2022 Mart ayı tüp bebek yaptıracak olanlar

Meraba kızlar daha önce aranızda rahim filmi çektiren oldumu acaba? Beni aydınlatabilirmi? Haftaya Perşembe benimde çektirmem gerek
Geçen ay çektirdim. Bazı yerler anestezi ile yapıyor sanırım. Ama ben istanbul şişli de echomar da çektirdim. Anestezi vermediler. 2-3 dk lık bir işlemdi. İlaç verdiklerinde adet sancısı gibi ağrı oluyor . O da zaten 1-2 dk sürüyor sonra geçiyor. Özel olduğu için 1200 ücret ödedim. Sonra dışarda 10 dk bekledik sonucu verdiler. Tedavi olduğum yerde anestezi verecekkeri için orada yaptırmadım. Echomarda yaptırıp sonucu dr uma götürdüm. İstanbulda iseniz echomarı tavsiye ederim. Korkulacak bir durum yok

Geçen ay çektirdim. Bazı yerler anestezi ile yapıyor sanırım. Ama ben istanbul şişli de echomar da çektirdim. Anestezi vermediler. 2-3 dk lık bir işlemdi. İlaç verdiklerinde adet sancısı gibi ağrı oluyor . O da zaten 1-2 dk sürüyor sonra geçiyor. Özel olduğu için 1200 ücret ödedim. Sonra dışarda 10 dk bekledik sonucu verdiler. Tedavi olduğum yerde anestezi verecekkeri için orada yaptırmadım. Echomarda yaptırıp sonucu dr uma götürdüm. İstanbulda iseniz echomarı tavsiye ederim. Korkulacak bir durum yok
İzmirdeyim bende, tüp bebek tedavisi gördüğüm hastane 6000 tl istedi bende hiçbişey bilmediğim için ve doktorumun gözetiminde olayım diye onayladım ama burayı okuyunca baya üzüldüm. Anestezili olacakmış, siz neden anestezili istemediniz acaba?

İzmirdeyim bende, tüp bebek tedavisi gördüğüm hastane 6000 tl istedi bende hiçbişey bilmediğim için ve doktorumun gözetiminde olayım diye onayladım ama burayı okuyunca baya üzüldüm. Anestezili olacakmış, siz neden anestezili istemediniz acaba?
Canım senin ki histereskopi ameliyatı olabilir mi? 6000 tl sadece rahim filmi için yüksek geldi bana. Şimdi 1200 tl ye çektirdiğim rahim filmi sonrasında rahimdeki sıkıntıları tespit ettiler. Rahim filmi sonrasında bende T rahim çıktı . Bu yüzden doktorum histereskopi ameliyatı (anestezili) olmam gerektiğini söyledi. Bu ameliyat için 7700 tl fiyat verdi bana. Rahim filmini bazı merkezler anestezi ile çekiyor sanırım emin değilim. Birkaç arkadaşım rahim filmi çekilirken anestezi aldıklarını söylediler. Her merkezin kullandığı cihaza göre değişiyor olabilir yani kimi işlemi daha ağrılı yaptığı için anesteziye ihtiyaç duyuyor olabilir. Benim rahim filmi çektirdiğim merkezin cihazları sanırım son teknoloji o yüzden ciddi bir ağrı olmadı ve anesteziye gerek duymadılar. Yani vücuduma boşuboşuna anestezi de almak istemediğim için bu tarz bir labaratuar araştırdım. Tabi bu tercih meselesi. Daha uygun fiyata yapan yerler de vardır bu işlemi. Ama 6000 tl yi çok anlamadım açıkçası içinde farklı bir işlem olabilir.

Canım senin ki histereskopi ameliyatı olabilir mi? 6000 tl sadece rahim filmi için yüksek geldi bana. Şimdi 1200 tl ye çektirdiğim rahim filmi sonrasında rahimdeki sıkıntıları tespit ettiler. Rahim filmi sonrasında bende T rahim çıktı . Bu yüzden doktorum histereskopi ameliyatı (anestezili) olmam gerektiğini söyledi. Bu ameliyat için 7700 tl fiyat verdi bana. Rahim filmini bazı merkezler anestezi ile çekiyor sanırım emin değilim. Birkaç arkadaşım rahim filmi çekilirken anestezi aldıklarını söylediler. Her merkezin kullandığı cihaza göre değişiyor olabilir yani kimi işlemi daha ağrılı yaptığı için anesteziye ihtiyaç duyuyor olabilir. Benim rahim filmi çektirdiğim merkezin cihazları sanırım son teknoloji o yüzden ciddi bir ağrı olmadı ve anesteziye gerek duymadılar. Yani vücuduma boşuboşuna anestezi de almak istemediğim için bu tarz bir labaratuar araştırdım. Tabi bu tercih meselesi. Daha uygun fiyata yapan yerler de vardır bu işlemi. Ama 6000 tl yi çok anlamadım açıkçası içinde farklı bir işlem olabilir.

