2021 Şubat Anneleri

Kontrole geldim kızlar herşey yolunda kilosu 3200 gr dedi ama bacak boyunu tam ölçemedi katlamıştı haftaya için randevumuz alındı saat 8 de ameliyat olucam 6.30 da yatış olucak. Covid testi için de gece kim kalicaksa o yaptırsın dediler ziyaretçi de izin vermiyorlar ama anane babaanne gibi yakınlara izin veriliyor dendi.

Maşallah yavruna 🥰 sağlıkla kavuşun canım. İyi haberlerini bekliyoruz inşallah.

O bordo berelilik sende de var yalnız kar yağınca çocuklarla koşturarak kar topu oynamak nedir 🤘🏼😁
Bi işe yaramadı ama neyse 😬 bugün yine yer sildim. Eşim silme ya doğum başlarsa diyor. Bu işten kaçış yok sen niye korkuyorsun dedim 😂 Yarın acile kontrole gitmemi söyledi doktor. Açılma varsa yatış yaparlar büyük ihtimal. Yarın görücez bordo bereliyi 🤭

Normal ameliyat derken doğum olarak değil diğer hastalıkların ameliyatında kimseyi almıyorlarmış canım normal doğumda da misafirin gelir herhalde . Bende kimseyi istemiyorum sadece oğlum gelebilirse gelsin yeni doğum yapicaz biz hassasız bebek hassas nolur nolmaz tedbirli olmak lazım diye düşünüyorum. Sağol canım benimki yerinde dursun kanala falan girmesin zaten sezaryan olucam beni ugrastirmasin😂
Ameliyat deyince doğumdan başka bişi gelmiyor aklıma 😂😂 Ay ben sezaryen olacağını unuttum senin sakın girmesin kanala 🙈

Sağol canım sorduğun için💐 1.5 ay bekledim 7 dk muayane sürdü. Sağolsun😔 nasıl doğum yapmayı düşünüyorsun dedi. Sezeryan dedim zaten plesantam hala bir kısmını kapattığı için.. normal doğum tarihinde bir hafta önce alırız dedi. 2 şubat gibi. Ben haftaya alır diye düşünüyordum. Salı günü son kontrole gel dedi bakalım 🤷🏻‍♀️ 39. Hafta daha mı iyi olur bilemiyorum.
Hiç hazır hissetmiyorum ya 😔 yani 1 ay sonra da hiç hissetmeyeceğim gibi. Ameliyattan korkuyorum,bebeğime bi şey olur diye korkuyorum 😱 Doğunca o kadar zamanımızı alacak ki babamı unutacağız gibi geliyor 😭
Korkma canım o senin mucizen babacığını tabi ki unutmayacaksın ama acını hafifletecek inşallah 🤗 Rabbim büyük gücünü sabrını verecek ben inanıyorum sen bebişini kucağına bir al herşey çok güzel olacak onun kokusu yeter yüreğini ferahlatmaya 🤲🏻

Sağol canım inşallah hepimiz sağlıkla kavuşalım 🤗 1 haftada kilo almamış gecen haftaki kilosuyla aynı nerdeyse ama doktor da ölçemedi sanki canım sıkıldı ona
Sana da aynısı mı oldu ben de evdekilere öyle diyordum bugün 1 hafta arayla hiç değişmemiş kilosu 3300 demişti yine aynı ama geçen hafta önce 3100 sonra 3200 usgden kalkmadan hemen önce de 3300 demişti Nuran hanım bu hafta da 3300 dedi 😅 Senin ölçümler haftasıyla uyumlu mu nasıl çıkıyor?

Sana da aynısı mı oldu ben de evdekilere öyle diyordum bugün 1 hafta arayla hiç değişmemiş kilosu 3300 demişti yine aynı ama geçen hafta önce 3100 sonra 3200 usgden kalkmadan hemen önce de 3300 demişti Nuran hanım bu hafta da 3300 dedi 😅 Senin ölçümler haftasıyla uyumlu mu nasıl çıkıyor?
Hep birebir haftasıyla uyumlu gidiyordu bu hafta bacağını katlamış tam ölcemiyorum ama 3200-3300 arasi bişey dedi gecen hafta zaten 3175 di hiç mi kilo almadi anlamadım ki yada uğraşmak istemedi kan akımına iyi besleniyor dedi. Aman artık son haftalarda hepten kayış kopuyor doğumda görücez 😂 kuzenimin eşi de nuran hanıma gidiyor ona da sancin gelmezse salı günü sezaryan yapalım demiş o da beklemek istiyor gitmicek sancısı gelene kadar sende illa normal doğum istiyosan biraz daha bekle canım

Bu nuran.hanm da son.dk. bi acayiplesiyo sanrm
Aynen öyle burda giden arkadaşlarda var o yüzden çok bişey demek istemiyorum insanlık olarak çok iyi , çok merhametli bir doktor. Ama son anda ne dediğini bilmiyor geçen hafta suyun az dedi bu hafta gayet iyi dedi bu hafta kilosu bir garip oldu . Normal doğum isteyen arkadaşlar ısrarcı olun eğer ki çok istiyosaniz yoksa sezaryan a yönlendiriyor sancı yoksa suni isteyin son anda.

