2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    273
Doğumdan sonra benim doktorum d vit ve kan ilacı verdi kuzum senin doktor vermedi mi, benim değerlerim iyi olduğu için kullanmadım 🙂

Tecrübeli analıq😄😇

Ya kıyamam kuzu ya
Bu minnoşlar da yani hiç olmuyor, gğzel güzel e seler doyduktan sonra bıraksalar memeyi sonra güzelce uyusalar ne olur sanki, o zamanda bebek olmazlar 🥴
Kilo alımı nasıl peki
Kilo alımı güzel kuzum az emiyor ama sık sık emdiği için kiloda sıkıntı yok şükür 🥲

Kızlar 1. Ay aşısından sonra halsizlik normal mi? Biz aşıyı olduk geldim emzirdim .yine fışkırtarak kustu. Sonra uyudu kaldı zorla kaldırdım huysuzlandı yine biraz emdi yine kustu. Yine uyudu.

Kızlar benim bebeğim özellikle geceleri uyanıyor ve çok az emiyor. Yani bir memeyi bile tam bitirmeden uyumak istiyor geri ve sanırım tam doymadigi için 1 saat sonra yeniden kalkıyor 😒 ay napmaliyim sizce? Şükür süt var güzelce emse biraz uzun uyuyacak belki de ama az az sık sık emmek istiyor 🤷🏻
Benim bebeğim de geceleri 3-4 saatlik bir uzun uykudan sonra 5 dk emip uyuyup saat başı yeniden kalkıyor söyle bir çakallık geliştirdim gece emdikten sonra kalan tüm sütü sağıp biberonla yavaş yavaş iciriyorum gece süt sagmak zor ama sabah uykusundan uyanmak daha zordu benim için 🤪 böylece saat 7.30 u 8.30 u bile gördük

Benim bebeğim de geceleri 3-4 saatlik bir uzun uykudan sonra 5 dk emip uyuyup saat başı yeniden kalkıyor söyle bir çakallık geliştirdim gece emdikten sonra kalan tüm sütü sağıp biberonla yavaş yavaş iciriyorum gece süt sagmak zor ama sabah uykusundan uyanmak daha zordu benim için 🤪 böylece saat 7.30 u 8.30 u bile gördük
Tam ne yaptığınızı anlamadım detaylı anlatır mısınız 😂 sagdiginiz sütü tek seferde mi veriyorsunuz

Kızlar bu ara sütüm azalmış gibi hissediyorum. Göğüslerim çok yumuşak .. ilay da zaten 25 günde 500 gr almış sadece . Ne yapabilirim ben moralim bozuldu 😭
Günde 20 gram alması gayet yeterli moral bozmayın solgar brewers yeast b12 gunde 6 tane icmeye basladim ben o da iyi geldi bestlak 3x20 damla kullanıyordum aşırı etki etti ama kitle gibi bisey olusunca korktum mastite cevirmedi şükür ama kitle hala duruyor korktum 3x10 damlaya azalttim onu. Bir de her emmede tek memeyi emiyorsa ikisini de vermeye çalışın. Bende yoğun bakımdan alışkanlık oldu hassas tartiyla bezlerini tartıyorum🤭 iki memeyi de bitirtmeye çalışıyorum artık çişlerinde artış oldu bunları yaptıktan sonra. Bir de her gece ve gün içinde ara sıra emme sonrası kalan tüm sütü sağıp takviye veriyorum bu ara ben, bu da sütü arttırır inşallah diye umut ediyorum.

Tam ne yaptığınızı anlamadım detaylı anlatır mısınız 😂 sagdiginiz sütü tek seferde mi veriyorsunuz
Evet tek seferde içiriyorum saat 4-5 gibi uyanmış oluyor ve tek memeyi bile bitirmeden uyumaya basliyor sıpam benim süt sagip içirmem 6 yi buluyor bulaşık makinesi yerleştirme falan araya kaynıyor 😀 6 dan sonra 2 saat uyumuş oluyorum en azından saat başı kalkmaktansa 🤷‍♀️

• Beğen
Reactions: The
Kızlar bu ara sütüm azalmış gibi hissediyorum. Göğüslerim çok yumuşak .. ilay da zaten 25 günde 500 gr almış sadece . Ne yapabilirim ben moralim bozuldu 😭
Kuzum sütü arttıran en önemli şey uyku ve rahat olmak. Ben bestlak da kullanıyorum. Kimyon rezene içiyorum. Komposto yiyorum. Yine sütüm az. Uyku ve yüksek moral iyi geliyor. Ben hastanede kızımla ilgili doktordan kötü haber almıştım kuyruk sokumunda Sakral çukur varmış. O gün sütüm akmadı. Kesildi . Bir gün sonra ultrasında bakıldı.önemli olmadığını söyleyince sütüm fışkırdı resmen. Ama ben genelde pozitif kalamadığım için sütüm az. Mama takviye ediyorum malesef. Bi de 2 lt su azmış. 4 lt gibi çıkar su da çok önemli.

