle uykusunu alamazsa akşam çok zor dalıyor.

Kizlar ben de uyutma konusunda cok başarılı değilim. Eger agliyorsa ve karni tok, alti temiz ise ya sanci vardir ya uykusu. Ve gozleri de kapali agliyorsa, uyku oldugunu kesfettim. Uyutuyorum, zaten biraz sonra gene kalkıyor o ayrı. 😶

Slm arkadaşlar nasılsınız bebisleriniz az daha iyi galiba benimkide hep emmek istiyor açmi tokmu anlayamıyorum büyüdükçe huysuz oldu hep alin beni diye ağlıyor bu arada 24 martta ilk adetimi oldum aşırı sevindim sular seller gibi kanamam var

E benimki gündüz hiç uyumuyorki. Öğlene kadar uyuyor sonra arada bİr iki beş dk uyuyor. Sonra aksam onda anca uyuyor. Hele bu gece saat 2.30 olmuş hala uyumuyor sabahtan beri
Benim oğlum da genel anlamda çok güzel uyuyan bi bebek değil aslında. Hatta anladığım kadarıyla bu aylarda hepimizinki birbirine benziyor. Ben gün içinde en az 3 uyku yaptirabilmek için baya uğraşıyorum açıkçası. 10-15 dklik uykularla uykusunu almış gibi devam ediyo ama yine de uyuyo işte bi şekilde. İnşallah düzene gireriz yavaş yavaş
Bu aşı bizde ateş yapti huzursuz olmustu bana sikintili olabiliyo
Bizde de hafif ateş yaptı 1 günde geçti bitti canım çok şükür

X