2023 Eylül ayı tüp bebek transfer olacakların paylaşım alanı 💖

Geçmiş olsun. 💐

İlerleyen haftalarda daha da artıyor o ağrılar 34+1 olduk yani hareketine bağlı olarak öyle bir sancı giriyor ki. Önemli olan sık ve uzun süren sancı olması sanırım. Ve bende bilmiyorum ama anlatılana göre suyun geldiğini başlangıçta anlaşılmasa bile sonra şar şar geliyormuş yani
😂 ama bazılarına su gelmeden de sancı ile başladığı da oluyormuş.
Evet şu gelmeden sanci oluyormus hiç anlamadım diyenler de var ilk olduğu için mi yoksa doğum mucizevi olduğu için her bebeğe her kişiye özel olduğu için mi bilemedigimiz için hep merak konusu. 😂

31. Haftadayim Teşekkür ederim
Benim de sabahları bacaklarım agriyor
Sürekli sol ya da sağa yatmaktan galiba.
Mağnezyum alıyorum ben de
Magnezyum almasak vay halimize demek ki 😂

Tesekkurler İnşAllah bir an önce iyileşir bebeğimiz🙏öyle benden bir anda geldi ve kesinlikle o kadar çok su olduğunu bilmiyordum foşur gibi düşünün şeffaf bir sıvı renksiz ama anlamamak mümkün değil ben en son 2 doktora gidiyordum her hafta doktora gidiyordum.Ben zaten en baştan beri yüksek riskli gebelik durumundayım serklajliyim hep yattım.Garip ama rahim ağzım hiç açılmamış bu arada.Benim son hafta yaşadığım belirtileri yazıyım size ishal,mide bunaltısi,nts sanci 40 larda ama fizikten hiç sancı agri olmadı,şeffaf akinti yoğun.Bu arada sezeryan oldum epidural yaptılar korkulacak birsey değil 10 dak da bebeği çıkartıyorlar daha sonra dikiş işlemi yapiliyor,Gobegi bastirma plesentanizin çıkarıldığını anlıyorsunuz sanki çekiyorlar gibi ama acı yok,bende baş ağrısı hiç olmadı,Sadece ertesi gün 6 saat sonra ayağa kaldırıyorlar o an evet acı duyuyorsunuz zor oluyor ama korkulacak gibi değil ertesi günü toplarlaniyor.Yakin zamanda deneyimlerini paylaştım İnşAllah zamanında sıkıntısız bebeklerinizi kucağınıza alırsınız.🙏
Şeffaf akıntı bende de ara ara geliyor ama çok tuvalete sıkıştığımda genelde doktora da sorma ihtiyaci duymadım hiç renkli ve kokulu olmadığı için. Tekrar çok geçmiş olsun bilgilendirme için ayrıca çok teşekkür ederim. Ne kadar kaldınız hastahanede bir de doğum çantanız hazır miydi neler lazım oluyor :)

Bende ikizlerle doğum yaptım dün. Plesentada kanama oldu bebekler riske girdi 34+4 de tamamladık hamilelik sürecini. Bebekler küvezde. Kilolarımız düşük ikiz olduğu için. Dualarınızı bekliyoruz 🤲🥺

Yaaa eksiliyor dostlar masadan birer birer 🤗 tebrik ederim , geçmiş olsun ayrıca rabbim sağa salim kucağınıza da almayı nasip etsin ikizler maalesef erken geliyor ve düşük kilolu oluyorlar ama çabuk toparlanıyorlar. Of yerim onları ikiz bebek dışarıdan bakınca çok güzel 😂 ben cesaret edemedim 🥹

Herkese merhaba artık yarın 36. haftaya giriyorum cumartesi kontrolüm var büyük ihtimal doktor gün verecek sizler ne alemdesiniz arasıra yalancı sancılarım oluyor sizde de oluyor mu? Kaçıncı haftadasınız ? uyku uyuyamıyorum ve aşırı derecede mide yanması var sanırım artık sona geldik inşallah hepimiz sağ salim bebişlerimizi kucağınıza alırız🤲🏻

