2022 Ağustos Ayında Transfer Olacaklar

😂😂😂
Bir arkadaşımın ikinci bebeğinde son ana kadar kız demişti doktor, arkadaşım nedense inanmamıştı. Hakikaten de erkek doğdu 😅
Ben aslında öğrenmesem de olur. Ne güzel sürpriz olur, yeter ki sağlıklı olsun.
Ama eşim öğrenmek istiyor, o yüzden ben de bir merak etmeye başladım.
Vakit geçmiyor diyorsun da, bak sen yolu yarıladın bile. Şimdi hazırlıklarıydı, şuydu buydu derken bir bakmışsın kucağında 💕
Sen şimdi kaç haftalık oldun canım.

Benim ikizdi, ama kanamalarım olup doktora gittiğimde maalesef bir tanesini kalp atımı durmuştu. Sağlıklı olan haftasıyla uyumlu olarak 8+1, kalp atımı duran sadece 7+5 görünüyordu. İnşallah benimle kalanı sağlıkla kucağıma alabilirim. Bakalım Perşembe muayene olacağım yine.
Anladım kuzum sağlıkla al kucağına tek ikiz fark etmez

16. Haftada kız demişti doktor hatta %98 demişti. 20. Haftada pipiyi gördük 🤣🤣
Kız, oğlan fark etmez zaten de. Ama %98’den nasıl dönüyor onu anlamış değilim 😂
Sen şimdi kaç haftalık oldun canım.
Bugün 13+1 oldum. Bakalım Perşembe perinatolojide randevum var. Onların ultrason aletleri genelde daha iyi oluyor, belki bir şeyler görür 😅

😂😂😂
Bir arkadaşımın ikinci bebeğinde son ana kadar kız demişti doktor, arkadaşım nedense inanmamıştı. Hakikaten de erkek doğdu 😅
Ben aslında öğrenmesem de olur. Ne güzel sürpriz olur, yeter ki sağlıklı olsun.
Ama eşim öğrenmek istiyor, o yüzden ben de bir merak etmeye başladım.
Vakit geçmiyor diyorsun da, bak sen yolu yarıladın bile. Şimdi hazırlıklarıydı, şuydu buydu derken bir bakmışsın kucağında 💕
Evet canım bulantı geçti ya biraz daha rahatladım , hiç bitmeyecek sandım ya. Yaaa bende senin gibi düşünüyordum ama vakti gelince öğrenmek istiyor işte kendini durdurmak imkansız 😍

Kız, oğlan fark etmez zaten de. Ama %98’den nasıl dönüyor onu anlamış değilim 😂

Bugün 13+1 oldum. Bakalım Perşembe perinatolojide randevum var. Onların ultrason aletleri genelde daha iyi oluyor, belki bir şeyler görür 😅
14. Hafta perinatolog için erken değil mi canım. Doktorun mu bu şekilde yönlendirdi. Ben ıstanbulda meşhur bir profun asistanına da sormuştum 22. Haftayı önermişti. Benim kontrollerimi takip eden doktorumda aynı şekilde 22. Hafta gir demişti.

14. Hafta perinatolog için erken değil mi canım. Doktorun mu bu şekilde yönlendirdi. Ben ıstanbulda meşhur bir profun asistanına da sormuştum 22. Haftayı önermişti. Benim kontrollerimi takip eden doktorumda aynı şekilde 22. Hafta gir demişti.
Detaylı ultrason dediğin gibi daha sonra, haklısın. Benimki ilk trimesterde yapılan prenatal testler için. Doktoruma fetal DNA testini yaptırmak istediğimi söyledim, normalde kendi muayenehanesinde yapılıyor zaten. Fakat kendisi ikiz gebeliklerde otomatikman uzmana yönlendiriyormuş. Benim de ikiz gebelik olarak başladığı için testlerimi orada yaptırmamı söyledi. Ultrasona girerim onda sorun yok da, ikili test ya da fetal DNA fark etmez, o kan testi nasıl olacak henüz bilmiyorum. Yaşamayan ikizin DNA’sı hâlâ mevcut olabildiğinden sonucu etkiliyormuş diye okudum ama bakalım ne diyecekler.

