2022 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    251
Kizlar selam. Bugun 5+4 oldum 2 gun once gelen lekelenmeden dolayı dün aksamustu doktora gittim. Kesenin yerlesim yerinin iyi olduğunu ama bazen tam yerlesemedigi icin lekelenme yaptigini soyledi. Progestan fitil verdi sabah akşam. Kanallarinda kanama yok onemli bsey yok dedi ama fitili niye verdiki acaba. İcindede 30 tane var sabah aksam zor olcak bana kullanan varmi acaba.
Bende kullandım canım. Lekelenmem bitti şükür. Zor oluyor biraz fitil şeklinde olması ama fitili yerleştirdikten sonra hemen ayağa kalkma uzan biraz. Bebeğin gelişmesini de sağlıyor Progestan

Kizlar selam. Bugun 5+4 oldum 2 gun once gelen lekelenmeden dolayı dün aksamustu doktora gittim. Kesenin yerlesim yerinin iyi olduğunu ama bazen tam yerlesemedigi icin lekelenme yaptigini soyledi. Progestan fitil verdi sabah akşam. Kanallarinda kanama yok onemli bsey yok dedi ama fitili niye verdiki acaba. İcindede 30 tane var sabah aksam zor olcak bana kullanan varmi acaba.
Bende ilaç formunu kullaniyorum ay dünya dönüyor resmen o yuzden ilaci içer icmez yatiyorum sabah aksam.kullaniyorum.Bebegin yerleşmesini sağlıyor

Merhabalar doktora gittim minnagimi gördüm kalp atışını duydum cok şükür. 6+3 uyumlu dedi haftasina. Tabi devlet hastanesi idi erken gelmissin kalp dinlemeye filan dedi dedim sanki randevu bulabiliyormuyuz ne gün bulsak geliyoruz, doktorun tavrina gıcık oldum biraz.

Merhabalar doktora gittim minnagimi gördüm kalp atışını duydum cok şükür. 6+3 uyumlu dedi haftasina. Tabi devlet hastanesi idi erken gelmissin kalp dinlemeye filan dedi dedim sanki randevu bulabiliyormuyuz ne gün bulsak geliyoruz, doktorun tavrina gıcık oldum biraz.
Maşallah ne güzel rabbim saglikla kucagina alamayi nasip etsin🤲Devletteki doktorlar hep oyle bazen ozelde bile paranla rezil oluyorsun ada ayri bir konuda neyseki annesi minigin kalbin dinlemişsin ultrason kağıdı felan veriyorlar mi?
Darisi bizilere olsun😊

Maşallah ne güzel rabbim saglikla kucagina alamayi nasip etsin🤲Devletteki doktorlar hep oyle bazen ozelde bile paranla rezil oluyorsun ada ayri bir konuda neyseki annesi minigin kalbin dinlemişsin ultrason kağıdı felan veriyorlar mi?
Darisi bizilere olsun😊
Amin insallah evet vermis minnacık bisey belli oluyor kendimde gördüm usg de ne kadar sukretsem az bir mucize bedenimde can buluyor. Ilk cocugum degil ama ilki kadardaa heyecanlı rabbim ne guzel bir anne merhameti veriyorki her anda esit duygular yaşıyorum.

Amin insallah evet vermis minnacık bisey belli oluyor kendimde gördüm usg de ne kadar sukretsem az bir mucize bedenimde can buluyor. Ilk cocugum degil ama ilki kadardaa heyecanlı rabbim ne guzel bir anne merhameti veriyorki her anda esit duygular yaşıyorum.
Aynen rabbim verdiği en guzel mucizederden🥰ya tabi ilkte olsa sonda olsa cok farkli bir duygu benimde 3.olacak ben bile cok heycanliyim🤭 rabbim isteyen herkese bu duguyu tattirsin 🤲🤲

Kızlar merhaba bugün ilk ultrasonumuz vardı 5+2 de doktor ilk baktı keseyi göremedi dediki Vajinal yoldan bakalım. Ben istemedim korktum çünkü Progestan kullanıyorum ve ilişki yasak demişti. Sonra su iç gel iyice sıkış dedi. 1bucuk litre su içtim sonra gittim çok şükür kese gördük ama karınca kadar

Çok sevindim canım Allah sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip eder inşallah 🙏

Bende kullandım canım. Lekelenmem bitti şükür. Zor oluyor biraz fitil şeklinde olması ama fitili yerleştirdikten sonra hemen ayağa kalkma uzan biraz. Bebeğin gelişmesini de sağlıyor Progestan
Canim ne kdr kullandin acaba icinde 30
Tane var

Evet erken biraz güzelce yemegini ye bol su iç gelmeden canim 6. Haftada biraz arttı su an 7 deyim cok bisey yiyemiyorum su hic içemiyorum kusma oluyor sürekli
Hic istahim yok anca öğünümü yiyebiliyorum
Ama su icmeyi cok seviyorum teşekkür ederim 😊

Benimde bulantım çok çok az öncekilere kıyasla acaba erken mi diye düşünüyorum çok olmadığına seviniyorum sonra niye yok bi sorun mu var diye üzülüyorum hiç bir belirtim yok diyebilirim karnım ağrıyordu arada ağarırken bişi olacak diye korkuyorum geçti niye geçti diye düşünüyorum bu kısır döngüden çıkamıyorum umarım herşey yolundadır. Bulantılarınız ne zaman başladı tam olarak

Gunaydinlar bugun kimler doktora gidiyor ?
Ben gittim 6+2 yiz, kalp atışını duyduk karından ultrasonla. Daha pek güm güm yüksek ses çıkmadı. Minnos minnos atıyo daha dedi doktor. Oldukça sağlıklı, dakikada 117 atıyo dedi. Ama ultrasonda 5+6 çıktı zamanla dengeler sanırım.
Arkadaşlar bulantıları baslayan varmi varsa kacinci haftada basladi? 5+4 oldum henüz bulanti yok ama heran gelecek gibi sanki erkenmi henüz sizce?
Benim 3 gündür var. Henüz kusmuyorum ama çok rahatsız edici. Günde 4 litre su içen ben suyun tadı bi tuhaf geliyo içemiyorum.

X