20 gün önce yumurtalarım toplandı canım, tüp bebek tedavisi görüyorum. Transferden önce rahmini bi görelim anesteziye görün dedi doktorum. Bende dışarda yaptırmıyım herşey doktorun gözetimizde olsun diye olur dedim anesteziye gittim aynı hastanede, onayladım. Banada çok geldi ama iş işten geçti

20 gün önce yumurtalarım toplandı canım, tüp bebek tedavisi görüyorum. Transferden önce rahmini bi görelim anesteziye görün dedi doktorum. Bende dışarda yaptırmıyım herşey doktorun gözetimizde olsun diye olur dedim anesteziye gittim aynı hastanede, onayladım. Banada çok geldi ama iş işten geçti
O aşamaya geldiysen canım hiç takılma bence, üzülme giden para olsun. Biz daha yumurta toplama kısmına bile gelemedik. Bu aşamaya kadar da aklımıza gelmeyecek tahlillere saçma sapan paralar verdik. Hala daha veriyoruz. Bir sürü engel var önümüzde. Transfer öncesi bakılacağı içindir belki fiyatın öyle olması. vardır doktorların da bir bildiği. Umarım herşey yolunda gider de sağlıcakla alırsın bebişini kucağına🙏🏻🙏🏻🙏🏻

O aşamaya geldiysen canım hiç takılma bence, üzülme giden para olsun. Biz daha yumurta toplama kısmına bile gelemedik. Bu aşamaya kadar da aklımıza gelmeyecek tahlillere saçma sapan paralar verdik. Hala daha veriyoruz. Bir sürü engel var önümüzde. Transfer öncesi bakılacağı içindir belki fiyatın öyle olması. vardır doktorların da bir bildiği. Umarım herşey yolunda gider de sağlıcakla alırsın bebişini kucağına🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Çok teşekkür ederim canım işallah rahmimde ve tüplerimde bi sıkıntı yoktur, içerde herşey normaldir de şu transfere geçeriz, bendede çikolata kisti var 2 yıldır kendiliğinden olmadı çocuğum, dedik yaş daha fazla gitmeden tüp bebeğe geçelim. Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim🙏🙏

Merabalar siz haklı çıktınız, 2 işlem birden oldu, hem rahim filmi çekildim hemde histereskopi oldum. Biraz moralim bozuk, tüplerimde ileriye doğru bir şişlik varmış, doktorum içinde sıvı olabileceğini bunları alma yada rahimle bağlantısını kesmeyi önerdi, embriyoya zarar vermemesi açısından. pazartesi detaylı konuşacağız, ama tüpleri aldırma fikri insanın canını çok sıkıyo. Doğal yollardan hamile kalabilme fikri tamamen sona erecek

Merabalar siz haklı çıktınız, 2 işlem birden oldu, hem rahim filmi çekildim hemde histereskopi oldum. Biraz moralim bozuk, tüplerimde ileriye doğru bir şişlik varmış, doktorum içinde sıvı olabileceğini bunları alma yada rahimle bağlantısını kesmeyi önerdi, embriyoya zarar vermemesi açısından. pazartesi detaylı konuşacağız, ama tüpleri aldırma fikri insanın canını çok sıkıyo. Doğal yollardan hamile kalabilme fikri tamamen sona erecek
Bilmediğim bir konu ama siz zaten tüp bebek için çabalıyorsunuz şuanda değil mi? Bu dediğiniz işlem yapılınca tüp bebek şansınız devam ediyor değil mi? Sadece normal yolla gebe kalınamıyor diye anlıyorum doğru mu?

Bilmediğim bir konu ama siz zaten tüp bebek için çabalıyorsunuz şuanda değil mi? Bu dediğiniz işlem yapılınca tüp bebek şansınız devam ediyor değil mi? Sadece normal yolla gebe kalınamıyor diye anlıyorum doğru mu?
Aynen öyle, tüp bebekte sıkıntı yok, orda biriken sıvı rahme sıçrayıp embriyoya zarar vermesin diye Laparoskopiyle Ya tüplerin alınması gerek ( bunu hiç istemiyorum) yada rahimle tüplerin bağlantısının kesilmesi gerekmiş muhtemelen bunu tercih edicem, neden tüplerin alınmasını istemiyorum çünkü ilk tüp bebek deneyimim, tutarmı tutmazmı bundan sonrakiler tutarmı? Vücudumu hiç bilmiyorum. Ve normal yollardan gebe kalma şansımı yitirmek istemiyorum. Gerçi bu zamana kadar hamile kalamamamın nedeni belkide budur bilemiyorum. Bide amh değerim çok düşük. 15 gün iğne yaptım zar zor 2 embriyo oluştu. Ameliyatla yumurta sayım iyce düşer diyede korkuyorum, böyle işte sıkıntılı süreç

