2022 Ağustos Ayında Transfer Olacaklar

Maşallah canım 🧿🧿 Bende çok korkuyorum erken doğum durumundan. Allah esirgesin 🙏🙏
Benimde arada karnımda ağrılarım oluyor. Bebek büyüdükçe oluyor diyorlar. Sizde de oluyor mu ?
Oluyor canım olmaz mı hatta ara ara esniyor sanırım karnım sertleşiyor falan onun haricinde bebek hala popo aşağıda olduğu icin tekmeler hala altlarda dolaşıyor idrar kesesine de baskı oluyor haliyle.

Onun haricinde gittim sağlık ocağına kanımı idrarımı verdim kan ilacı d vitamini ve gebelik vitamini yazdı pazartesi sonuç almaya gidecem şuan için kolum agrimiyor ama baya yaktı yine iğne hayırlısı olsun.

Dikkat etmek lazim artik dedi ebe bana NST çekilirken çok korktum dün yan odada doğum sesleri geliyordu bende bir an paniğe kapıldım hazır değilim diyip ağlayacaktım Allah birdaha bu korkuyu yaşatmasın. Bebiş şuan iyi kıpır kıpır çok şükür keyfimiz yerinde

kızlar ben hergun ve duzenlı bebek hareketlerını hıssetmıyorum
yani her defasındada doktora gıtmek mantıklıda gelmıyor
sızınkıler cokmu hareketlı ve hergunmu ?
Yemek yerken bsy içerken hele çikolata yersen hareket artar. Gece uzaninca artıyor hareketleri nedeni ise gündüz hareket halinde olmamız bebeğe bir nevi beşik görevi sallantı geliyor ondan doktorlar da normal diyor bu hale. 7/24 hareketli olmaz zaten ama hareketleri gün geçtikçe sertleşiyor tekmeler darbeleri daha güçlü her geçen gün

Bazen çok hareketli olmuyor canım. Çoğu zaman da uyuyorlar zaten. Ben genelde uzandığım zaman hareketleri artıyor. Seninki de çok sakin bence.
YANİ SANIRIIM
KIMSEYLEDE KIYASLAMAK ISTEMİYORUM AMA SIZLERDEN COK HAREKETLI DUYUNCA KORKUYORUM TABI:KK43:
BELKI HUYU OYLEDIR SAKIN BIR BEBEKTIR NE BİLEYIM.
AMA DIYORLARKI 28 DEN SONRA HAREKETLERINM TAKIP EDILMESI GEREKIYORMUS SAYILMASI GEREKIYORMUSS..
DOKTORUMA SORUCAM GITTIGIMDE. EGERKI O HAFTADAN SONRA SAYILACAKSA VE SAKIN BEBEK NASIL SAYACAZ :KK70: ANNELİK SIMDIDEN COK ZORMUŞ:dua: BİR AN ÖNCE ZAMANIN GECMESINI BEKLYORUM

NORMALDE HAMILELER HAMILELIGIN TADINI CIKARIP SEY YAZIYORLAR YA '' aynı bedendee son saatlerımız keske bu gunler gecmeseydı '' filaan ve bunun ıcın uzuluyorlar.

aklım almıyor :KK70: tek ıstegımm saglıcakla bır an once kavusmak yavrumaa..
belki ilerde normal yollardan ıkıncıye hamıle kalırsam bıraz daha anlamıs olurum hamıleliği :eek:

Yemek yerken bsy içerken hele çikolata yersen hareket artar. Gece uzaninca artıyor hareketleri nedeni ise gündüz hareket halinde olmamız bebeğe bir nevi beşik görevi sallantı geliyor ondan doktorlar da normal diyor bu hale. 7/24 hareketli olmaz zaten ama hareketleri gün geçtikçe sertleşiyor tekmeler darbeleri daha güçlü her geçen gün
Yemek yerken bsy içerken hele çikolata yersen hareket artar.
benım kadar yemek yıyenı bulamazsınızz :KK70: hıc tepkı yok.
aksamları tv keyfım vardır ordada hıc kımıldamaz.
işte sizler boyle dedıkce tatlı ye fılan yıne bırsey hıssetmeyınce tedırgın oluyorum :KK43:

Yemek yerken bsy içerken hele çikolata yersen hareket artar.
benım kadar yemek yıyenı bulamazsınızz :KK70: hıc tepkı yok.
aksamları tv keyfım vardır ordada hıc kımıldamaz.
işte sizler boyle dedıkce tatlı ye fılan yıne bırsey hıssetmeyınce tedırgın oluyorum :KK43:
Yani hiç mi hareketlerini hissetmiyorsun. Mesela bir gün hissetmedin ertesi gün nasıl oluyor?

Yani hiç mi hareketlerini hissetmiyorsun. Mesela bir gün hissetmedin ertesi gün nasıl oluyor?
YA COK ILGINC ASLINDA
ŞÖYLE ÖRNEK VEREYIM

DÜN SABAH AZ BIR KIMILDAMA AMA COK AZ BIR IKI TIK BİTTİ.
GÜN İÇİNDE HIC HISSETMEDIM.
AKŞAM EVE GITTIM YATTIM HISSTMEDIM.
SABAH KALKTIM İŞE HAZIRLANIRKEN BIR IKI TIK YAPTI.
ŞUAN YEDIM ICTIM GUN BOYU AKSAM OLDU MASA BASINDAYIM HALA YOK.
SEVIYORUM HAREKET ETSIN DIYE AMA KIPIRTI YOK.

