Popüler Konu 2021 Şubat Anneleri

seyyav

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2013
3.132
3.210
29
Ay inşallah canım... ya raporu verip idari izinli saymazlar mı kimi kurumlar yapıyor... Hoş bakalım ben de raporla evden çalışmaya devam edebilecek miyim... Bu uzaktan çalışma muhabbetine ücretsiz izindeki arkadaşlar dahil olmak istedi reddettiler bütün dilekçeleri. Bizde de işlerine gelenleri çalıştırıolar...
Şu anlık hala öyle bişi yok canım ya🙄 tek umudum genelge çıkması yahut valilik kararının uygulanması

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

seyyav

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2013
3.132
3.210
29
Bende sezeryan olmam gerekirse doğum başlayınca sezeryan olmak istiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 30 gün kaldı.

Bebeğin doğum zamanında, tamamen gelişmiş olan plasenta rahim içindeki alanın %15-%30 unu kaplar. Açık ve pembe kanlı mukus, rahmin çıkış noktasını kapatan mukus tıkacının açıldığını ve genelde rahim boynunun açılmaya başladığının işaretidir. Doğumun çok yakın bir günde hatta çok yakın saatler içinde olabileceğine işaret eder.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Carpediemssss

Sabır acıdır,meyvesi tatlıdır...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2020
1.868
1.302
Kızlar selam ili sorum var, ev işlerini yapıyor musunuz silme süpürme bulasık falan, ikinci sorum da aranızda mide yanması için hap kullanan var mı (pantpas)
Bn yapıyorum süpür sil toz al yemek yap bulaşık çamaşır tuvalet banyo😂😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-02-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 24 gün kaldı.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

fatosayk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2013
273
336

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-02-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 15 gün kaldı.

Sık idrara çıkma doğum sürecine yardımcı olabilir. Mesanenin dolu olması, rahme baskı yapacak ve buda size rahatsızlık verecektir. Doğumdan sonra arama ihtiyacı duyulabileceğiniz herkesin telefon listesini yapın. Daha da iyisi, ailenizi ve arkadaşlarınızı içeren bir arama zinciri oluşturun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Whiteswan34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
973
712
Kan ilaci nasil ishal yapıyor yaa, ferrum bende de kabizlik yapıyor valla dengeliycem diye perisan oluyorum, ishal de kötü kabizlik da kötü
Bünyeye göre etkisi Değişiyor muş kuzenim hemşire o söylemişti ishalde kabızlıkta yapıyor diye bende ishal yapıyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-02-2021

Bebeğimi kucağıma almama 27 gün kaldı.

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Marsade

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2020
1.316
1.470

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-03-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 47 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri günlük aktivite zamanlarında açık ve uyuduğu zamanlarda gözlerini kapatıyor. Bebeğinizin gözlerindeki pigmentasyon tamamlanmadığı ve göz renkleri tam gelişmediği için bebeğinizin gözleri şimdi mavi. Bebeğinizin gözlerinin renk pigmentasyonunun tamamlanması için bir kaç haftası daha var. Bebeğinizin hareket edecek yeri gittikçe daraldı fakat hala çok aktif.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

allymcbeal

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
1.916
3.928

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-02-2021

Bebeğimi kucağıma almama 26 gün kaldı.

Bebeğinize ait kan dolaşımı, göbek kordonunda bulunan iki atar damar ve bir toplar damar vasıtasıyla yapılır. Hamileliğin son zamanlarında funik üfürümü denilen bir üfürme sesi bebeğinizin kordon bağı üzerinde duyulabilir. Erkek veya kız bebeklerin doğumda göğüsleri şiş olabilir. Parlak kırmızı akıntı veya kalıcı lekelenmeler hemen doktora bildirilmelidir.

allymcbeal

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
1.916
3.928

Bebeğinize ait kan dolaşımı, göbek kordonunda bulunan iki atar damar ve bir toplar damar vasıtasıyla yapılır. Hamileliğin son zamanlarında funik üfürümü denilen bir üfürme sesi bebeğinizin kordon bağı üzerinde duyulabilir. Erkek veya kız bebeklerin doğumda göğüsleri şiş olabilir. Parlak kırmızı akıntı veya kalıcı lekelenmeler hemen doktora bildirilmelidir.

allymcbeal

ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
1.916
3.928

Sosyologg_anne

Güneşim 16.05.2017'de doğdu
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2017
1.002
1.434
Kalp atışlarını duymaya gittiğimde doktor tam buğday ekmeği yiyorsun bundan sonra dedi. Denk geldikçe aldım. Ama zaten ben evde hamurişi olmazsa rahat edemeyen bir tipim ☹️ Elim hep beyaz unda. Ekmeği bıraksam kahvaltı da ya da çay keyfinde yiyorum bişeyler. Sağlıksız beslenmenin de psikolojik bir ağırlığı oluyor tabi.
Yazdıklarınızı tamamen çıkardım beslenme stilimden inanın rahatladı midem. Ama onlarıda yerken keyif alıyorum yalan yok. Bebeğim için yemeyeceğim. Belki doğumdan sonrada devam ettirebilirim böylelikle daha hızlı kilo verebilirim. Yani umarım😊

Sosyologg_anne

Güneşim 16.05.2017'de doğdu
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2017
1.002
1.434
Kızlar selam ili sorum var, ev işlerini yapıyor musunuz silme süpürme bulasık falan, ikinci sorum da aranızda mide yanması için hap kullanan var mı (pantpas)
Ev işi benim göbek adım sanırım😊 ama mide yanmasını bilmiyorum

Ozlem_426

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
880
700
27
Ben ev işi yapmıyorum . Sadece yemek yapıyorum oda basit şeyler bide işte ufak tefek koltugun üstündeki yastıkları düzeltirim yatagı sabah kalkınca toplarım o . robot süpürge var o silip süpürüyo bulaşık işi de eşimde . Zaten misafir dekabul etmiyorum Eşim oturmama bile kızıyo zaten oturamıyomda sürekli yatıyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-03-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

1sadekahve

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
8.395
17.263
Eşim Bi sakatlık çıkartacaksın deyip duruyo korkuttu beni, ee ben yapmasam kim yapacak sanki
Hamileyz canim sakst ya da hasta değiliz hareket öneriyor doktorlarda.
Eskiden gunde bir supurge açardım simdi haftada bir acıyorum ama acıyorum yani. Ya da yemek yapıyorum. Toz aliyorum. Bilmiyorum bana risk yoksa abartı geliyor bunları yapmamak