Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 98 49,0%
  • erkek

OY: 95 47,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    200
Kızlar bebeğim hareket ettikçe resmen fiziki olarak o güzel duyguyu hissediyorum annelik böyle bi şey demekki ben sadece psikolojik bi sey hissederim sanıyordum ama bu başka bi duygu hareket edince içimden bi şey akıyor sanki 🙏🏻
Az önce aynısını düşündüm moni 🥹 en çok hoşuma giden şeylerden biri tekme attığında ben elimi koyduğumda devam etmesi, bir saniye içinde bile başkası elini koysa anında kesmesi 😂😂 anlıyor sanki ben olduğumu, iletişim kurmak istiyor 🥹 ben eriyorum 🫠

Boğaz enfeksiyonum için bugün kbbye gittim. Hafif viral şekilde ama yapıcak hiç bişi yok pazartesine kadar ilerlerse ameliyat ertelenebilir dedi doktor 😵‍💫😵‍💫😵‍💫. Yemin ederim kendimden sıkılmışken umarım bundan dolayı gol yemem. Olsa bile spinal olacağı için çok etkilemezmiş ama bebişe çok yaklaşmamalıymışım. 9 ay burnum akmadı 3 gün kala böyle bişi şaka gibi ya 😫
Geçmişmoösın canım ya benıde alıyor. Kzıım ateşi 38 lere çıktı . Eşim de saolaun üç gğndğr hasta bize geçti ondan. İnşallah doğuma kadar düElirim bende . Ama bugün kendımı hiç iyi hissetmiyorum yatouorum ağrım geçsin diye

Geçmişmoösın canım ya benıde alıyor. Kzıım ateşi 38 lere çıktı . Eşim de saolaun üç gğndğr hasta bize geçti ondan. İnşallah doğuma kadar düElirim bende . Ama bugün kendımı hiç iyi hissetmiyorum yatouorum ağrım geçsin diye
Canım çok teşekkür ederim valla geçmesi için elimden geleni yapıyorum. Aman valla çok çok dikkat et ben kapmam dedim ama bi gecede oldu. Hiç yorma dinlen bol bol. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik şimdi böyle bişi olması çok moral bozucu 😫😫😫

Canım çok teşekkür ederim valla geçmesi için elimden geleni yapıyorum. Aman valla çok çok dikkat et ben kapmam dedim ama bi gecede oldu. Hiç yorma dinlen bol bol. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik şimdi böyle bişi olması çok moral bozucu 😫😫😫
Canım bence mutlaka geçmesini bekle inan hasta anneler hemen bulaştırıyor. Bize yatan çok bebek var annesi hasta olduğu için antibiyotik alıyorlar o yüzden tavsiyem bekle geçsin öyle sezeryan ol acil planlanan bir durum yoksa

O

Canim oncelikle bu durumu çok düşünme canım. Kendi kendine aciladabilir daha doğuma var.
Stres edersen bebis etkilenir.
Muayenelerini aksatma Allah büyük.
Benim 2. Cocugumda ve bu cocugumda hiç dilanmadigi halde ultrasonu açar açmaz doktoruma ilk sorduğum şey kordon dolanmış mi oluyor. Travma gibi birsey oldu bende bu durum
Benim de tramva oldu vallahi dakik başı aklımda artık Rabbıme kalmış

Ay inşallah ya 🙈 rahim ağzı uzunluğu kısala kısala sıfıra iniyor sonra açılma başlıyor ya, o sıfıra inme durumuna silinme deniyormuş. Önce o 3cm’lik uzunluk bebeğin başının inmesiyle yok olacak sonra yanlara doğru kapı gibi açılacak 10cm’e kadar 🥴🥴🥴 anlatırken çok kolay yaşarken nasıl olacak görücez 😂😂😂
Aayy bunu hiç bilmiyordum teşekkür ederim 🌸 hadi inşallah hayırla yaşayıp görelim Rabbim kolaylık versin bir nefeste kavuşalim bebislerimize açılsın yollar 🥰💙💓

