2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ah çok geçmiş olsun canım büyük kızını ihmal etme sakın işin çok zor biliyorum ekonomi konusuna zaten hiç girmiyorum ama yavrularımız için biraz sıkıntı çekeceğiz geçecek bu günler de inanıyorum. Duş aldırmak çözüm olabilir bu durumda belki banyoda kendiliğinden akar gider yumuşak bir pamuklu bezle de silersin arada nemlendir burnunu yara olmasın kıyamam dayan anım inşallah geçecek 🙏
Buyuk kızımıda ihmal ediyorum aslında ama duzelicek insallah toparlayacagım tabi simdi evde kimse ne yapacagını bipemiyo allahtan babasi aksamlari ilgileniyor onla yikamayida deniyeyim canim cok sağol🙂
Allah yardimcin olsun canim gercekten zor bir durum ben bir bebekle basa cikamiyorum senin cok daha fazla sorumluluklarin var.

Ben hastalandiginda kullaniyorum serum fizyolojigi. Bir iki damla iki deligine de sıkıp biraz bekleyip aspiratörle cekiyorum. Normal zamanda da sterimarla temizliyorum cok daha kullanisli oluyor.
Insallah iyilesir bebisin bir an önce. Rabbim güc kuvvet versin hepimize 🌸
Cok sağol canim allah razı olsun basliyorum ozaman bende serum fizyoliğe mecbur

Kizlar birara geri dönüp dönüp okuyacagim yazilari umarim tum anneler ve bebisler iyidir birşey soracağim bu serum fizyolojigi sadece buun tikaliykenmi yapiyorduk burunlari akiyor benimkinin sadece temizlemekmi iyi yoksa birde serum fizyolojik kabusuda gereklimi 🙈 guzel annelere Allahtan güç kuvvet sağlık huzur bebislerede bol kahkahali vakitli duzenli uyku ve beslenmeli gunler dileyip cevap bekliyorumm🙂🙂

Merhaba canım burnu açmak için aspiratör çok kullandım ben fosur fosurdu burnu bir kaç kez yaşadık. Ama doktor çok önermedi aspiratörü. Fazla basınç uyguluyor günde bir kaç defa kullan sadece dedi. Serum suyunu da istediğin kadar sık dedi. Ki bizimki hiçbirini yaptırmıyordu zorla uğraştık. Geçmiş olsun inşallah bebişin düzelir 🙏

Ah kızlar ah ikinizide alıntıladim ama genel bir cevap olsun bilirsiniz hamileyken 2 yaşlım vardı birlikte yasıyorduk birini kaybettik simsi diger yaşlım yani kayın valivem hastalandı 83 yasında b3yin damarlarında tıkanıklik oldi sag tarafı felc gibi oldu aslında felc degil fakat oyle saniyor vs vs sabah kayın valide açım allahım beni doyir diye bagırıyor buyuk kızım anne okula gotcem saçım basım derken minikte altı kirli bacagıma yapısıp ağlıyor t3mizliim sütünü verim v3 uyutiim diye maddi durumlar kastı herkesinki gibi buyuk kız harclıkwız ve ben kahvaltı hazırlayqmadan ugurluyorum okula ac gidip ac geliyor okulu uzak yol pq4ası yok onca yukle yoruyo yavrum b3nde wlamiyorum artik okuldan cantasini tasimaya ay cok doluyum minik aglamasin diye gozunun icine bakiyom derken burunlar akiyo uyuyamiyo boberon alamiyo simdi o burun temizleme seysi onu en az 2 saat aglatiyo serum fizyolojigi sikinca bogulur gibi oluyo kusana kadar rahatlamiyo bana bi fikir verin nolur kafayi yicem az kaldi minigi rahatlatmam lazim ama serumu sıksam o en az 2 saat aglamayi bastıracak gucu mevcburda getirsem kendime o vakit yok sarimsak zeytinyagu denedim daha cok doldu sanki bu cocuk varmi bildiginiz kurutup iyilestirecek bi cozum qcile gidemiyom ates vs cok sukur yok burunlari akiyo sadece yatinca genzine kacip oksurtuyo yqstikta uyumuyo illa yuzustu oda daha cok akiyo off bana ya sunu deneyeb8lirsin deyin bide bol bol dua edin sayfacak nol7r vallaha cok ihtiywcim va4 cok zor gunler geciriyorum 😔

Allah yardimcin olsun canim gercekten zor bir durum ben bir bebekle basa cikamiyorum senin cok daha fazla sorumluluklarin var.

Ben hastalandiginda kullaniyorum serum fizyolojigi. Bir iki damla iki deligine de sıkıp biraz bekleyip aspiratörle cekiyorum. Normal zamanda da sterimarla temizliyorum cok daha kullanisli oluyor.
Insallah iyilesir bebisin bir an önce. Rabbim güc kuvvet versin hepimize
Kızlar ben serum fizyolojiği günaşırı bazen hergün uyguluyorum. bize çocuk doktorumuz hem de aile hekimimiz şu şekilde önerdi, Hem de oldukça uyguna geliyor. Burna sıkılan küçük şişe serumfizyolojiklerden değil de serum şeklinde bağlanan serumfizyolojiklerden alıyoruz eczanede 250ml 5tl civarı. Bir de 2,5ml şırıngalardan alıyoruz. Şırınga ile serum torbasından 2ml kadar çekiyorum (serum torbasından iğneyle çektiğimiz için hava girmiyor ve steril kalıyor) bebeği yan yatırıp tek burun deliğinden hepsini sıkıyorum. Diğer burun deliğinden çıkıyor, boğazına kaçma ihtimaline karşın hemen yüzüstü çeviriyorum. Aspiratörle de çekiyorum. Her zaman Aspiratör kullanmasınız bile burnunu nemlendirmek için yapabilirsiniz bazen kendiliğinden bile çıkıyor sümükleri😉 8 aydır hiç burun tıkanıklığı ve akıntı yapamadık çok şükür. Doktor önerisi olduğu için paylaşmak istedim 😊

