2023 Ekim Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Ben pilatese 31. haftada başladım hala da devam ediyorum. Haftada iki akşam online derse katılıyorum gerçekten iyi oluyor. Şimdiye kadar 9 kilo aldım biraz fazla gibi ama olan oldu 😅

maşallah canım bende kilo almadım ama zorlanıyorum çalışıyorum sabah 6 da uyanıyorum akşam 7 de eve giriyorum 2-3 vesait ulaşım aradı değiştiriyorum beni zorluyor malesef ki

3 kilo aldım ben de 24. Haftadan sonra almadım sadece onu yazmaya çalışmıştım😅 bugün dr a gittik 1800 gr olmuş bebem 32+2 idi. Bana az geldi ben 2 kg olmuştur diyordum dr normal dedi.

Ya haklısınız mutlaka zordur ama o rahatlamaya değiyor gerçekten ben de çok koşturuyordum ama ne kadar koştursam da akşam 1 saat aralıksız yürümeye çalışıyorum en sonunda yorulmuyorsun ağrıların geçiyor gibi geliyor bana

3 kilo aldım ben de 24. Haftadan sonra almadım sadece onu yazmaya çalışmıştım😅 bugün dr a gittik 1800 gr olmuş bebem 32+2 idi. Bana az geldi ben 2 kg olmuştur diyordum dr normal dedi.

Ya haklısınız mutlaka zordur ama o rahatlamaya değiyor gerçekten ben de çok koşturuyordum ama ne kadar koştursam da akşam 1 saat aralıksız yürümeye çalışıyorum en sonunda yorulmuyorsun ağrıların geçiyor gibi geliyor bana
Yürüyüş çok önemli zaten ama pilates hareketleri de bölgeyi öyle güzel hareket ettiriyorki. Benim katıldığım grupta doğuranlar var herkes iyiki egzersizleri yapmışım diyor

Kızlar 34+6dayım son kontrolümde doktor kordon var dedi 3 günde bir gideceğim kontrole. Sağlı sollu uzan dedi, normalde yürüyüş derdi ama bişey demedi bu sefer uzanmaktan artık sıkıldım hafif yürüyüşler zararlı olur mu?

Kızlar 34+6dayım son kontrolümde doktor kordon var dedi 3 günde bir gideceğim kontrole. Sağlı sollu uzan dedi, normalde yürüyüş derdi ama bişey demedi bu sefer uzanmaktan artık sıkıldım hafif yürüyüşler zararlı olur mu?
Kordon var derken ne demek istedi anlamadım

Onu bende sonradan anlayamadım kordon dolanmış anlamında söyledi sanırım o an şaşırınca algılayamadım sonradan da soramadım
Benimkinin de kordonu boynundaymış ama dolanma şeklinde değil sanırım bundan bahsetmiş doktorunuz. Kan akışını azaltyosa uyarıları farklı oluyor doktorların. Muhtemelen sizin kan akışı yavaşlamasın tehlikeye girmesin diye önlem almanız için yatmanız istenmiş. Doktorun dediklerini yapıp haraketlerini takip ederseniz sıkıntısız bi şekilde devam edersiniz Allah'ın izniyle. Zaten kontrol çok sık içiniz rahat olsun

Teşekkür ederim. Bugün kontrolüm vardı kordon 1 kat dolanmış boynuna haftaya yani 36. haftada alınacaklar riske atamam daha fazla dedi.

Teşekkür ederim. Bugün kontrolüm vardı kordon 1 kat dolanmış boynuna haftaya yani 36. haftada alınacaklar riske atamam daha fazla dedi.
Canım senin ilk gebeliğin mi? Benim takip ettiğim bir ebe var. Kordonu boynuna dolanmış birçok bebek doğurttu. Bir de bir doktordan dinlemiştim kordonun kendisi düğüm olursa sıkıntı ama bebeğin boynuna dolanınca sorun olmaz demişti. Kafanı karıştırmak istemem ama ikinci bir görüş mü alsan acaba

Canım senin ilk gebeliğin mi? Benim takip ettiğim bir ebe var. Kordonu boynuna dolanmış birçok bebek doğurttu. Bir de bir doktordan dinlemiştim kordonun kendisi düğüm olursa sıkıntı ama bebeğin boynuna dolanınca sorun olmaz demişti. Kafanı karıştırmak istemem ama ikinci bir görüş mü alsan acaba
Ilk gebeliğim ve ikizler normalde zaten 37de alacaktı 1 hafta öne çekecek kordondan dolayı

Yürüyüş çok önemli zaten ama pilates hareketleri de bölgeyi öyle güzel hareket ettiriyorki. Benim katıldığım grupta doğuranlar var herkes iyiki egzersizleri yapmışım diyor

Ben şimdiden iyi ki diyorum🤩 gerçekten bomba gibiyim hiç ağrım sızım yok gebe değilken daha fazla ağrım vardı😅

Evet çok iyi geliyor. Ama benim bir süredir geçmeyen sırt ağrım var ne yapsam fayda etmedi çok zorluyor

Kilo alıyoruz çok normal ağrılar vücudunda ağırlık merkezin bile değişiyor. Ben 24. Haftadan beri yapıyorum ama eğer seni zorlamazsa başlayabilirsin pilatese? Ya da yapıyorsan hocana söyle ona göre çalıştırır

Aynen bu bilgi doğru canım benim doktorum normal doğuma engel değil dedi gerçi dolandı demedi hiç kordon boynunda dedi bir sonraki kontrolde boynunun oralarda dedi. Aynı şey olmayabilir. Hemşire de bir takıp bir çıkaracak sürekli hareket halindeler demişti önemli olan kan akışının sorunsuz olması

Aynen bu bilgi doğru canım benim doktorum normal doğuma engel değil dedi gerçi dolandı demedi hiç kordon boynunda dedi bir sonraki kontrolde boynunun oralarda dedi. Aynı şey olmayabilir. Hemşire de bir takıp bir çıkaracak sürekli hareket halindeler demişti önemli olan kan akışının sorunsuz olması
Aynen aynen önemli olan kan akışının olması

Bizde 38+2 olduk hamd olsun Rabbimize beylikdüzü Hatice hocada kontrole gidiyorum fakat yoğunluktan sanırım ayın 23 mayısta kontrole gittim kalp atışları herseyi hamd olsun normal suyuda iyi dedi bir sonraki randevuyu ayın 5 hazirana verdi uzun değil mi sizce bu yüzden hastane değişikliği düşünüyorum kordonlarıda göremiyorum dedi ultrasondan sizce benmi pimpirikliyim

X