2021 Şubat Anneleri

Aslinda bence bizimde normal ama abimin ablamin cocuklari hatta amcamin cocuklari falan hep kafalari 2 hafta onde giderdi 🙈ama goruntu olarak buyyk degiller bence cok sukur beyin olarak da saglikliyz omega sadece bryine degil bircok seye iyi geliyor kalp dmar vs oyuzden doktorun normal diyorsa birakma bence cnm
Evet ben de kafası önden gidip doğduktan sonra görüntüde gayet normal görünümlü oluyor fark ettim. Siz kullanıyor musunuz peki omega3
Bazı doktorlar vermiyor gerek yok diyor ilginç o da

Benim eşimi ayağından sürüsen uyanmaz ve hatta kalktı diyelim hiçbir şey hatırlamaz. Ama oğlum doğduğu zaman eve geldik 1. Günümüzdü nefes sesine kalkıyordu. Evlat farklı onun tasasını yaşama hiç cnm
Ayyy inşallah cnm bizimki de öyle olur🤲🤲
Kendi bile tasalanmaya başladı ben nasıl yapcm diye. Sağolsun bana çook güven veriyor🙈😔 zaten endişe içindeyim.

A Algernonya bende omega kullanmıyorum. Sadece multivitamin ve kan ilacımı kullanıyorum.ki doğumdan sonra da devam edeceğim.

Kızlar benim son zamanlarda iştahım kapandı. Canım pek bir şey yemek istemiyor zorla yiyorum. Bu hafta kilo vermişim. Gece uykularım da bölük pörçük. Uyanınca tekrar dalamiyorum. Son haftalar olduğu için mi böyle dersiniz?

Evet ben de kafası önden gidip doğduktan sonra görüntüde gayet normal görünümlü oluyor fark ettim. Siz kullanıyor musunuz peki omega3
Bazı doktorlar vermiyor gerek yok diyor ilginç o da
Ben kullaniyorum doktoruma guveniorm ama zaten her ay tahlillerimi yaptirip ne eksik neye ihtiyacim var bakiorm vitaminsizlik bebrk dogduldan sonra lohusa depresyonunu agir gecirmeye sebeb oluyor tecrube ettigim icin bunu soyluyorm oyuzdrn depolarim bitmemesi icin elimden geleni yapiorm

Evet canım benim sancılarım bile başladı rahim kasılması mı doğum sancısı mı bilemiyorum ilk olduğu için ama girdi mi baya zorluyor 🙄
İlk doğumlarda panik yapmaya gerek yokmuş açılma hemen olmadığı için yani sancı başlayınca sakiniz güzelce duşumuzu alıcaz sancılar sıklaşınca gidicez hastaneye 😍😍 Allahım çok heyecanlı
Normal kızlar bende de an itibariyle başlamış durumda bunlar yalancı sancilar çok gittim doguruyom diye hep geri geldim🤣

Kafanin buyuk olmasiyla beyinin alakasi yok bacim🙈bizim aileden genetik oca kafaliyiz 1 hafta onde gidior omega ni ihmal etme sen

Ultrasonda ki kafa büyüklüğü beyinle alakali cnm suan mesela benim bebegimin karin cevresi 1 ay geride ama kafasi haftasina gore uyumku her doktor iyiki kafasi haftasiyla gidiyor demekki beyin gelişiminde problem yok kafasi geriden geldigi zaman bizim.icin sorun demektir dedi. Zaten oyle kafasi onde gidiyor deselerde kocaman kafali dogmuyolar sadece olcumleri haftasiyla uyumlu oluyor

Kızlar benim son zamanlarda iştahım kapandı. Canım pek bir şey yemek istemiyor zorla yiyorum. Bu hafta kilo vermişim. Gece uykularım da bölük pörçük. Uyanınca tekrar dalamiyorum. Son haftalar olduğu için mi böyle dersiniz?
son haftalar oldugu icin tabi ki benim de istahta azalma var ama abur cubura biraz dustum yalan yok yemek olmasin mesela ama canim kek cekti kalktim yaptim hemen kilo da vermiyorum hareketsizlikten sanirim neredeyse sifir hareket 😒

aaa o zaman 1 haftaya kadar gelir bebis cok cok.heyecanlii dr ne dedi 😊
Gerçekten mi? 😊 Geçen gün de su sızıntısı gibi bir şey yaşadım. Doktora sordum, suyu güzel dedi. Takip etmemi söyledi. Ne zaman doğabilir diye sordum. Onu bebek belirliyor, şimdi bir şey söylemek güç ama kırk haftayı bekleyeceğiz dedi.

