Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    17
Kız benim kocam da Muğlalı hahahahah çok şükür bahsettiğin gibi değiller. Hele eşimin halaları beni inci kızım diye severler. Ben yatıp kalkıp şükredeyim bari hahahahah
Ya aslında Denizli Afyon uşak azıcıkta Manisa. Bu şehirler genelde böyle . Bu şehirlerinde az dağ köyleri ve yakınları demek lazım. Ben muğlalıları çok severim gelinimizde Milaslı 😍😍 sen şanslısın şanslı 😀

Ben duş sonrası nemlendiriyorum karnımı falan mutlaka. Alışveriş yapmayı deli gibi istiyorum amaaa bir iki takım aldım sadece çok beğendiğim. Bir de önceki hamileliğimde bebek arabası falan baya bişeyler almıştık Kasım indirimlerinden. kullanmak nasip olmadı inşallah bu bebişimde kullanmak nasip olur ♥️
İnşallah ❤️
Benimki kayınpederim de kendi ismini koymak istemiyor ama siz bi isim seçersiniz yanına ben ikinci ismi koyarım diyor eşim de bişey olmaz kimliğe yazdırırz sen kendi koyduğun ismi söylersin diyor delirirsin vallaa
O ne ya sinir oldum valla kendileri doğursun bir tane daha koysunlar kendi istedikleri ismi hiç kimse karışamaz karıştırmam ben…karışmak isterse de bu dediğimi yüzlerine söylerim 😅
Aynen Allah’a havale ettim kardeşi en son biz mi duyduk diye trip atmış gönlünü almaya gitti onun bizden daha önemli meseleleri var biz en son mesele 😀kardeşleri yiğenleri falan bitsin bize sıra gelir inşallah 😀
Çok zor allah sabır versin eş kendi ailesi ile kurduğu aile arasında sınırı bilmeli..
Hanımlar hamilelikte hamile olduğunu bilmeden botoks yaptıran vs olmuşmuydu aranızda veya çevrenizde.herhangi bir komplikasyonu gelişti mi ? Bileniniz var mı ?
Botoks dolgu tavsiye edilmiyor çocuk düşünme aşamasında bile altı ay öncesine kadar yaptırabilirsin demişti bana doktor sonjçları işe ilgili yeterli veri yok literatürde riske atmaya değmez diyorlar

Ya neler var neler insan çok hevesleniyor 😂 aldığımız ya da alma planı yaptığımız şeyleri de paylaşsak keşke fikir olur 😂
Ayy dimi haklsn valla
Ben yine az önce bişi aldım 🙈🙈🙈

Eklentiler

• 1000013186.jpg
    1000013186.jpg
    76,6 KB · Görüntüleme: 51
Bende öyle düşünüyordum eşim tarafı Vanlı. İnanır mısın ben şok oldum onların kültürü tanıyınca saygı sevgi bağlılığı görünce dedim ırmak çok önyargılısın sen. Ya özel hayata aşırı saygı duyuyorlar biz kayınvalidemlere gidiyoruz oğlum eşini al gezdir diyor yalnız gidin dolaşın diyor . Mesela biz söylemedik daha nasipse 2 hafta sonra cinsiyet belli olacak o zaman söyleyeceğiz ben aa niye söylemedin diceklerini hiç düşünmüyorum . 2 kötü kaybım var kayınvalidem üzerime titredi ben çok şaşırmıştım. Bakma biz Egeliler de kötü insan değiliz de bizde oğlan pek kıymetli ondan gelin eziliyor galiba. Bizim oğlanlarda pohpohlanmayı seviyor . Ama konu kendi kızına gelince damat göklere çıkarılıyor 😀😀. Tabi herkes böyle demek değilde geneli böyle 😂😂
doğru bak haklısın saygılılar ona da itirazım yok. demek ilişkilerde de böyleler çocuklar çok olunca hangisine karışsınlar di mi 😆 egelileri de çok severim bu arada

