2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    225
18 kilo aldım doğum sonrası 5 kilo verdim 3. Günüm henüz büyük tuvalete çıkmadım ondan mı acaba neden bu kadar az gitti 🥴 ilk hamilelikte çabuk gitmisti kilolar.🙄
Kuzu aman diyim kabız olma aç karnına kayısı incir isla ye ılık su iç ardına. Bidahaki öğüne kadar çıkarsın tuvalete

Kızlar sezeryan sonrası korse ne zmn takılıyor sizler neler kullnadiniz karnınıza?
Annemle kynnm geçen hafta moralimi bozdu niye hala göbek duruyor diye. Bende taktınız karnıma rahim anca toparlanıyor dedim. Zayıf bı vücudum var basende yok göbek dikkat çekiyor 🥴

52 ile hamile kaldım 65 ile doğum yaptım.
Şuan 57 58 arasiyim vermek te istemiyorum boyuma göre bu kilo idealim inşallah kalırım böyle
Ben 64 ile hamile kaldım.( 60 dim Kürtaj olan hamileliğimde 64 e ciktim) 83 ile doğum yaptım doğum sonrası 78 oldum.3 gündür aynıydı bugun ilk defa büyük tuvalete ciktim 77 olmuşum inşallah durmaz da gider artık. 🙏

Kızlar sezeryan sonrası korse ne zmn takılıyor sizler neler kullnadiniz karnınıza?
Annemle kynnm geçen hafta moralimi bozdu niye hala göbek duruyor diye. Bende taktınız karnıma rahim anca toparlanıyor dedim.Zayıf bı vücudum var basende yok göbek dikkat çekiyor 🥴
Ben başladım canım doktora sorup yani doğumun 3 günü.klasik bel köşesi kullanıyorum yapışkanlı olan.
Amaan boşver sen onları ama korse kullan ben ilkinde kullandım belki vardır belki yoktur faydası bilemem ama ilkinde karnım gayet güzel toparlandı.
Bana da annem göğsün pütür pütür olmuş diyor. Ay niye uzulcem ilki de öyle olmuştu emzirme döneminden sonra geçiyor yani.
Kayınvalidem de emiyor mu diye iyice bakıyor ben mememi göstermek zorunda mıyım insan rahatsız olur diye bakmaz en azından .bı de benim oğlusun gazı oldugunda mememi alıp alıp bırakıyor tam tutmuyor onu farketttim biraz sırtına vurup gazını çıkarttıp tekrar verdiğimde kavrıyor. kv yanindayken yine öyle yaptı hemen süt yok mu diye soruyor. 🤷

Telefona kaydedin ordan acin en azindan elektrik yemez Allah yardimciniz olsun. Aci elma yagi denediniz mi cok oneriliyor
Telefonda beyaz gürültü açıyorduk işe yarıyordu. Bugün kurutma makinesine geçtik. Telefon sesi az geliyor fayda etmiyor. Acı elma yağı denemedim. Nasıl uygulanıyor, bebeğe mi veriliyor
Annemle kynnm geçen hafta moralimi bozdu niye hala göbek duruyor diye. Bende taktınız karnıma rahim anca toparlanıyor dedim. Zayıf bı vücudum var basende yok göbek dikkat çekiyor 🥴
Dikiş yerin ağrısı hafifleyince, 7. Gün taktım ben ama sürekli takamadım. İkide bir emzirmek için çıkarıyordum. Üşendim. Bana da annem karnın öyle sarkık kalır tak diyor.

Ben başladım canım doktora sorup yani doğumun 3 günü.klasik bel köşesi kullanıyorum yapışkanlı olan.
Amaan boşver sen onları ama korse kullan ben ilkinde kullandım belki vardır belki yoktur faydası bilemem ama ilkinde karnım gayet güzel toparlandı.
Bana da annem göğsün pütür pütür olmuş diyor. Ay niye uzulcem ilki de öyle olmuştu emzirme döneminden sonra geçiyor yani.
Kayınvalidem de emiyor mu diye iyice bakıyor ben mememi göstermek zorunda mıyım insan rahatsız olur diye bakmaz en azından .bı de benim oğlusun gazı oldugunda mememi alıp alıp bırakıyor tam tutmuyor onu farketttim biraz sırtına vurup gazını çıkarttıp tekrar verdiğimde kavrıyor. kv yanindayken yine öyle yaptı hemen süt yok mu diye soruyor. 🤷
Kv ler ne gıcık. Benimki de 20 25 dk izliyor. Meme başın büyükmüş.. 5 dk da bir emiyor mu. Süt geliyor mu. Oh oh acıkmış. Hala mı emiyor. Memede mi uyudu. Bir an durup * Of bi s.git demek istiyorum. Şükür gitti evine.

