2021 Şubat Anneleri

Bende bu sabah almıştım hafta sonu icin randevu. hastahaneyi arasam bilgi verirler sanırım sonuçta yasaksa ozel.hastahanede ki polikilinik muayneleride iptal olmus olabilir diye düşündüm ama hastahane bilgisi yoksa bende farkli kurumu arayayim.
Canım ben de pazartesi sabahtan randevu almıştım cumartesi için. Arayıp cuma ya aldırayım dedim biz muaf oluyormuşuz randevu mesajımızı gösterip gidebiliyormuşuz. En zor durumda acil durum var hamileyim derim artık

Haklısın cnm tamamen çocuk belirliyormuş böyle şeyleri🙃 öğrendim artık. Umarım akıllı olur ve annesinin binbir kavgayla aldığı beşiğinde uyur😁😇 bende yaza ayırırım inşallah🤲 çnkü yatak odasından komidinlerimi çıkardım beşiği koyduk resmen odada yer kalmadı oda üstüme geliyor. 😱pandemi de yeni eve taşınamayacağımız için, Bir ara salonu yatak odası mı yapsak dedim eşime.😇

Diğer sokağa çıkma yasaklarında sıkıntı olmamıştı önceden alınan hastane randevuları olduğu için. Ki zaten hamilesiniz hastaneye kontrole gidiyorum. En kötü ağrım bar fln derseniz sıkıntı olmaz. O yüzden dert etmeyin ama hastanenize bir sorun kızlar.

Kızlar doktorlarınızdan 32 çalışamaz raporunu 2-3 gün önce veren/verecek olan var mı?
Zor bir şey değil diye biliyorum sat yazmıyor o raporda bildiğim kadarıyla. Benimki veremem diye tutturdu deli ediyor beni 😡😭
Canım illa odasını ayırmam lazim diye kasma kendini. Ben ilk başta besikte odamizda yatirdim. 6 aylıkken odasina ayırdım ama zorluk çeken ben oldum. Emzirmek icin gece kalkip başka odaya gitmek cook zor oluyor.

Benim açlık 80-85 gibi çıkıyor, tokluk 95-120 arası değişiyor yediklerime göre. Devamlı ölçtüm ilk 1 hafta ve 1 kilo verdim. Şimdiyse arada ölçüyorum her öğünde değil.Arada kaçamak yaptım ama çok az. Genelde ara öğünde yaptım kaçamağı. Ana öğünlerde abartmıyorum. Az yiyince mide de rahat ediyor
Sizin ki çoll iyi

Sanırım ilk bebegin olcak cnm zira ebeler oneriyor fakat Bebek ne derse o oluyor mesela sen 100-150₺ verip avent biberon aliyosun ama o ondan içmiyor o wee baby nin 15₺ lik biberonunu tutuyor o yüzden kendi kendine dolup cocugu emzirmedikten sonra bir biberona o kadar para vermek hic normal.degil. Tabiki ayda 20 bin kazansam.gozume gelmez ama su sartlarda mumkun degil ☺️
Bir de hiç biberon emzik almayan bebeler var örnek benim kiz:KK66: eski hiç kullanılmamış emzik ve biberon başlığı kaynatılıp kullanılır mi sizce?

Ben de her gün ev süpürüyorum bazen aynı gün siliyorum bazen sadece süpürge. Yemek yapıyorum aynı zamanda çalışıyorum ama evden çalışıyorum. Gün dolu dolu geçiyor. Henüz iş yapamayacak uruma gelmedim yani kendimi çok ağırlaşmış hissetmiyorum. Eşim asla ev işi yapan biri değil ona kalsa ben de yapmıyım dursun problem değil ama duramam zaten köpeğimiz var. Her gün süpürmek gerekiyor

Ben de her gün ev süpürüyorum bazen aynı gün siliyorum bazen sadece süpürge. Yemek yapıyorum aynı zamanda çalışıyorum ama evden çalışıyorum. Gün dolu dolu geçiyor. Henüz iş yapamayacak uruma gelmedim yani kendimi çok ağırlaşmış hissetmiyorum. Eşim asla ev işi yapan biri değil ona kalsa ben de yapmıyım dursun problem değil ama duramam zaten köpeğimiz var. Her gün süpürmek gerekiyor

Canım 2016 yılında ilave gümrük vergisi geldi bebek ürünlerine hepsi iki katina cıktı. Ondan öncesinde hem döviz kuru düşüktü hem de vergi yoktu ucuzdu. Millet nasıl alıyor anlamıyorum, instagramda çok alışveriş yapanlar var herhalde ayda 30-40 bin gelirleri var...
Özellikle ilk çocukta insanda alma isteği çok oluyor bizdede öyle oldu ilk çocuk diye biraz ince eledik sık dokuduk. Ama cidden pahalı 2.399 TL ye aldığım peg prego tatamia mama sandalyesi şuanda 3.500 TL olmuş. Allah yardımcımız olsun bu arada instagram da hangi sayfa dediğiniz sayfa ?

