2021 Şubat Anneleri

Ay ne güzel en azından bişeyler istemişsiniz. Aramızdaki konuşma:
[8/5 15:48] Yarın anneler günü
[8/5 15:48] Doğrudur
[8/5 15:49] Benim ilk anneler günüm
[8/5 17:46] Sen benim annem misin yigite söyle
[8/5 17:49] İncelik bekleyende kabahat neyse
Hahaha bu ben 😂 eşime söyledim Mohammede söyle diyor ben kendi anneme aldım ayrıca eşim yabancı onların anneler günü Marttaydı iki günde gitti 😅
Daha bir kere kendiliğinden bir şey alıp geldiğini görmedim aldığınının da sürecini uzatır bi kaç günü bir arada çıkarır 😅 sen beğen, hatta al, ben parasını vereyim felsefesine hakim😂 bahane de hazır, aldığımı sen beğenmezsen ki...
Üzülme yalnız değilsin😂
Hahah üzerine de doğum günüm var bakalım ne olacak :)

bu arada hepimizin anneler günü kutlu olsun iyi ki dünyaya gelip bizi anne yapmış güzel bebeklerimiz 🥰
Arkadaşlar aşk olsun anneler günümü kutlamak için bugün eşim BİM’den fıstıklı Tombi seviyorum diye 4 paket almış gelmiş, sizler neyden bahsediyorsunuz 😂 bir de diyor ki “en ucuz çiçek 100 TL onu da yiyemiyorsun” 🐂
ayy akşam akşam sinirden koptum 😅
Benimde bebegim kuvezde kaldigi icin heo saga yatirmislar hep saga yatmak istiyordu nasil yatarsa oyle birakiyorduk dr goturdugumuzde hep diger tarafa yatir 3aydan sonra duzeltmesi zor olur dedi simdi hep sola yatiriyorum
benim bebeğimde 5 gün kaldı her gittiğimde farklı şekilde yatıyordu sağ sol sırt üstü yüz üstü 🤨 ben de sıraya koydum sürekli değiştiriyorum ama yan yaymalarda yastıkla desteklesem de uyandığında yanına gittiğimde sırt üstüne dönmüş oluyor

Hiç bilmediğin biri için çocuğuna suratsız diyecek kadar hadsizsin, bunu kendine malzeme yapmayacağını öğrenincede kendini sokakta sanmışsın bide hadsiz işgüzarlık yapma
Bence aşırı reaksiyon gösteriyorsun M Msspinkie kimsenin çocuğuna laf edecek yapıda bir arkadaş değil ilk söylediğinde de arkasına gülücükler koymuş şaka yaptığı aşikar
Sen canını sıkma annesi diğer arkadaşlarında dediği gibi 3 ay sonrası sosyal gülümseler başlıyor azıcık daha zamana ihtiyacı var güzel bebeğinin 😉

Ya bu memeyi gündüz doğru düzgün emmeme bu zamanların sorunu mu acaba? Benim oğlumda sabahları pek emmiyor acaba süt yetmiyor mu diye ben de endişeleniyorum. Mama olayına hiç girişmedim.
Bide bayram sonrası işe başlayacağım. Anneme götüreceğim bebeği biberon 🍼 olayına gireyim dedim ama onu verince deli gibi ağlıyor memeyi görünce heyecanlanıp yapışıyor. Ben ne yapacağım? 🤷‍♀️
Bu arada gündüzleri uykusu karman çorman bir kere 2-3 saat uyuyor diğer uykuları yarım saat ya da 45 dk sürüyor. Ama gece uykusuna 9-10 gibi yatsa sabah 7-8 e kadar uyuyor bu süreçte 1 ya da 2 kere uyanır gibi olduğunda emziriyorum. Gece uyku süresi uzun olduğu için süt birikmiş oluyo güzel emiyor. Ama bana yeterli kilo almamış gibi geliyor.
%90 persentildeydi kilosu doğduğunda ve 5. Gün doğum kilosuna gelmişti. Ama ona göre 3. Ayda 7.5 kilo olması lazım bence biz buna uzaktayız. Evde tartmama göre 6.3 kilo şimdi daha 10 gün var asla o kiloya gelemez yani 😅