Herkese merhaba artık yarın 36. haftaya giriyorum cumartesi kontrolüm var büyük ihtimal doktor gün verecek sizler ne alemdesiniz arasıra yalancı sancılarım oluyor sizde de oluyor mu? Kaçıncı haftadasınız ? uyku uyuyamıyorum ve aşırı derecede mide yanması var sanırım artık sona geldik inşallah hepimiz sağ salim bebişlerimizi kucağınıza alırız🤲🏻
Bende bugün 36. Haftaya girdim mide yanmalarım baya azalmıştı aslında muhtemelen aşağıya inmeye başladı diye düşünüyordum ama bi kaç gündür maalesef var.
Yürümek çok zorlaştı. 🙄 sancılarım her gün var ara ara hareketine bağlı olarak artık gerçekten sona geliyoruz sanırım benimde perşembe günü randevum bakalım ne önerecek gün mü verecek. Sağlıkla alalım inşallah kucaklarımıza. 🥰

Bende bugün 36. Haftaya girdim mide yanmalarım baya azalmıştı aslında muhtemelen aşağıya inmeye başladı diye düşünüyordum ama bi kaç gündür maalesef var.
Yürümek çok zorlaştı. 🙄 sancılarım her gün var ara ara hareketine bağlı olarak artık gerçekten sona geliyoruz sanırım benimde perşembe günü randevum bakalım ne önerecek gün mü verecek. Sağlıkla alalım inşallah kucaklarımıza. 🥰
Amin🥰🤲🏻 Mide yanması baya kötü benımde gaviskon anlık geciriyor az daha sabır kavusmamıza az kaldı bakalım hangi tarıh verecek ögrenince yazarım sizlerde yazın en azından birbirimize dogum esnasında dua ederiz🤲🏻

Merhabalar . Biz de yarın 35e giriyoruz. Bnm doktorum 8 mayısa doğum için gün verdi . Tansiyonum yüksek ilerliyor gebelik zehirlenmesi olabilir dikkat etmessem. Bu yüzden biraz erkene verdi zaten bebeğimin kilosu da iyi.. alacagı gün aksi bi durum olmaz ise 3 kiloyu göreceğiz inşallah. Rabbim herkesin evladını sağ salim kucagına almayı nasip etsin . Uzun yolun sonuna geldik olduk çok şükür 🙏🙏 bu yolda emek veren kimsenin kucagını boş koymasın rabbim.

Bugun kontrolum vardı doktor 15 mayıs sabah 8 de sezeryan yapacak.. biraz sancı ve kasılma oluyodu ara ara nst gırdım bugün birde şükür bişey cıkmadı stresten dedi doktor stres bebeğimide etkılemıs gecen hafta 2637 gr dı 2730 olmuş doktor normal dedi herseyi inceledi saglıklı dedi ama ben yınede cok üzüldüm doguma kadar daha alır dedi.. biz doktor olarak zaten bebeğin cok kilolu olmasını ıstemeyız dedi bılmıyorum 😞 gebelik şekeri oldugu için diyet yapıyorum hala bu arada suyu vs hersey iyi dedi ama ben yinede takıldım

Bugun kontrolum vardı doktor 15 mayıs sabah 8 de sezeryan yapacak.. biraz sancı ve kasılma oluyodu ara ara nst gırdım bugün birde şükür bişey cıkmadı stresten dedi doktor stres bebeğimide etkılemıs gecen hafta 2637 gr dı 2730 olmuş doktor normal dedi herseyi inceledi saglıklı dedi ama ben yınede cok üzüldüm doguma kadar daha alır dedi.. biz doktor olarak zaten bebeğin cok kilolu olmasını ıstemeyız dedi bılmıyorum 😞 gebelik şekeri oldugu için diyet yapıyorum hala bu arada suyu vs hersey iyi dedi ama ben yinede takıldım
neye takıldınız kı gayet ıyı kılosu vs benımkını 2400 dedi 36.haftaya gırdık.kuzenımle aynıyız 1800 bebek :KK43: haftaya gore cok gerıde sezeryanla alacaklr riske atmamak ıcın onu da.Bana hemuz bısı demedıler