Kv ler ne gıcık. Benimki de 20 25 dk izliyor. Meme başın büyükmüş.. 5 dk da bir emiyor mu. Süt geliyor mu. Oh oh acıkmış. Hala mı emiyor. Memede mi uyudu. Bir an durup * Of bi s.git demek istiyorum. Şükür gitti evine.
İyi bari gözün aydın 😁 hayır gereksiz yani meme basın büyük ne ya kesicekmisin napicaksin , çözümü olmayan bir durumu söylemeye ne gerek var. Ayrıca hamilelikte büyümeye başlıyor zaten normal bir memeden farkli görünüyor tabiki ama sonra düzeliyor. Bence onlar unutmuş o dönemleri 😄

Kızlar bugün sağlık ocağına gitmiştim. Orda bebeğimi emzirdim o arada hemşire geldi yanıma neden silikon uç kullanıyorsun biraz uğraşırsan memeye alışır bebeğin dedi. Göğüslerim çok dolu olduğu için sertmiş ve bebeğim bu yüzden tutamıyormuş. Eve gidince sağım yap ardından dene dedi. Nasıl yapacağımı gösterdi biraz uğraştım orda abartmıyorum birkaç dakika içinde emmeye başladı🥰 elveda silikon meme ucu😁
Bende bugün ikinci randevuya gittim, bende silikon kullanıyorum, hemşire banada çıkart silikonu öyle dene dedi ve memelerimi nasıl bastırmam gerektiğini bir daha gösterdi, bebek için daha kolay olması için başta güzel tutsun ve kendi devam etsin diye. Ama maalesef olmuyor.. Bir tarafı hiç olmuyor o başka bir dert, silikon uçsuz çok zor, uçlarım neden böyle 😔. Ben önce silikon takıp meme veriyorum, sonra sağdığımı biberonla veriyorum. Bitince elektrikli pompayla sütümü sağıyorum ve buzdolabına saklıyorum, bugün stok oldu o yüzden ilk paketimi buzluğa koydum 😄🧿

Saç kurutma makinesi açtık. Sakinleşti. Korkumuzdan kapatmıyoruz. 20 günden sonra kolik ağlama başladı. Ne yaparsak yapalım ağlıyor.
Telefondan shhhh sesi açıyoruz sakinleştiriyor bizimkini 😂, saç kurutma makinesi ve süpürge onlarda iyi geliyor. Masaj dene, bacaklarda bisiklet gibi, ikisini bir arada kaldırmak, karnını okşamak, pozisyonunu değiştirmek bazen hemen işe yarıyor rahatlıyor bebek. Çabuk geçsin 😔

Telefonda beyaz gürültü açıyorduk işe yarıyordu. Bugün kurutma makinesine geçtik. Telefon sesi az geliyor fayda etmiyor. Acı elma yağı denemedim. Nasıl uygulanıyor, bebeğe mi veriliyor

Dikiş yerin ağrısı hafifleyince, 7. Gün taktım ben ama sürekli takamadım. İkide bir emzirmek için çıkarıyordum. Üşendim. Bana da annem karnın öyle sarkık kalır tak diyor.
Ayaginin altina suruyorsun canim bende alicam cevremde kullanan herkes memnun umarım ise yarar

Aynı benim kaynana allahtan ikinci gün gitmişti dün geri geldi o arada az nefes aldım meme kokusuna alıştırdın rezil olursun emzigi ver senden başkasında dursun diyor 2550 doğan çocuğa nasıl emzik vereyim 😔

Aslinda sorun uyanmamasi değil emzirememek uyuyor sürekli ,uyandirinca yeniden uyuyor tam hakkıyla 20 dk emziremedim.
Aynen sorun emzirememek bak gece alarm kurmuştum alarmı kapatıp uyumuşum 3 saat geçmiş hiç ağlayıp uyandırması beni 🙄 son kontrolde hafif sarılık var dedi doktor sık emzir dedi ins yükselmez

X