Ultrasonda ki kafa büyüklüğü beyinle alakali cnm suan mesela benim bebegimin karin cevresi 1 ay geride ama kafasi haftasina gore uyumku her doktor iyiki kafasi haftasiyla gidiyor demekki beyin gelişiminde problem yok kafasi geriden geldigi zaman bizim.icin sorun demektir dedi. Zaten oyle kafasi onde gidiyor deselerde kocaman kafali dogmuyolar sadece olcumleri haftasiyla uyumlu oluyor
Valla yegenlerim de zehir gibi beyinleri bunu diyen doktora sormak lazimmi kafa capini nasil beyine baglamis 🙄beyin ici inceleme cok ayridir buda ayrintili usg de anlatilir kafa capi mesela dogumun normal olup olmamasina karar verilir benim kizim 8 yasinda kafa capi ondeydi suan 2.hamileleigim buda 1 hafta onde genetik dedik doktr ustunde bile durmuyor

Kızlar bişey soracağım
Benim doktor 3aylıktan itibaren bana omega3 kullandırtıyor bebeğin beyin gelişimi için önemli diye
Bebeğimin kafası da hep iki hafta önden gidiyor diğer ölçümlerine göre.
acaba bu vitaminden dolayı mı oldu ki 🤔
Ben de doktor devam et demesine rağmen kendim bıraktım omega3 ü,daha fazla büyür korkusuyla. Çünkü bi yerlerde okumuştum omegaların beyin kıvrımlarını geliştirdiğini,büyüttüğünü.
Yani sizce saçma bi düşünce mi devam etmeli miyim?😐

Benim ilk oglumda kafasi 1 hafta onden gidiyordu takviye vs kullanmadim.hic ama onde gidiyor demek koca kafali demek degil bende kafasi buyuk vucudu kucuk herhalde diyodum ama gayet normal dogdu 😃 beyin gelisimi gayet iyi demekki korkma annesi 😊

Ee peki Allah korusun yavrucak 1 haftadan önce dayanamayıp çıkmak isterse (ki inşallah olmaz) bebeği başka yoğun bakıma mı sevk edecekler? Bunun riskleri ne? Çocuk doktorun var senin onunla konuş bunu canım yaa bence eğer riskli ise doğumu yenidoğan yoğun bakımı iyi ve yeri olan bir yerde yap bence.

İnşallah ama senin vaktin geldi tabi 🤗
bana daha zaman var. bugün biraz rahatlamış şükür ki kalkan ve zeytinyağı işe yaradı 😊

Şimdiki gittigim hastahaneyi yogun bakimi iyi diye sectim canim zaten ilk oglum prematüre olduğu icin ikinci de ilk baktigim sey yenidoğan yogun bakımın kapsamli olmasiydi bu hastahane beklentimi fazlasiyla karsiliyor çok şükür. Sanırım yer olmazsa sevk etmeyi düşündüler kendi çaplarında ama eger oyle bir durum olursa yogun bakimda yer yok sevk edicez derlerse devlete gidicem suanki hastahane bile bana uzak sirf yogun bakimi iyi diye tercih ettim ama yogun bakimindan faydalanamicaksam 2.tercihim devlet olur yani bakalim dogum.baslarsa agrim sancim veya su gelmesi bu durumu konusucam yer yoksa direk devlete gidicem o yüzden devletteki takiplerimide bırakmıyorum dogum sonrasi bebek hakkinda bilgisiz olmasinlar diye 🌸