Evet ya bence de mantıklı. Ben sırf bu açıklama sebebiyle geçen denemedeki tek embriyomu riske atıp 5. Güne kadar beklettim 🤣 benim hastanem, lablarımız çok gelişkin, bizim labımızda 5. Güne gitmezse zaten rahminizde de gitmeyecektir. Bu her lab için aynı olmayabilir ama biz son teknolojileri kullanıyoruz ve kendi labımız için bunu söyleyebilirim diyor. Tedavi gördüğün doktor ya da hastanenin labına güveniyorsan beklenmesi makul geliyor bana.

Ama her zaman da söylerim bu tedavinin yüzde 90ı şans. Benim embriyom çok sağlıklıydı iyi kalite bir embriyo transfer edildi ama tutmadı. Tutmamasının çook çeşitli sebepleri var tabiki. Embriyo dış görünüş olarak çok sağlıklı olsa da içinde kromozomal bozukluk olabiliyor en basitinden 🤷🏼‍♀️
ayy sen hamile missiinnn?
çok sevındım yaaa canım sın.
hayırlı olsunnn kuzum,
koçta mı devam ettıntedavıne ?

ayy sen hamile missiinnn?
çok sevındım yaaa canım sın.
hayırlı olsunnn kuzum,
koçta mı devam ettıntedavıne ?
Evet canım 2. Tüp bebek denememdi bu sefer tutundu şükür 😊 ben de uzun süre inanamadım hamile olduğuma, sağlıkla devam etsin diye dua ediyoruz şimdi 😊
Evet koçta devam ettim. 3 embriyo çıktı bu sefer, hepsi 4. Günde yavaşladı birden, sadece biri yola devam etti ve 6. Günde transfer edildi.

Sen nasılsın, var mı bir değişiklik?

Evet canım 2. Tüp bebek denememdi bu sefer tutundu şükür 😊 ben de uzun süre inanamadım hamile olduğuma, sağlıkla devam etsin diye dua ediyoruz şimdi 😊
Evet koçta devam ettim. 3 embriyo çıktı bu sefer, hepsi 4. Günde yavaşladı birden, sadece biri yola devam etti ve 6. Günde transfer edildi.

Sen nasılsın, var mı bir değişiklik?
Çok sevindim yaa masallaaahhh.
Benre temmuz gibi tüp bebek düşünüyorm kuzum 🤲❤️

Merhaba transferimin 7. Günü test yaptım. Erken gebelik testi değil normal test. Silik cizgi cıktı.4. Gün 2. Kalite embriyodu. Hic umudum yoktu ama silik cizgiyi görünce cok şaşırdım. Sizce hala çatlatmanın etkisimidir?
Canım selam sonucun ne oldu benimde bu ay 2.kalite embriyo konuldu cok merak ediyorum

Arkadaşlar merhaba Mart ayında tüp bebek yaptıracak olan arkadaşlar birbirimize destek olalım nerde ne kadara yaptırıyorsunuz hangi süreçtesiniz paylaşalım lütfen 🙏🏼☺️ Kendi hikayem 27 yalındayım 1,5 yıllık evliyim 1 düşük ve 1 kürtajım var hafif kan pıhtılaşmak var amh düşük maalesef ve Mart ayında kısmetse Diyarbakır bahçeci Zeki Akkum da tedaviye başlıyorum Elazığ’da görev yaptığımız için en yakın ve iyi gördüğüm orası var ☺️
Merhaba Zeki Akkum a gittiiniz mi sonuç aldınız mı

Hayır almadım malesef eğer Diyarbakır düşünüyorsanız Memorial uğur değere gidebilirsiniz olumlu sonuç alanlar var zeki hoca. Da iki kişi daha yaptı aynı zamanda tutmadi
Bende ikisi arasında çok ama çok kararsızmmm. Uğur beyde aşılama yaptırdık tutmadı. İlgili ama yoğun hemde çok yoğun. Kendimi kötü hissediyorum o kalabalıkta. İyi bir doktor olduğu için kalabalık zaten ama kararsızım Zeki akkum ile uğur değer arasında kaldım 😭
Adet oldum gitmem lazım ama bu kararsızlık beni öldürecek

X