Kuzum sütü arttıran en önemli şey uyku ve rahat olmak. Ben bestlak da kullanıyorum. Kimyon rezene içiyorum. Komposto yiyorum. Yine sütüm az. Uyku ve yüksek moral iyi geliyor. Ben hastanede kızımla ilgili doktordan kötü haber almıştım kuyruk sokumunda Sakral çukur varmış. O gün sütüm akmadı. Kesildi . Bir gün sonra ultrasında bakıldı.önemli olmadığını söyleyince sütüm fışkırdı resmen. Ama ben genelde pozitif kalamadığım için sütüm az. Mama takviye ediyorum malesef. Bi de 2 lt su azmış. 4 lt gibi çıkar su da çok önemli.
Canım mamayı günde kaç kez ne kadar veriyorsun

Kuzum ben önce emziriyorum. Sütüm azalıp gelmemeye başlıyor.onun üstüne biraz mama takviye ediyorum. Bi de kızım meme yumuşayınca kendisini zorlamak istemiyor sütü çekmek için .sinirlenip ağlıyor. Meme biraz dolup sertleştiğinde hızlı hızlı emiyor . Ama bu benim yüzümden oldu😔 biberon kullandım .biberondaki rahatlığa alışınca memeyi zorlamak istemiyor artık. Doğduğu zamanlarda bile damağıyla memeyi ezer acıtırdı şimdi yapmıyor onu. Meme yumuşyınca sinirlenip ağlıyor. Şimdi onu düzeltmeye çalışıyorum. 4 gündür biberon kullanmıyorum. Emzirme sondası aldım onunla memeden vermeye çalışıyorum mamayı da . Biberonu unutsun diye. Ama hala unutmadı. 😔

Kızlar cansuya noldu. Baktım okudum ama bişey anlamadım hiç.

Bi de cansunun doktoru kabız olan bebeğe zeytinyağı içirebilirsin demişti. Ben de onu görüp dün kızımın mamasına 1 çay kaşığı karıştırdım. Bütün gün fışkırta fışkırta kustu. Emziriyorum çocuğu kaldırınca fışkırtıyor. Akşama fışkırtma geçti. Geçen haftalarda da fışkırrak kustuğu oluyordu ama norma kusmaya döndüğü için dünkünü zeytinyağına bağladım. Akşam da bezinde beline kadar Kaka vardı. Yani zeytinyağı hem alttan hem üsten etkiledi. Hatta bebekler için olan asiti düşük zeytinyağı kullanmıştım.

Kızlar benim bebeğim özellikle geceleri uyanıyor ve çok az emiyor. Yani bir memeyi bile tam bitirmeden uyumak istiyor geri ve sanırım tam doymadigi için 1 saat sonra yeniden kalkıyor 😒 ay napmaliyim sizce? Şükür süt var güzelce emse biraz uzun uyuyacak belki de ama az az sık sık emmek istiyor 🤷🏻
Aynı canım benimde öyle uyandırmaya calisiorum uyuyor, doyuyor ama az emiyor saat başı istiyor

• Üzgünüm
Reactions: The
Gunde 3 defa 20 ser damla 1 bardak suya..
İncir uyutmasi yiyin birde o da süt yapiyor

Diğer oğlanların anne grubunda da zamanında çok konuşulmuştu aslında burada da öyle bir damla var ama doktorlar önermiyor, bağımlılık yapabiliyor yada ileride dikkat eksikliği gibi birşeyler yapabiliyor demişlerdi, bazı doktorlar da veriyormuş

D

Benim oğlumda hep meme de uyuyor ama uyusa biliyor emme devam ediyor, çoğu zaman ben ağzından zorla alıyorum senin kız uyuyunca bırakıyor mu memeyi

Ya evet burada da var da unuttum adını ama dediğin gibi uyuşturucu gibi 🥴

Canım bana incir çok iyi geliyor
5 tane inciri kaynatıyorum, önce suyunu sonra incirleri yiyorum, rezene kimyon çayı yapıyorum, gaza da iyi geliyor, hurma iyi geliyor

Canım doktor günde 3 defa bir bardak suya 20şer damla dedi ama ben büyük su bardağına sabah aç karnına 10 damla bir de akşam aynı şekilde 10 damla şeklinde içiyorum kuzum. Kimse böyle yap demedi kendimin öyle yapası geldi 😁

Canım 30 günde 500 gramı normal diyorlar anne sütüyle, birde bana hemşire göğüslerinin yumuşak olması sütünün az olduğunu anlamına gelmez dedi,

Kuzum bestlak çok etkili bir dene

Günde 20 gram alması gayet yeterli moral bozmayın solgar brewers yeast b12 gunde 6 tane icmeye basladim ben o da iyi geldi bestlak 3x20 damla kullanıyordum aşırı etki etti ama kitle gibi bisey olusunca korktum mastite cevirmedi şükür ama kitle hala duruyor korktum 3x10 damlaya azalttim onu. Bir de her emmede tek memeyi emiyorsa ikisini de vermeye çalışın. Bende yoğun bakımdan alışkanlık oldu hassas tartiyla bezlerini tartıyorum🤭 iki memeyi de bitirtmeye çalışıyorum artık çişlerinde artış oldu bunları yaptıktan sonra. Bir de her gece ve gün içinde ara sıra emme sonrası kalan tüm sütü sağıp takviye veriyorum bu ara ben, bu da sütü arttırır inşallah diye umut ediyorum.

KıZlar tek tek okudum çok teşekkür ederim. Uygulycam yazdıklarınızı 😍 bol bol sütümüz olsun inşallah

Kızlar az önce bebişimi emzirirken telefonda takılayım azıcık dedim video falan izliyordum kızçem de uyukluyordu. Bu memeyi bırakmış ama farkında değilim dalmışım izlediğim videoya sonra kafamı eğdim göz göze geldik ödüm koptu bir an 😂😂memeyi bırakmış gözünü de bana dikmiş koca koca gözleriyle 🤣🤣

X