Özellikle ilk çocukta insanda alma isteği çok oluyor bizdede öyle oldu ilk çocuk diye biraz ince eledik sık dokuduk. Ama cidden pahalı 2.399 TL ye aldığım peg prego tatamia mama sandalyesi şuanda 3.500 TL olmuş. Allah yardımcımız olsun bu arada instagram da hangi sayfa dediğiniz sayfa ?
Mesela aysu dinç var benimle aynı haftada olunca takip ediyorum. Nazlı altaç var 1 yaşında kızı var o da hemen hemen her şeyi alıyor. Yani bir bebeğin tūm bunlara ihtiyacı var mı bilmiyorum. Ama tabi mama sandalyesi vb şeyler önemli ihtiyaç biz de ilk bebekte almıştık hepsini. Joie mimzy almıştık minderi yenilerim herhalde. Ya da inşallah iştahlı olursa masada kucağımda bile yer.

Selam kızlar. Ben hem çok yoğun çalışıyorum, hem bir oğlum var 7 yaşında Allah bağışlar inş, hem de büyük küçük her türlü temizlik yapıyorum. Şayet risk yoksa hareket iyidir bizler hamileyiz hasta değiliz. Ama eşi nazını çeken varsa sonuna kadar kullanın 🤣🤣 biz de sökmüyor valla. Yoksaaaa😜 bu arada ben de bebeğimin kafasını hissediyorum. İkinci çocuğum olacak kısmetse oğlum hep tekmelerdi bu kuzu sürekli dönüyor itiyor.
Oğlum 7 yaşında o bebekken bu biberonlar 35 liraydı şimdi şok oldum fiyatlara ve ben herşeyini dağıtmıştım oğlumun puset bebek arabası falan her şeyi sil baştan alacağız.
Herkese iyi geceler,

Kasım indirimlerinden neler aldınız 🙈 ben kendime pijama emzirme sütyeni ve çanta aldım
Valla ben elekrikli supurgemi yeniledim. Evlenirken 8 yıl önce aldigim arnica bora pert oldu artık. Bir de chakra dan bebişe tulum body çorap ve kundak havlu aldım. Chakra nın ürünlerinin yerini beğendim bambu ve pamuk karışımı. Yenidoğan takımı akrabamdan 2 takım hediye geldi. Yoksa yenidoğan takımı chakra 'dan almayı düşünüyordum. Benim artik bez, depend, göğüs kremi, bebek küveti gibi ihtiyaçlar kaldı. Bir de ikea dan sifonyer alicam bebeğe ilk başta oda kurmuycam odamda beşikte yatiricam. Şifonyer de bebeğin eşyalarını koyucam şimdilik dolap gerekmez.

Selam kızlar. Ben hem çok yoğun çalışıyorum, hem bir oğlum var 7 yaşında Allah bağışlar inş, hem de büyük küçük her türlü temizlik yapıyorum. Şayet risk yoksa hareket iyidir bizler hamileyiz hasta değiliz. Ama eşi nazını çeken varsa sonuna kadar kullanın 🤣🤣 biz de sökmüyor valla. Yoksaaaa😜 bu arada ben de bebeğimin kafasını hissediyorum. İkinci çocuğum olacak kısmetse oğlum hep tekmelerdi bu kuzu sürekli dönüyor itiyor.
Oğlum 7 yaşında o bebekken bu biberonlar 35 liraydı şimdi şok oldum fiyatlara ve ben herşeyini dağıtmıştım oğlumun puset bebek arabası falan her şeyi sil baştan alacağız.
Herkese iyi geceler,
Benim de kızım 7 yaş. Hicbir şeyini vermemiştim biz 3-4 yıldır bebek istiyorduk cnm. Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Benim kız da hareketliydi ama bu erkek daha bir canımı acıtıyor sanki. En son 5 hafta önce kafası aşağıda demişti dr. Şimdi nerede bilmiyorum yine aşağıda herhalde

Ben ilkinde dr brown kullanmıştım emzik alıp kaynatıp kullanacağım bişi olcağını düşünmüyorum 🙂
Ben de avent in iki çeşit 120 ml yenidoğan biberonunu almistim. Başlık olarak 1-3-4 no' lu başlıkları var. Kızım hiç biberon almadi kullanamadık ki. Eşim de o başlıklar kullanılmaz yenisi alınacak diyor. Aman ya sütümüz çok gelsin de biberon fln uğraşmayalım hiç onun yıkaması ayrı dert hazırlaması ayrı dert mamalar olmus kutusu 100 TL ama süt tazecik her daim hazır memede:KK66:

Benim kızım da kedi veya köpek çok istiyor. Ama ben hem yeni bebek hem de yeni bir hayvana bakmaya çok zorlanırım. Evcil hayvana alışkın değilim öncesinde olsa çok iyi olurdu aslında. Kendime güvenemiyorum...Ev bahçeli olunca inşallah

Helal olsun🙏🏻 Benim de kopegim var ama haftada bir anca supurebiliyorum vakit bulup hafta ici cok yoruluyorum evden calissam da aksam bilgisayari kapadigimda bitik oluyorum:KK43: yemek ye yuruyus yap saat 8-9 oluyo dus al sac kurut gun bitti:KK43: ben simdi robot aldim haftada 2 onu calistiriyorum bazen 3, usenmezsem haftada 1 de ben supuruyorum ama yatagin altini falan esim supuruyo.. ben de fitik var cok zorlaniyorum egilip kalkarken..

Kasım indirimlerinden neler aldınız 🙈 ben kendime pijama emzirme sütyeni ve çanta aldım
Kendime aldım her telden, tavasından çanağına, İç çamaşırın kadar🤣 bu ikinci indirimde bebişe sadece ıslak mendil aldım sleepy yenidoğan uygun gördüm, bi de duru granül matik de indirimdeydi onu aldım Bebiş için...

X