Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 100 49,0%
  • erkek

OY: 97 47,5%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,5%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,0%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    204
Günaydın güzel anneler, hepimize sağlıklı, güzel haftalar olsunn 😍 39+4’ten selamlıyorum sizi 😂 ağrılar, kasılmalar, iğne batmaları hayatımın bir parçası oldu… gerçekten doğum başladığında bir süre anlamayacağım sanırım.. (kendiliğinden başlarsa tabi)
Nişan gelmesiyle ilgili sorular gördüm, bende de tam tersi mukuslu akıntı ama renksiz ve az miktarda oldu. Parça parça geldi. Nişan mıdır bilmiyorum tabi renksiz olması kafamı karıştırdı.
Sizde ne var ne yok, kimler bu hafta bebişine kavuşacak ya da kavuşacağını hissediyor?? 😍
Genemi doğuramadınnn😅😅😅 daha ben wc ye giderken bile dikişlerim ağrı yapıyo oğlanda yerinden cok kıpırdıyo mahvediyo beni

Hee ikinciyi düşünmediniz sanırımm hepsini verdiğine göre 🤭 benimkileri var ama coguda atletleri uyuyo pembe morda var hahahahaha giysin kim ne gorcek ☹😅😅😅😅
Dusunuyordum ama uzun süre dusunmedigim için vermek istedim.3 yaşından sonra kaldırdım kıyafetleri ondan öncesi yok😊

• Beğen
Reactions: Jou
Maşallah çok iyiymiş kilosu. Bakalım bizim kaç çıkacak. 35+1 de 2760 çıkmıtşı. Çarşamba günü ben de 3 kilo bekliyorum en az. Planlı sezaryen olacaksa 06.06 isteyeceğim erken derse diğer haftaya vermek isterse de 12 sini seçmeyi düşünüyorum ama tabi gönlümden geçen kendi istediği zamanda normal doğum olması :)

Maşallah çok iyiymiş kilosu. Bakalım bizim kaç çıkacak. 35+1 de 2760 çıkmıtşı. Çarşamba günü ben de 3 kilo bekliyorum en az. Planlı sezaryen olacaksa 06.06 isteyeceğim erken derse diğer haftaya vermek isterse de 12 sini seçmeyi düşünüyorum ama tabi gönlümden geçen kendi istediği zamanda normal doğum olması :)
Benim doktoruma kalsa hemen almak istiyo ama ben istemiyorum.psikolojik olarak henüz hazır degilim😊

Kızlar göğüslerime lansinoh sürmeye başlamıştım ben, yara vs olmasın diye. Birinin ucu kabuk böyle beyaz kabuk gibi olmuştu, krem mi bu temizleyeyim derken ucundan beyaz sıvı geldi. 36+6'dayım. Doğumdan önce göğsünden bu şekilde süt gelen oldu mu, kremi sürmesem mi süt gelmesini mi tetikliyor. Malum oksitosin doğum kasılmalarını da başlatan hormon ya, bir korktum

Kızlar göğüslerime lansinoh sürmeye başlamıştım ben, yara vs olmasın diye. Birinin ucu kabuk böyle beyaz kabuk gibi olmuştu, krem mi bu temizleyeyim derken ucundan beyaz sıvı geldi. 36+6'dayım. Doğumdan önce göğsünden bu şekilde süt gelen oldu mu, kremi sürmesem mi süt gelmesini mi tetikliyor. Malum oksitosin doğum kasılmalarını da başlatan hormon ya, bir korktum
Ben daha başlamamıştım krem sürmeye. Cumartesi günü sadece t-shirtle uyumuştum sabah bi kalktım bir sürü süt lekesi vardı. Sonra baktım ucları kabuk gibi olmuş beyaz. Gece akmış sonra kurumuş kalmış sanırım. Böyle olunca krem sürmeye başladım. Yani bence kremle alakası yoktur canım sen sürmeye devam et

