Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    121
Kızlar maşallah almışsınız ben daha bir zıbın bile almadım. Nerden başlayacağımı da bilmiyorm
Ben büyük parçalardan başladım. Kategorilere ayırınca kolay oluyor beslenme, banyo, uyku gibi. Bir de kıyafeti en sona bıraktım bir sürü hediye geliyor zaten :)

Ben bunu şimdiden kullanmaya başladım bel ağrıma çok iyi geldi çok memnunum ebebekten aldım
Ben de bundan alayım diye düşünüyordum bu hafta inşallah. Bel ağrılarım kötüleşti ve yan yattıkça göbeğim sarkıyor dolayısıyla ağrı yapıyor artık malesef. Deneyimini paylaştın iyi oldu arkadaşım sağol 🤗🤗

Ben de bundan alayım diye düşünüyordum bu hafta inşallah. Bel ağrılarım kötüleşti ve yan yattıkça göbeğim sarkıyor dolayısıyla ağrı yapıyor artık malesef. Deneyimini paylaştın iyi oldu arkadaşım sağol 🤗🤗
Ay canım rica ederim umarım memnun kalırsın 😚

Ben iki kere kanama yaşadım. Başlarda lekelenme vardı. Bir ay ara ile de kanamalarım oldu. Ama bardaktan boşalır gibi kanamalar serum iğne fitil derken iki güne durdu bebekte bir sorun yok şimdilik ama hep korkuyorum. Daha bebeğimi. De hissetmiyorum. Üçüncü gebelik 16 haftalık.. Ama. Kilom var ondan olabilir üzülüyorum hissetmiyorum diye
Kuşum hissetmiyorum diye üzülme kiloyla da çok alakası yok henüz kilo almadım 53 kiloyum 20. Haftaya girdim başladı benimki tepinmeye geçen hafta içimde minik balon patlamasına benzer şeyler oluyordu ama çok nadır bu hafta canım yanıyor bazen hep aynı yere vurunca. Kanama içinde negatif olma ikinizde sağlıklıysanız hamileliğin sonuna kadar regli gibi kanaması olanlar o kadar çokmuş ki içini ferah tut canım

Arkadaşlar alışverişe başlayan var mı? Bugün bir kaç parça bir şey alalım diyorum, ufak tefek sarf malzemeleri mesela. Örneğin banyo termometresidir, burun aspiratörü, alt değiştirme örtüsü, biberon temizleme ve kurutma aparatıdır, emzik saklama kabı, temizleme pamuğu, kulak çöpü gibi... Ivır zıvır olduğu için alıp kenara atayım diyorum. Bunu yazarken de oğlum dürtüyor beni :dondurma:
Kuzum bende bunları ufak ufak aldım eşimle şöyle düşündük herkes hediye olarak para veya elbise getirecek ama kimse bu tarz şeyleri almayacak süt saklama poşetine kadar hepsini sipariş ettim lohusa için yetişkin bezi, bebişin tüm bakım banyo ürünleri bitti ıvır zıvırların sonu geldi kendime bişeyler alayım diyorum artık 2 ay sonrada evimde yer olmadığından araba ve beşiği halledicem sadece süt sağma makinesinde tereddütteyim ablalarım hiç kullanmadı mesela almam gerekir mi bilmiyorum

Kuzum bende bunları ufak ufak aldım eşimle şöyle düşündük herkes hediye olarak para veya elbise getirecek ama kimse bu tarz şeyleri almayacak süt saklama poşetine kadar hepsini sipariş ettim lohusa için yetişkin bezi, bebişin tüm bakım banyo ürünleri bitti ıvır zıvırların sonu geldi kendime bişeyler alayım diyorum artık 2 ay sonrada evimde yer olmadığından araba ve beşiği halledicem sadece süt sağma makinesinde tereddütteyim ablalarım hiç kullanmadı mesela almam gerekir mi bilmiyorum
Canım benim ebe ve emzirme danışmanlığı yapan arkadaşım var o süt sağma makinesi alma dedi bana. Eğer makineye ihtiyacın olursa hastane tipi olanları medikal ler kiralıyormuş daha mantıklı oluyor dedi istersen bu durumu araştır Bi 🫠