Merhaba ben de 35. Haftadayım Benim de doktorum 15 Mayısta alırım diyor malum ben de şekerden dolayı diyetle devam ediyorum benim de geçen hafta 2300 dü Bebek bana da iyi her şey yolunda dedi . Benzer durumlardayız anladığım kadarıyla 😊

Sağlıkla herkesin bebişi kızlar ne alemdesiniz . Ben artık diyet vs modundan dolayı bir an önce bitsin gelsin modundayım ama ameliyatı düşündükçe de stres olmuyor değilim 🤣 bir yandan hala hazırlıklılar bitmedi alışveriş vs devam ediyorum herşeyi sona bırakmanın cezası 🤣

Bn 35+4 um doktorum pazartesi alsın istiyorum. Çok yoruldum, hareketlerim iyice zorlaştı. Çok ağrım oluyor. Bebek iyice aşağıda. Yarın randevum var. Bebek 4 kilo olduysa bekletmez diye düşünüyorum. Hastane çantam hazır. Ama bebege özel şeyler yaptiramadim. Isimli Battaniye, yastık, tulum, nevresim gibi. Kuaföre gitmem gerek sac kesimi için ona bile enerji bulamıyorum. Evde 3 yasinda kızım var akşamları evde oluyoruz ama canımıza okuyor.

Bn 35+4 um doktorum pazartesi alsın istiyorum. Çok yoruldum, hareketlerim iyice zorlaştı. Çok ağrım oluyor. Bebek iyice aşağıda. Yarın randevum var. Bebek 4 kilo olduysa bekletmez diye düşünüyorum. Hastane çantam hazır. Ama bebege özel şeyler yaptiramadim. Isimli Battaniye, yastık, tulum, nevresim gibi. Kuaföre gitmem gerek sac kesimi için ona bile enerji bulamıyorum. Evde 3 yasinda kızım var akşamları evde oluyoruz ama canımıza okuyor.

ben henüz ağırlaşmadım sanırım kilo almadığımdan dolayı yürüyüş , günlük işler vs rahat yapabiliyorum ama uykular çok rahat olmuyor tabi😊 bir de sizin zaten küçük bir çocuğunuzun olması daha da yorucudur . Allah yardımcınız olsun. Ciğerlerin gelişimi için geç almak istiyorlar ama 4 kilo için çok erken değil mi?

Merhaba ben de 35. Haftadayım Benim de doktorum 15 Mayısta alırım diyor malum ben de şekerden dolayı diyetle devam ediyorum benim de geçen hafta 2300 dü Bebek bana da iyi her şey yolunda dedi . Benzer durumlardayız anladığım kadarıyla 😊
37 i tamamlarsa üzülmeyin zaten 37 yi geçmiş oluyor sizin
Hayirlisi ile kavuşun. Ben de 32+2 deyim Cuma günü randevum var bakalım.Bu sefer değil de bir sonraki gittiğimde bana da gün verir galiba.
Gebelik şekeri bende de var riske atmazlar sezeryan derler gibi geliyor.

37 i tamamlarsa üzülmeyin zaten 37 yi geçmiş oluyor sizin
Hayirlisi ile kavuşun. Ben de 32+2 deyim Cuma günü randevum var bakalım.Bu sefer değil de bir sonraki gittiğimde bana da gün verir galiba.
Gebelik şekeri bende de var riske atmazlar sezeryan derler gibi geliyor.
Evet sezeryan olacak zaten bir hafta da önden gidiyor kafa ölçümlerinde zaten normal doğuma isteğim yok açıkçası 🤣 ama sezeryanı da çok düşününce korkuyorum ister istemez hepimiz kolaylıkla atlatalım süreçleri inşallah 🙏 siz insülin kullanıyordunuz değil mi. Doktor insülin kullansaydın 37de alırdım dedi bana en son çünkü . Ben diyetle devam ediyorm bakalım ama yine de kendisi bi sürpriz yapadabilir belki bebiş 🤣