Kızlar erkek anneler özellikle, biz daha sünnet yaptırmadık 7 yaşını bekleyelim dedik olursa eğer. Bugün derisinin ucu kızarmış olarak farkettim, bu durumu yaşayan var mı? Çiş yapmasında herhangi bir sorun yok ama bize bir krem verdi, olmadı idrar testi yaptırırız dedi. Hijyenik bişi mi yaptım bilemedim. Hergün duş alıyor ediyor. Üzüldüm şimdi ya :KK43:

Ah kızlar ah ikinizide alıntıladim ama genel bir cevap olsun bilirsiniz hamileyken 2 yaşlım vardı birlikte yasıyorduk birini kaybettik simsi diger yaşlım yani kayın valivem hastalandı 83 yasında b3yin damarlarında tıkanıklik oldi sag tarafı felc gibi oldu aslında felc degil fakat oyle saniyor vs vs sabah kayın valide açım allahım beni doyir diye bagırıyor buyuk kızım anne okula gotcem saçım basım derken minikte altı kirli bacagıma yapısıp ağlıyor t3mizliim sütünü verim v3 uyutiim diye maddi durumlar kastı herkesinki gibi buyuk kız harclıkwız ve ben kahvaltı hazırlayqmadan ugurluyorum okula ac gidip ac geliyor okulu uzak yol pq4ası yok onca yukle yoruyo yavrum b3nde wlamiyorum artik okuldan cantasini tasimaya ay cok doluyum minik aglamasin diye gozunun icine bakiyom derken burunlar akiyo uyuyamiyo boberon alamiyo simdi o burun temizleme seysi onu en az 2 saat aglatiyo serum fizyolojigi sikinca bogulur gibi oluyo kusana kadar rahatlamiyo bana bi fikir verin nolur kafayi yicem az kaldi minigi rahatlatmam lazim ama serumu sıksam o en az 2 saat aglamayi bastıracak gucu mevcburda getirsem kendime o vakit yok sarimsak zeytinyagu denedim daha cok doldu sanki bu cocuk varmi bildiginiz kurutup iyilestirecek bi cozum qcile gidemiyom ates vs cok sukur yok burunlari akiyo sadece yatinca genzine kacip oksurtuyo yqstikta uyumuyo illa yuzustu oda daha cok akiyo off bana ya sunu deneyeb8lirsin deyin bide bol bol dua edin sayfacak nol7r vallaha cok ihtiywcim va4 cok zor gunler geciriyorum 😔
Canım yarım çay bardağı kaynamış sıcak suya 1 çay kaşığı çörek otu at ağzını kapat ve deölenmeye bırak ılıyınca içir bebeğe ben oğlumunkini böyle biririrdim çok faydasını görürsün allahın izniyle. Rabbim maddi manevi feraha çıkarsın inşallah

Canım yarım çay bardağı kaynamış sıcak suya 1 çay kaşığı çörek otu at ağzını kapat ve deölenmeye bırak ılıyınca içir bebeğe ben oğlumunkini böyle biririrdim çok faydasını görürsün allahın izniyle. Rabbim maddi manevi feraha çıkarsın inşallah
Allah razi olsun canim yarın ilk isim denemek olucak🙂

İyiyiz çok şükür canım. Ne bulsak ağzımızda dişimizi yok hâlâ onun huysuzluğu var biraz onun dışında İyiyiz. Siz nasılsınız
bu dişler bizi maffediyor zaten ya...
ama dişleriniz olsada ne bulsalar ağza almaya devam ediyorlar.. dişlerden cok beklentin olmasın cnm :KK70:
bizim 2 tane cıktı ama bu seferde üstler kaşınıyor

8. Ay civarında rutin kan testi yapılır diyor internetteki pek çok doktor yazısında, bizden de istedi doktorumuz ama ben kan verirken zorlanırız diye korkuyorum pek yaptırasım yok 😭
bizde sadece sağlık ocağı kilo boy ölçümü var demişti :KK43:
doktorda bişi demedi
vay çakallar :KK70:

Günaydın. Bizim sağlık ocağı da 8 aylıkken istedi. Ben 1 yaşında yaptırmak istedigimi söyledim demire falan da geç başladım zaten 6 Aylıkken. tamam dediler ama boy kilo ölçümüne gidicez bu hafta inşallah.
ben de 1 yaşında mı yaptırsam acaba bir düşüneyim teşekkür ederim cevap icin canim

ben de 1 yaşında mı yaptırsam acaba bir düşüneyim teşekkür ederim cevap icin canim
Rica ederim canım. Herhangi bi şikayetin yoksa iştahsızlık filan yoksa erteleyebiliyosun tabi sen bilirsin yine de. Ben 1 yaşına kadar kullanayim dedim demiri ve deviti depoları dolsun 1 yaşında bırakırım diye düşündüm.buyuk kızımda da böyle yapmıştım

bu dişler bizi maffediyor zaten ya...
ama dişleriniz olsada ne bulsalar ağza almaya devam ediyorlar.. dişlerden cok beklentin olmasın cnm :KK70:
bizim 2 tane cıktı ama bu seferde üstler kaşınıyor
Bitmeyecek galiba hepsi çıkana kadar ne yapalım tek derdimiz o olsun 😊

X