2021 Şubat Anneleri

Günaydın💜 umarım herkes iyidir.
Bebeğimin en çok yüzünde hafifte boynunda sivilce mi isilik mi anlayamadığım bişeyler çıkıyor. Vücudunda yok. Kustuğu için mi tahriş oluyor, yoksa abileri sürekli yüzünden öpüyor o yüzden mi çözemedim. Ne yapılabilir bilgisi olan var mı acaba?

Kızlar bebeğim beşinci gün kontrolunde teoidinde sıkıntı varmış yüksek cıkto bir aylık olunca tekrar istedi dr. Canım cok sıkılıyor internette cokkötü şeler yazıyor:KK43: benğmde benegğn bacakların iç kısmı soyulmış pişik gibi bezimiz sleepy.. ama bezle mi alakalı bilmiyorum.
Ha birde en önemlisi özellkle ve sadeve bebegi emzirdiğim zaman içimde bir sıkıntı oluşuyor cok değişik . Bir top sıkıntı gibi. Emzirirken oluyor
Canım internette bir şeylere bakmamaya çalış sadece doktoruna soru sor o seni bilgilendirir. İnternete parmağım ağrıyor yazsan parmak kanseri çıkıyor çünkü. Ben de geçen bebeğimi nasıl uyandırabilirim yazdım, emzirirken bazen zor uyanıyor diye. "ACİLE GÖTÜR ÇABUK" tarzı yorumları gördüm daha da bakmam. Umarım bebeğin çok iyidir ve hiç sorun yoktur.

40+3 oldum ne bir ağrı ne bir açıklık var. Yürüyüş yapıyorum. Plates topuyla egzersiz yapıyorum. Hurma yiyorum. İlişki de deniyoruz. Başka ne yapmalıyım kızlar 😰
Canım 40+6'da doğum yaptım. Hiçbir belirti yoktu suyum gelene kadar. 1 cm açıklık vardı kaç haftadır, bebeğin başı aşağıdaydı o kadar. Her şeyi denedim bir şey olmadı. Bir gece, bir anda suyum geldi. Hastaneye gittim, hala ne açıklık ne başka bir ilerleme vardı. O günün gecesinde normal doğum yaptım. Belirti yok diye hiç endişelenme. Zamanı gelince kuzun gelecek. Şöyle düşün zaten 40+3'tesin daha ne kadar bekleyebilir? Her şey gönlünce olsun :)

Kızlar bebişler gece kaç kez uyanıyor? Bizimki 4 defa bazen de 5 defa uyanıyor sabaha kadar. Dün 10 da uyudu. 11.30 da, 02.00, 04.30, 6.30 ve 8.30 da uyandı. Pertim çıktı valla. Kızım gece 1 veya 2 defa uyanırdı. Bir de her uyandığımda aşırı terlemiş oluyorum. Yastık su gibi oluyor. Pijama ve iç çamaşır degişiyorum. Kollarım ağrıyor artık. Eşim de isyanlarda o.da işe gidiyor. Her defa o da uyanıyor. K.validem de mama ver taş gibi uyusun diyor. Bu geçer mi ya gece bu kadar uyanması normal mi? Bugün 1 aylık olduk.

Bebeğimin en çok yüzünde hafifte boynunda sivilce mi isilik mi anlayamadığım bişeyler çıkıyor. Vücudunda yok. Kustuğu için mi tahriş oluyor, yoksa abileri sürekli yüzünden öpüyor o yüzden mi çözemedim. Ne yapılabilir bilgisi olan var mı acaba?
Bizimkinin yüzünde de var cnm. Kizimda da olmuştu, dr. sakın ellemeyin sıkmayın geçici bir durum. Sütünüzden oluyor demişti. Gercekten de 2 aylık olunca fln geçmişti

Kızlar bebişler gece kaç kez uyanıyor? Bizimki 4 defa bazen de 5 defa uyanıyor sabaha kadar. Dün 10 da uyudu. 11.30 da, 02.00, 04.30, 6.30 ve 8.30 da uyandı. Pertim çıktı valla. Kızım gece 1 veya 2 defa uyanırdı. Bir de her uyandığımda aşırı terlemiş oluyorum. Yastık su gibi oluyor. Pijama ve iç çamaşır degişiyorum. Kollarım ağrıyor artık. Eşim de isyanlarda o.da işe gidiyor. Her defa o da uyanıyor. K.validem de mama ver taş gibi uyusun diyor. Bu geçer mi ya gece bu kadar uyanması normal mi? Bugün 1 aylık olduk.
Bebekten bebeğe değişir canım benim ilk oğlum da saat başı kalkardı şimdi bile gece 2-3 kere kalkıyor hala düzelmedi. İnşallah seninki 3 aylıktan sonra düzelir. Bende de ter çok oluyor bide kokusu da rahatsız edici oldu. Herhalde hormonlardan oluyor.

