2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar bir elimde rezeneli kaşık bekliyorum tereddutte versem mi vermesem mi . Bir kulağıma teyzeler aman ver biz verdik bir şey olmadı diye fısıldıyor. Bir kulağıma doktorların kendinden emin ses tonuyla zararlı sesleri geliyor 😅
Canım benim doktorum rezene karacigerdetoksik etki yaratır dedi verme lütfen🙏🏻 Nurse harveys kullanıyorum ben 10. Günde falan baya etkisini gördüm

Canım benim doktorum rezene karacigerdetoksik etki yaratır dedi verme lütfen🙏🏻 Nurse harveys kullanıyorum ben 10. Günde falan baya etkisini gördüm
Yok veremem zaten 🙈 Büyük kızıma da vermedim hiç bir şey. Nurse harveys den memnunsun demek 😊 gunde kaç damla veriyorsun . Doktor bana bir şey demedi . Eczacı da 10 ar damla sabah akşam dedi

Emzik veriyormusunuz bebislerinize kizlar? Dün cok kötü agladi gaz sancisindan ve emmek istiyordu tok oldugu halde. Ben de karni daha fazla sismesin diye emzik verdim o da güzel emdi ama icim hic rahat degil. Iyi mi yaptim kötü mü bilmiyorum 🤔

3110 gram doğdu benim kızım. 2750 grama düşmüştü. 1350 gram almış 1 ay sonunda. 4100 gram şuan

Canım benim kızların biri 2160 biri 2170 gram doğdular. Dün sağlık ocağında bakıldı 2160 doğan 3350 olmuş, 2170 doğan 3280 olmuş

Benim bebeğim 1900 dogdu 1800 e düştü hastanede 29 gün kaldı 2330 la çıktı hastaneden 3 haziranda çıktı 7 haziranda 2200 e düştü cok kilo verdi diye tekrar yatış yapıldı benimde sütüm hic gelmiyordu nerdeyse mamaya basladık hastanedeyken 3 kere süt götürdüm 30 cc tek gelmişti 9 haziranda 2314 le aldık daha sonra emzirme mama ile kilo aldı vermedi suana kadar hic suan 3 aylık 27 temmuzda 4700 dü bakalım artık pramatüre dogdu benim bebegim bu arada
Sagolun kızlar sadece anne sütü mu veriyorsunuz, benim bebegim de ilk zamanlar çok kilo kaybetti şimdi yeni toparladı çok şükür

Benim sütüm yetmiyor her emzirmeden sonra 120 150 yaparım bazen 120 yi bitirir bazen 15 bırakır dedigim gibi bebek benden aldıgıyla biberondakini ayarlıyor bitirincede 30 cc yaparım ama bitirmez yani yani 135 cc yemis oluyor bazen duruma göre degisiyor sen emzir iki gögsü sonra 90 ver bitirirse 30 daha yap
Tamam cok teşekkür ederim:)

Emzik veriyormusunuz bebislerinize kizlar? Dün cok kötü agladi gaz sancisindan ve emmek istiyordu tok oldugu halde. Ben de karni daha fazla sismesin diye emzik verdim o da güzel emdi ama icim hic rahat degil. Iyi mi yaptim kötü mü bilmiyorum 🤔
Benim dr onerdi emzgi. Etrafımda herkes keske bnm cocgm da alsaydi da verseydk büyuk kolaylik dyip duruyor. Emme gücünü de arttryorms. Bzmki de cok aglynca denedik once alir gbi oldu sonra sut gelmynce atti almadi. Bazen doyduktan sonra memeyi emzk gbi kullanyo mahvedyo lansinohla yasyorum ..oyle durumlarda kurtarıcı olablr. Dogru zamnda biraktirirsanz ve cok sık vermzsenz sorun olmycktr bnce.

İnşallah bir an önce halledersin canım yoksa bu iş böyle devam etmez zaten.konuyla ilgili bi gelişme olursa haber et
İnşallah canım dün bir konuda daha benim haklılığım ortaya çıktı ve bana hak verdi eşim de kv de tecrübesizsem cahil de değilim sonuçta 5 yeğenim var biz de birşeyler öğrendik yani bu arada bebeğim de kolik oldu galiba gaz damlaları ile zor durduruyoruz kv nin tek faydası burda benim sezaryenden dolayı sırt ağrılarım çok oluyor ben yorulunca o o yorulunca ben alıyorum ama diğer huyları devam ediyor bakalım nereye kadar gidecez

Bn de oyle..eds yönteminde de basta birilerne ihtyc duyuyordm ama smdi kndim yapablyorm. Sz de eds ile mi veryorsnz?
Ben direk biberonla veriyorum mamayı anne memesine yakın başlıklı olan bir biberon aldım onunla veriyorum meme reddi de yaşamadım doktora kalsa kaşık biberonla ver diyor ama mama miktarı arttıkça kaşık biberonla zor oluyor

Sagolun kızlar sadece anne sütü mu veriyorsunuz, benim bebegim de ilk zamanlar çok kilo kaybetti şimdi yeni toparladı çok şükür

Merhaba sadece anne sutuyle mi aldi masallah guzel almis
Evet sadece anne sütü veriyorum. Sol göğüsümden daha az süt geliyor sebebini anlayamadım,şimdilik yetiyor ama inşallah ilerde düzelir ve sütüm ilerde de yeter bebeğime 🤲🏻

Fazla ayakta durma cnm. Esasında çok şeye değil. O bölgenin temiz tut ve her tuvaleten sonra yıka.
Ağrıların geçecek, dikiş olduğunu bile farketmiceksin.
8-10 gün sonrada böyle popo banyosu var, ilaç katıyorsun 10 dk oturuyorsun içine.
Benim 3 doğumunda ücündede dikislerim var.