Hadi geçmiş olsun canım 😍 Evde daha rahat olursun inşallah 🤗 Emiyor mu yakışıklı oğlun? Abla nasıl karşıladı kardeşini?
Abla önce tökü anne, bırak onu diyip saklandı ama az önce yanağına tombik yapmaya çalışıyordu🥰 Emiyor ama bi kusma olayı var. Devam ederse pazartesi dra hatırlatıcam, anne karnında enfeksiyon kaptıysa ondan kaynaklı olabiliyor, kusmalar geçmezse hatırlat bana mutlaka dedi.

Normal ameliyat derken doğum olarak değil diğer hastalıkların ameliyatında kimseyi almıyorlarmış canım normal doğumda da misafirin gelir herhalde . Bende kimseyi istemiyorum sadece oğlum gelebilirse gelsin yeni doğum yapicaz biz hassasız bebek hassas nolur nolmaz tedbirli olmak lazım diye düşünüyorum. Sağol canım benimki yerinde dursun kanala falan girmesin zaten sezaryan olucam beni ugrastirmasin😂
Doğum kanalına girince sezeryan olmuyor Mu? Bir de doğum kanalı tam olarak neresi oluyor?

Doğum kanalına girince sezeryan olmuyor Mu? Bir de doğum kanalı tam olarak neresi oluyor?
O kadar detaylı bilmiyorum ama kanala girdi mi artık sancı olabilir, bebek baski yapabilir sezaryan da normal doğuma dair bişey olsun istemez doktorlar genelde o yüzden zamanından önce almaya bakarlar. Ama şimdi bilinçli doktorlar sezaryanda bile sancınin başlamasını bekliyor ki çocuk kendi istediği zaman gelmiş olsun diye.

Biz ayni hastaneye gttigimz.icin.soruyo olabilir

Sorun yok hepimiz aynı hastaneye hattı çoğumuz da aynı doktora gidiyoruZ🤣 resimleri nuran hanım çektirmiş kendi teliyle whatsaptan mesaj atıp isticem...

Biz eve geldik, darısı en kısa zamanda hepinize arkadaşlar... Şimdi ilgi bekleyen bi abla var😂 hepinizi öpüyorum Allaha emanet olun.
gecmis olsun canim ii.dinlenmeler 😉

Aynen öyle burda giden arkadaşlarda var o yüzden çok bişey demek istemiyorum insanlık olarak çok iyi , çok merhametli bir doktor. Ama son anda ne dediğini bilmiyor geçen hafta suyun az dedi bu hafta gayet iyi dedi bu hafta kilosu bir garip oldu . Normal doğum isteyen arkadaşlar ısrarcı olun eğer ki çok istiyosaniz yoksa sezaryan a yönlendiriyor sancı yoksa suni isteyin son anda.

Ya bazen yorgnlk ya da yogunlktan.akli gdiyo sanrm
Tutarli olmuyo gbi izlenme.kapiliyo insan

Abla önce tökü anne, bırak onu diyip saklandı ama az önce yanağına tombik yapmaya çalışıyordu🥰 Emiyor ama bi kusma olayı var. Devam ederse pazartesi dra hatırlatıcam, anne karnında enfeksiyon kaptıysa ondan kaynaklı olabiliyor, kusmalar geçmezse hatırlat bana mutlaka dedi.
Sütün nasıl canım tazyikli geliyor olabilir mi ?

Bu nuran.hanm da son.dk. bi acayiplesiyo sanrm

Ben de son 2 muayenede bir gariplik sezdim Nuran hanımda ama çok kondurmak istemedim. İlgili ve işinin uzmanı sonuçta, biz de biraz metanetli olup sabredersek orta yolu buluruz diye düşünüyorum. Ama tecrübesiz olup evhamlı da olunca sanırım doktor da çok beklemek istemiyor sezaryenle gelsin biran önce uzamasın diye mi düşünüyor nedir. Mesela 2 önceki muayenede kanala girmeye başlamıştı benimki doktor herşey yolunda olunca çok sevinmişti erken gelecek bu çocuk diye. Dün baktı kanalda yüzü istediği yöne dönük değil doğum için daha zaman var; herşey normal olduğu halde görünür biçimde morali bozuldu. Yürüyüşümü günde 2 saate çıkardı. Bir de eğer bu hafta kanala girmezse sezaryen olabilire getirdi. Halbuki daha 38deyim.

X