2022 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    191
Ben oğlumda almıştım rezil berbat bi sistem bana göre değil el kadar çocuğu o kadar bağartmaya gerek görmüyorum işede yaramadı zaten evet uyuyodu kendi kendine ama saatlerce ağlamaktan yorgun düşerek... benim vicdanım el vermedi 2 haftadan sonra bıraktım kızımda asla denemeyeceğim bile hiç sevmedim yapılanı nasıl mutluysak öyle devam ediyoruz
Sizin sistem nasıldı program olarak ne yapın diyordu bizimki de ağlamaktan helak oldu 5 dk dayanabildim sadece gözyaşı döktü resmen

Tek tavsiyem iyice uykusu gelip acıksın ondan sonra uyut memeyi bırakınca uuyanırsa hafif sallayıp uyutmayi dene emzik kullanırsa verebilirsin derin uykuda çıkartırsın ağzından
Ah keşke emzik tutsa kaç markanın kaç türünü denedim asla tutmadı memeyi birazda emzik olarak kullanıyor çünkü :KK43:

Kızlar 9.ayda hangi muayeneler yapılacak bilginiz var mı eksik bir şey kalmasın doktorumuz anlattı ama yine de size de bir sorayım

Sizin sistem nasıldı program olarak ne yapın diyordu bizimki de ağlamaktan helak oldu 5 dk dayanabildim sadece gözyaşı döktü resmen
Yatağına yatırıyodum ağladığında başını oksuyodum başlarda odada kalıyodum ağladıkça başını okşuyodum sonra odadan çıkmalar başladı sevip tekrar çıkıyodum burdayim diyodum vs veya çok ağlarsa kucağıma alıp sakinleştirip tekrar yatırıyodum çıkıyodum o şekilde bağıra bağıra yorgun düşüp uyuyodu 2 hafta sürdü evet ağlama süresi kısaldı ama ağlaması hiç bitmedi bende dayanamayarak doğru bulmadığım için bıraktım bence çocuk açısından dehşet dolu bir sistem o zaman yaş olarak daha gençtim bilinçsizdim her denileni yapıyordum şuan onu yaşattığım için bile çok üzülüyorum bazı şeyler çocuğun yapısıyla alakalı yine de ne olursa olsun anneye ihtiyaç duyan muhtaç el kadar bebeklere bunun yapılmasına karşıyım kendi adıma

Yatağına yatırıyodum ağladığında başını oksuyodum başlarda odada kalıyodum ağladıkça başını okşuyodum sonra odadan çıkmalar başladı sevip tekrar çıkıyodum burdayim diyodum vs veya çok ağlarsa kucağıma alıp sakinleştirip tekrar yatırıyodum çıkıyodum o şekilde bağıra bağıra yorgun düşüp uyuyodu 2 hafta sürdü evet ağlama süresi kısaldı ama ağlaması hiç bitmedi bende dayanamayarak doğru bulmadığım için bıraktım bence çocuk açısından dehşet dolu bir sistem o zaman yaş olarak daha gençtim bilinçsizdim her denileni yapıyordum şuan onu yaşattığım için bile çok üzülüyorum bazı şeyler çocuğun yapısıyla alakalı yine de ne olursa olsun anneye ihtiyaç duyan muhtaç el kadar bebeklere bunun yapılmasına karşıyım kendi adıma
Benimde uyku eğitimi hikayem benzer. O kadar çok ağlıyordu ki kesinlikle sakinleşemiyordu. Bende durup bi kendime napıyorsun sen diye sormuştum. Yani onların tek istedikleri anneleri bir daha ne zaman bizi isteyecekler ki? Çok hızlı büyüyorlar. Sonra bahaneler bulup kaçırdım kuzumu uyku eğitiminden :)

Ben iyiyim şükür oğlum öksürüyor ama önemli bir sıkıntımız yok sen nasılsın baya bir zaman oldu yazmayalı
Geçmiş olsun bu kadarla kalsın inşallah🙏🏻 iyiyim ben de Türkiye’ye geldim annemin yanındayız , biraz değişiklik olsun istedim tek başıma çok bunalmıştım kaç aydır . 2 kişi zor yetişiyoruz tek başıma onca zaman nasıl idare etmişim diye şaşırıyorum burdayken 😀 benim tosbiğim de büyüyor onu doktora götürdüm hazır burdayken Türk bir doktor da görsün istedim. 10 kiloyu geçmiş çok hızlı kilo alıyo her ay nerdeyse 1 kg , biraz endiselenmiyo değilim ama yürüyünce gider diyor annem. İnşallah öyle olur . Yürüteç falan aldık zararlı diyorlar ama yarım saat tutuyoruz ayağı da tam basıyor , ben karşı değilim uzun tutmadığımız sürece . Çok sevdi ordan oraya gidiyor hoşuna gitti ayağı üstünde durmak 🥰🥰