Geçen hafta 3.20cm’di bu hafta 3.07 gördüm ekranda, doktor da 3 cm, haftasına göre normal dedi sanırım bunlar 40 haftayı doldurana kadar hiç telaşa düşmüyorlar 🤣🤣 senin doktorun da benim doktorun da rahatlığı en üst düzeyde maşallah… ay keşke yaaa bir sürpriz daha yapsa bizi şaşırtsa 😬😬 sen ne zaman görüşüyorsun ebenle 👀
Bizde de zaman yaklastikca bi sabirsizlik🥲🥲🥹 beni daha pazartesi gormeye geldi. İlk gorusmemizi yaptik, bebek dogunca beni arayin eve geldiginde gelecegim dedi. Doktor ebeyle gorus tekrar diyince ben de dun aradim doktorun dediklerini soyledim. Meger bizim doktor tatile cikiyormus😑 27sinde tekrar haberlesecegiz 29’unda gorusmek icin🙄

Az önce aynısını düşündüm moni 🥹 en çok hoşuma giden şeylerden biri tekme attığında ben elimi koyduğumda devam etmesi, bir saniye içinde bile başkası elini koysa anında kesmesi 😂😂 anlıyor sanki ben olduğumu, iletişim kurmak istiyor 🥹 ben eriyorum 🫠
Evet tam anlamıyla icim eriyor gece dönerken uyanıyorum nasıl acaba hareket ediyor mu uyuyor mu derken iyi mi düsünürken hemen ufacık bi hareket ediyor iyiyim der gibi minnoşum 🙏🏻

2 cm acılmam var sancı da böyle belden giriyor karnımın alt kısmı asagı düşecek gibi bi his pazartesi tekrar gidecegm suanlık birşey yok benimki 2.sezeryan olacagı için ya pazartesi salı alacak sancım devam etmezse haftaya cumartesi alacak en gec insallah bekler diye dua ediyorum gününü doldursun diye bak buda carsamba günü sancım cıktgnda ki nst kagdm
Himm anladım canım belden girip çıkan ağrılar sancılar yani bide buna adet ağrısı gibi ağrı eklenmesi. Hayırla gelsin bebişin ne kadar beklerse o kadar iyi 🤗

Gecmis olsun canım moralini bozma saglıkla gelsin de doktor ayarlar zamanını napalım bikac gün er gec iyi olun önemli olan o 🙏🏻🙏🏻

Aay canım wasnt cok geçmiş olsun inşallah biran önce duzelirsin ya havalar da o kadar dengesiz ki ne giycem şaşırıyorum bir sıcak bir soğuk

Kızlar bebeğim hareket ettikçe resmen fiziki olarak o güzel duyguyu hissediyorum annelik böyle bi şey demekki ben sadece psikolojik bi sey hissederim sanıyordum ama bu başka bi duygu hareket edince içimden bi şey akıyor sanki 🙏🏻
Bende böyle saatlerce oturup izlemeo istiyorum moni şuan böyle içim gidiyorsa doğunca ben bunu yerim diyorum eşim de hareket ederken elini koyuyor hemen yaaa yicem bunu dayanamıyorum içim kaynıyor diyor böyle sıkıyor kendini o kadar mükemmel bir duygu ki yaşatan Rabbime sonsuz şükürler olsun 🥹🥹🤲🏻💐

Canım nasıl oldun toparlayabidin mi biraz.
Çok geçmiş olsun

Merhaba kızlar. Bende 36+1 haftamdayım. Bir kızım var 2 yaşında onu da normal doğumla 40+1 de doğurmuştum sanırım. Şimdi bir oğlum olacak inşallah. Bizim bebişte tek arter tek ven çıktı. Yani bebeği besleyen kordondaki iki ana damardan biri eksik. Gelişme geriliği olabilir dendi fakat bugun kilosunun 2.600 olduğunu öğrendim bana çokta gelişmemiş gelmedi. Organları da iyi durumda şükür. Ama bebek o kadar aşağıdaydı ki iki kişi zorlana bakabildiler resmen şeyimin üzerinden baktılar. Erken doğumdan korktum bir an. Ağrılarımda bu aralar çok arttı. Yatarken dönmek bile güç sanki bacağımı ayırıyor gibilerdi ve bel ağrısı. Yürümek işkence gibi sol bacağım kitlenip kalıyor bazen. Buda yetmezmiş gibi kızımı kaldırmaktan göbek deliğimde fıtık fırladı çok ağrıyor. Karın kaslarım o kadar ayrılmış ki doğumdan sonra hem fıtık hem de karın kası birleştirme ameliyatı olmam lazım. Yurt dışında tek başımayım kocam var sadece sağolsun çok yardımcı ama ailesizlik çok zor 🥺 Sizce bebek doğum kanalında olduğu için mi bu ağrılar? 3. Gündür ahududu yaprağı çayı içiyorum çok iyi geliyormuş. Hiç duydunuz mu?

