Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 38,9%
  • erkek

OY: 21 58,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,8%

• Ankete Katılan
    36
V
Bugün gözlerimi hemen kapatıp yarin saat 11.30 olsun istiyorum🥺 zaman geçmiyor nefes alamıyormus gibi hissediyorum. Bugüne randevu almayı düşündüm ama doktorum yarın öğle arasına çıkmadan son randevu olarak ayarlamış. Vardır bi bildiği diye değiştirmedim. 10 hafta geçti 1 hafta geçmedi zaman durdu. Bana ve bebeğime dua edin lütfen yarın bebek sağlıklı hiçbir anomali yok densin. Aminnnnn🙏🙏 Güzel düşündüm güzel olacak ve öyle de oldu diyeceğim🖤 sizde benim için güzel düşünün hepimiz için de öyle olsun 🙏( yarına kadar gruba 100 kere yazarsam kusura bakmayin🥺)
Canım sen ne yaptın ya nasıl geçti kontrol

B Bulutsuzluq benim anlamadığım kırmızı açık renk kanama vardı ama ultrasonda kanama alanı yok… kanama alanı olmaması iyi dedi doktorları aradım. Ama düşük riski var dediler. 10+5 den sonra risk aslında daha az gibi gelmeye başlamıştı bana… kanama alanı yokken bu denli bir kanama garip geldi.
Bir de akşam saati olduğu için devlete gittim öyle kötü muamele ortam sorular ilgisiz… Allah gerçekten böyle hekimlere düşürmesin kimseyi
Canım benim 5 haftalıkken öyle oldu. Aşırı yoğun kıpkırmızı kanamam geldi. İşyerinde geldi bi de. Bebeğim gitti diye ağlamaktan canım çıkmıştı. Apar topar doktora gittik. Kanama alanı yoktu. Düşük riski var diye 1 ay rapor verdi doktorum. Ondan sonra da alttan muayeneden sonra kahverengi görece öncekine göre daha az kanama oldu iki kez. Hatta biri dün oldu, 9+3 teyiz. Ben de şuan biraz kaygılıyım. Bir dahaki muayenem 3 hafta sonra. Dün hemşireye sordum, progestan dex yaptım göbekten ve progestan fitil kullanıyorum. İnşallah sağ salim kucağımıza allalım bebeklerimizi. Yani demek istediğim benim de kanama alanım yoktu ama aşırı yoğun kanama gelmişti. Olabiliyor böyle dediler bana.

Kızlar iyi geceler kusura bakmayın açıkça yazıyorum ama kusarken safra mı kusuyorsunuz sarı renkli yoksa yediklerinizi mi? Biraz araştırdım midede hamilelik reflüsü de olabilirmiş geçmezse genel cerraha görünmeyi düşünüyorum gerçekten çok kötü bir şey umarım hepimizin kısa sürede geçer.🙏 Bir de benim kendi evimde iştahım hiç yok bulantı ve kusmalardan dolayı yataktan çıkamıyorum yemek yiyemiyorum eşim işten gelip bana yemek getiriyor sonra işe gidiyor o derece yataktan kalkamıyorum geceleri uyanıyorum.Annem de dayanamadı bu sabah aldılar birkaç gün annemlerde kalacağım ama işin garip.tarafı buraya geldiğimde yemek yiyebiliyorum iştahım açılıyor bulantım çok az oluyor psikolojik olabilir diyor çevremdekiler ama bilemiyorum öyle olsa gece uykumdan uyandırır mı?Kendi evim.kokuyor resmen dayanamıyorum
Aranızda böyle olan var mı
Canım acı acı safra kusuyorum genelde. Yediklerim de çıksa da acı oluyor hep. Durumuna üzüldüm. Ben de ağır atlatıyorum. Hep yatıyorum. Eşim hazırlıyor herşeyi. Bugün ben de kayınvalidemlerin evine geldim, bana da burası daha iyi gibi geldi. Bence tüm kusma olaylarını evde yaşadığımız için, evde kapalı kaldığımız için, hep evi soluduğumuz için ev bize kokuyor gibi geliyor. Aynı duyguyu bugün ben de yaşadım.