Valla yegenlerim de zehir gibi beyinleri bunu diyen doktora sormak lazimmi kafa capini nasil beyine baglamis 🙄beyin ici inceleme cok ayridir buda ayrintili usg de anlatilir kafa capi mesela dogumun normal olup olmamasina karar verilir benim kizim 8 yasinda kafa capi ondeydi suan 2.hamileleigim buda 1 hafta onde genetik dedik doktr ustunde bile durmuyor

Ultrasonda ki buyuklukten bahsediyorum ama ben 😅 normal de kucuk kafalilar zeki degildir diye bisey yok bunu diyen 1 doktor degil canim 1 prof 2 docent 3 op doktor. beyin gelisimi yoksa kafa küçük kalir geriden gelir bebeklerin kafa çapını olcerler dogumdan sonrada mesela. Valla benim kadar ultrasona giren yoktur hamileliklerinde zaten kafasi onde gidene doktor onde diye bi telkinde bulunmaz ama geride geliyorsa kafa ici damarlara vs vs bakarlar sürekli.

Ultrasonda ki buyuklukten bahsediyorum ama ben 😅 normal de kucuk kafalilar zeki degildir diye bisey yok bunu diyen 1 doktor degil canim 1 prof 2 docent 3 op doktor. beyin gelisimi yoksa kafa küçük kalir geriden gelir bebeklerin kafa çapını olcerler dogumdan sonrada mesela. Valla benim kadar ultrasona giren yoktur hamileliklerinde zaten kafasi onde gidene doktor onde diye bi telkinde bulunmaz ama geride geliyorsa kafa ici damarlara vs vs bakarlar sürekli.
Farkli seylerden bahsediyorz beyin gelisimimi incelemisler bunun geriden gelmesi tabiki sikinti kafa capimdan bagsedio arkadas cap olculmus onden gidior vitaminlerdenmi buyudu acaba diyor bizde hayir kafa capinin vitaminle alakasi yok vitaminin beyinle alakali oldugunu anlatiyoruz

Benim ilk oglumda kafasi 1 hafta onden gidiyordu takviye vs kullanmadim.hic ama onde gidiyor demek koca kafali demek degil bende kafasi buyuk vucudu kucuk herhalde diyodum ama gayet normal dogdu 😃 beyin gelisimi gayet iyi demekki korkma annesi 😊

Şimdiki gittigim hastahaneyi yogun bakimi iyi diye sectim canim zaten ilk oglum prematüre olduğu icin ikinci de ilk baktigim sey yenidoğan yogun bakımın kapsamli olmasiydi bu hastahane beklentimi fazlasiyla karsiliyor çok şükür. Sanırım yer olmazsa sevk etmeyi düşündüler kendi çaplarında ama eger oyle bir durum olursa yogun bakimda yer yok sevk edicez derlerse devlete gidicem suanki hastahane bile bana uzak sirf yogun bakimi iyi diye tercih ettim ama yogun bakimindan faydalanamicaksam 2.tercihim devlet olur yani bakalim dogum.baslarsa agrim sancim veya su gelmesi bu durumu konusucam yer yoksa direk devlete gidicem o yüzden devletteki takiplerimide bırakmıyorum dogum sonrasi bebek hakkinda bilgisiz olmasinlar diye 🌸
Sen daha önceden yaşadın zaten biliyorsun. Çok mantıklı yapıyorsun zaten devlete de giderek. İnşallah b planına geçmek zorunda kalmadan istediğin yerde, istediğin zaman ikiniz için de sağlıklı süreç olsun 🤲

Ben 1 aydır uyku unuttun bir de dünden beri isalim ve kilo kaybım var. İlk hamileliğimde böyle olmamıştım. Olabiliyor demek ki

Ben 1 aydır uyku unuttun bir de dünden beri isalim ve kilo kaybım var. İlk hamileliğimde böyle olmamıştım. Olabiliyor demek ki
Ben de tam tersi kabızlık problemi yaşıyorum 😔 Ne yaptıysam çözemedim doktor duphalac verdi gaz yapmak dışında hiçbir işe yaramadı. Karnım öyle şişip geriliyor ki gaz sancısı mı çekiyorum doğum sancısı mı ayırt edemiyorum 🤦🏻‍♀️