Bende öyle düşünüyordum eşim tarafı Vanlı. İnanır mısın ben şok oldum onların kültürü tanıyınca saygı sevgi bağlılığı görünce dedim ırmak çok önyargılısın sen. Ya özel hayata aşırı saygı duyuyorlar biz kayınvalidemlere gidiyoruz oğlum eşini al gezdir diyor yalnız gidin dolaşın diyor . Mesela biz söylemedik daha nasipse 2 hafta sonra cinsiyet belli olacak o zaman söyleyeceğiz ben aa niye söylemedin diceklerini hiç düşünmüyorum . 2 kötü kaybım var kayınvalidem üzerime titredi ben çok şaşırmıştım. Bakma biz Egeliler de kötü insan değiliz de bizde oğlan pek kıymetli ondan gelin eziliyor galiba. Bizim oğlanlarda pohpohlanmayı seviyor . Ama konu kendi kızına gelince damat göklere çıkarılıyor 😀😀. Tabi herkes böyle demek değilde geneli böyle 😂😂
Hahahaa. Benim de eşim Çankırılı ben Konyalıyım.
eşimin ailesi şükür iyi bir fesatlıkları yok. Ama çok fazla üzerimize düşüyorlar. sürekli yapışık gezmemizi istiyorlar. çekirdek aileden ziyade cübür cemaat hep birlikte olalım kafasındalar. Gerçi sebebi eşim evin tek oğlu ve öncesinde 10 ablası var :) aşırı kıymetli bu sebeple. 10 görümcem var ama şükür hepsinden razıyım nazar değmesin amin :)

tek sıkıntım , karı koca bi yuva kurmamıza izin vermeyişleri her gün görüşmek istemeler, aşırı ilgiden bunalıyorum açıkçası.
eşimde asla mesafe koyamıyor. aman üzülmesinler aman seni çok seviyorlar görmek istiyorlar falan. yaşlılar gönülleri kırılmasın zaten kaç gün görecekler kafasında.

eşime delirip bazen diyorum göbek bağını kesmen lazım artık senin yuvan burası. koru gözetle gönüllerini hoş et gidip gelelim ama ,ilk önceliğin ben ve evimiz olsun diyorum. Çok zorlanıyor bakalım. İnşallah zamanla toparlar. Çocuktan sonra biraz daha eve döner yüzünü diye ümit ediyorum.

Merhaba sizler daha tecrübeli olduğunuz için birsey sormak istiyorum. Gebelik testim pozitif çıktı bugün 30. Döngü günüm doktorum yarın kan vermemi söyledi ama benim adet olacak gibi ağrılarım var birde sarı mı desem açık kahverengimi desem basen sulu bazen kıvamlı akıntım oluyor bunlar normal mi acaba ?

Bnce şimdiden başlamalı bebek arabası biberon emzik süt sağma makinesi gibi şeyler hem pahalı hem cinsiyet öncesi alınabilecek şeyler üstüste alınınca çok tutar şimdiden aralıklı alınmalı bnm 2. Olduğu için bir çok şey var sadece hastane çıkışı ve birkaç zıbın aşacağım hiç kullaılmsmış biberonlar takımlar vs var sadece süt sağma makinesi alacağım pahalı okarak
Ben açıkçası 30-32 den sonra almaya başlamayı düşünüyorum ama tabi çok beğendiğim bir şey olur ya da çok indirimli o zaman alırım ufak tefek bir şeyler. Eltim oto koltuğuna şimdiden bakabilirsin indirim takip edebilirsin falan demişti.
Yavas yavas neleri istediğime karar verip liste yapmaya başlarım

eşimin ailesi şükür iyi bir fesatlıkları yok. Ama çok fazla üzerimize düşüyorlar. sürekli yapışık gezmemizi istiyorlar. çekirdek aileden ziyade cübür cemaat hep birlikte olalım kafasındalar. Gerçi sebebi eşim evin tek oğlu ve öncesinde 10 ablası var :) aşırı kıymetli bu sebeple. 10 görümcem var ama şükür hepsinden razıyım nazar değmesin amin :)

tek sıkıntım , karı koca bi yuva kurmamıza izin vermeyişleri her gün görüşmek istemeler, aşırı ilgiden bunalıyorum açıkçası.
eşimde asla mesafe koyamıyor. aman üzülmesinler aman seni çok seviyorlar görmek istiyorlar falan. yaşlılar gönülleri kırılmasın zaten kaç gün görecekler kafasında.