Ya bu memeyi gündüz doğru düzgün emmeme bu zamanların sorunu mu acaba? Benim oğlumda sabahları pek emmiyor acaba süt yetmiyor mu diye ben de endişeleniyorum. Mama olayına hiç girişmedim.
Bide bayram sonrası işe başlayacağım. Anneme götüreceğim bebeği biberon 🍼 olayına gireyim dedim ama onu verince deli gibi ağlıyor memeyi görünce heyecanlanıp yapışıyor. Ben ne yapacağım? 🤷‍♀️
Bu arada gündüzleri uykusu karman çorman bir kere 2-3 saat uyuyor diğer uykuları yarım saat ya da 45 dk sürüyor. Ama gece uykusuna 9-10 gibi yatsa sabah 7-8 e kadar uyuyor bu süreçte 1 ya da 2 kere uyanır gibi olduğunda emziriyorum. Gece uyku süresi uzun olduğu için süt birikmiş oluyo güzel emiyor. Ama bana yeterli kilo almamış gibi geliyor.
%90 persentildeydi kilosu doğduğunda ve 5. Gün doğum kilosuna gelmişti. Ama ona göre 3. Ayda 7.5 kilo olması lazım bence biz buna uzaktayız. Evde tartmama göre 6.3 kilo şimdi daha 10 gün var asla o kiloya gelemez yani 😅
Sen olmayınca mecbur alıcaktır, olumlu düşün, olmadı kaşıkla falan verir annen.
3.500 doğdu, 3. Ay 6250 ile %25-50 persentildeydi oğlum. bu kadar kakayla 4. Ay 7yi bile bulmaz kilosu. İlk çocuğum kilolu Bi bebek ti, %97den fazlaydı persentil. o yüzden böyle daha iyi, ortalamada gezsin diyorum😂

Sen olmayınca mecbur alıcaktır, olumlu düşün, olmadı kaşıkla falan verir annen.
3.500 doğdu, 3. Ay 6250 ile %25-50 persentildeydi oğlum. bu kadar kakayla 4. Ay 7yi bile bulmaz kilosu. İlk çocuğum kilolu Bi bebek ti, %97den fazlaydı persentil. o yüzden böyle daha iyi, ortalamada gezsin diyorum😂
Ay inşallah dediğin gibi olur gerçi annem bulur herhalde bir yolunu ama ona gitmeden ben sorunu çözmek istedim işte..Bakalım yarın eczanede bulabilsem başka biberon deneyeceğim.
Genelde herkes kilolu sever bebeği ama bana göre şimdiki hali gayet güzel ne kilolu ne zayıf. Ama internet doktorları bebeklerin persentil oranlarını korumaları gerek diyor ya o zaman insan kafaya takıyor. gündüzleri az emince bi de memeler dolmayınca sütüm yetmediği için mi kilo alamıyor diye düşünüyorum 🤔
Sabah emerken iki üç dakika emip agu guuu deyip sırıtıyor sonra tekrar ağzına memeyi dayasam da kafasını geri çekiyor

Bence aşırı reaksiyon gösteriyorsun M Msspinkie kimsenin çocuğuna laf edecek yapıda bir arkadaş değil ilk söylediğinde de arkasına gülücükler koymuş şaka yaptığı aşikar
Sen canını sıkma annesi diğer arkadaşlarında dediği gibi 3 ay sonrası sosyal gülümseler başlıyor azıcık daha zamana ihtiyacı var güzel bebeğinin 😉
Bende benim cocugum üzerinden şaka yapamayacağını hatırlattım kendisine bunda aşırılık göremiyorum. Kimdir nedir bilmem oda beni bilemez, bide çocuğa yazık diye duyar kasmış kendi aklınca. Siz benim bu konuya canımı sıktığımı anlamışsınız cok acık değil mi ? Cevabınız icin teşekkür ederim ☺️

Canım💞💞💞

Gündüz doğru dürüst emmeme bizde de başladı bunu sesleri daha net duymasına bağlıyorum. Çünkü ablasının en ufak sesinde durup dinliyor. Ben kucağımda gezdirerek emzirince daha iyi emiyor sanki. Gece sessizlik ve uykusu oluyor ya sorunsuz emiyor 🤭 Bence uykuları gayet iyi bizde o iki saatlik uyku da yok hep yarım saatlik 🤷

Biberon ucu nasıl benim kızım avent almamıştı bebedor almıştı oglanda şimdi avente bayılıyor 🤷