Kızlar geceleri kaç kere uyanıyor bebisler benimki saat başı nerdeyse ve meme istiyor illa uyumak için
Sana denenmiş bir yöntem anlatayım :)
Benim bıdıkta uyanıyordu meme istiyordu ve aç olmadığından emindim .. yayın falan okurken bir isme rastladım
kadın önce emmeyi azaltmak içşn kucağımızda ninni söyleyin 3 gün sürsün (uyuduktan 50 dk sonra konrtol edin de diyordu ) sonra yavaş yavaş ninniyi de kesin ve uzun süre ağlatmayın diyordu denemekte fayda var ddim
İlk gün yatar pozisyonda durmadı omuzuma aldım, baktım etrafı izliyor karanlık yere geçtim ( banyo en uygun yerdi :)) ) dandini dandini söyledim 15 dk içinde uyudu 5 dk fazladan tutun diyordu bende tuttum koydum .. 3 gün böyle sürdü
4. Gün 3 saate bir uyanmaya başladı ama meme değil pişpiş istiyordu.. 3 gün yatar pozisyona almayı deneyin diyordu kadın onu da denedim :) o da tamam :)) ninniyi de kestim bu süreçte pişpiş te arada çok mızmızlanırsa
Şimdi yatağında pişpiş yapıyorum bakalım ne olacak ama uyanmaları azaldı :)
Ay ne uzun yazdım …

Geçmiş olsun bu kadarla kalsın inşallah🙏🏻 iyiyim ben de Türkiye’ye geldim annemin yanındayız , biraz değişiklik olsun istedim tek başıma çok bunalmıştım kaç aydır . 2 kişi zor yetişiyoruz tek başıma onca zaman nasıl idare etmişim diye şaşırıyorum burdayken 😀 benim tosbiğim de büyüyor onu doktora götürdüm hazır burdayken Türk bir doktor da görsün istedim. 10 kiloyu geçmiş çok hızlı kilo alıyo her ay nerdeyse 1 kg , biraz endiselenmiyo değilim ama yürüyünce gider diyor annem. İnşallah öyle olur . Yürüteç falan aldık zararlı diyorlar ama yarım saat tutuyoruz ayağı da tam basıyor , ben karşı değilim uzun tutmadığımız sürece . Çok sevdi ordan oraya gidiyor hoşuna gitti ayağı üstünde durmak 🥰🥰
Bende yürüteç kullanıyorum arada bir dolanıyor erkek bebek için zararlı deniliyor öyle okumuştum... ama sürekli değil kısa süre tutuyorum bende

Herkese selam,
Mayıs annesi olacakken,bebeğim 5 nisan da geldi.Nisan annesi oldum. Arada bir Mayıs anneleri grubuna yazıyorum, ama sanırım bu topik bize daha uygun.🤪
Aranıza katılmaya geldim🙊

Bende mayıs annelerine de yazıyordum mart annelerine'de aynı gün doğum yapmışız.. hoşgeldin💞
Herkese selam,
Mayıs annesi olacakken,bebeğim 5 nisan da geldi.Nisan annesi oldum. Arada bir Mayıs anneleri grubuna yazıyorum, ama sanırım bu topik bize daha uygun.🤪
Aranıza katılmaya geldim🙊

Diş çıkaran bebişler ne kadar sürede çıkardı? Bizde mama yememe, özellikle sol kulak çekiştirme, saç çekme ve göz kaşıma var. Mama zaten sıkıntılıydı ama dün akşamdan beri iyice azaldı, itiyor. Polivit verdi doktor iştah açıyomuş. Siz neler yaptınız?
Merhaba polivit işe yaradı mı acaba 🙏🏻 bizimde şu an üst dişimiz çıkıyor 1 haftadır mama içmiyor doktorumuz bunu önerdi bize de yarın başlayacağım merak ettim

Merhaba polivit işe yaradı mı acaba 🙏🏻 bizimde şu an üst dişimiz çıkıyor 1 haftadır mama içmiyor doktorumuz bunu önerdi bize de yarın başlayacağım merak ettim
Merhaba, ben bir kere vermeyi demedim hiç içmek istemedi. Tadına baktım baklava şerbeti gibiydi. O kadar şekerli olunca vermek istemedim açıkçası, zaten dediğim gibi istemedi de. Biberonun ucunu değiştirdim sonra biraz düzeldi bizim sorunumuz ama sizin dişmiş. Bu dönemde normal. Eğer normalde iştahlı ama bu dönem sıkıntılıysa bence dert etmeyin. Benim oğlum 2 aylıktan beri mamayı zor içiyor malesef

Merhaba, ben bir kere vermeyi demedim hiç içmek istemedi. Tadına baktım baklava şerbeti gibiydi. O kadar şekerli olunca vermek istemedim açıkçası, zaten dediğim gibi istemedi de. Biberonun ucunu değiştirdim sonra biraz düzeldi bizim sorunumuz ama sizin dişmiş. Bu dönemde normal. Eğer normalde iştahlı ama bu dönem sıkıntılıysa bence dert etmeyin. Benim oğlum 2 aylıktan beri mamayı zor içiyor malesef
Maalesef hiç iştahlı değildi bizde 3.aydan beri başladı mama reddi o zamanlar azdı. 4.ayda artmaya başladı hala da devam ediyor. Mama biberon biberon başlığı hepsini denedim. Bi ara düzeliyor sonra yine aynı. 2 3 gün olduğu oluyordu bu sefer 1 haftayı geçti çöktü resmen

X