Ben de tam tersi kabızlık problemi yaşıyorum 😔 Ne yaptıysam çözemedim doktor duphalac verdi gaz yapmak dışında hiçbir işe yaramadı. Karnım öyle şişip geriliyor ki gaz sancısı mı çekiyorum doğum sancısı mı ayırt edemiyorum 🤦🏻‍♀️
İsalde de var o gaz sancısı maalesef. Bir de karın ağrısı. Ama Doğum sancısıyla çok farklı o yüzden hissedersin. Doğum sancısı belden başlayıp kasıklara doğru yayılır adet sancısı gibi. Kasılmalar olur yanı sıra. Allah sağlıcakla kurtulmayı nasip etsin hepimize inş. Son zamanların bu kadar zorlu geçeceğini hiç tahmin etmemiştim. İlk çocuğumda 36 hafta full çalıştım bunda 24 haftalıktan sonra evdeyim daha kötüyüm

Evet canım benim sancılarım bile başladı rahim kasılması mı doğum sancısı mı bilemiyorum ilk olduğu için ama girdi mi baya zorluyor 🙄
İlk doğumlarda panik yapmaya gerek yokmuş açılma hemen olmadığı için yani sancı başlayınca sakiniz güzelce duşumuzu alıcaz sancılar sıklaşınca gidicez hastaneye 😍😍 Allahım çok heyecanlı
Benim de ilk doğum ama bol bol ağrı çekiyorum bir de gaz sancısı. Karnım davul gibi şişiyor, kabızlık da cabası. Doktor bebek kanala yerleşmeye başlamış artık her an bekleyebiliriz demişti ama ben doğum sancısı ne onu bilmiyorum hala 🙈

Bugün kontrole gittiğimde doktorum bebeğin gelişiminin gayet iyi olduğunu söyledi. Yürüyüş için kendini zorlamana gerek yok bedeninin isteklerini dinle dedi :)
İlk kez NSTde kasılmada hareketlilikler gördüm ayy mutluyum 🙂
Yarım saatlik periyotta sürekli bi 20lerdeydi arada 2 kere 40 ları, bu ikisinin ortasında da 60-70 arası gördü ama kasılmalar çok kısa süreli ve ben bunları sinek vızıltısı gibi hissediyorum ki doğum için de hiç bir haberci değil biliyorum. Evde olan o kasılmalar bazen daha uzun süreli ve şiddeti vızıltıdan tabi ki fazlası.
Neyse yavrucağızım yavaş yavaş hazırlanıyor aferin ona 🥰
Doktorum bu sefer 2 hafta sonraya kontrole çağırdı. Ondan da 1 hafta sonra bebişim gelmeye karar verirse değmeyin keyfime 😁

Yaa bende en çook onu düşünüyorum.benmki aşırı uykucu.tutamıyor kendini ortam mekan farketmiyor uykusu geldi mi kafasını tutamıyor🙈 Günlerdir ağlıyorum yanımda olup destek veremiyor hor hor hoor😡 ya ben sana güvenip nasıl uyuyacğım diyorum. Hem hastanede hem evde. Çekirdek flan mı alsam diyor🙈 hastane çantasında çekirdek olan ilk kadın olabilirim🙈
Canım benimki ilk aldığında tutamıyordu ama bi kaç gün sonra omzunda çok sabahladı. Benim mesai ondan önce başladığından 6 aylıkken bez değiştirdi, biberonla sütü verdi. Yenidoğan hani ben bile ürküyorum tutarken onun paniğini inşallah yaşamazlar, bizden cesaretli olmaları lazım🤣 Ya geçen niye uyumadın dedi ayaklarım yanıyor dedim. Bi baktım su doldurmuş leğene gelmiş. Bazen beni ilgisiyle şaşırtıyor, yumurta bile kıramaz normalde🤣

X