Kızlar neredeyse 2 aydır burun tıkanıyor hiriltiilar var oğlumda doktora gittik fazla gazdan dedi ikindikca burnu tıkanıyor az önce kendi boğaz hiriltisinda boğuluyor gibi oldu iyi ki yanındaydım burnunu temizledim emziriyorum ama boğazında hala hırıltı var günde en az 3 defa serum fizyolojik ile temizliyorum gaz derdi bitince bu da biter İnşallah korkumdan uyuyamam bu gece 4 yaşında kızım var tam bir pandemi çocuğu ve çok sıkılıyor anne kuduralim anne parti yapalım anne oyun oynayalım anne yanımda kal gitme kardeşimin yanına çok üzülüyorum çok 😭😭😭🥺🥺🥺
Canım bunlar ama birazda alerji belirtileri özellikle inek sütü.
Benim kızım daha büyüktü ondan hem kan aldılar hemde koluna suruntu testi yapmışlardı ama kandan sonra. Bence git kan alırlar bu bebekler çok küçük . Hırıltı da alerji belirtileri arasında

Bebekler alerji olduğunu gösteren belirtiler; bebeğin nefes alıp vermesi, burun akıntısı, kakada kan, kabızlık, ishal, tekrar eden karın ağrısı, ciltte kızarma, kabarma şeklinde özetlenebilir.

Hırıltı alerjik mi acaba🤔 benimkinde de var ben alerjiden şüpheleniyorum.Ama hala çözemedim neye olduğunu. Devamlı gazlı ve huzursuz. Çok şükür tedavisi olan birşey ama teşhis etmek zor.kaç gündür süt ürünleri tüketmiyorum ama özellikle bugün çok kötü. Çığlık çığlığa resmen. Eşimle nöbetleşe bakıyoruz.
Bilmiyorum ki hep huzursuz hep gazlı ve hırıltılı 🥺

Kızlar bebişlere yazlık kıyafet tulum vs aldınız mı 2 yaşında ki oğlumun da kızımında ihtiyacı var yazlık alışverişe nerelerden alışveriş yaptınız?

Kızlar bebişlere yazlık kıyafet tulum vs aldınız mı 2 yaşında ki oğlumun da kızımında ihtiyacı var yazlık alışverişe nerelerden alışveriş yaptınız?
Genelde LCW’ dan yapıyorum ancak bu sene fiyatlar cok pahalı geldi bana . Bebeğe civil i de düşünebilirsiniz. Ama kızıma 6 yasında uzun süre giydigi için lcw koton.. bebek en fazla iki ğç ay giyinceği için pamuklu olma şartı ile daha uygun yerlerde tercih edebilirsiniz. Koton bebek tshrtlerde de indirim oluyor .

Ben ebebekte bayram indirimi vardı oradan 4 tane tişört 2 yazlık tulum aldım. Bir de hırka tarzı bişey aldım akşam serinliğinde giymelik. Lcwde internet sitesinde outlet bölümünde indirim vardı oradan da aldım hatta foto atayım

Eklentiler

• DF57D930-1276-4C3B-9663-366A7522D7AD.jpeg
    DF57D930-1276-4C3B-9663-366A7522D7AD.jpeg
    174,3 KB · Görüntüleme: 55
Ben ebebekte bayram indirimi vardı oradan 4 tane tişört 2 yazlık tulum aldım. Bir de hırka tarzı bişey aldım akşam serinliğinde giymelik. Lcwde internet sitesinde outlet bölümünde indirim vardı oradan da aldım hatta foto atayım
Bu attıklarım 3-6 aylık beden olarak uydu ama şapka aşırı büyük geldi

Arkadaşlar bebeklere alerji testi nasıl yapılıyor bugün çok fenaydı bebeğim resmen sancı dan emziremedim uykusu geldi uyutamadim. Birkaç gün yumurta yemedim yine sancısı vardı ama bugünkü kadar değildi 2gumduur tekrar yumurta yedim. Eşim iddia ediyor yumurtadan diye ben de emin olmak istiyorum test yaptıralım diyorum o ise yanaşmıyor iğne batirilacak diye düşünüyor öyle değil diyebiliyorum ama anlatamıyorum hayır yumurta yeme sit ürünleri yeme deyip duruyor benim en sevdiğim öğün kahvaltı 😔🥺🥺🥺
Alerji testleri için daha küçükler canım genelde 6 Aydan sonra test yapmayı uygun görüyorlar . Küçük oldukları için testler yanıltıcı olabiliyor. Yediklerine dikkat edebilirsin ama kakada kan görmedikçe katı diyet yapmak seni yorabilir.
Her ikisine de lcw den aldım canım kumaş olarak da sevdim tavsiye ederim.

