Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 98 49,2%
  • erkek

OY: 94 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    199
Ah kızlar bugün sabah uyandım ağrıyla uyandım kasıklarımda bi ağrı bekliyim yatıyım geçer dedim geçmedi. Bebeğimi hemen anneme bıraktm acile gittim orda sancım çıktı serum verdiler serumdan sonra bi daha nst ama yine sancı çıktı baktı geçmiyor beni doğumhaneye gönderdiler yatış dediler. Ordada 2 serum daha yedim anca kendime geldim bana kalıcaksın dediler ben tabi ağla ağla bi hal oldum hastane fobim var benim kalamam dedim zar zor hemşireleri ikna ettim imza attım öyle çıktım. Bol su ve yatmamı önerdiler hiç kalkma gerekirse dediler önemli haftalardaymışız gelişimi için. Hemen özeldeki kendi doktoruma anlattım ilaç vs yazdı kasılmaları engellemek için haftaiçide çağırdı bakalım ne dicek. Doğum maceramla gelmek isterdim ama sancı maceramla geldim 😅
Merhaba canım çok gecmiş olsun pazartesi günü hemen hemen aynı şeyleri bende yaşadım 32.hafta kontrolünde nst de sancı ve kasılma çıkınca doktorum alttan muayene etti ve serviks uzunluğu biraz az olduğu için kasılma ve sancımda olduğundan dolayı yatış verdi pazartesi salı hasteneydim 4 kere serum verdiler kasılma önleyici ilaç ve enfeksiyon riskine karşı da antibiyotik tedavisi verdiler sürekli nst ye bağlamdım artık salı günü akşam çıkabilirsin dedi doktorum ve evde istirahat etmemi bol su tüketmemi tavsiye ettii ilaçlara aynen devam ediyorum birde ikiz olduğum için erken doğum riski oluyor ister istemez ama inşallah sağlıcakla vaktinde bebişlerimizi kucağımıza alalım 🙏🏻

👋🏻 merhaba benimde beklenen doğumum haziran şuan 32+2 deyim ama serviks kalınlığım 27 mm ölçüldü erken doğum riskine karşılık ciğer geliştirici iğne yapıldı 2 doz evde genelde yatıyorum umarım bebiş haziranı bekler regl olcak gibi alt karın sancım var biraz ayakta durunca zorluyor onun harici iyiym benimle aynı durumu yaşayan var mı karında sertleşme baskı normal mi ?
Geçmiş olsun canım bende 32+6 dayım bugün ikizlere hamileyim pazartesi günü 32.hafta kontrolümde nst de sancı ve kasılma çıktı aslında ben çok hissetmedim doktora da söyledim ama alttan muayene etti ve serviks uzunluğum 18 mm olunca yatış verdi bana da serum ilaç tedavisi aldım ciğer geliştirici 28.hafta da 2 doz yapılmıştı zaten bir doz da o gün yapıldı nst ile takip edildim karında sertleşme bende de oluyordu hatta bebekler sol tarafta toplanıyordu zaman zaman ben onu normal olan birşey zannediyordum ama onlar kasılmaymış bana hemşire öyle söyledi şimdi evde istirahat ediyorum ilaçlara devam ve bol su tüketiyorum sertleşmeyi sen de bi doktoruna sor istersen canım, inşallah sağlıkla vaktinde bebişlerimizi kucağımıza alalım 🙏🏻

Kizlar birkac gundur cok net bikini bolgemde agri var. Hani boyle hamlarsiniz da o kas harekete gectiginde acir ya🙄 anlatabildim mi bilmiyorum😭 sagdan sola soldan saga donerken ya da yattigim yerden kalkarken giriyor agri😣 bunun gibi bir sey yasayan var mi??
Bende de oluyor, genelde yan yatarken bacaklarım üst üste ise dönmek istediğimde veya kalkmak istediğimde tam iki bacağımın arasındaki kemikte ağrı hissediyorum sanki uzun zaman sonra bisiklete binmişim de sonraki gün oralarım hamlamış gibi 😂 ben bunu çatı genişlemesine bağlıyorum mutlaka bacak arasında boşluk bırakarak yatmak gerekiyor ☹️

Çok şükür iyiyim bebek hareket ettikçe yine bi tık oluyor ama sıkıntı değil. Adalat ilacını yazdı doktor o erken doğumuda önlüyormuş. Şuan tam 33+3 oluyorum sata göre ama bebeğe göre bir hafta daha ilerideydi
Çok geçmiş olsun canım, bir hafta öndeyseniz dişini sıkacağın 2 hafta var, sağlıkla gelişimi tam gelsin minik kuş inşallahh 🙏🏻💕💕

Geçmiş olsun canım bende 32+6 dayım bugün ikizlere hamileyim pazartesi günü 32.hafta kontrolümde nst de sancı ve kasılma çıktı aslında ben çok hissetmedim doktora da söyledim ama alttan muayene etti ve serviks uzunluğum 18 mm olunca yatış verdi bana da serum ilaç tedavisi aldım ciğer geliştirici 28.hafta da 2 doz yapılmıştı zaten bir doz da o gün yapıldı nst ile takip edildim karında sertleşme bende de oluyordu hatta bebekler sol tarafta toplanıyordu zaman zaman ben onu normal olan birşey zannediyordum ama onlar kasılmaymış bana hemşire öyle söyledi şimdi evde istirahat ediyorum ilaçlara devam ve bol su tüketiyorum sertleşmeyi sen de bi doktoruna sor istersen canım, inşallah sağlıkla vaktinde bebişlerimizi kucağımıza alalım 🙏🏻
Canım merhaba ben de salı günü ilk defa nst’ye giricem mesajındaki sola toplanma sertleşme dikkatimi çekti bu devamlı olan bir şey miydi yoksa ara ara olup geçen bir şey miydi ? Ben de yaşıyorum bazen ama sancı hissetmiyorum o yüzden sormak istedim sana