Hamilelik hastalık değil cümlesine asla katılmıyorum. Hamilelerin moralini bozmayalım diye uydurmuşlar. Hem fiziksel hem zihinsel olarak çok hırpalayıcı güzel mucizevi muhteşem ama hırpalayıcı
Ben de literatürde hastalık olarak geçiyor diye biliyorum. Ve ben kesinlikle zehirlenmiş gibi hissediyorum. Muhteşem birşey evet ama çok da yıpratıcı bir süreç. İnşallah sağsalim anne baba olalım da bebeklerimize kavuşalım 🙏

Yok yine kürtaj oluyorum genetiği bozuk ve kalbi yavaşlamş kese bozulmuş
Canım çok çok üzüldüm 😔 yolun başında gibi görünsek de çok üzücü bir durum. Umarım en kısa zamanda sağlıkla bebeğine kavuşursun

Kızlar selam, dün gelen yoğun kanamadan sonra bugün doktora gittim. Bir kaç doktor görünmek kesinlikle iyi oldu. İlk gittiğim doktor ultrason muayenesi sonucu kesenin altında büyük bir kanama alanı olduğunu, plesantaya ulaşırsa bebeği kaybedeceğimizi , progestan iğneyi üç günde bir vurdurmamı ve gebeliğimin çok riskli olduğunu söyledi gerisini hatırlamıyorum çünkü bayılmısım orada. Gözümü acilde açtım. Serum vs derken tansiyonumun yükselmiş hali 9/6 idi. Sonra hemen yakında başka bir doktora gittim. O kanama alanı görmedi. Bir sorun yok 10 gün dinlen dedi. Bu sefer kafam karıştı biri baya büyük kanama alanı var derken diğeri yok belki rahimde pıhtı atmıştır gibi bişey dedi. Üçücü doktora gittim. O da kanama alanı vs görmedi. Büyümesi vs gayet iyi dediler. 10 gün kımıldamadan yatacagım. İnşallah bir sorun olmaz 🙏🏻 Ne gelirse Allahtan tabi ama üzülmemek korkmamakta elde değil. Üç doktorun ortak söylediği şey kan sulandırıcı kesilecek. Bebeğin boyu uzun gidiyormus ve cinsiyeti kızmış 😃🩷 kesin cinsiyet haftaya nipt ile belli olacak, suan uygulamada 10+6 ama bir doktor 11+3 dedi diğeri 12 hafta olmuş dedi… bakalım…

kızlar ne zaman mutlu bir hamile olucaz gerçekten her günün belli bir zamanı fenalaşmaktan çok yoruldum. elim ayağım hiç tutmuyor artık. iştahım sıfırın altında

Kızlar selam, dün gelen yoğun kanamadan sonra bugün doktora gittim. Bir kaç doktor görünmek kesinlikle iyi oldu. İlk gittiğim doktor ultrason muayenesi sonucu kesenin altında büyük bir kanama alanı olduğunu, plesantaya ulaşırsa bebeği kaybedeceğimizi , progestan iğneyi üç günde bir vurdurmamı ve gebeliğimin çok riskli olduğunu söyledi gerisini hatırlamıyorum çünkü bayılmısım orada. Gözümü acilde açtım. Serum vs derken tansiyonumun yükselmiş hali 9/6 idi. Sonra hemen yakında başka bir doktora gittim. O kanama alanı görmedi. Bir sorun yok 10 gün dinlen dedi. Bu sefer kafam karıştı biri baya büyük kanama alanı var derken diğeri yok belki rahimde pıhtı atmıştır gibi bişey dedi. Üçücü doktora gittim. O da kanama alanı vs görmedi. Büyümesi vs gayet iyi dediler. 10 gün kımıldamadan yatacagım. İnşallah bir sorun olmaz 🙏🏻 Ne gelirse Allahtan tabi ama üzülmemek korkmamakta elde değil. Üç doktorun ortak söylediği şey kan sulandırıcı kesilecek. Bebeğin boyu uzun gidiyormus ve cinsiyeti kızmış 😃🩷 kesin cinsiyet haftaya nipt ile belli olacak, suan uygulamada 10+6 ama bir doktor 11+3 dedi diğeri 12 hafta olmuş dedi… bakalım…
Canım anlamadığım şey şu neden farklı şeyler söylüyorlar benim gittiğim iki doktor da farklı şeyler söyledi birisi bu sıkıntılı bir durum dedi diğeri önemsencel bişey değil dedi gerçekten anlamıyorum

