Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 14 38,9%
  • erkek

OY: 21 58,3%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 2,8%

• Ankete Katılan
    36
Kızlar iyi geceler kusura bakmayın açıkça yazıyorum ama kusarken safra mı kusuyorsunuz sarı renkli yoksa yediklerinizi mi? Biraz araştırdım midede hamilelik reflüsü de olabilirmiş geçmezse genel cerraha görünmeyi düşünüyorum gerçekten çok kötü bir şey umarım hepimizin kısa sürede geçer.🙏 Bir de benim kendi evimde iştahım hiç yok bulantı ve kusmalardan dolayı yataktan çıkamıyorum yemek yiyemiyorum eşim işten gelip bana yemek getiriyor sonra işe gidiyor o derece yataktan kalkamıyorum geceleri uyanıyorum.Annem de dayanamadı bu sabah aldılar birkaç gün annemlerde kalacağım ama işin garip.tarafı buraya geldiğimde yemek yiyebiliyorum iştahım açılıyor bulantım çok az oluyor psikolojik olabilir diyor çevremdekiler ama bilemiyorum öyle olsa gece uykumdan uyandırır mı?Kendi evim.kokuyor resmen dayanamıyorum
Aranızda böyle olan var mı
Günaydın canım . Benim sabah kusmalarım safra şeklinde, böyle sarı turuncu oluyor. Bazen tam yemek sırasında geliyor o zaman tabi yemek oluyor. Ev bulantı yapabiliyormuş cidden doktorum söylemişti bana . Yani evdeki bişey senin bulantını tetikliyor olabilir. Genelde sentetik şeyler yaparmış. İşte deterjan kokusu , yumuşatıcı kokusu , koltuk veya perdenin üzerindeki koku vs. Onu gözlemleyip bulmaya çalış demişti . Hani gerekirse imkan da varda tabi küçük bi odayı boşaltıp sadece ince bi perde ve koltuk bırakırsın , temizlik malzemelerini azaltırsın böyle bişey denenebilir belki azalmasına yardımcı olur

Kızlar çok fena yoğunum bugün 11.30'da yavrumu gorucem. Sonra sınava giricem ordan çıkıp alışveriş yapıcaz. Yarın yine sabahtan sınav var. Yine 40 çarşambanın 1 güne sığdığı bir haftasonu. Biraz midem bulanıyor 2 gündür inşallah bu yoğunlukta üzmez beni.Hastaneden sonra haber vericem size.

kizlar hele bir cocuklar dogsun, ilk defa anne olacaklar icin diyorum, insan ailesini daha iyi anliyor olaylara daha genis pencereden bakiyor. bu arada hamilelik cilginlik 😂 dogum bu cilginligin zirvesi 😇. Noldu simdi bana diyor insan 🙂 Sonrasi dogurup eski haline kavusunca aylar icinde sanki daha kolay en azindan saglikliysan ve eski kilona geri donduysen bebek bakimi bence hamilelik surecinden daha kolay gelmisti bana.
bu arada esime dedim insallah saglikli dogarsa bu son baska bekleme 😅😅. onceden belki kadinlar fiziksel is yaptigindan vucutlari esnektir simdi masa basi oturup durmaktan kaskati kesilmis vucudumuz hamilelik zorliyor vallahi :) spor yapayim diyorum ne midem izin veriyor ne zihnim 🙂

kizlar hele bir cocuklar dogsun, ilk defa anne olacaklar icin diyorum, insan ailesini daha iyi anliyor olaylara daha genis pencereden bakiyor. bu arada hamilelik cilginlik 😂 Esime dedim insallah saglikli dogarsa bu son baska bekleme 😅😅. onceden belki kadinlar fiziksel is yaptigindan vucutlari esnektir simdi masa basi oturup durmaktan kaskati kesilmis vucudumuz hamilelik zorliyor vallahi :) spor yapayim diyorum ne midem izin veriyor ne zihnim 🙂
Hamilelik hastalık değil cümlesine asla katılmıyorum. Hamilelerin moralini bozmayalım diye uydurmuşlar. Hem fiziksel hem zihinsel olarak çok hırpalayıcı güzel mucizevi muhteşem ama hırpalayıcı

Hamilelik hastalık değil cümlesine asla katılmıyorum. Hamilelerin moralini bozmayalım diye uydurmuşlar. Hem fiziksel hem zihinsel olarak çok hırpalayıcı güzel mucizevi muhteşem ama hırpalayıcı
yani evet her kadin icin bambaska bir surec ve her nesil icin eminim farklidir herkesin hazir olus durumu da farkli. kilon, beslenme bicimin, spor yapman, yasadigin bolge, temiz hava, stres seviyen, isin, kalitsal hastaliklarin, esinle iliskin, vs vs uzar gider hersey surece etkili.

