2021 Şubat Anneleri

Evet dr um sgk anlaşmalı özel hastanede ilacı kendi yazdı hemen aynı hastandde yaptırdım. Daha önce iki gebelik geçirdim ikisinde de özel muayenehNesi olan dr a gittim Ve 4 defa bu iğneyi oldum tonla para ödedim :KK43: bu defa çok iyi oldu 78 tl ödedim

Bursadayım ben. Yani evet bence de herşey uygun olduktan sonra neden denenmesin

600 küsür tl iğne. Sgk karşılıyor. Sgk anlaşması olan özel hastane yada devlet hstanesine yazdırabilirsiniz.ben yeni yPtırdım 78 tl ödedim.

Tamam canım çok sağol

Benmde içimde taklalar atan oğlum dün çok sakindi hatta bayağı korktum konuştum ettim dürtükledim çikolata yedim bol bol konuştum çok hafif hareketler yaptı. Normalde yerimden zıplatır vuruşuyla cnmı acıtırdı.dün de sürekli gitsek mi acaba dedm sonra dr bulmak zor akşam. Bugnde böyle dvm etseydi kesin bi şekilde bulur giderdim. Düne göre daha hareketliydi ama öğleden sonra eski haline döndü. Kime sorsam norml dert etme günlerce de hareket etmeyebilir dediler ama bnce abartıyorlar.sizDe talip edin konuşun tatlı yiyin. Dr a sorma imkanınız varsa sorun.

Ööff evet cnm maalesef. Neyseki parasının yarısını vermedim. Koz bende diye rahatım yoksa ben bu hamilelik hormalonlarımla ne kavga ederdim😁🤣😁🤣 siz misiniz bnm telefonumu açmayan paranın yarısı diye koşarsınız peşimden😇
Bende ztn duygusal bir insandı m şimdi küşük olaylara daha çok tepki verip ağlayabiliyorum. Eşim zaten ağlamalarıma önem vermeyen bir tipti şimdi hiç tınlamıyor bile🙈😭

Benimde akşam yemekten sonra pıt pıtlamaya başladı sabahda iyidi hareketleri
Ama yinede asm ye gidip kalp atışını dinledim rahatladım 😊

Netten almak istemiyorum kargolar çok yoğun kırık çizik göçük geliyor. Bir de kurması var. Çok mağaza geçtim hepsi küçük ölçülerde yapıyorlar 60x120 fln hep. 70x140 yaptrdım ben. Şu an yarısını verdiğim için 650 tl ye bu ürüne şükrediyorum

Bende 60 120 aldım 765 tl ye geldi
Kurulumu nasıl olacak diye hep kafama takıyodum ama kendim kurdum bi kaç saate yapboz gibiydi 😊

Evet beyaz ekmeği kesmek gerekiyormuş. Her şeyin başı yine sağlıklı beslenmek aslında. Yoksa ekmeği çok yiyorum. Bugün başladım kayısı yemeye. İnşallah rahat ederiz canım.
Beyaz ekmek beni mahvediyor yediğim zaman şeker sinirdaydi ondan tam buğday alıyorum artık yine kabizim ama o kadar değil şükür ins rahat rahat geçiririz ❤️

Kesinlikle gerekli mi bilmiyorum. Eskiden evde doğumlarda bıçak maskasla kesiler oluyormuş. Onların da ne derece temiz oldukları belli değilmiş paslı da olabiliyormuş tabi ki. Yaptırmadım ben de.
Normal doğum olacağınız kesin mi?

Değil tabi ki ama Bilmiyorum doktorum illa ki yaptırmam gerektiğini söylemedi. Her şey bütün aletler sterilize hastanede, bu aşı eski zamanlarda yapılagelmiş yani o zamanların şartlarından kalma diye Düşünüyorum.

Kesinlikle gerekli mi bilmiyorum. Eskiden evde doğumlarda bıçak maskasla kesiler oluyormuş. Onların da ne derece temiz oldukları belli değilmiş paslı da olabiliyormuş tabi ki. Yaptırmadım ben de.
Bence yanlış düşünüyosun canım gerekli bişey görülmese hamilelikte yapılması ongorulmez hem normal yada sezaryan doğum olacağın belli değil riske girmişsin. Ben ilk hamilelikte 2 doz yaptırdım diye şimdi yaptırmadım ama sen hiç yaptirmamissin istersen geç olmadan araştır faydaları zararlarına bak

Bende vurulmayı düşünmüyodum ama herkes vurdur dedi nolur nolmaz diye vuruldum bide hemşiremizin eli o kadar hafifti ki 😍
Bi doz yeterli olur inşallah

Bide kan uyuşmazlığını vurdursam rahatlıcam
Ben iki kere vuruldum hemşire geçen gün aradı sağlık durumumu sormak için. başka olcakmıyım diye sordum 1 doz anne için 1 doz bebek için vuruyoruz yeterli oluyo demişti

ben de ikea beşik aldım gaz sancısı falan benim belki de kolayıma geldi işe gidiyordum birlikte yatalım hasret zaten gün boyu dedim:) şimdi montessori aldık. yeni yatak oley diye seviniyor hevesli ama gece uyanıp arıyor.. yine koyun koyuna sabahlıyoruz... ben de napacağımı düşünüyorum:)) herhalde 3müz aynı odada takılmaya devam edicez...
Sanırım bizde 3ümüz takilacağiz kıyamam isterse gelicek hayır diyemem heralde yada bu konuda kuralcı olamam. Normalde biraz kuralciyim ama bu başka bir konu

Evet beyaz ekmeği kesmek gerekiyormuş. Her şeyin başı yine sağlıklı beslenmek aslında. Yoksa ekmeği çok yiyorum. Bugün başladım kayısı yemeye. İnşallah rahat ederiz canım.
10 gündür beyaz ekmek yemiyorum tam buğday ekmeği oda 2-3 dilim günde şekerden dolayı 2 kilo verdim ve sindirim acayip rahatladı kendimi daha az yorgun hissediyorum nedense

Sanırım bizde 3ümüz takilacağiz kıyamam isterse gelicek hayır diyemem heralde yada bu konuda kuralcı olamam. Normalde biraz kuralciyim ama bu başka bir konu
evet doğmadan asla diyordum doğduktan sonra karnımın üstünde uyuduğu çok gece oldu:))hala öyleyiz ne bileyim insan kıyamıyor. ama yeni bebişi yanımda yatırmaz o mecbur ikinci muammelesi yicek abladan kaynaklı:))

Meraba şeker değerleriniz kaç çıkıyor insülin killaniyor musunuz
100 Gr da açlık 105 1. Saat 209 2. Saat 155 3. Saat 130 çıktı. Ardından son 3 aylık insülin ortalamama bakıldı insülin değerim normal cikti. O yüzden sadece diyet ile ilerliyorum. Kilo alimim durdu ve 2 kilo verdim 10 günde.

X