Popüler Konu 2021 Şubat Anneleri

allymcbeal

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
1.916
3.930
Hamileyz canim sakst ya da hasta değiliz hareket öneriyor doktorlarda.
Eskiden gunde bir supurge açardım simdi haftada bir acıyorum ama acıyorum yani. Ya da yemek yapıyorum. Toz aliyorum. Bilmiyorum bana risk yoksa abartı geliyor bunları yapmamak
Bende hergün ev süpürüyorum yemek bulasık hepsini yapıyorım ama mesela dün evi silip süpürdüm bide evim dubleks 7 oda aksam kasıklarımda çok ağrı oldu. Bebeğin hakkına mı giriyorum sıkıntı mı oluyo diye üzüldüm, vicdan azabı çekiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-02-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

1sadekahve

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
8.402
17.272
Bende hergün ev süpürüyorum yemek bulasık hepsini yapıyorım ama mesela dün evi silip süpürdüm bide evim dubleks 7 oda aksam kasıklarımda çok ağrı oldu. Bebeğin hakkına mı giriyorum sıkıntı mı oluyo diye üzüldüm, vicdan azabı çekiyorum
Bir kerette yapma sende haftaya yay misal. Hergun ev süpürme cocuk var mi batiyor mu? Ben bir gun supuruyorsam bir gun toz aliyrum ara ara yapiyorum.
Bu kadar sık yaptigin içn hic yapmamaktansa genele yaymak ararsira yapmak mantıklı geliyor bana ama tercih tabi

seyyav

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2013
3.140
3.217
29

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2021

Bebeğimi kucağıma almama 27 gün kaldı.

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

enbisevdigim

İLKİM ERVA..
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2013
1.461
2.061

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-02-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

enbisevdigim

İLKİM ERVA..
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2013
1.461
2.061
Hamileyz canim sakst ya da hasta değiliz hareket öneriyor doktorlarda.
Eskiden gunde bir supurge açardım simdi haftada bir acıyorum ama acıyorum yani. Ya da yemek yapıyorum. Toz aliyorum. Bilmiyorum bana risk yoksa abartı geliyor bunları yapmamak
Ben gün içinde işyerinde oturuyorum zaten eve gelip yemeğimi yapıyorum öyle kolay yemekte değil yani ne olursa yapmaya çalışıyorum neyse e çocuk var evde onla biraz oyna giydir yedir yatır falan haftaiçi şarjlı aletle yerleri süpürüyorum viledayla da almaya çalışıyorum haftada bir ,yerde kırıntı görünce direk elime ıslak mendil alıp eğilip alıyorum hemen tabi zaten çocuklu evde onu yapmam bunu yapmam olmuyor ama çamaşırımı eşim astı sağolsun ve bulaşıkları makinaya eşim attı o çıkarttı haftasonları 1 süpürge de ona açtırdım normal süpürgeyle yapamadım baştan beri kalça ağrım var yoksa onu da yapardım durum bu bizde de.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

1sadekahve

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
8.402
17.272
Ben gün içinde işyerinde oturuyorum zaten eve gelip yemeğimi yapıyorum öyle kolay yemekte değil yani ne olursa yapmaya çalışıyorum neyse e çocuk var evde onla biraz oyna giydir yedir yatır falan haftaiçi şarjlı aletle yerleri süpürüyorum viledayla da almaya çalışıyorum haftada bir ,yerde kırıntı görünce direk elime ıslak mendil alıp eğilip alıyorum hemen tabi zaten çocuklu evde onu yapmam bunu yapmam olmuyor ama çamaşırımı eşim astı sağolsun ve bulaşıkları makinaya eşim attı o çıkarttı haftasonları 1 süpürge de ona açtırdım normal süpürgeyle yapamadım baştan beri kalça ağrım var yoksa onu da yapardım durum bu bizde de.
Bende esimden yardim aliyorum bazi seyler icin. Cocuk varsa oturamazsin canim zaten dgru.
Zaten cok oturmak iyi degil bence

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
6.132
12.666
Çocuğu ve ağrı sızısı olmayana dert olmasın zaten. Zaten dönemimiz riskli şurada iki sancimiz olsa sırf meraktan gidemiyoruz doktora bu devirde bence yormamaliyiz kendimizi ...ben şarjlı süpürgeyle supuruyorum haftada toz alıyorum hafta da eşim büyük süpürgeyle süpürüyor. Her gün yemek yapıyoruz kızım sağ olsun hamur işi sever onu eksik etmeyiz tamam🤣 ama yine bol bol ağrım oluyor😌

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 36 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Carpediemssss