Bende böyle saatlerce oturup izlemeo istiyorum moni şuan böyle içim gidiyorsa doğunca ben bunu yerim diyorum eşim de hareket ederken elini koyuyor hemen yaaa yicem bunu dayanamıyorum içim kaynıyor diyor böyle sıkıyor kendini o kadar mükemmel bir duygu ki yaşatan Rabbime sonsuz şükürler olsun 🥹🥹🤲🏻💐
Allah isteyen herkese nasip etsin yaaa 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Canım bence mutlaka geçmesini bekle inan hasta anneler hemen bulaştırıyor. Bize yatan çok bebek var annesi hasta olduğu için antibiyotik alıyorlar o yüzden tavsiyem bekle geçsin öyle sezeryan ol acil planlanan bir durum yoksa
Ayy kıyamam ben de onu sordum doktora bugün gidişata bakıcaz dedi, sende geçerse bebek zaten antikorlu olur şu an ama ilerlerse ertelemek gerekir dedi. Viral enfeksiyonmuş ileri değilmiş bakalım 🙁
Gecmis olsun canım moralini bozma saglıkla gelsin de doktor ayarlar zamanını napalım bikac gün er gec iyi olun önemli olan o 🙏🏻🙏🏻
Moniiim aynen öyle bir hayır var demek gerek d mi 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Aay canım wasnt cok geçmiş olsun inşallah biran önce duzelirsin ya havalar da o kadar dengesiz ki ne giycem şaşırıyorum bir sıcak bir soğuk
Öyle valla bi anda terletiyor hoop üşütüyor Mevsimlimm. Annem doğum için gelmişti ondan kaptım bi de 🙁. Keşke geldiği gün kayınvalideme gönderseydim 😆🥲.
Canım nasıl oldun toparlayabidin mi biraz.
Çok geçmiş olsun
Havvacım çok teşekkür ederim, dünden daha iyiyim ama hala bademcik ve boğaz yanması geçmedi. Günüm limon portakal tavuk suyu et suyu sarımsakla geçiyor. 2 günüm var toparlarım inşallah 🙁🙁🙁

Ayy kıyamam ben de onu sordum doktora bugün gidişata bakıcaz dedi, sende geçerse bebek zaten antikorlu olur şu an ama ilerlerse ertelemek gerekir dedi. Viral enfeksiyonmuş ileri değilmiş bakalım 🙁

Moniiim aynen öyle bir hayır var demek gerek d mi 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Öyle valla bi anda terletiyor hoop üşütüyor Mevsimlimm. Annem doğum için gelmişti ondan kaptım bi de 🙁. Keşke geldiği gün kayınvalideme gönderseydim 😆🥲.

Havvacım çok teşekkür ederim, dünden daha iyiyim ama hala bademcik ve boğaz yanması geçmedi. Günüm limon portakal tavuk suyu et suyu sarımsakla geçiyor. 2 günüm var toparlarım inşallah 🙁🙁🙁
Kesinlikle geç olsun güç olmasın sen iyileşmene odaklan gerisini hayırlısı de 🙏🏻🙏🏻

Ben de öyle biliyorum, bizim aldığımız oksijen direkt bebeğe gittiği için soluduğumuz hava, deriden giren kimyasaldan çok daha kötüymüş. O yüzden bazı doktorlar açık havada maskeli vs. müsade edebiliyor
Evet aynen öyle açıklaması bi de o açıcılarda normal boyalardan daha ağır kimyasallar olduğu için onu kabul etmedi. Neyse doktorumuza güvenip ona göre davranıcaz yapacak bişey yok ☺️

X