Sağlıkla herkesin bebişi kızlar ne alemdesiniz . Ben artık diyet vs modundan dolayı bir an önce bitsin gelsin modundayım ama ameliyatı düşündükçe de stres olmuyor değilim 🤣 bir yandan hala hazırlıklılar bitmedi alışveriş vs devam ediyorum herşeyi sona bırakmanın cezası 🤣
Bizde 35+3 olduk yarın kontrolümüz var bakalım artık gün verir sanırım doktor. Çok normal tarafı değil tüp bebek olduğu için bide haftasına göre de tombul olduğunu düşünüyor. Ara ara bu yalancı sancılarım var açıkçası onları çektikçe de bende normal doğum olayına çok sıcak bakamıyorum ne yalan söyleyeyim 🤦🏼‍♀️
Rabbim herkesi sağlıkla kavuştursun bebişlerine. Sona doğru gidiyoruz bakalım. Tahminim benimde 10-15 arası bi tarih verir.
Hazırlıklarım tamam aldım hazırladım herşeyini de 🌸🥰

Evet sezeryan olacak zaten bir hafta da önden gidiyor kafa ölçümlerinde zaten normal doğuma isteğim yok açıkçası 🤣 ama sezeryanı da çok düşününce korkuyorum ister istemez hepimiz kolaylıkla atlatalım süreçleri inşallah 🙏 siz insülin kullanıyordunuz değil mi. Doktor insülin kullansaydın 37de alırdım dedi bana en son çünkü . Ben diyetle devam ediyorm bakalım ama yine de kendisi bi sürpriz yapadabilir belki bebiş 🤣
Evet insülin kullanıyorum dikkat ettiğimde seker iyi geliyor etmezsem yükseliyor hayırlısı ile doğsunlar da canım hersey istiyor yiyemiyorum 5 kilo verdim hamilelikte 😂

ben henüz ağırlaşmadım sanırım kilo almadığımdan dolayı yürüyüş , günlük işler vs rahat yapabiliyorum ama uykular çok rahat olmuyor tabi😊 bir de sizin zaten küçük bir çocuğunuzun olması daha da yorucudur . Allah yardımcınız olsun. Ciğerlerin gelişimi için geç almak istiyorlar ama 4 kilo için çok erken değil mi?
Geçen hafta 3600 dü kilosu yaklaşık 4 hafta önde boy ve kilosu. Toplam 6 doz ciğer geliştirici yapıldı.
Aslında hiç kilo almadım bnde. Yürüyüş yapıyorum ama çok zorluyor bebek taş gibi oluyor. İş yapmak çok zor. Kaplumbağa gibiyim yattığım yerden kalkamıyorum.😅

Bizde 35+3 olduk yarın kontrolümüz var bakalım artık gün verir sanırım doktor. Çok normal tarafı değil tüp bebek olduğu için bide haftasına göre de tombul olduğunu düşünüyor. Ara ara bu yalancı sancılarım var açıkçası onları çektikçe de bende normal doğum olayına çok sıcak bakamıyorum ne yalan söyleyeyim 🤦🏼‍♀️
Rabbim herkesi sağlıkla kavuştursun bebişlerine. Sona doğru gidiyoruz bakalım. Tahminim benimde 10-15 arası bi tarih verir.
Hazırlıklarım tamam aldım hazırladım herşeyini de 🌸🥰
Amin inşallah sağlıkla gelsinler de artık bunca yaşadığımız süreçlerden sonra yeterince yıprandık zaten doğumumuz kolay geçer inşallah 😊🙏 benzer tarihlerde bir çoğumuz kavuşacağız gibi bakalım 😊 maşallah ne güzel siz beklemeye geçmişsiniz , ben de bir haftaya kadar bitirir hazır olurum diye umut ediyorum 🙏

Evet insülin kullanıyorum dikkat ettiğimde seker iyi geliyor etmezsem yükseliyor hayırlısı ile doğsunlar da canım hersey istiyor yiyemiyorum 5 kilo verdim hamilelikte 😂
Vallahi sormayın ben de 6 kilo verdim şaka gibi başlarda yine çok zorlamıyordu ama son zamanlarda benim de açlık hissim artmaya başladı canım zararlı şeyler istiyor o nedenle artık hayırlsıyla gelse diyorum 🤣 benim de kaçamak yaparsam hemen yükseliyor .

X