Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    121
Amin inşallah 🤲🤲 Evet canım hastanedeyim geçen cumadan beri. İşlem olup olmayacağı kesin değilmiş canım, enfeksiyon vardı antibiyotikle onu düşürdüler, rahim kısalığı son ölçümde 35 mm ölçtüler uzamış sanırım. 27 mm ölçülmüştü ilk. Kısalık bi şekilde halledilir de su sızmasından şüpheleniliyor. Her gün ultrasonda kontrol ediliyor suyu iyi mi diye soruyorum yeterli diyorlar. Bi tane sorun yok ki kuzum.Bayram tatili olması kötü oldu benim için. Pazartesi bi gelse de perinatolog profa muayene olacağım burada herkesin duasına ihtiyacım var ..
Aynı şeyleri ben de yaşadım hemde bayramın 1. Günü acile gitmek zorunda kaldım. Amniyon testi yaptılar negatif çıktı benim, yoğun enfeksiyon çıktı antibiyotik kullanmaya devam ediyorum. Umarım her şey yoluna girer çok çok geçmiş olsun 🙏🏼🙏🏼❣️

Kızlar ben bugün 17+4 üm benim hamileliğin başından beri çok yoğun vajinal akıntım var su ile karışık gibi geliyor. Doktor vajinal muayene yapmadı ama bebeğin suyunun iyi olduğunu söyledi. En son Salı günü doktora gitmiştim ÇArşamba tekrar kontrolüm var. Eskiden de çok akıntısı olan bir insandım ama bir önceki bebeğimi su bitmesi sebebi ile kaybettiğim için kaygılıyım. Diğer gebeliğimde su gelişi olmadı sebebini bulamadılar. Böyle iç çamaşırım ıslanıyor, ancak üstte jel gibi bir madde kalıyor yani akıntı ama biraz da kilodumun ağı ıslanıyor. Genelde bir şey yeyip içtikten sonra oluyor. özellikle sabah kahvaltısından sonra. Renkli iç çamaşırlarında beyaz gözüküyor, Beyaz iç çamaşırı giydiğimde hafif sarımsı ama koku kaşıntı yok. Böyle akıntısı yoğu olan var mı aramızda?
Bende de var bu dediklerin canım doktor problem görmüyor ama ayda bir idrar tahlili ile de takip ediyor en son biraz enfeksiyon çıktı tekrar kültür verdim temizdi. Sende muhakkak arada idrar tahlili yaptır bişey olmasa da

Kızlar ben bugün 17+4 üm benim hamileliğin başından beri çok yoğun vajinal akıntım var su ile karışık gibi geliyor. Doktor vajinal muayene yapmadı ama bebeğin suyunun iyi olduğunu söyledi. En son Salı günü doktora gitmiştim ÇArşamba tekrar kontrolüm var. Eskiden de çok akıntısı olan bir insandım ama bir önceki bebeğimi su bitmesi sebebi ile kaybettiğim için kaygılıyım. Diğer gebeliğimde su gelişi olmadı sebebini bulamadılar. Böyle iç çamaşırım ıslanıyor, ancak üstte jel gibi bir madde kalıyor yani akıntı ama biraz da kilodumun ağı ıslanıyor. Genelde bir şey yeyip içtikten sonra oluyor. özellikle sabah kahvaltısından sonra. Renkli iç çamaşırlarında beyaz gözüküyor, Beyaz iç çamaşırı giydiğimde hafif sarımsı ama koku kaşıntı yok. Böyle akıntısı yoğu olan var mı aramızda?
Ben varım canım Bayramın ilk günü acile gittim sıvı boşalması sebebiyle enfeksiyon çıktı. Bir test var amniyon sıvısı sızıntı yapıyor mu ona bakıyorlar baktırdım negatif çıktı. Bulunduğun hastanede varsa bu testten yaptırabilirsin çok geçmiş olsun 🙏🏼

Arkadaşlar alışverişe başlayan var mı? Bugün bir kaç parça bir şey alalım diyorum, ufak tefek sarf malzemeleri mesela. Örneğin banyo termometresidir, burun aspiratörü, alt değiştirme örtüsü, biberon temizleme ve kurutma aparatıdır, emzik saklama kabı, temizleme pamuğu, kulak çöpü gibi... Ivır zıvır olduğu için alıp kenara atayım diyorum. Bunu yazarken de oğlum dürtüyor beni :dondurma:

Arkadaşlar alışverişe başlayan var mı? Bugün bir kaç parça bir şey alalım diyorum, ufak tefek sarf malzemeleri mesela. Örneğin banyo termometresidir, burun aspiratörü, alt değiştirme örtüsü, biberon temizleme ve kurutma aparatıdır, emzik saklama kabı, temizleme pamuğu, kulak çöpü gibi... Ivır zıvır olduğu için alıp kenara atayım diyorum. Bunu yazarken de oğlum dürtüyor beni :dondurma:
Valla bende 21 haftalığım herşeyi aldım dayanamayıp odasını bile aldım yani insan hevesleniyor valla ne kadar erken desekte

Bence alınabilir ben sadece iki parça zıbın bi tane tulum aldım başka bişey yok eşim acele etme diyip duruyor bekliyorum sabızsızlıkla 😅😅

Valla bende 21 haftalığım herşeyi aldım dayanamayıp odasını bile aldım yani insan hevesleniyor valla ne kadar erken desekte
Ya erken desek de hiçbir şeyin fiyatına yetişemez olduk. Böyle part part almak en mantıklısı olacak galiba. Sarf malzemeleri ile başlarım, git gide alışverişi büyütürüz hem bir anda insanın canını acıtmaz hem de kısım kısım oluşturulur.

Listeleme yaptın mı neler aldın arkadaşım bizimle paylaşır mısın? 🥹
IMG_0485.png

Bunlar benim almadıklarımın listesi kıyafetleri çok almayacağım çünkü ülke değiştirme durumumuz vs var ihtiyaca göre alacağım biraz daha.

Ben A101 ve bime gelen çoğu şeyi aldım e bebekteki çoğu şeyden daha yumuşaklar.

E bebeğin mağazaları çok daha ucuz uygulamadan vs. Çok uygun fiyatlı şeyler bulabilirsiniz.

Ben bez olarak 2 şer adet 1 ve 2 numaralı sleepy bionatural aldım alt açma e bebeğin kendi markasını aldım bunu çok kullanıyormuşsunuz pamuk aldım ben evde pamuk kullanmayı düşünüyorum

Sktsi geçebilir diye şampuan pişik kremi vs işine girmedim

+ Lcw da lohusa setleri var 1 beyaz 1 bordo aldım iki takım 900 liraydı

Bir de bence her şeyin fiyatı çok artıyor bugün 1000 liraya almadığımız şey iki hafta sonra 1200 lira maalesef riskli kısmı geçtik artık doya doya alın gari 🤗

Ya erken desek de hiçbir şeyin fiyatına yetişemez olduk. Böyle part part almak en mantıklısı olacak galiba. Sarf malzemeleri ile başlarım, git gide alışverişi büyütürüz hem bir anda insanın canını acıtmaz hem de kısım kısım oluşturulur.
Bosver borsadan hisse al düsük suan 😂😂 sonra kazandıgın parayla alırsın😂😂😂

Hiç düşünmedim yazınıda gelince gördüm 🤗 oldum geldim bakalım 1 ay sonra tekrar 2.doz ama onu bilemiyorum olurmuyum 😊 diz arkalarımda varis başlamış çorap giymemi önerdi Bebek büyüdükçe artarmış 😔
Aşı beni sarstı ateşim 37.9 hem üşüyorum hem yanıyorum, kaslarım eklemlerim ağrıyor, çok yorgunum, vücudumda müthiş ağırlık var 😔
Sen nasılsın iyi misin ☹️

Aşı beni sarstı ateşim 37.9 hem üşüyorum hem yanıyorum, kaslarım eklemlerim ağrıyor, çok yorgunum, vücudumda müthiş ağırlık var 😔
Sen nasılsın iyi misin ☹️
Hiç bişey yok şuan bende uzan canım dinlen bol bol ateş olması normal korkma 🙏🏻

Canım benim ağlarım şimdi 😔(bugün çok ağladım. Bebeğim etkilenmesin diye zor tutuyorum kendimi..) Dua ettiğin için çok teşekkür ederim öyle çok ihtiyacım var ki. iyi ki varsın 🤲
Sen de iyi ki varsın ❤️
Çooook güzel haberler bekliyoruz hepimiz senden 🌺 herşey çok güzel olacak inanıyorum 🥰

Detaylı ultrasonu 22+1’e aldım ben de bugün.
18-24. Haftalar arası yapılması normal dedi profesörün sekreteri telefonda.
Doktorum da aynı yorumu yapmıştı.
Hepimiz güzel sonuçlar alalım inşallah 🙏🏻

X