Bende de oluyor, genelde yan yatarken bacaklarım üst üste ise dönmek istediğimde veya kalkmak istediğimde tam iki bacağımın arasındaki kemikte ağrı hissediyorum sanki uzun zaman sonra bisiklete binmişim de sonraki gün oralarım hamlamış gibi 😂 ben bunu çatı genişlemesine bağlıyorum mutlaka bacak arasında boşluk bırakarak yatmak gerekiyor ☹️
Ya bana hic cati kontrolu vs yapilmadi🙄 belki doguramayacagim bu cocugu nerden anliyoruz bunu tam olarak🤣 zaman yaklastikca bana bi korku basiyor da🥲

Canım merhaba ben de salı günü ilk defa nst’ye giricem mesajındaki sola toplanma sertleşme dikkatimi çekti bu devamlı olan bir şey miydi yoksa ara ara olup geçen bir şey miydi ? Ben de yaşıyorum bazen ama sancı hissetmiyorum o yüzden sormak istedim sana
Sürekli değil zaman zaman oluyordu canım hatta ben bebekler içerde birbiriyle oynuyor diye ayrılın kavga etmeyin felan diye konuşuyordum 😁😁ilk gebelik olunca insan bilmiyor bazı şeyleri, sancı hissetmiyordum ama bazen böyle o kadar sert oluyorduki sol tarafım nefes almakta zorlandığım oldu dedigim gibi sık yaşamadım bu durumu ara ara oldu

Sürekli değil zaman zaman oluyordu canım hatta ben bebekler içerde birbiriyle oynuyor diye ayrılın kavga etmeyin felan diye konuşuyordum 😁😁ilk gebelik olunca insan bilmiyor bazı şeyleri, sancı hissetmiyordum ama bazen böyle o kadar sert oluyorduki sol tarafım nefes almakta zorlandığım oldu dedigim gibi sık yaşamadım bu durumu ara ara oldu
Yaa anladım canım bakalım bana ne diyecekler biraz tedirgin oldum şimdi😂

Ya bana hic cati kontrolu vs yapilmadi🙄 belki doguramayacagim bu cocugu nerden anliyoruz bunu tam olarak🤣 zaman yaklastikca bana bi korku basiyor da🥲
O kadar mucizevi bir şey ki vücudumuz kendiliğinden her şeyi ayarlayacak bence 😬 bana yaptığı sadece ultrasonla rahim ağzı uzunluğunu ölçmek, kemiklerime baktığını sanmıyorum. Bir doğum animasyonu izlemiştim, bebeğin kafatası kemikleri, kanaldan rahat geçebilmek için üst üste biniyormuş sonra düzeliyormuş ya mükemmel bir dizayn 🥹 kafa çapında haftasına göre genişlik büyüklük falan olsaydı bakardı çoktan bencee

O kadar mucizevi bir şey ki vücudumuz kendiliğinden her şeyi ayarlayacak bence 😬 bana yaptığı sadece ultrasonla rahim ağzı uzunluğunu ölçmek, kemiklerime baktığını sanmıyorum. Bir doğum animasyonu izlemiştim, bebeğin kafatası kemikleri, kanaldan rahat geçebilmek için üst üste biniyormuş sonra düzeliyormuş ya mükemmel bir dizayn 🥹 kafa çapında haftasına göre genişlik büyüklük falan olsaydı bakardı çoktan bencee
Valla benimkinin kafasi 2 hafta onden gidiyor🙄 ama hic bana bunu soylemedi bile hani bi problemmis gibi… her seferinde her sey cok iyi her sey cok guzel diyo sadece🥲 pazartesi hastaneye gittik oradaki doktor da aksi bir sey soylemedi her sey yolunda dedi o kadar… yaa ben de surekli bilgilendirici videolar vs bakiyorum ama cok duygulaniyorum cok da izlemek istemiyorum🤣🤣

Teşekür ederim ikimizde geçmiş olsun zamanlarımız yakınmış aynen benimde sertleşiyor ve toplanıyor biryere nst dede kasılma pek çıkmadı banada yatıp dinlenme verdi doktor salı kontrolüm inş bebişler zamanında sağlıkla gelir 🙏🏻

Kizlar birkac gundur cok net bikini bolgemde agri var. Hani boyle hamlarsiniz da o kas harekete gectiginde acir ya🙄 anlatabildim mi bilmiyorum😭 sagdan sola soldan saga donerken ya da yattigim yerden kalkarken giriyor agri😣 bunun gibi bir sey yasayan var mi??
Ben yaşıyorum canım kemiği ağrıyor resmen

Kızlar ben hiç çatı muaynesi olmadan ilk doğumumu normal doğum yapmıştım. Doktorlar ultrasonla bakarken bence onu da anlıyordur. Yada bazısının boy ve yapısından anlıyolar . Ama herkeae çatı muaynesı olmuyor bildiğim kadarıyla. Benım oğlum da 3900 doğdu ama benım çok dıkışım vardı başı şiş olduou için zorlanınca doktorum kendı keai atmak zorunda kalmıştı. Şimdiki doktorlar bu donusa daha temkinli kesisiz dıkışsız normal doğum hikayeleri çok duuryorum görüyorum. Vakti zmanı heldiğinde bebeğiniz gelme yolunu şnanın kendi tercih ediyor. İkinci gebeliğimde de yine normal doğum pozisyonundaydı ama maleaefki kalp atışlarında sıkıntı olunca anıden sezeryana alındım

X