Sabır acıdır,meyvesi tatlıdır...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2020
1.884
1.334
Eşim Bi sakatlık çıkartacaksın deyip duruyo korkuttu beni, ee ben yapmasam kim yapacak sanki
Aynen mecbur yapılacak yapilmayinca olmuyor..sen de ki eşine diyeceğine işin ucundan tut çabuk bitsin iş😂 öyle veya böyle yapılacak en azından yükümüz hafifler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-02-2021

Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bircansev

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2015
263
227
32
Kızlar göbek deliği yada karnı ağrıyan varmı.. gaz gibi değilde böle patlayackmısım gibi . Biraz iş gördüm bugun ondan mo.. göbek deliğimde de ahrı hissediom dün kontolum vardı sormayı unuttum . Bşde nor alde 28+3 falanım sanrım 29+6 gözüktü ultrasonda. Basından beri ileri gözüküo erken döllenme sanırım.. SAT e göre olacak sezeryan değil mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-02-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 28 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

heyecanli_anneee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
1.427
1.610
27
Çocuğu ve ağrı sızısı olmayana dert olmasın zaten. Zaten dönemimiz riskli şurada iki sancimiz olsa sırf meraktan gidemiyoruz doktora bu devirde bence yormamaliyiz kendimizi ...ben şarjlı süpürgeyle supuruyorum haftada toz alıyorum hafta da eşim büyük süpürgeyle süpürüyor. Her gün yemek yapıyoruz kızım sağ olsun hamur işi sever onu eksik etmeyiz tamam🤣 ama yine bol bol ağrım oluyor😌
Bende aynı düşünüyorum valla canım riskli olmasak bile en ufak bi ağır işte hemen ağrı oluyor zaten bu zamanlarda risk durumu belli oluyor doktorum bana kendini çok yorma dedi bende elimden geleni yapıyorum ama evde 1.5 yasında bebek var onunla anca yemekle ortalığı düzeltmeyi yapabiliyorum fazlası için kendimi zorlamıyorum. Hastaneye de gidemiyosun bu zamanda iş iş diye kendimi paralayamam zamanında sağlıkla çocuğumu kucağıma alıyım da işi sonra da yaparım diye bakıyorum.
Kızlar göbek deliği yada karnı ağrıyan varmı.. gaz gibi değilde böle patlayackmısım gibi . Biraz iş gördüm bugun ondan mo.. göbek deliğimde de ahrı hissediom dün kontolum vardı sormayı unuttum . Bşde nor alde 28+3 falanım sanrım 29+6 gözüktü ultrasonda. Basından beri ileri gözüküo erken döllenme sanırım.. SAT e göre olacak sezeryan değil mi?
Sat a göre doğum oluyor genelde canım bu dönemlerde önde olabiliyor son haftalarda tam haftasini yakalıyorlar.

Bircansev

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2015
263
227
32
Aa kızlar bir arkadasa sordum göbek ve deliği agrısını direkt kabızmısın dedi evet iki gğndr kabızım sanırım ondan olmuş inşşalah bir zararı olmaz

Bebeğinizin vücudundaki yağ oranının %2-%3 den %8 e yükselmesi yaklaşık 8 hafta aldı. Doğum öncesi gelişimin sonunda, bebeğinizin vücudundaki yağ oranı yaklaşık %15'de sabit kalacaktır. Bu koruyucu yağ dolgusu doğumdan sonra bebeğinizi sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Artık doktorunuzla haftada bir randevularınıza başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
6.132
12.666
Aa kızlar bir arkadasa sordum göbek ve deliği agrısını direkt kabızmısın dedi evet iki gğndr kabızım sanırım ondan olmuş inşşalah bir zararı olmaz
Bende aynı 🤦 ay içinde ya kabız ya ishalim. Günde ucu gecmiycek şekilde incir yiyorum iyiyim o ağrı azaldı🤲🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 36 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Carpediemssss

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2020
1.884
1.334
Ben salonun kapısını kilitledim odan çıkmış senin de sürekli kullanmadığını kilitle ev büyük olduğu için ağrın olur belin de ağrır ya eşin yardımcı olsun ya da dediğim gibi kilitle odaları doğuma kadar yapma

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bircansev

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2015
263
227
32
Bende aynı 🤦 ay içinde ya kabız ya ishalim. Günde ucu gecmiycek şekilde incir yiyorum iyiyim o ağrı azaldı🤲🏻
Kanızlıktan olmuştr demi yani. Bir sorun olmaz demi dr a mesaj attım şimdi

Carpediemssss

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2020
1.884
1.334
Kızlar bebisleriniz parmağı çıkıyor mu derinizin altından.. ayak parmağı olması lazım😂çok güzel duygular ya en son 7 yıl önce yaşamıştım Rabbime ne kadar sukretsek az🤲