Nasil geçti dogumun+
Valla tuvalete her gidosimde idrar bosalinca su döküyorum beraberinde. Popo banyosu varmis aynen. Ama küvete girmeyin demisti sanirim doktor. Ne zaman gececek bu agri.peki. yani oturamiyorum rahat. Yataktan kalkinca belimde 20 kilo tas varmis gibi hissim var zor kaldiriyom popomu valla. Saga sola dönmekte zor. Bugün eve geldkk yeni. Bebekte hafif sarilik cikti diye 1 gece daha kaldik hastahanede sütüm zaten daha yeni dün aksamdan beri var. Bugünde baya bol agriyorlar bile.. simdi geldik doguma..

Allahim allahim.. simdi ben pazar aksami rahme dogru karin sancisi hissettim. Ama bu cidden sigerlerinden farkli bir agriydi. Bel felanda degil. Sirf karindan rahme dogru basinc ve sanci. Neyse sonra tuvalete gittim hafif cok az silimsi pembe leke geldi. Anladim acilma oluyor diye. Sonra esimi alip disari ciktim sancilar felip gidiyor ama 30 dakka yürüdük. O sira belim agriyor karnima o sanci glip gidiyor. Sonra eve geldik. Kaynanam geldi sagolsun 22 23 de sanclar 10 dakkada bir gelmeyr basladi ve agirlasmaya basladi. Sonra 5 dakikada bire girdu hasgahaneye gittij. Orda kalp atisi ultrasyon felan derken acilmaya baktilar. 3-4 cm acilmis dedi ebe direk. Sonra sancilar geldide geldi yükseldikce ypkseldi. Ama her sanci geldiginde bi öncekinden daha agir geliyordu. Gece 1 30 da sancilarim hastahanedeydim saat 7 ye dogru tamamiyla acilmam oldu. Tabi bu süredr ne agri kesici ne suni sanci aldim. 7 15 gece dogum basladi. 1 saat sürdü maalesef. Idrar kesem baya dolu olsugu icin cocuk zorlandi cikmaya. En son biri alttan acmaya baslarken digeri karnima basti bende sancilarla ikindim derken 8 15 de bebis dogdu.. megersem kordon baglanmis o ypzdrn baya zorlandi strese girmis. 3640 kilosuyls dogdu boyu 55 cm. Cok süküe sagligida yerinde elhamdplillah. Simdi bolca emzirmeye calisiyorjm yandanda biraz mama veriyorum ki sariligi gecsin

Ben kundak yapıp kucağımda emzik veriyorum canım tam uyumadan da yerine yatırıyorum ki uykuya yatakta dalmaya alışsınlar. Ikisini de memede uyumaya alıştırırsam isim çok
Kundak yaptgnz zaman çocuğun ustnde ne oluyor? Sicak olur diye cesaret edemiyorm ama eli ayagi o kadar hareketli ki kndni uyandryor

Canım seni cok iyi anlıyorum benim eşimde sehir dışında çalışıyor o yokken bebek küçük guya ben bilmiyorum kaynana gelip yanimda duruyor ama ne faydası vardı bana zararları daha cok ma aile gelip kalırlardı kafayı yemek üzereydim evim 1 +1 yatak odasına beşik sığmıyor bebegi mecbur yanimda yatmıyorum artik olmuyordu kaynim gece kalıyor bende bebege mama hazırlıyorm mecbur etek bas örtüsü takıyorum ev sıcak durulmuyor en son annemlere gidicem dedim geldim kafam rahat agladıgında annem uyutuyor bende dinlenebiliyorum
Ah keşke benim de annemlere gitme ihtimalim olsaydı aramız6 saat küçük bebekle gitmek çok zor evim yazın müsait oluyor benim ama kışın ısınmıyor fırsat bu fırsat gelip kalıyorlar benim de şimdi abi var evde emzirmek toparlanmak zor oluyor İzmir sıcak diğer odaya emzirmek için gidince ter içinde kalıyorum çok zor oluyor ama şuan oğlum kolik oldu kv şuan işime yarıyor bı o alıyor bir ben ama hareketlerine laflarına tahammül edemiyorum şimdi bir de görümceler gelmek istiyor aklıma koydum onlara evi temižletecem bari işe yarasınlar Allah yardımcımız olsun nedir bu kocaların ailelerinden çektiklerimiz

Bn cesaret edemedim biberona. Sizinki iyi olms 🧿
Ben de cesaret edememiştim ama oğlum 3 günlükken bir gece yoğun bakıma alındı o zaman ordaki hemşireler normal biberon vermişler çok bebek olduğu için hepsine kaşık biberonla vermemiz çok zor o yüzden böyle veriyoruz ama hiçbir anneden meme reddi şikayeti almadık dedi ben de o şekilde verdim biberonu

X