Kızlar ateş ölçer tavsiyesi istermişsiniz. Ben 2 oğlumda da loobex in hem kulaktan hem alından ölçen aletini kullandım hastanede ölçülen değer ile birebir aynı ölçüyor banyo/mama suyu vs de ölçüyor. Şuan hala aynı model var mı bilmiyorum. Tansiyon aleti omron en iyisidir omron m2 burda hastaneler kullanıyor dediğim modeli. Süt sağma makinası benim gibi aşırı sütü olup emmeyen bebeğiniz olursa kesinlikle şart oğlu şart mastit vs gibi durumlarda kurtarıcı lansinoh ya da mamajoo marka öneririm onu da ben mamajoodan çok memnunum ikisinide kullandım ikiside çok güzel . Alışverişe gelirsek önüme gelen ihtiyaç olan her şeyi alıyorum şimdiden bir valiz dolusu malzememiz var sadece deterjan şampuan losyon vs gibi skt li ürünleri almıyorum en sona bırakınca alım gücü düşüyor tek seferde almak çok külfetli oluyor o yüzden alın gitsin. Park beşik araba vs ilk aylarda aldım hatta ben büyük parçalar her gün zamlanıyor

Kızlar detaylı ultrason için ayın 30 una randevu bulabildim. 20+1 oluyoruz. Yani 21. hafta. Uygun mudur, tecrübe edeniniz var mı?
Ben randevumu 23+4 Ken aldım daha iyi geliştiği için organ lari bakılması kolay oluyor Mayisin 20 sinde gidicem

Geceleri uyuyamayan varmı iki gündür uyuyamıyorum 😍

O deil de benim bayramdan onceki tartı ile bayramdan sonra tartım arasında 2 kilo var. Arkadaşlar bi anırmallik var mı sizde de😂😂😂 doktora mesaj attım bu hafta tartıyı es geçelim😂😂😂 bayram gıbegi var

Kızlar günaydın, benim bir arkadaşım var daha dogrusu tanıdık birisi pek sıkı fıkı değiliz akşam biraz denk gelip konuştuk o da 28. haftalık hamile. dogum için hastane parasından yakındı 35 bin tlymiş kaynanası 20 bin tlsini biz veririz demiş kalan parasını da annemler yardım eder diye bekledim ama babam biz neden veriyoruz bize düşmez demiş ne düşünüyorsunuz ben hiç böyle bir olayla karşılaşmamıştım pek bir çözümde veremedim kıza ben anlamam vallahi dedim mecburen😏

Kızlar günaydın, benim bir arkadaşım var daha dogrusu tanıdık birisi pek sıkı fıkı değiliz akşam biraz denk gelip konuştuk o da 28. haftalık hamile. dogum için hastane parasından yakındı 35 bin tlymiş kaynanası 20 bin tlsini biz veririz demiş kalan parasını da annemler yardım eder diye bekledim ama babam biz neden veriyoruz bize düşmez demiş ne düşünüyorsunuz ben hiç böyle bir olayla karşılaşmamıştım pek bir çözümde veremedim kıza ben anlamam vallahi dedim mecburen😏
Eger gerçekten özel hastanede dogum yapacak maddi güç yoksa anneden babadan para beklemek vermediler diye küsmek bana cok mantıklı gelmiyor. Onlara dogurmuyoruz sonucta. Dogum parasında şimdiden bu kadar stres yasanıyorsa o cocuk nasıl büyüyecek en hafif masrafı zaten dogum. Ayrıca 35 baya yuksek sayılabilecek bir tutar daha dusuk ücretle cok kaliteli ozel hastaneler var. 15 bin ücreti karsılayamıycak durumdaysa bi durup dusunmesi lazım. Ha illa istenıyorsa borc alıp yapılabilir. Kimse bizim keyfi ihtiyaclarımızı karsılamak zorunda değil. Yoksa paran paranın yettigi yere kadar. O da yoksa devlet hastanesi kadın dogum hastanesi üniversiteler arastırma hastaneleri bir sürü secenek var. Demek istedigim herkes her hastanede tabiki dogum yapabilir. Ama baskaları para vermıyor diye sorun etmemeli. Tasıma suyla degirmen bi yere kadar.