Ay inşallah dediğin gibi olur gerçi annem bulur herhalde bir yolunu ama ona gitmeden ben sorunu çözmek istedim işte..Bakalım yarın eczanede bulabilsem başka biberon deneyeceğim.
Genelde herkes kilolu sever bebeği ama bana göre şimdiki hali gayet güzel ne kilolu ne zayıf. Ama internet doktorları bebeklerin persentil oranlarını korumaları gerek diyor ya o zaman insan kafaya takıyor. gündüzleri az emince bi de memeler dolmayınca sütüm yetmediği için mi kilo alamıyor diye düşünüyorum 🤔
Sabah emerken iki üç dakika emip agu guuu deyip sırıtıyor sonra tekrar ağzına memeyi dayasam da kafasını geri çekiyor
Evet persentil her ay aynı oranda ilerlemeli deniliyor. O yüzden benim kızın yüzde 99luk persentil anormal olsa da normal bulunuyordu sadece anne sütü aldığı için😂
O emerken bir anda memeyi bırakıp ağlama durumu benim oğlanda da mevcut. Emzik kullanıyorum ona bağlıyorum. Siz kullanıyor musunuz? Benim de gögüslerim öyle dolu dolu gözükmüyor bilhassa akşamları, bebiş ağlayınca sıkıp kontrol ediyorum süt çıkıyor da. Tazyikli mi geliyor acaba diyorum ya da dil bağı mı var falan? Gereksiz ehvam yapıyorum gibi de işte analık😅🤔4 aya yaklaşıyor ve akşamları bu sebepten ağlayınca üzülüyorum.

Genelde LCW’ dan yapıyorum ancak bu sene fiyatlar cok pahalı geldi bana . Bebeğe civil i de düşünebilirsiniz. Ama kızıma 6 yasında uzun süre giydigi için lcw koton.. bebek en fazla iki ğç ay giyinceği için pamuklu olma şartı ile daha uygun yerlerde tercih edebilirsiniz. Koton bebek tshrtlerde de indirim oluyor .
Civile hiç bakmamıştım mantıklı bir bakayım orayada. Aynen giydikleri direk ihtiyacı olana vericem kardeş felan düşünmüyorum önümüzde ki 10 yıl falan 🤣

Çok güzellermiş güle güle kullansın cnm. Şuan kilosu kaç seninkinin ben de 0-3 mü alsam 3-6 mı bilemiyorum şuan normal zamanda doğanlar 3-6 mı giyiyor?

Alerji testleri için daha küçükler canım genelde 6 Aydan sonra test yapmayı uygun görüyorlar . Küçük oldukları için testler yanıltıcı olabiliyor. Yediklerine dikkat edebilirsin ama kakada kan görmedikçe katı diyet yapmak seni yorabilir.

Her ikisine de lcw den aldım canım kumaş olarak da sevdim tavsiye ederim.

Normalde her sene lcw yapıyodum trendyoldan çekmiş üyeliğini kendi sitesinde bakmaya üşendim 🙈 ama bir bakayım oraya da yine

Göz teması kuruyor bizi dinliyorda, takipte ediyor, aylık kontrollerinde sıkıntıda yok aslında mutsuz bir cocuk mu diye üzülüyorum
Benim oğlum da doğduğundan beri çatık kaş. Hatta önceden o kadar çatıyordu ki kaşlarını iz oluşmuştu. Sonra hem kaş çatıp hem yandan gülmeye başladı. Şimdi arada kaş çatsa da daha çok gülüyor.

Bizim memleket cayır cayır yanıyor geçtik yazlığa. 200 liralık kıyafet aldım e bebekten hemen de geldi yasak olmasına rağmen. Fiyatı söyledim uygun geldi bana. 3 tane elbise 4-5 tane atlet 2-3 takım alt üst benek deterjanı pişik kremi vardı içinde.

X