Evet canım bulantı geçti ya biraz daha rahatladım , hiç bitmeyecek sandım ya. Yaaa bende senin gibi düşünüyordum ama vakti gelince öğrenmek istiyor işte kendini durdurmak imkansız 😍
Hadi atlatmana sevindim. Benim de artık çok fazla bulantım yok, bir gün var bir gün yok gibi.
Ben yine öğrenmek istemem de, şimdi eşim bilse ben bilmesem o da olmaz 😅
Annem ve babam da sürprizden yana, ama bakalım belki kendini göstermez 😂

Son düzenleme:
Kızlar daha önce perinatolog randevum vardı. Bugün içinde kontrole çağırmıştı. Gittim muayene oldum. Bu sefer yüzünü gösterdi. Aynı babasına benziyor. Sadece çenesi bana benziyor 🤣🤣 eşime yandın sen çene benim çene dedim 🤣🤣
ahahahahha :KK70: bizimkide en son minikken detaylı gostermıstı bıraz.
ondan sonra gostermedı hep tototu donuyor :KK70:
inşallah doğmadan once bır kez daha görürüm :)

Merhaba arkadaşlar,
"Havuz yöntemi ile PGT yaptıranlar"
adlı konum var oradan yorum yazarak ve sorularıma cevap vererek bana yardımcı olur musunuz ? Lütfen süreçle ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim 🥰

NORMAL DOĞUM OLMASI DURUMUNDA :)
SENINDE NORMAL DOGUM GIBI GIDIYOR SIMDILIK DİMİ

SEZERYAN OLUP GUNU KESINLESEN VARMI ?

Sadece ben sanırım 24 Nisan diye not alındı.

Kızlar ben dün işyerinden çıkışta apar topar hastaneye gittim.
Wcdeyken kan geldi affedersiniz.
Doktor idrar ve NST istedi Allah'a şükür temiz çıktı hafif enfeksiyon var dedi ilac verdi vallahi öyle ağrı oluyordu ki kesin erken doğuruyorum diye baya bi panik oldum hele NST icin doğumhane katına alınınca bugün de sağlık ocağında randevum var.
Kan ve idrar istendi + 2.doz tetanoz dedi hemşirem.

Hayırlısı olsun vallahi kızlar bizim sıpa kocaman olmuş bu arada.

990gram toplam 48cm bende eşimde inanamadik.

Sadece ben sanırım 24 Nisan diye not alındı.

Kızlar ben dün işyerinden çıkışta apar topar hastaneye gittim.
Wcdeyken kan geldi affedersiniz.
Doktor idrar ve NST istedi Allah'a şükür temiz çıktı hafif enfeksiyon var dedi ilac verdi vallahi öyle ağrı oluyordu ki kesin erken doğuruyorum diye baya bi panik oldum hele NST icin doğumhane katına alınınca bugün de sağlık ocağında randevum var.
Kan ve idrar istendi + 2.doz tetanoz dedi hemşirem.

Hayırlısı olsun vallahi kızlar bizim sıpa kocaman olmuş bu arada.

990gram toplam 48cm bende eşimde inanamadik.
Maşallah canım 🧿🧿 Bende çok korkuyorum erken doğum durumundan. Allah esirgesin 🙏🙏
Benimde arada karnımda ağrılarım oluyor. Bebek büyüdükçe oluyor diyorlar. Sizde de oluyor mu ?

kızlar ben hergun ve duzenlı bebek hareketlerını hıssetmıyorum
yani her defasındada doktora gıtmek mantıklıda gelmıyor
sızınkıler cokmu hareketlı ve hergunmu ?

kızlar ben hergun ve duzenlı bebek hareketlerını hıssetmıyorum
yani her defasındada doktora gıtmek mantıklıda gelmıyor
sızınkıler cokmu hareketlı ve hergunmu ?
Bazen çok hareketli olmuyor canım. Çoğu zaman da uyuyorlar zaten. Ben genelde uzandığım zaman hareketleri artıyor. Seninki de çok sakin bence.

X