Eger gerçekten özel hastanede dogum yapacak maddi güç yoksa anneden babadan para beklemek vermediler diye küsmek bana cok mantıklı gelmiyor. Onlara dogurmuyoruz sonucta. Dogum parasında şimdiden bu kadar stres yasanıyorsa o cocuk nasıl büyüyecek en hafif masrafı zaten dogum. Ayrıca 35 baya yuksek sayılabilecek bir tutar daha dusuk ücretle cok kaliteli ozel hastaneler var. 15 bin ücreti karsılayamıycak durumdaysa bi durup dusunmesi lazım. Ha illa istenıyorsa borc alıp yapılabilir. Kimse bizim keyfi ihtiyaclarımızı karsılamak zorunda değil. Yoksa paran paranın yettigi yere kadar. O da yoksa devlet hastanesi kadın dogum hastanesi üniversiteler arastırma hastaneleri bir sürü secenek var. Demek istedigim herkes her hastanede tabiki dogum yapabilir. Ama baskaları para vermıyor diye sorun etmemeli. Tasıma suyla degirmen bi yere kadar.
Kesinlikle katılıyorum ama işte akşam öyle bir yakınınca sen ne yapardın sende bebek bekliyorsun falan hiç başıma gelmedi böyle bir sorun akıl veremicem o yüzden dedim. Şimdi bişey derim karşı tarafa kötü algılar, en iyisi susmaktı benim için🙂

Kesinlikle katılıyorum ama işte akşam öyle bir yakınınca sen ne yapardın sende bebek bekliyorsun falan hiç başıma gelmedi böyle bir sorun akıl veremicem o yüzden dedim. Şimdi bişey derim karşı tarafa kötü algılar, en iyisi susmaktı benim için🙂
Mantıklı hareket. Benim bazen yapamadıgım durum😂😂

Normalde devlette canım zaten 8-8 16 hafta maaşın tam veriliyor o süre görev süresinden de sayılıyor (doğu görevi yapanlar için sevindirici) işte bide 300 tl talep edersen bi yardım var onun haricinde hiç bir ek ödeme vs yok, ben hemen ayrılmıştım oğlanda doğumdan sonra da iznim bitti ücretsize ayrıldım , farklı bir hesaplama yöntemi oluyormuş kesintileri falan tam ödüyormuşuz o sebeple 15 inden aldım maaşımı sonrasında 20 sinde ücretsize ayrılmama rağmen maaştan daha yüksek bir miktar iade ettim hatta, o tarihten beri ücretsizdeyim 1 yılı geçti bende 2. Bebekte doğum iznimi başlangıç yapmadan kullanmak istiyorum onu araştırıyorum o 4 aylık maaşla şimdiden planlarım var 😁bilen varsa bende bu konuda yardım istiyorum, kurumumu hemen aramadım duyulmasın diye de doğum yaklaşınca arayıp soracağım prosedürü
Aynı durumdayız ben de ücretsiz izin bitmeden doğum iznine ayrılacağım tekrar bunun için 32. Hafta olmadan gidip işe başlama yapman lazım sonra hemen geri ayrılabilirsin ve 16 haftalık maaşını alırsın ben 1.5 ay daha erken başlarsam hesaplarıma göre 6 aylık maaş alabiliyorum annemi çağıracağım çocuğa baksın diye inşallah başarabilirim 🥲

Kızlarr 2 gündür kasığımın altında şişlik ve doluluk vardı bugun yok sizde de böyle oluyor mu karnım küçülmüş gibi

X