Sabah mis gibi uyanıyorum, şu tiroid ilacını aç karnına içiyor olmak ilk mide bulantımı tetikliyor ya. Bi de küçücük de olsa boğazımda kalır diye 1 yudum sudan fazlasını içiyorum mecbur, direkt başlıyor bulantı

Sabah mis gibi uyanıyorum, şu tiroid ilacını aç karnına içiyor olmak ilk mide bulantımı tetikliyor ya. Bi de küçücük de olsa boğazımda kalır diye 1 yudum sudan fazlasını içiyorum mecbur, direkt başlıyor bulantı
Öğle yemeğinden yarım saat önce almayı dene canım.Bi ara öyle içiyodum ben daha kolay oluyor. Alışınca sabaha geç.

ayyy al benden de o kadar, uyandığımda iyi gibiydim ilacı alınca fena oldum sanki

Günaydın canım . Benim sabah kusmalarım safra şeklinde, böyle sarı turuncu oluyor. Bazen tam yemek sırasında geliyor o zaman tabi yemek oluyor. Ev bulantı yapabiliyormuş cidden doktorum söylemişti bana . Yani evdeki bişey senin bulantını tetikliyor olabilir. Genelde sentetik şeyler yaparmış. İşte deterjan kokusu , yumuşatıcı kokusu , koltuk veya perdenin üzerindeki koku vs. Onu gözlemleyip bulmaya çalış demişti . Hani gerekirse imkan da varda tabi küçük bi odayı boşaltıp sadece ince bi perde ve koltuk bırakırsın , temizlik malzemelerini azaltırsın böyle bişey denenebilir belki azalmasına yardımcı olur
Doktorun da bunu söylemesi biraz daha içimi rahatlattı canım çünkü psikolojik mi diye düşünmek de stres yapıyordu.Misafir odasında kalmayı deneyim bakayım öneri için çok teşekkür ediyorum umarım ki hepimiz rahatlarız❤️

Canım onu içmek zorunda mısın ki hamileyken içiliyor mu

Zaten hamilelik tıp dünyasında hastalık olarak geçiyor grip gibi bazılarında çok ağır geçiyor bazıları iki hapşırıkla atlatıyor ve 9 ayı düşününce her evresi farklı ilk 3 hamileliğe adapte olmak kusma baş ağrısı kasık ağrıları vs. Sonraki 3 ay içerden organları sıkıştırğı için mide yanmaları bağırsak ağrıları son 3 ay bel ağrılarında artış her yerin ödem toplaması yani baktığın zaman genel gerçekten hastalık bu hamilelik

Gozunuz aydın ay ne kadar sabırlısınız yaa. Ben asla onu bekleyebilecek bi insan değilim 😂 parti falan da yapmayı düşünmüyorum zaten. Kız olsa da erkek olsa da aynı mutluluk olacağı için eğlenmek için bunu bekleyemicem.
Vallaha sabırda gelin birde bize sorun aile fertlerimiz ile hep birlikte öğrenelim maksadımız 🎈👌😍

@sym357 çok teşekkür ederim kızlar söyledikleriniz öyle iyi geldi ki 🙏🏻 kalbinin atıyor olması çok önemli inşallah bir daha olmaz. Hiç kimse yaşamasın bu durumu. Büyüdükçe insan daha çok bağlanıyor… herkese çok teşekkür ederim ❤️
Merhaba oncelikle geçmiş olsun.. persembe akşamı ben de benzer bir şey yaşadım. Muhtemelen daha çok miktarda koyu kırmızı üstelik pihtili bir kanama başladı bir anda. Hemen acile kostum. Kanama alani bile göremedi doktor beni eve gönderdi. Ertesi gün kendi doktoruma gittim. Progesteron iğne ve serum tedavisi uyguladı. Çok şükür hemen kesildi. Pazartesi kontrole çağırdı ama bu üç gün dinleneceğim. Umarım senin ve bebeğin için de her şey yolundadır 🥰 11+5 tim doktorum bebek yolk sac tan plesentaya gectigi için gecelerin %40 inda bu haftada kanama görüyoruz endişelenme dedi.

X