Bu normal bişey psikolojik olarak yorumlama bı de şimdi ailenden destek aldığını bilmek rahatlığı da oluyor tabiki onunda etkisi vardır. Bende kendi yaptığım yemekleri iştahla yiyemezdim ama başkasında yediğimde baya baya yerdim ilk hamileligimde 😂 olabiliyor böyle şeyler normal keyfine bak nerede mutlu rahatsan o şekilde kal biraz 😊😊❤️
Demek ki normalmiş 😂♥️

Canım acı acı safra kusuyorum genelde. Yediklerim de çıksa da acı oluyor hep. Durumuna üzüldüm. Ben de ağır atlatıyorum. Hep yatıyorum. Eşim hazırlıyor herşeyi. Bugün ben de kayınvalidemlerin evine geldim, bana da burası daha iyi gibi geldi. Bence tüm kusma olaylarını evde yaşadığımız için, evde kapalı kaldığımız için, hep evi soluduğumuz için ev bize kokuyor gibi geliyor. Aynı duyguyu bugün ben de yaşadım.
Haklısın bencede insan o duyguları tekrar tekrar yaşıyor arada değişiklik sanırım iyi gelecektir bizlere ♥️

kızlar ne zaman mutlu bir hamile olucaz gerçekten her günün belli bir zamanı fenalaşmaktan çok yoruldum. elim ayağım hiç tutmuyor artık. iştahım sıfırın altında
12.haftaya gelince azalır belki diye dayanmaya çalışalım bence ama dediğin gibi iştahsızlık çok kötü inşallah 3.aydan sonra dedikleri gibi azalır normal olmayı özlüyor insan bazen.Çok şükür ki istediğimiz bir süreci yaşıyoruz ama bazen insan yoruluyor zor

Arkadaşlar sizce cinsiyeti ne doktor ikisinede benziyor anlayamadım dedi

Eklentiler

• IMG_20240525_175333.jpg
    IMG_20240525_175333.jpg
    86,1 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20240525_175328.jpg
    IMG_20240525_175328.jpg
    88,1 KB · Görüntüleme: 72
Arkadaslar size bir sey danismak istiyorum devlet hastanesindeki doktorum fetal dna icin bu firmayi onerdi bana yurt disina gitmiyor kan gibi bir seyler soyledi yani sanki anlasmaliymis gibi geldi biraz bu firmayi kullanan bilen varmi acaba guvenebilirmiyiz

Çok geçmiş olsun ya nasıl korkmuşsunuzdur :KK43: 2 doktor da yok dediyse yoktur inşallah iyice dinlen dualarım seninle 🙏🏿

Arkadaslar size bir sey danismak istiyorum devlet hastanesindeki doktorum fetal dna icin bu firmayi onerdi bana yurt disina gitmiyor kan gibi bir seyler soyledi yani sanki anlasmaliymis gibi geldi biraz bu firmayi kullanan bilen varmi acaba guvenebilirmiyiz
Hangi firma canım görsel falan attıysan gelmemiş

Eklentiler

• IMG_2183.jpeg
    IMG_2183.jpeg
    172,8 KB · Görüntüleme: 59
X