eşime delirip bazen diyorum göbek bağını kesmen lazım artık senin yuvan burası. koru gözetle gönüllerini hoş et gidip gelelim ama ,ilk önceliğin ben ve evimiz olsun diyorum. Çok zorlanıyor bakalım. İnşallah zamanla toparlar. Çocuktan sonra biraz daha eve döner yüzünü diye ümit ediyorum.
Aminnn amin inşallah kız 10 görümcede az korktum 🥹 ama şükür ne mutlu sana Allah razı olsun diyorsun. Vala bizde ilgi olsa ayrı olmasa ayrı insanoğluyuz sonuçta. Ama erkekler sanki bebek olana kadar farklı bir aileleri olduğunu anlamıyorlar bebek olunca daha siz odaklı olur . Ee erkelerde koca bebek sonuçta çokta şey etmemek lazım 😂😂

Ya bu arada geçen Konya’ya Mevlana türbesini ziyarete gittim kız ne kadar huzur dolu bir yermiş kalbim ferahladı yolu düşen herkese de tavsiye ediyorum . Bunu da söylemek istedim 😀

Merhaba sizler daha tecrübeli olduğunuz için birsey sormak istiyorum. Gebelik testim pozitif çıktı bugün 30. Döngü günüm doktorum yarın kan vermemi söyledi ama benim adet olacak gibi ağrılarım var birde sarı mı desem açık kahverengimi desem basen sulu bazen kıvamlı akıntım oluyor bunlar normal mi acaba ?
Kaç günde bir adet oluyorsunuz? Gecikmenizin kaçıncı günü yani? Doktorlar adet gecikmesinden 10 gün sonra test yapılmasını öneriyor. Ama ben dayanamayıp erken gebelikle öğrenmiştim bat günü test verdim. Ardından iki gün sonra tekrar test verip artışı görmek istiyor doktorlat
Akıntı doğal aslında ama renkli olması sorun olabilir en güzeli doktora görünmek

Canım bana kalırsa adetin geçtikten sonra kan testi ver. Adetin 1 hafta geçmeden test yapmayı tavsiye etmiyorlar . Kimyasal gebelik yada sıkıntılı gebelik oluyor bazen vücudun regl ile Atıyor bizim haberimiz bile olmuyor bazen. O yüzden canın sıkılmasın diye regl geçince test vermek daha doğru. Senin pozitif çıkmış galiba regl de geçmiş galiba yanlış anlamadıysam inşalalh hayırlı uğurlu olur

Kaç günde bir adet oluyorsunuz? Gecikmenizin kaçıncı günü yani? Doktorlar adet gecikmesinden 10 gün sonra test yapılmasını öneriyor. Ama ben dayanamayıp erken gebelikle öğrenmiştim bat günü test verdim. Ardından iki gün sonra tekrar test verip artışı görmek istiyor doktorlat
Akıntı doğal aslında ama renkli olması sorun olabilir en güzeli doktora görünmek
Teşekkür ederim cevabınız için normalde adet günüm bugün yada yarın. İlk test sabah yaptığım 2. Test öğleden sonra sanki koyulaşmada var

Eklentiler

• IMG_1935.png
    IMG_1935.png
    354,2 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_1934.jpeg
    IMG_1934.jpeg
    106,3 KB · Görüntüleme: 43
Canım bana kalırsa adetin geçtikten sonra kan testi ver. Adetin 1 hafta geçmeden test yapmayı tavsiye etmiyorlar . Kimyasal gebelik yada sıkıntılı gebelik oluyor bazen vücudun regl ile Atıyor bizim haberimiz bile olmuyor bazen. O yüzden canın sıkılmasın diye regl geçince test vermek daha doğru. Senin pozitif çıkmış galiba regl de geçmiş galiba yanlış anlamadıysam inşalalh hayırlı uğurlu olur
Evet haklısınız ama insan dayanamıyor işte 🙂↕️ doktorumla konuştum testleri attım yarın kan vermemi söyledi

X