YA COK ILGINC ASLINDA
ŞÖYLE ÖRNEK VEREYIM

DÜN SABAH AZ BIR KIMILDAMA AMA COK AZ BIR IKI TIK BİTTİ.
GÜN İÇİNDE HIC HISSETMEDIM.
AKŞAM EVE GITTIM YATTIM HISSTMEDIM.
SABAH KALKTIM İŞE HAZIRLANIRKEN BIR IKI TIK YAPTI.
ŞUAN YEDIM ICTIM GUN BOYU AKSAM OLDU MASA BASINDAYIM HALA YOK.
SEVIYORUM HAREKET ETSIN DIYE AMA KIPIRTI YOK.
Bizimkiler de 7/24 hareket etmiyor ki kuzum. Benimki genelde akşam baya hareket ediyor. Belki de sen uyurken baya hareketidir fark etmiyorsundur.
Bir de hepimiz gerçekten tedirginiz sağlıkla kucağımıza alalım diye dua edip duruyoruz ama bakıyorum sende çok tedirginsin. Biraz rahatlamaya çalış canım.
Ben 15 gün önce panorama testi yaptırdım. Kan verdim amerikaya gönderdiler. Yaştan dolayı ikili testim yüksek çıkmıştı. İçim içimi yemesin diye yaptırdım testi. 13, 18 ve 21. kromozomlara bakacaklar. Down sendromu için en çok. 2-3 güne çıkacak sonucu. Bende bu yüzden tedirginim. Allah hepimizin yardımcısı olsun 🙏🙏

Bizimkiler de 7/24 hareket etmiyor ki kuzum. Benimki genelde akşam baya hareket ediyor. Belki de sen uyurken baya hareketidir fark etmiyorsundur.
Bir de hepimiz gerçekten tedirginiz sağlıkla kucağımıza alalım diye dua edip duruyoruz ama bakıyorum sende çok tedirginsin. Biraz rahatlamaya çalış canım.
Ben 15 gün önce panorama testi yaptırdım. Kan verdim amerikaya gönderdiler. Yaştan dolayı ikili testim yüksek çıkmıştı. İçim içimi yemesin diye yaptırdım testi. 13, 18 ve 21. kromozomlara bakacaklar. Down sendromu için en çok. 2-3 güne çıkacak sonucu. Bende bu yüzden tedirginim. Allah hepimizin yardımcısı olsun 🙏🙏
Insallaahh canım allahın ıznıyle hersey iyi cıkacakk 🙏🏻 sağlıklı kucagımızaa alacagız inşallaaahh

Kizlar sizde troite bakildi mi tsh kac cikti?
İlk muayenede istenen kan tahlilinde bakılmıştı TSH’a. Öğleden sonra gitmiştim, aç karnına değildi yani, ve bayağı saçma bir sonuç çıkmıştı. Tekrar sabah aç karnına verdim 1 civarı çıkmıştı. Ama bende zaten hipotiroidi var, lise yıllarımdan beri Euthyrox kullanıyorum. Hamilelik öncesi 2,5-3 civarı oluyordu, doktorum gebelikte biraz daha düşük olması daha iyi dedi ve dozu yükselti.

İlk muayenede istenen kan tahlilinde bakılmıştı TSH’a. Öğleden sonra gitmiştim, aç karnına değildi yani, ve bayağı saçma bir sonuç çıkmıştı. Tekrar sabah aç karnına verdim 1 civarı çıkmıştı. Ama bende zaten hipotiroidi var, lise yıllarımdan beri Euthyrox kullanıyorum. Hamilelik öncesi 2,5-3 civarı oluyordu, doktorum gebelikte biraz daha düşük olması daha iyi dedi ve dozu yükselti.
Benimki düşük değerde çıkıyor düşük çıkması sorun değil ozmn degilmi

Normalde düşük değer sorun değil, ama tabii düşük derken ne kadar düşük?
Yüksek çıkması büyük sorun, çünkü bebeğin gelişimi için yeterince tiroid hormonu üretilmiyor demektir.
Benim değer 0.24 biraz düşük dedi dktr dogum dktrum, endokrine git belki ilac yazabilir dedi

Benim değer 0.24 biraz düşük dedi dktr dogum dktrum, endokrine git belki ilac yazabilir dedi
Evet, biraz düşük hakikaten. Ama kolay ayarlanabilir bir şey. Endokrinolojide bütün tiroid değerlerine bakıp ona göre ilaç yazarlar olur biter. Değeri arada bir tekrar kontrol etmek gerekiyor, hepsi o kadar. Ki neyse ki senin için çoğu gitti, azı kaldı 💕

Evet, biraz düşük hakikaten. Ama kolay ayarlanabilir bir şey. Endokrinolojide bütün tiroid değerlerine bakıp ona göre ilaç yazarlar olur biter. Değeri arada bir tekrar kontrol etmek gerekiyor, hepsi o kadar. Ki neyse ki senin için çoğu gitti, azı kaldı 💕
İlk aylar önemliymiş asıl çok şükür az kaldı 🤲💕

X