Günaydın kızlar doğum yapan tüm anneleri tebrik ediyorummm. Zaman yaklaştıkça iyice strese girmeye başladım. Yarın iş yerinde son günüm izne ayrılıyorum artık 36+2 de. Benim bebiş hala ters ve hiç değişmiyo yeri. Hareketler iyi ama dönemiyor bi türlü. Çok üzülüyorum bu duruma
Maşallah canısı iyi çalıştın yeter artık ayrilda dinlenmene bak 🧿 hiç üzülme arkadaşım sancıları vurana kadar bebek hep tersti hatta Dr pazartesiye kadar bekleyelim dönmezse o zaman konuşuruz durumu demişti pazar günü akşam sancıları başladı ve bebek döndü normal doğum yaptı yani belli olmuyor sen hareketlerini egzersizlerini yap gerisi tefekkür 💐

Maşallah canısı iyi çalıştın yeter artık ayrilda dinlenmene bak 🧿 hiç üzülme arkadaşım sancıları vurana kadar bebek hep tersti hatta Dr pazartesiye kadar bekleyelim dönmezse o zaman konuşuruz durumu demişti pazar günü akşam sancıları başladı ve bebek döndü normal doğum yaptı yani belli olmuyor sen hareketlerini egzersizlerini yap gerisi tefekkür 💐
ayyy inşallah benim de öyle olur hadi bakalım

Kızlarım aşağı yukarı tüm mesajları okudum ve tecrübrli olarak lohusalık süreci hakkında söylemek istediğim bir şeyler var.
1. Çoğunuz süreç sonuna geldiniz ama hala doğum yapmayanlar için söylüyorum. Düşüneceğiniz tek şey evladınız, onun gözleri kaşı burnu onunla gelecek olan sıkı ama muhteşem hayatı, eşle yeniden bir aile olmayı düşünün. Onun dışında annenin dahi olsa kimsenin kötü enerjisine kulak asmayın. Size psikolojik baskı yapab herkesten uzak durun. Doğumun kötülüğünü düşünmeyin rabbim size güvenmiş dogum yapabileceğinize inanmış evlat vermiş siz kendinize mi güvenmiyorsunuz. Kötü düşünmeyin güzel enerjileri çekin her şey çok güzel olacak 🙃
2. Lohusalık dönemi korktuğunuz kadar zor bir süreç değil aslında. Zorlaştıran kendiniz değil çevrenizdekilerdir. Ne kadar az insan o kadar iyi bir süreç. Ben normal doğum yaptım sezaryen süreci hakkında bir bilgi veremem ama şunu iyi biliyorum ki yanınızda olmayı gectim alo diyebileceğiniz biri olmasa bile o kadar güzel anne oluyorsunuz ki sizde şaşırıp kalıyorsunuz. Ne yapacağım ne edeceğim telaşına girmenize hiiç gerek yok. Bebek size her şeyi öğretiyor ve siz yıllardır anneymiş gibi hissediyorsunuz. Kafanızda 10 kisi de olsa kimse size yardım edemez. Kendinizi iyi hissediyorsanız yapabiliyorsanız kesinlikle tek başınıza olmanızı tavsiye ederim. Anneler çocukları için her şeyi hisseder ams torunları için hissedemez. Siz annesiniz ve ne hissediyorsanız o doğrudur🥹❤️ Süt emzirme uyku vs herkes konuşacak. Mümkünse eve kalmaya kimse gelmesin. Sabah gelir yardımını eden eder aksama gider siz aile olmaya bakın.
3. Tüm bu süreçler bitiyor arkadaşlar. Her şey geçiyor yavrular büyüyor. Bu süreçte onların her şeyini hatırlamak için sadece onları düşünün. Süt uyku atak vs. Hiçbir sey kalmıyor. Kendinizi yıpratmaya değmez. Siz üzülüyosunuz tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok oluyor. Kapatın kapınızı aile olmaya bakın. Her şeyi kapının ardında bırakınca bakın nasıl da güzelleşiyor her şey. 🥹❤️❤️
hepimize sağlıklı sıhhatlı dogumlar diliyorum. Lohusa annelere de her şey geçiyor diyor buraya kadar okuduysanız da teşekkür ediyorum ❤️❤️

X