Popüler Konu 2021 Ocak Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    210

Prettylittle

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2013
547
833
Kızlar süt artirmak için bişey yapıyor musunuz?
Beslenmeniz nasıl
Bazen benim oğlan çok agliyor emiyor uykuya geçiyor 5 dk sonra uyanıyor tekrar meme tekrar uyanıyor sütüm yok belli oluyor göğsum yumuşak çekiyor çekiyor gelmiyor
Bol bol su içiyorum aslında bugün çok kafama takıldı 😔
bazen benim sutum bol oluyor bazen olmuyor hissediyorum. yetmezse mama veriyorum 30 cc ancak iciyor eksigi tamamliyor herhalde anlamadim diliyle iktiriyor bide biberonu mama veriyorum diye☺️ kaka cis masallah gun icinde cok yapiyor ama beni supheye sokuyor yetmiyor mu acaba sutum diye.ben cok komposto hosaf tarzi seyler yiyorum incir, kuru uzum hosafi gibi. taze meyveden kompostoda yedigim oluyor. bol peynir yogurt yememi ,kefir ve ayran icmemi soyledi doktorum. duzenli 3 ogun ev yemegide ise yariyor. dinlenmek uyku tabii ama nerdeee🤷🏼‍♀️ takviye kullaniyorum solgar breewers yeast B12 .

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 65 gün geçti.

Prettylittle

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2013
547
833
Kızlar biogaia gaz damlasını günde kac sefer kac damla kullanıyoruz. Eczacı günde sadece bes damla diyor. Ama burda daha fazla gördüm sanki. Fazla vermistim, eczacı çocuğu zehirlersiniz diyor. Siz ne kadar veriyorsunuz
bize doktorumuz ogleden sonra sadece 5 damla dedi.

Prettylittle

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2013
547
833
Sıcaklığı 23-24 derecede tutmaya çalışıyoruz ama kıyafet konusunda acayip kafam karışıyo cidden. Kendimden 1 kat fazla giydirmemi söyledi hastanede ebe ama ben çılgınlar gibi terliyorum zaten 😶 patikli alt, zıbın, tulum şeklinde giydiriyoruz genelde. Bakalım doktoru ne diyecek
ben oda sicakligini 23 derecede sabit tutuyorum. bebegimin icine uzun kollu penye zibin -corap- ayakli cartersin tulumlarindan giydiriyorum. eldiven gibi ellerini kapatiyorum . ustune de ince muslinle kundak yapiyorum . normal kalinlikta battaniyesini ortuyorum o sekilde uyuyor. sıkıntılı görünmüyor usumuyor yada sicaklamiyor en azindan.

GonulSenligim

Sen gül ki; hayat devam ediyor diyeyim ♥ ♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
5.949
11.563
Biz de oda sıcaklığını 24/25 derecede tutmaya çalışıyoruz. Bana göre ev çok sıcak oluyor lohusalık da olınca ama yapacak bir şey yok. Kızımı da biraz pimpirikli örtüyorum galiba. Sık sık burnundan kontrol ediyorum üşüyüp üşümediğini

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 59 gün geçti.

Umbertocumm

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
335
511
37
Kizlar bebegine coledan d3 kullanan varmi? Kaç damla kullaniyorsunuz?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 51 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :67 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Enm89

Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
617
721
Kızlar bi göğsümü emzirirken diğer göğsümden hep çok süt akıyodu göğüs pedleri hep doluyodu. Aventin plastik göğüs kalkanlarından takıyorum şimdi emzirirken diğer göğsüme haznesinde birikiyo süt sonra onu da veriyorum bebişe baya işime yaradı. Sizin de aklınızda olsun.

benibekleyin

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
4.213
7.511
canımlar, yine giremedim uzun zamandır. çok çok çok yorgunum. 27. gündeyiz. ırgat gibi yemek yap ev temzle çamaşır yıka ütüle...
bebekle ilgilen. benim nazlı kızım da çok zor bir çocuk. günde iki üç kere emiyor ancak pes ediyorum. dördüncü kutuya geçtik mamada.
asla uyumuyor falanlar filanlar...
umarım herkes iyidir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 64 gün geçti.

temmuzz

Guru
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2010
6.676
4.030
canımlar, yine giremedim uzun zamandır. çok çok çok yorgunum. 27. gündeyiz. ırgat gibi yemek yap ev temzle çamaşır yıka ütüle...
bebekle ilgilen. benim nazlı kızım da çok zor bir çocuk. günde iki üç kere emiyor ancak pes ediyorum. dördüncü kutuya geçtik mamada.
asla uyumuyor falanlar filanlar...
umarım herkes iyidir.
Neden az emiyor cnm

Seval Tunc

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2019
586
541
34
Kızlar bi göğsümü emzirirken diğer göğsümden hep çok süt akıyodu göğüs pedleri hep doluyodu. Aventin plastik göğüs kalkanlarından takıyorum şimdi emzirirken diğer göğsüme haznesinde birikiyo süt sonra onu da veriyorum bebişe baya işime yaradı. Sizin de aklınızda olsun.
Aynen bende kullanıyorum dediğin gibi hem göğüs uçlarım çamaşıra değmiyor hemde akan sütler ziyan olmuyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 47 gün geçti.

benibekleyin

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
4.213
7.511
Neden az emiyor cnm
çünkü sütüm yok olmayınca da kavga ediyor memeyle katılıyor ağlarken...
o kadar uykusuzum ki sütüm milim milim geliyor anca.
eşim bir de demin demez mi eeeeee uyuuu bütün gün evdesin 🤦🏼‍♀️
sinir krizi geçirmeme az kaldı.

benibekleyin

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
4.213
7.511
bugün sadece 1.5 saatlik uykuylayım... bebek her 15 dakikada bir ağlıyor. derin uykusu sıfır...
mutfak kapıya kadar. çamaşırlar var asılacak ütülenecek. doğuma gittiğim kilodan 13 kilo eksiğim ne yemek yiyebiliyorum ne oturabiliyorum.

Enm89

Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
617
721
bugün sadece 1.5 saatlik uykuylayım... bebek her 15 dakikada bir ağlıyor. derin uykusu sıfır...
mutfak kapıya kadar. çamaşırlar var asılacak ütülenecek. doğuma gittiğim kilodan 13 kilo eksiğim ne yemek yiyebiliyorum ne oturabiliyorum.
Destek olabilecek birisini gelebilseydi keşke yanına. Ben de annemdeyim ama bebek o kadar mızmız ki hazır yemeği bile oturup yiyemiyorum. Senin işin çok zor tabi Allah kolaylık versin kızına sakinlik derin sağlıklı huzurlu uykular versin inşallah.

Son düzenleme:

Asss aaa

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2020
2.680
1.448
Ayy bugun benm icinde cok yorucuydu bebgin kontrolu benm kontrolu git gel baya yoruldum. Bebegim cok sukur bugun 4. Gönümüzdu kilosu 3100 sadcee 50 gr kaybımız vardi buda gayet iyi yani benmkisi de cok emmek istiyo sonra kusuyo aradan 1 dk gecmiyo yinr süt arayisinda doktora söyledim . Kakasini yapiyo mu dedi evet dedim o zaman sıkıntı degil dedi kusmasi.
Benmde alttan dikislere bakti ve ultrasondn muayene etti bi sıkıntı gormedi cok sukur ama ben dikislerden cok rahatsizim ya ağrı var bide bicak batar gibi agrisi sizisi oluyo doktora soyledim ama çok nazliymisim gibi bakti bana
Cnm normalmi sezaryanmi oldun

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 44 gün geçti.