Sadece yüzdeyse sütten canım. Bizde de var. Bir şey yapmıyorum. Geçiyor zamanla ilk aylar oluyor kimi bebişte

Benimkindede var. Kardesleridegilde ben çok öpüyorum dayanamayıp 😌büyük ihtimal oo dan diye düşünüyorum ben

Canım bizimki gündğz uyuyor ama gece çok fena, gece bi uyanışında mama içiyor ama genede uyanıyor taş gibi uyusun bizfe tutmuyor ama en çokta gece emzirmesi süt artırıyor

Kızlar göğüslerle genel cerrah mı ilgilenir?
Kadın doğumcu bakmaz depil mi ?
Ben ağrı ve sızıdan uyuyamıyorum da sağıyorum ama rahatlmıyorum. Emzrme danışmanı da bulamadım daha. İyice eziyete dönüştü.
😭
Canım ya Allah yardımcın olsun bilmiyorum ama çok üzüldüm inşallah tez zamanda iyileşirsin

Ben ağrı ve sızıdan uyuyamıyorum da sağıyorum ama rahatlmıyorum. Emzrme danışmanı da bulamadım daha. İyice eziyete dönüştü.
😭
Canım instagramda balligebe sayfasına bak önerileri çok güzel
Biz 12. Gündeyiz ben gece 2 saatte bir kaldırıp emziriyorum. 1. Aydan sonra 3-4 saatte bir emzirin deniyor. Şuan bebek ne zaman isterse emziriyorum ama vücudu yoruyor cidden

Mamada da taş gibi uyumuyor cnm. Benim kıza veriyorum doymuyor çok ağlıyor. Gece 3 de yattı bugün 6.20 gibi kalktı sonra 7 de uyudu 10 da kalktı. Daha yeni uyuttum. 26 günlük oldu. Oğlum bebekken 24 saatte tek 6 saat uyurdu parça parça kız bana iyi geliyor o yüzden

BAşın sağolsun canım rabbim içine ferahlık versin içinde bulunduğun durumdan hayırla çık, umarım emzirme danışmanı ile çözüm bulursun
Sağol cnm benim Allah razı olsun🤲 acilen çözüm bulmalıyım çok yoruluyorm böyle. Çok şükür anne sütü içiyor ama tipim kaydı🥺🤪
Genel cerrah bakar canım. Beyaz lahanayı denedin mi? Bence doktordan ziyade emzirme danışmanı bulsan daha iyi olur hem bebeğin göğüsten emer hem de bu zorlukları yaşamazsın. İnstagramda emzirenanne diye bir hesap var bi bak istersen
Denemedim cnm. Hep duydum bilirim ama bebişle tek başımayım. Hiçbir şeye yetişemiyorum. uyanıkken ağlamdan durmuyor.uyuyunca da wc ye koş,2 göğüs sağ sağ, yemek yap çamaşır fln geçiyor zmn.Kendmle de ilgilenmiyorum. 😭 Takip ediyorum cnm onu. Emzirme danışmanı arştrıyorum ama bulsam bile tek gidemem şu an çok sıkıştım ya 😭😱
İçeriğinde ne varmış cnm.bn pek araştırmasına prof tavsiye etmişti..biraz büyük oluyor ama en azından rahat bağlanıyor ve bacakları da sıkmıyor
Bende geçeyim o zmn. Instagram da muhendisinoğlu sayfası var. Bebek bezinden mamaya kadar tüm ürünlerçri inceliyor.takip et mutlaka.

Bende öyleyim üstümü değişip duruyorum süt sağıyorum o zmnda donuyorum. Yatıyorum bi daha su içindryim .üşüteceğim diye korkuyorm valla 😱 cnm uyanması normal yenidoğan zaten uyanmadsa da sen uyandırıp beslemelisin. Ben yatarken en geç 2.5saate bir alarm kuruyorum ki ertelesem alarmı kendi saat gibi uyanıyor ve besliyor\alt değiştiriyorum.büyüdüköe beslenme sıklığı azalacak .
Sütün varsa mama fln verme lütfen
Mugolata Mugolata ballıgebe yi de emziren anneyi de takip ediyorum cnm sağol💐

😭
Benim de aynı durumda göğüslerim emmeye başladığında çıldırıyorum açısından bildiğin çığlık atıyorum. Sürekli emiyor ama doymuyor çocuğum hep meme arayışında. K.validem de mama verelim diyor. 1 haftada nerdeyse 500 gram almış oğlum doyma duyusunu kaybetti galiba 🤦🏻‍♀️ Ben de emzirme danışmanı arayışındayım. Birilerine denk gelirsek birbirimize haber verelim bari fikir olur.
Ben yatmadan önce yediriyorum 60 cc yoksa doymuyor ve uyumuyor. Gerçi iki gecedir çok geç uyutabiliyorum gece 2yi geçiyor hep uyuduğunda. Ama sonra 4 saate kadar zor uyandırıyorum. Kucağıma alıyorum herşeyi deniyorum uyanmıyor emmiyor. 4 saatten sonra açılıyor biraz sonra da yarım saat arayla uyanıyor her seferinde emzirmeye çalışıyorum ama ben pert tabi 😞

Sütten

Suttense öpmeye devam ozaman 😁
Kardeşler öpsün, elletmeyince müzelik eşya sanıyorlar🤣Anneler de bol bol öpsün zaten. ondaki mikrobu alıp antikor üretiyoruz🥰🥰 2
kedilianne84 kedilianne84 canım benim eski asm hemşirem emzirme danışmanlığı yapıyor, evlere kadar gidiyor. İnstası var, dilersen ordan etiketliyim seni ona.

Kizlar oğlum ydyb alındı sarılığı çok artmış o yüzden dua edin çabucak atlatsin çok ağlıyorum..
Rabbim Şafi ismiyle şifa versin. Ağlama lütfen burda aynı durumu yaşayan arkadaşlar sağ salim kavuştular evladına en fazla 2 günde. Rabbim sizi de hemen kavuştursun inşallah.

Rabbim Şafi ismiyle şifa versin. Ağlama lütfen burda aynı durumu yaşayan arkadaşlar sağ salim kavuştular evladına en fazla 2 günde. Rabbim sizi de hemen kavuştursun inşallah.
Öyle düşünmüyor doktor bir hafta dedi kan yüzündenmis... En az 3 gün dedi. 24 çıktı sarılığı

X